Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2018 o 20:10, Paragon napisał:

 

hej Michał obiecałem Ci dać znać za jakiś czas a więc to dzisiaj :), minęło dokładnie 69dni hehe zużyło się 24m włókniny czyli jakieś 35cm na dobe, rolka którą ściągałem była ciężka ale nie wydawała się mokra, testowałem tez na zapach nie śmierdzi :)

24kz4ib.jpg

 

 

Powiedz mi udostępnił byś projekt tej przewijanej oczyszczalni? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Niestety nie Piotrek, wcześniej udostępniałem wszystkie projekty jest tego cała masa na TG łącznie z odpieniaczem (dodam ze chyba jedyny taki kompletny od A-Z puszczony w obieg dla ludzie na necie) na który poświęciłem chyba z pół roku hehe, pobrań masę z TG nawet wiem ze kilka osób wydrukowało i pięknie śmiga, ale nikt nie docenia ile to kosztuje pracy, tak więc zakończyłem udostępnianie, w niedługim czasie będę składał  kolejne 2 szt., to się pojawią na targowisku :P , możesz sam powalczyć zdjęć jest kupę, więc już sam projekt można sobie rozrysować na podstawie zdjęć a to już 50% roboty, tak wiec mam nadzieję że mnie rozumiesz, a najbardziej da się zrozumieć jak się siadzie już do projektowania i drukowania po finalnie działające urządzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Paragon Gdzie zamawiałe  Gn. plu Wty. 32 pin

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, JerzyB napisał:

Wielkie dzięki , ja potrzebuje 16to pinowe

spoko :) wpisz w szukajkę na ali 16pin connector będziesz miał do wyboru do koloru :P

Mam pytanie a raczej zagwozdkę zoa które mam na dnie to jest jakieś 60cm od tafli wody + 20 cm do Lampy przy dawnej lampie 110W było rozłożone i wyglądało tak:

laBD23rVUq0FKnu6kV8c-2KMr4d59eTbHm6Gyv4z

 

Teraz po zmianie na 320W ( w tej chwili pali się na 260W) oczywiście moc była podnoszona stopniowo co kilka dni, zaczęła się wyciągać w stronę lampy jakby miała za mało światła odnoszę dobre wrażenie czy mylnie to interpretuję?

2vrsldd.jpg

v7bm6f.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyzwyczajają się do nowego. Przecież wcześniej miałeś mniej światła. Minął dopiero tydzień a nic nie dzieje się z dnia na zień.

Ja jakieś10 dni temu włożyłem do akwarium trzy małe kolonie. Ustawione są mniej więcej w podobnych warunkach zarówno cyrkulacji jak i oświetlenia. Jedna kolonia pięknie się rozłożyła a dwie strzelają focha.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś zdjęcie całości baniaczka pod nową lampą,coś się Leszku opuszczasz:nono


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
41 minut temu, Roman.P napisał:

Chyba przyzwyczajają się do nowego. Przecież wcześniej miałeś mniej światła. Minął dopiero tydzień a nic nie dzieje się z dnia na zień.

Ja jakieś10 dni temu włożyłem do akwarium trzy małe kolonie. Ustawione są mniej więcej w podobnych warunkach zarówno cyrkulacji jak i oświetlenia. Jedna kolonia pięknie się rozłożyła a dwie strzelają focha. 

dzięki miałem jakieś takie wrażenie że jest coś nie halo :/ ok w takim razie czekam i patrzę :thumbup:

34 minuty temu, @Beti napisał:

a może jakieś zdjęcie całości baniaczka pod nową lampą,coś się Leszku opuszczasz:nono

hehe chcesz rybki oglądać Beatko :P przecież u mnie są 2-3 korale na krzyż hehe lampa jest korale będę dokładał, grudzień to miesiąc wydawania pieniędzy i nie koniecznie na akwarium więc muszę się wstrzymać albo i nie hehe jeszcze się zobaczy :P

Niżej fota całego baniaka, jak widzisz na razie fish only, ale jak już mam odpowiednie światło to będę dodawał korale systematycznie obiecuję, nie potrafię robić zdjęć przy tym świetle, może kiedyś poznam tą tajemna zdolność :)

 23sapsm.jpg

2cgk5fp.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super:thumbup:lampa ładnie daje akwarium będzie dojrzałe i z pełną odpowiedzialnością można będzie dawać nawet wymagające SPS:clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, @Beti napisał:

no i super:thumbup:lampa ładnie daje akwarium będzie dojrzałe i z pełną odpowiedzialnością można będzie dawać nawet wymagające SPS:clapping

Zobaczymy, zaraziliście mnie z założenia miało być bez korali lub z bardzo małą ich ilością, ale im głębiej w las tym więcej drzew hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paragon napisał:

Niestety nie Piotrek, wcześniej udostępniałem wszystkie projekty jest tego cała masa na TG łącznie z odpieniaczem (dodam ze chyba jedyny taki kompletny od A-Z puszczony w obieg dla ludzie na necie) na który poświęciłem chyba z pół roku hehe, pobrań masę z TG nawet wiem ze kilka osób wydrukowało i pięknie śmiga, ale nikt nie docenia ile to kosztuje pracy, tak więc zakończyłem udostępnianie, w niedługim czasie będę składał  kolejne 2 szt., to się pojawią na targowisku :P , możesz sam powalczyć zdjęć jest kupę, więc już sam projekt można sobie rozrysować na podstawie zdjęć a to już 50% roboty, tak wiec mam nadzieję że mnie rozumiesz, a najbardziej da się zrozumieć jak się siadzie już do projektowania i drukowania po finalnie działające urządzenie :)

Ale jesteś :(

Może za jakieś szczepki? :yes

Aha no i oczywiście tylko do własnego użytku, znaczy ja i kolega który mi to druknie, Bez handlu

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Moljzesz napisał:

Ale jesteś :(

Może za jakieś szczepki? :yes

Powiem Ci jak handlarz samochodów, nie mówię że nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Powiem Ci jak handlarz samochodów, nie mówię że nie :P

Wiedziałem że się dogadamy :thumbup:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2018 o 20:10, Paragon napisał:

 

hej Michał obiecałem Ci dać znać za jakiś czas a więc to dzisiaj :), minęło dokładnie 69dni hehe zużyło się 24m włókniny czyli jakieś 35cm na dobe, rolka którą ściągałem była ciężka ale nie wydawała się mokra, testowałem tez na zapach nie śmierdzi :)

24kz4ib.jpg

 

 

witam u mnie wytrzymala tylko 20 dni dzisiaj odwijalem i smrud jak z szamba poszla do pralki,bez proszku w 90 stopniach i jest czysciutka jutro zawijam na rolke spowrotem

 

3 minuty temu, kapa napisał:

witam u mnie Clarisea SK3000 ,25m wytrzymalo tylko 20 dni dzisiaj odwijalem i smrud jak z szamba poszla do pralki,bez proszku w 90 stopniach i jest czysciutka jutro zawijam na rolke spowrotem

 

 

W dniu 25.11.2018 o 10:05, Moljzesz napisał:

 

witam leszku jakiej wlukniny uzywasz do twojego filtra,bo ta z clarisea szybko sie zapycha,moglbys podac jakies namiary gdzie kupiles

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, kapa napisał:

witam u mnie wytrzymala tylko 20 dni dzisiaj odwijalem i smrud jak z szamba poszla do pralki,bez proszku w 90 stopniach i jest czysciutka jutro zawijam na rolke spowrotem

takie pranie to nie wiem czy dobry pomysł, co do zapachu u mnie nie stwierdziłem aby śmierdziała bardziej niż skarpety których używałem wcześniej, to może być kwestia nasiąkliwości i wielu innych czynników, co do zużycia włókniny w twoim filtrze nie wiem czy coś zmienisz taka budowa filtra i takie sterowanie, ja swój robiłem od podstaw poza tym pracuje całą powierzchnia i ma dużo większa przepustowość pompa dcp-8000 chodzi u mnie na 95% cała woda przepływa przez włókninę, filtra to nie rusza nie znam górnej granicy przepustowości tak sądzę ze w okolicach 15000l/h lub więcej ale jest to niepotwierdzone, czysta teoria a 24m włókniny wystarczyło na prawie 70dni

 

Godzinę temu, kapa napisał:

witam leszku jakiej wlukniny uzywasz do twojego filtra,bo ta z clarisea szybko sie zapycha,moglbys podac jakies namiary gdzie kupiles

masz wiadomość na pw :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku. Chyba czas na aktualizację informacji o zbiorniku, bo patrząc na targowisko coś idzie zupełnie w złym kierunku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, dadario napisał:

Leszku. Chyba czas na aktualizację informacji o zbiorniku, bo patrząc na targowisko coś idzie zupełnie w złym kierunku. 

Szymon nom niestety może nie w złym kierunku po prostu, są pewne priorytety nie chcę za bardzo się rozwodzić dlaczego i po co, po prostu muszę na kilka lat odłożyć zabawę z akwarystyką, rodzina na pierwszym miejscu zawsze i tak prawdopodobnie od maja ruszam z budowa domu i wszystkie siły będą skierowane w tą stronę, będzie brak czasu na coś więcej przez następne kilka lat, to nie znaczy że znikam forum, przeciwnie mam nadzieje że w nowym domku będzie miejsce na większe akwarium, już ja się o to postaram :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon rozumiem... Ale żebyś nie wyszedł z wprawy zostaw sobie jakieś małe szkiełko. Powodzenia w wszelkich życiowych decyzjach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, dadario napisał:

@Paragon rozumiem... Ale żebyś nie wyszedł z wprawy zostaw sobie jakieś małe szkiełko. Powodzenia w wszelkich życiowych decyzjach :-)

Strasznie mi szkoda i decyzja nie była łatwa ale dzięki, to co przyda w przyszłym akwarium zostawię na pewno zostanie sump z resztą nie wiem muszę przemyśleć, jeżeli chodzi o prowadzenie jakiejś małej kosteczki to odpada, powodem likwidacji nie jest kasa, tylko brak czasu na prowadzenie akwarium, jak ruszę z budową to nawet nie będę miał czasu zjeść a co mówić o zajmowaniu się akwarium, a reszta czasu jest zarezerwowana dla rodziny, tak więc po prostu szkoda zwierzaków

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przegadaliśmy z żoną był na to cały grudzień i postanowiliśmy powalczyć aby akwarium jednak zostało, zobaczymy jak nam to wyjdzie :) 

dodatkowo na nowy rok babka Dtonogobiops nNmatodes zrobiła nam mega niespodziankę spisana na straty w kwietniu 2018r., okazało się że żyła sobie w kominie przez prawie 9 miesięcy, zobaczyłem ją dzisiaj przez przypadek babka wyciągnięta po godzinie manewrowania między rurkami w kominie po wrzuceniu do akwarium trochę wystraszona ale w minutę znalazła norkę krewetki pistoletowej i zaczęło się od kilku godzin kopia mega norkę wygląda to przezabawnie, rybcia stoi na straży a krewetka kopie i wynosi żwir wcześniej pokazywała się tylko w nocy teraz wychodzi cała z norki w ogóle się nie boi :shock:

xefz3p.jpg

2u4hv15.jpg

2nqa2y0.jpg

2pyxdnr.jpg

 

Dodam tylko że mój komin służy po eksmisji odpieniacza jakieś 4 miesiące temu jako "mikser ozonu", rybka miała spa i pływała w kominie pełnym ozonu przez kilka miesięcy jak widać nie zaszkodziło jej to wcale, daje to trochę do myślenia :ph34r:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

i jeszcze filmik nowej pary :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przelutowałem lampę, masakra ostatni raz takie zabawy (chyba :) ) pomijając logistyczną maskarę, lampa ma długie wschody i zachody na kanale Cree ładnie to wygląda, pełna mocą świeci od 13:30 do 16:30 białe Cree robią robotę ale jak dla mnie przy tej ilości to 15-20% maks potem jest już jest zbyt "biało" przynajmniej dla mnie ale ilośc jest ok bo ladnie pokrywają mi cale akwarium  jak dojdzie świetlówka prawdopodobnie ATI Blue Plus może jeszcze podkręcę kanał biały wyjdzie w praniu bo lampę skończyłem wczoraj o 2 w nocy hehe to teraz wygląda to tak:

- Cree XTE 5W Royal Blue - x 8szt ( na 100%)

- Cree XTE 5W Cool White 6500K - x 16szt ( na 20%)

- Power Led 3W Royal Blue - x 64szt ( na 95%)

- Power Led 3W na driverze 350mA - 395nm x 6szt + 365nm x 2szt ( na 100%)

 

rmijnn.jpg

29g0cvs.jpg

skxqhz.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tera fota zbiornika z przerobioną lampą ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.