Skocz do zawartości
CzaQ

Pojedynek Jebao vs Sicce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Start nowego zbiornika zbliża się wielkimi krokami, a ja trafiłem na kolejny dylemat. Stoję przed wyborem producenta falowników oraz pompy obiegowej. Zbiornik 60x60x60 z obsadą 80% LPS 20% SPS + może jakiś miękas, kilka rybek. Akwarium będzie stało bezpośrednio przy łóżku więc bardzo mi zależy na cichej pracy. Po przeczytaniu masy tematów na temat jednej i drugiej firmy nie do końca potrafiłem sam dokonać wyboru, dlatego proszę Was o pomoc. Do pojedynku stają dwa zestawy:

Team Jebao w składzie: 2x RW-8 (skręcone do połowy dla cichej pracy), obieg DCS-4000 (skręcona)

Team Sicce w składzie:  2x XStream-E, obieg Syncra Silent 3.0 

Z tego co przeczytałem Jebao zaskakuje - czasami potrafi pracować długo, czasami bardzo krótko i trzeba się męczyć z oddawaniem na gwarancję, uśredniony czas kariery przyjmuje 1,5 roku. Do tego nie zawsze po skręceniu jest cicha. Atutem jest tutaj cena bo za cały zestaw zapłace ok. 844zł. Dodatkowa zaleta to kontrolery na wszystkich urządzeniach.

Po stronie Sicce mamy 5 lat gwarancji, nie przeczytałem narzekań na głośność, nie jest też chińczykiem. Jednak tutaj wszystko ma swoją cenę - pompa obiegowa jest bez sterowania oraz koszt zestawu to ok. 1338zł. Zastanawiam się czy dla zmniejszenia ceny mógłbym zastosować zwykłego XStream 3500L/h bez regulacji zamiast jednego cyrkulatora z regulacją, ponieważ zbiornik to kostka 60.

Bardzo proszę o werdykt, co byście wybrali na moim miejscu? Czy cena za zestaw Sicce jest naprawdę warta w porównaniu z Jebao?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawne RW-8 będą dość ciche jak będą pracowały w trybie ciągłym i przy niedużym obciążeniu, tryby zmienne do generowania fal to już niestety ciągły odgłos stukania. Mam 2 x RW8 w trybie generującym fale, około 3 metrów od łóżka, jedna skręcona na 1/8, druga na 3/8, daje radę chociaż stukanie może niektórych denerwować.

Co do pompy obiegowej - mam Jebałke DCS 4000, całkiem cicha nie jest, ale spokojnie mogę powiedzieć że kultura pracy akurat mojego egzemplarza jest ok. Po kilku tygodniach dodatkowo odrobinę się wyciszyła, nie jest bezgłośna, ale na razie mi starczy. Jakbym obudował dobrze stelaż, to myślę że byłoby dużo lepiej.

Jak chcesz to wpadaj w odwiedziny i posłuchasz tego sprzętu w akcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, jedikk1 napisał:

Sprawne RW-8 będą dość ciche jak będą pracowały w trybie ciągłym i przy niedużym obciążeniu, tryby zmienne do generowania fal to już niestety ciągły odgłos stukania. Mam 2 x RW8 w trybie generującym fale, około 3 metrów od łóżka, jedna skręcona na 1/8, druga na 3/8, daje radę chociaż stukanie może niektórych denerwować.

Stukanie czy dźwięk "wibrującego telefonu"? jest na to rozwiązanie, podklejenie od strony falownika "stopy" sylikonowymi nóżkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw stuknięcie jak pompa rusza, potem podczas pracy "wibrujący telefon", i tak w kółko przy czym ten drugi odgłos jest niesłyszalny o ile nie przyłoży się ucha do samej pompy, stuknięcie natomiast słychać w nocy, chociaż nie przeszkadza mi w spaniu. Szukałem w domu miękkich nóżek jakie mógłbym doczepić żeby się pozbyć jeszcze tego stukania, ale nic ciekawego nie znalazłem, co innego mógłbym pod nie podkleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jedikk1 napisał:

Cześć,

Sprawne RW-8 będą dość ciche jak będą pracowały w trybie ciągłym i przy niedużym obciążeniu, tryby zmienne do generowania fal to już niestety ciągły odgłos stukania. Mam 2 x RW8 w trybie generującym fale, około 3 metrów od łóżka, jedna skręcona na 1/8, druga na 3/8, daje radę chociaż stukanie może niektórych denerwować.

Co do pompy obiegowej - mam Jebałke DCS 4000, całkiem cicha nie jest, ale spokojnie mogę powiedzieć że kultura pracy akurat mojego egzemplarza jest ok. Po kilku tygodniach dodatkowo odrobinę się wyciszyła, nie jest bezgłośna, ale na razie mi starczy. Jakbym obudował dobrze stelaż, to myślę że byłoby dużo lepiej.

Jak chcesz to wpadaj w odwiedziny i posłuchasz tego sprzętu w akcji :)

Dzięki za zaproszenie! Jeśli dalej nie będę wiedział co wybrać to się do Ciebie zgłoszę:) Będzie to dobry test dla moich wrażliwych uszu tym bardziej, że posiadasz dokładnie taki sam sprzęt i objętość akwarium:) 

A co myślicie o samej regulacji cyrkulatorów? Czy w kostce 60 będzie to konieczność czy wystarczy mieć jeden regulowany a drugi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sicce na testach od soboty, jebao używam od wielu lat i sie chyba przyzwyczaiłem do tego badziewia. Sicce to inna półka. Sicce nówka z kartonu jest na poziomie głośności latającego komara.
RW15 padło mi po 5 miesiącach.
RW20 mam ponad 2 lata ale chodzi na 12V, jest totalnie bezgłośne ale niestety troche duże.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Coltrane napisał:

mam sicce na testach od soboty, jebao używam od wielu lat i sie chyba przyzwyczaiłem do tego badziewia. Sicce to inna półka. Sicce nówka z kartonu jest na poziomie głośności latającego komara.
RW15 padło mi po 5 miesiącach.
RW20 mam ponad 2 lata ale chodzi na 12V, jest totalnie bezgłośne ale niestety troche duże.

Takie porównania są dla mnie cenne;) Mówimy tutaj tylko o falownikach czy też o pompie obiegowej Sicce?

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, CzaQ napisał:

Takie porównania są dla mnie cenne;) Mówimy tutaj tylko o falownikach czy też o pompie obiegowej Sicce?

obieg mam DCP5000 co prawda dopiero od 3 miesięcy, poziomu głośności nie ocenię bo poprostu nic nie słychać. Podobno mialem farta na dobrą sztukę.
dopóki działa to się cieszę, jak padnie na pewno nie kupie drugi raz.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej samej kostce mialem 2x rw8 i w trybie faliwania chodzily na czwartym biegu teraz do takiej kostki dal bym 3x rw4, jesli chodzi o glosnosc to chyba zalezy od sztuki jaka trafim

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, jedikk1 napisał:

Najpierw stuknięcie jak pompa rusza, potem podczas pracy "wibrujący telefon", i tak w kółko przy czym ten drugi odgłos jest niesłyszalny o ile nie przyłoży się ucha do samej pompy, stuknięcie natomiast słychać w nocy, chociaż nie przeszkadza mi w spaniu. Szukałem w domu miękkich nóżek jakie mógłbym doczepić żeby się pozbyć jeszcze tego stukania, ale nic ciekawego nie znalazłem, co innego mógłbym pod nie podkleić?

Kupujesz przeźroczysty sylikon do klejenia akwarium i robisz sobie nóżki, wypełniasz jakąś "foremkę" i wyciągasz gotowe wyschnięte nóżki ;) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Kupujesz przeźroczysty sylikon do klejenia akwarium i robisz sobie nóżki, wypełniasz jakąś "foremkę" i wyciągasz gotowe wyschnięte nóżki ;) 

Super, tak zrobię, dzięki! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw-15 jest połączona z uchwytem czarnymi gumkami. Gdzie wcisnąć ten silikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, SzymonH napisał:

Rw-15 jest połączona z uchwytem czarnymi gumkami. Gdzie wcisnąć ten silikon?

Sylikon w postaci nóżek ma być tak jak na filmiku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodza 2 sw-8 w takiej samej kostce, wczesniej mialem rw a le obie padly po pol roku, moich nie slychac wcale i chodza na falowaniu. Jako obieg mam DCS12000 skrecona na 2 bieg i tylko delikatnie ja slychac. Pompe mam duza bo zasilam tez refugium w drugim pokoju. Mam ten zestaw od prawie roku i narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dla mnie to był by problem i nie wyobrażam sobie obiegówki bez regulacji.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, CzaQ napisał:

Dzięki za porady dotyczące cyrkulacji:)

A jak się ma sprawa z pompą obiegową Sicce? Myślicie, że brak regulacji będzie sporym problemem?

Nie wyobrażam sobie normalnego użytkowania akwarium bez regulowanej obiegówki , nie raz potrzeba mi zmniejszyć obieg lub zwiększyć przy obsłudze  .Dwa że to trochę jak by ktos nam proponował furmankę zamiast samochodu , To już lekko nie te czasy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria DCP jest mega cicha. Obieg mam z Dct-9000 i ta lekko świszczy. Jakby co, to mam do sprzedania DCP-6500 po lekkim upgrad'zie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, SzymonH napisał:

Seria DCP jest mega cicha. Obieg mam z Dct-9000 i ta lekko świszczy. Jakby co, to mam do sprzedania DCP-6500 po lekkim upgrad'zie.

A czy w serii DCP jest możliwość podłączenia jej do węża czy w zestawie są tylko końcówki pod rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w mniejszych modech, ale w mojej DCP 10000 miałem z 6 albo 8 końcówek, do węży i rur różnej średnicy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba obstawię na tą DCP-5000 skoro jest taka cicha. Regulacja rzeczywiście jest tego warta. Mam tylko nadzieję, że na starcie nie trafi mi się jakiś kiepski egzemplarz :) Będę tylko musiał zmienić projekt sumpa, ponieważ te DCP są o prawie 6 cm dłuższe nić DCS :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam DCP-5000 i jest prawie bezgłośna, nie ma porównania do starszych modeli DCT czy DC. U mnie chodzi na 50% i jest super.

Co do końcówek to są różnej średnicy mocowania do rury (do wklejenia) - żeby na wąż przejść trzeba dokupić króciec.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dcp 1000 od roku i chodzi na 96mocy i jest nieslyszalna.Sicca podobna jest konstrukcja do movera.przeniosi mega drgania i cicha nie jest.Mam dwie rw8 i w nocy na pulsacyjnym biegu slychac stukanie.testowalem movera i sicca i dla mnie to porazka.gwarancje masz na 3 lata a na dwa dodatkowe trzeba sie zarejstrowac i jakies warunki sa do tego.Sam szukam bezglosnych cyrkulatorow ale oprocz rdzewiejacych tunze to nic nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.