Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono, jako nowy posiadacz pierwszej solniczki chcialem przywitac wszystkich, mam na imię Maciek, jestem z Wroclawia i jestem z wykształcenia fizykiem, na codzien zajmuję się promieniowaniem jonizującym a w wolnych chwilach gram na basie w kapeli a wieczorami siadam i odstresowuje się przy akwarium. Do tej pory bawilem się w akwaria roślinne ale zawsze w planach byla solniczka no i nadszedł ten dzien kiedy akwarium ruszylo. Nie jest wielkie bo tylko 120l plus sump. Komin zewnętrzny. Zestaw odkupilem okazyjnie i bylo i jest nadal trochę walki ale coś za coś. W akwarium 13 kg 'żywej skały' od poprzedniego wlasciciela oraz 5 kg suchej

Światło to 4 x 24w na T5 - w lampie odysea

Sunlux 10000

Sylvania marinestar 15000

Sylvania coralstar actinic

Ati aquablue special

Coś zmienić z tymi świetlówkami? Wydaje mi sie ze malo niebieskiego.

 

Pompa obiegowa jebao DC 3000

Odpieniacz chiński haqos ps 300 z uszkodzoną pompa, szukam jakiegos rozwiązania

Falownik jvp 100

W sumpie odpieniacz, gąbka,zeolit, oraz fikusne walce bardzo porowate

Sól poszła aquaforest sea salt i podaje bakterie bio s.

Zasolenie 1,23 

Testów narazie brak

Mam nadzieje, że będę mógł liczyć na waszą pomoc i cenne rady. 

akwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Heweliusz napisał:

Zasolenie 1,23

post-14221-0-17989800-1430733230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma akwarium? 4x24W T5 to tylko raczej pod mniej wymagające światła korale. Ktoś kiedyś pisał, że wymienił pompę w tym odpieniaczu na New Jet 1200. Ogólnie ten odpieniacz ma słabe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80x35x45, odpieniacz wiem, ze słaby ale jak pisalem, byl w komplecie, światło pewnie będzie zmienione na led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasu poszukuję odpieniacz do mojej solniczki 112l 80x35x40 założona 16 grudnia 2017r. 6 kg suchej skały i 4 kg żywej. Mam pytanie moge kupić odpieniacz Deltec MCE 600 3 letni w cenie 500zł czy leiej wydać te pieniadze na hydro slim skim lub tunze 9004 lub 9001?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, united723 napisał:

Witam od dłuższego czasu poszukuję odpieniacz do mojej solniczki 112l 80x35x40 założona 16 grudnia 2017r. 6 kg suchej skały i 4 kg żywej. Mam pytanie moge kupić odpieniacz Deltec MCE 600 3 letni w cenie 500zł czy leiej wydać te pieniadze na hydro slim skim lub tunze 9004 lub 9001?

Deltec według mnie jest za mocny jak na 112 litrów. Ja bym wybrał Tunze 9004, a przy dwóch rybkach to może nawet 9001 by starczył. Najlepiej załóż swój temat i tam zadawaj pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, united723 napisał:

 leiej wydać te pieniadze na  tunze 9004

Deltec MCE 600  jest za mocny - "wyjałowi" Ci zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

czy może Hydor slim skim 250?

 

Witam od dłuższego czasu poszukuję odpieniacz do mojej solniczki 112l 80x35x40 założona 16 grudnia 2017r. 6 kg suchej skały i 4 kg żywej. Mam pytanie moge kupić odpieniacz Deltec MCE 600 3 letni w cenie 500zł czy leiej wydać te pieniadze na hydro slim skim lub tunze 9004 lub 9001?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, united723 napisał:

Witam od dłuższego czasu poszukuję odpieniacz do mojej solniczki 112l 80x35x40 założona 16 grudnia 2017r. 6 kg suchej skały i 4 kg żywej. Mam pytanie moge kupić odpieniacz Deltec MCE 600 3 letni w cenie 500zł czy leiej wydać te pieniadze na hydro slim skim lub tunze 9004 lub 9001?

Witam Ja mam hydora slim sil 256 rok uzywany a potem zmienilem akwa i lezy sobie jak cos to pisz na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004 jest przeznaczony do akwa do 140l aby spokojnie utrzymać właściwie parametry dla spsów. Dla lpsów to już ok 200l. O miękkich nawet nie wspomnę. Kazdy mocniejszy odpieniacz bedzie za mocny. Sam mam tunze 9004 w kostce 50x50x50 i znakomicie sobie radzi nawet jak miałem obsadę przeznaczoną na ok 300l wody. Nie przesadź ze zbyt mocnym sprzętem bo koralowce padną z glodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oswietlenia;

nie jest za mocne i do tego swietlowka aktyniczna zabiera miejsce jakiejs bardziej potrzebnej. Poniewaz chcialbys bardziej niebiesko, to po jakims czasie moglbys wymienic te Sylvania coralstar actinic na ATI Blueplus. Poza tym, dodatkowa belka 2x24W by nie zaszkodzila i nie musialbys inwestowac w led-y.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wlasnie o tych ATI blueplus i bluespecial, wizualnie mi odpowiada takie zestawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dni mijają, dojrzewanie start, lekki brązowy osad na skale i na dnie akwarium, podejrzewam okrzemki. Dalej tylko bakterie bio s i światełko 4.5h dziennie.

 

IMG_20180123_194255-918x1632.jpg

IMG_20180123_194247-918x1632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypomina małe wieloszczety. Może dasz radę zrobić lepsze zbliżenie to by było łatwiej zidentyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle uznania, żerują na padlinie i innych resztkach więc są pożyteczne, ale też paskudne a spotkanie ręki z dorosłą sztuką bolesne... chociaż pewnie i tak ich nie unikniesz w akwarium :) Kontroluj żeby się z tego plaga nie zrobiła i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nigdy nie usuwałem, a jak namnożyło się ich sporo to ograniczyłem karmienie i same zredukowały swoją populację. Dla mnie to jest pożyteczny zwierz, szybko zjada padlinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko u mnie zbiornik dojrzewa, nie ma ryb, kilka miękasów wiec nie ma kto tego zjadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw i się nimi nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

u mnie rozpoczął się 3 miesiąc solniczki i zaczęły się problemy,  do tej pory wszystko w miarę ok aż tu nagle od kilku dni korale pokurczone, wyskoczyło cyjano i zielone glony

Parametry zasolenie 1,023

NO3 wg saliferta 10-25

PO4 Hanna 0,05

sól aquaforest sea salt

ktoś podpowie co tu dalej robić?

 

IMG_20180314_190856-2080x1560.jpg

IMG_20180314_190912-1664x1248.jpg

IMG_20180314_190903-1664x1248.jpg

Edytowane przez Heweliusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.