Skocz do zawartości
volf

dioda UV395 czy UV365

Rekomendowane odpowiedzi

UV395 czy UV365  nie wiem skąd ta różnica w cenie tych diod dlatego pytam

czy ktoś stosował te diody nad swoim akwa,  i które będą bardziej 'widoczne" dla oka.

I czy jest sens montować te diody w jednej nitce z białymi, czy białe nie zabiją  efektu wizualnego uv 

Mam akurat trochę wolnego czasu i chciałem się pobawić z lampą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV 395 - 395nm-405nm 
UV 365 - 365nm - 375nm

Po prostu każda z nich świeci inna długością fali. Tutaj filmik co to znaczy, co prawda nie dla 395nm ale dla 385nm ale wstęp jakiś będziesz miał. A dalej już łatwo znajdziesz jaka długość fali dla korali jest ok ;)

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dla przypomnienia. Długość fali poniżej 400nm jest niebezpieczna dla człowieka. Zwłaszcza dla oczu i skóry. Szczególnie przy częstym i długotrwałym narażeniu. Wraz z skróceniem fali ryzyko rośnie. Wiem, że moc naszych lampek w tym paśmie jest raczej znikoma no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie ale wszystkie laptopy u żony w firmie bo początek roku wiec wiadomo o co chodzi , ja na tablecie nie mam tlumacza wiec ni fersztejen.  Dla korali mam białe i rb, kolorowe już testował ale żadne mi nie odpowiadają bo robią tylko kolorowe plamy na dnie i wygląda to jakoś dziwnie, chciałem spróbować coś nowego np.z uv. tylko nie wiem które zamówić, o ile w ogóle dają jakiś efekt to które. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbocharge your BLUE Stony Corals za pomocą 370nm UV Spotlights

JAKE ADAMS3 DNI TEMU14 oregon-blue-tortuosa-botwin-1-770x615.jp
14UDZIAŁÓW
13

Zdecydowana większość reeferów czytających to zdecydowanie nie potrzebuje specjalistycznego reflektora do egzotycznego spektrum ultrafioletowego - ale od kiedy to odświeżające hobby jest z konieczności?

Jeśli jednak chcesz uzyskać najgorszy niebieski kolor z korali SPS, szczególnie Acros, z pewnością zainteresuje Cię nowy reflektor LED 370nm UVA firmy Vital Wave .

montipora-capricornis-blue-staghorn-1.jpNiebieskie Acros w płytkiej wodzie absolutnie świecą fluorescencyjnie, nawet w zwykłym białym świetle dziennym z powodu obfitości promieniowania UV i bliskiej długości fali UV.

Ten reflektor wykorzystuje pojedynczy 370 nm układ LED UV, prawdopodobnie o mocy około 5 watów i jeden duży obiektyw, aby uzyskać szeroki kąt rozsyłu światła dla maksymalnego rozprzestrzeniania się. Ta długość fali światła ultrafioletowego zrobi bardzo niewiele dla wzrostu koralowców, ale dla płytkich wód Acros, powinna rozpędzić błękitną fluorescencję jak nic innego dostępnego obecnie dla reeferów.

370-nm-uva-led-spotlight.jpgZnowu nosi powtarzając, że obsługa tego rodzaju widma jest jak przenoszenia materiału radioaktywnego - 370 nm będzie  nukedowolnego medium SPS światła i byłoby wybielać żadnej słabym świetle  Leptoseris tuż przed oczami. Jeśli masz naprawdę specyficzny dla SPS system akwariów rafowych z tonami płytkiej wody Acros, reflektor LED Vital Wave 370nm UVA byłby schludny, by podkreślić słynne odmiany, takie jak Oregon Blue Tort lub nowe, takie jak Blueberry Shortcake 

Biorąc to pod uwagę, najlepsze diody LED wykonują niesamowitą robotę oddając wszystkie kolory koralowców akwariowych, a UV w zakresie 400 do 430nm jest prawdopodobnie "wystarczająco dobry" dla praktycznie wszystkich reeferów. Ale jeśli chcesz przesuwać kopertę, zanurzenie poniżej 400 nm byłoby bardzo interesującym eksperymentem.

Vital Wave 370nm UVA będzie prawdopodobnie produkowany tylko w ograniczonej liczbie i prawdopodobnie nie będzie rozprowadzany poza Japonią, ale wciąż możemy marzyć o przekręceniu niebieskiego Acrosa do 11 w tym bardzo specjalistycznym spektrum. 

GetFileAttachment-1.pngNiebieskie korale SPS, takie jak ten tort kalifornijski, mogą naprawdę świecić, gdy otrzymają odpowiednie widmo o krótkiej długości fali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciej 01  Te 370 są akurat ogólnodostępne wiec sobie zaraz dwie zamówię, nie wiem czy przy zoa i ukwialach dodadzą im kolorow ale jak nie spróbuje to się nie dowiem.   Może jeszcze odezwie się ktoś kto używa którejś z tytułu. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w swoim DIY mam 395 ;) wszystko świeci jak psu jajka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

Ja w swoim DIY mam 395 ;) wszystko świeci jak psu jajka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No fajnie, a ile sztuk masz i czy świecą wspólnie z białymi i niebieskimi, czy tylko z niebieskimi.

W sumie żaden problem, zamówię takie i takie a jak nie będzie mi odpowiadało to wsadze biale, same niebieskie też  mi się już  znudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.