Skocz do zawartości
Tomasz 82

Jak policzyć ile czego kupić zeby połączyc akwarium z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z góry przepraszam za mają pisownię. Mam pytanie mam akwarium 120x50x50 z kominem wewnętrznym po prawej stronie otwory  1x45mm 2x35mm Sump  70dłx40głx35wy  bez otworów stelaż 120x50x85 wys i teraz proszę, żeby ktoś napisał co i ile muszę kupić żeby połączyć hydraulikę z góry dziękuje.


Edycja: chwialek

Post poprawiam potraktuj to jako prezent z okazji świąt - na przyszłość zwracaj uwagę na pisownię. Słownik wiele sugeruje. Następnej takiej akcji nie będzie - temat/post z błędami wyląduje w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mój "translator chińskiego" dobrze tłumaczy, to należny wziąć miarkę/metrówkę (narzędzie do mierzenia odległości), i zmierzyć ile potrzebujesz rur, a następnie policzyć ilość potrzebnych kolanek (na każde zgięcie/zmianę kierunku prowadzenia rur - jedno kolanko). Myślę, że ta prosta czynność odpowie Tobie Tomku na postawione pytanie. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x przelot TV32 ( rewizja )
2x przelot  TV25 ( powrót i spływ )
Rura PCV 25 około 2-3mb
Rura PCV 32  2mb
Zawór kulowy 25 1 szt (na spływ)
Wąż silikonowy na rurę 25 10-20cm
Kolano 25 90st 4 szt
Kolano 32 90st 2 szt
Kolano 25 45st 3 szt
Sitko spływu 25 1szt
Grzebień w prowadnicy 1szt (tu potrzebny wymiar komina)
Zapomniałem o najważniejszym opakowanie kleju do PCV oraz nie zaszkodzi czyścik...

Pompa obiegowa z króćcem 25mm propozycja np jebao DCS/DCP wydajność około 6000l/h

To chyba w wersji podstawowej wszystko - jeśli chcesz podłączyć dodatkowo filtry przepływowe pod obieg to musisz uzupełnić o dodatkowe trójniki zawory, króćce, węże. Najlepiej sobie wszystko dokładnie rozrysuj moja propozycja pada z głowy mogłem o czymś zapomnieć lub czegoś nie przewidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek. czyli mam rozumiec że jak ktos jest dyslektykiem to ma na forum mniej do powiedzenia ?

a dwa. jesli to nie problem. czy mógłbyś hmm  odszukac jakies foto jak wyglada króciec przy Twojej pompie. świeży jestem a ciekawi mnie to. 

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyslektyk ma do dyspozycji słownik, i parę prostych zasad typu: zdanie od dużej litery, zdanie kończy kropka.   No i po takiej korekcie post jest  poprawny i czytelny.

Jeśli jest o słowotokowy bełkot z rażacymi błędami ortograficznymi to nikt nawet nie będzie chciał tego czytać.

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z opinia ze ciężko się takie coś czyta. ale zastanawia mnie jak beda traktowani dyslektycy, skoro w szkole mają inne zasady. i jest to przyklepane przez doktorów profesorów itp. to Twoja wypowiedź jest iscie dyskryminujaca. 

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil240593

Dysleksja w momencie jak komputer sugeruje Ci błędy to po prostu lenistwo. Zauważ, że nie piszesz odręcznie tylko na klawiaturze, masz możliwość przeczytania i poprawienia tekstu aby był czytelny i zrozumiały dla innych. Szanuj nas, forumowiczów.

Ps: Edytuj swój post i popraw błędy. Dysleksja nie oznacza, że ich nie zauważasz. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilu - coś jeszcze muszę dodawać?

Rejestrując się na forum akceptujemy regulamin - proponuję przeczytać i się do niego stosować.

PS. Dysleksja to coś innego niż dysortografia. Poza tym zerknij w pierwszy post tematu - autor świadomie pisał z błędami, są Święta zamiast ostrzeżenia dostał prezent w postaci korekty...

z mojej strony EOT - piszemy na temat, do luźnej dyskusji służy właściwy temu dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.