Skocz do zawartości
kasiazUK

Odklejenie korala od podstawki

Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam jesli to glupie pytanie ale jak na zdjeciu sa sprzedawane w lokalnym sklepie korale. Wszystkie sa na takich dosyc sporych gorkowatych skalach. Nijak sie to ma do wygody przyklejenia do wlasnej skaly wiec jedyne to stawianie na piachu ale nie kazdy koral tego wymaga. Czy jest mozliwosc po zakupie odklejenia takiego korala od tej skaly zeby bezposrednio przymocowac do wlasnej?? Nie chce uszkodzic wiec wole zapytac. 

CC40391A-27A7-46BD-A908-09BDF57A55CC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że możesz przyklej bezpośrednio do skały tylko staraj się jak najmniej zmacać korale

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odkleić to może zbyt delikatne określenie, odłamać lub odciąć oczywiście możesz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one wygladaja jak wrosniete w te skalki. Moze to tylko zludzenie od kleju. A np skalpelem jakby tak przy samej skale odciac?? Te ze zdjecia to oczywiscie nie pora na nie mowie o miekasach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kasiazUK napisał:

Z gory przepraszam jesli to glupie pytanie ale jak na zdjeciu sa sprzedawane w lokalnym sklepie korale. Wszystkie sa na takich dosyc sporych gorkowatych skalach. Nijak sie to ma do wygody przyklejenia do wlasnej skaly wiec jedyne to stawianie na piachu ale nie kazdy koral tego wymaga. Czy jest mozliwosc po zakupie odklejenia takiego korala od tej skaly zeby bezposrednio przymocowac do wlasnej?? Nie chce uszkodzic wiec wole zapytac. 

CC40391A-27A7-46BD-A908-09BDF57A55CC.jpeg

Witaj 

Jeśli możesz to się  wstrzymaj 

Jeśli już tak chcesz coś na święta w akwa  ;) 

Kup sobie dunce lub clau  dosłownie 2-3 główki na tych  postawach i daj d o akwa 

Tak ja pisałaś wcześniej w swoim temacie  

Ale chyba walczysz jeszcze z NO2   ? 

Jak temat kh ? 

Jak już tak chcesz 

Dnia 20.12.2017 o 18:56, kasiazUK napisał:

Mnie pokusilo?? W zyciu :D jedynie kusi zeby cos kolorowego wsadzic przed swietami ale to jesli spadnie NO2 do 0 i NO3 utrzyma sie na poziomie 5-10

mysle nad lobophyllia i clavularia. Dobry pomysl na start??

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AnT napisał:

Witaj 

Jeśli możesz to się  wstrzymaj 

Kup sobie dunce lub clau  dosłownie 2-3 główki na tych  postawach i daj d o akwa 

Tak ja pisałaś wcześniej w swoim temacie  

Ale chyba walczysz jeszcze z NO2   ? 

Jak temat kh ? 

Jak już tak chcesz 

 

Wiem ze czekaja mnie najpierw miekkie proste korale. 

NO2, NO3 i NH3 wszystko na 0

kH 8

pH 8

chyba nienajgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale idź od razu w te korale co chcesz mieć 

Nie kombinuj miekie po tem lps czy tam twarde czy niefoto czy jakieś zoa ?

Potem będziesz pisać  - Jak się tego  pozbyć ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AnT napisał:

Ale idź od razu w te korale co chcesz mieć 

Nie kombinuj miekie po tem lps czy tam twarde czy niefoto czy jakieś zoa ?

Potem będziesz pisać  - Jak się tego  pozbyć ? 

 

To ja juz nie wiem co mam robic. Probowac od razu docelowa liste czy cos na probe??

KORALE:

Discosoma sp

Ricordea florida

Pachyclavularia sp

Rhodactis sp

Sinularia sp

Sacrophyton sp

Clavularia sp

to jest moja obsada docelowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli same miękasy :) ta lista już może siedzieć w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AnT napisał:

Oczywiście

  

Sinularia sp

Sacrophyton sp

 

Nie pisz głupot 

Nie od razu 

Po tych najlepiej z listy  będzie widać czy można dalej  dokładać czy jeszcze nie pora 

Wiesz dla czego ? 

 

 

 

Nie wiem. Ale z checia sie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie osobiste uprzedzenia prosze poza moim postem bo moje jorale moga zle skonczyc jak zrobie odwrotnie niz trzeba a nie chce sytuacji typu „mam 3 koty, kupie Bullterriera i poczekam czy sie dogadaja”. Nie chce krzywdzic zwierzat ani narobic sobie problemu dlatego pytam na forum tych co mieli doczynienia z tymi osobnikami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawki zawsze możesz przykleić do skały, a z czasem część korali zarośnie je i nie będą widoczne. Proponuję zacząć od pachycalvaria-briareum, rhodactis, sarcophyton. U mnie te korale są od początku i przetrwały wszystkie niepowodzenia, problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymając za podstawkę, wbij cienki śrubokręt krzyżakowy w klej i trochę podważ, odpadnie sam a wtedy klej i do skaly. 

Klej przygotuj sobie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kasiazUK napisał:

To ja juz nie wiem co mam robic. Probowac od razu docelowa liste czy cos na probe??

KORALE:

Discosoma sp

Ricordea florida

Pachyclavularia sp

Rhodactis sp

Sinularia sp

Sacrophyton sp

Clavularia sp

to jest moja obsada docelowa

Z dużym prawdopodobieństwem korale z Twojej listy nie są przyklejone na klej do podstawek. One są przyrośnięte, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, elektryk2e napisał:

Trzymając za podstawkę, wbij cienki śrubokręt krzyżakowy w klej i trochę podważ, odpadnie sam a wtedy klej i do skaly. 

Klej przygotuj sobie wcześniej.

Te korale nie klei się  

Złuszczą się 

Igła ,guma i takie tam idą w ruch 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się je i przykleić tylko trzeba z kawałkiem skały odłupać, to żaden problem. Myślę że ta obsada to raczej początkowa i są tanie więc żaden problem. Moim zdaniem, kup dwa najtańsze i wrzuć ;) zobacz jak będą reagowały. Wiem jak trudno wytrzymać z akwarium pustym bo sam odpalam swoje 500 i zoa już wylądowały w sumpie żeby coś cieszyło oko. Próbuj i obserwuj. Jak będzie dobrze to będziesz widziała. Powodzenia.

Panowie czyjś temat to nie miejsce na własne problemy i okazywanie jak się lubicie. 

Edytowane przez core2a (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoa sa piekne i dziesiatki odmian dostepne od reki ale ja chyba z tych co dmuchaja na zimne i sobie je daruje chocby ze wzgledu na ich toksycznosc i dzieci w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toksyczność? To wszystko jest trochę "rozdmuchane". Jeśli zachowujesz środki ostrożności i wietrzysz mieszkanie podczas każdej zabawy z koralami to nie ma obaw. Miałem protopalythoa silniej trujące niż zoa i nigdy się nic nie działo. Tak naprawdę wiele rzeczy jest toksyczne w tej akwarystyce. W większości wystarczy zdrowy rozsądek i rozum ;) ale być może musisz się jeszcze oswoić troszkę z koralami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, core2a napisał:

Toksyczność? To wszystko jest trochę "rozdmuchane". Jeśli zachowujesz środki ostrożności i wietrzysz mieszkanie podczas każdej zabawy z koralami to nie ma obaw. Miałem protopalythoa silniej trujące niż zoa i nigdy się nic nie działo. Tak naprawdę wiele rzeczy jest toksyczne w tej akwarystyce. W większości wystarczy zdrowy rozsądek i rozum ;) ale być może musisz się jeszcze oswoić troszkę z koralami. 

To napewno. Przeraza mnie sama mysl o tym ze sa trujace bo nie powiem kolory cudne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, kasiazUK napisał:

To napewno. Przeraza mnie sama mysl o tym ze sa trujace bo nie powiem kolory cudne. 

"trujące" to jest prawie wszystko co jest w zbiorniku :) ale bez paniki - jak się nie ma uczulenia , nie pryska w oczy i nie zjada to zagrożenie praktycznie nie istnieje - no chyba że "kręcą" Cię naprawdę toksyczne odmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

"trujące" to jest prawie wszystko co jest w zbiorniku :) ale bez paniki - jak się nie ma uczulenia , nie pryska w oczy i nie zjada to zagrożenie praktycznie nie istnieje - no chyba że "kręcą" Cię naprawdę toksyczne odmiany

:D a co jak wlasnie mnie wkreca?? Hehe nie no narazie je pomine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, kasiazUK napisał:

:D a co jak wlasnie mnie wkreca?? Hehe nie no narazie je pomine

poczekasz aż dzieci dorosną i pójdą "w świat" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to troche potrwa bo najmlodsze ma pol roku no ale nie zamierzam z hobby rezygnowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu.

Nie przesadzaj.

Więcej zagrożenia dla dzieci stworzy remont w domu a nawet gotowanie obiadu, nie mówiąc już o smogu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.