Skocz do zawartości
Nailo

Zmiana soli + dodatki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie lecę na soli Blue Treasure SPS Salt. 

Myślałem by zejść na trochę mniej bogata sól i trochę zmienić sposób prowadzenia zbiornika.

W grę wchodzą dwie opcje które w miarę mi się podobają ale chciałbym by ktoś wyraził swoją opinię o tych metodach :)

1. Sól Red Sea + Metoda Tritona

2. Sól AF (jeszcze nie do końca wiem która ) + dodatki z AF

Prosiłbym najlepiej o opinie plus fotki na danej metodzie tylko od was :) bo w necie sporo "cukierków" nie jestem w stu procentach pewien czy realnych na danej metodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam akwarium które jest prowadzone na Red Sea i ATI Essentials. Sam mam zamiar tak prowadzić akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Treasure  zwykła i po problemie. Sam od "lat" używam tej soli.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeden z użytkowników forum podesłał mi na maila fotki na ATI :) wygląda to całkiem fajnie ale poczekam na kolejne opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałeś poradnik metody tritona? tam mają wymóg posiadania DSB refugium z glonami minimum 10% objętości zbiornika - przy pełnej metodzie triton, czyli ich balling oraz lanie dodatków (bez podmian) - tak jest zrobiony ten balling do triton method - mają też ballingi do "other metods" pewnie jest wiecej mikro które jest konsumowane przez glony i dsb - tak sobie mieszankę mikro dobrali.

a dla czego zmieniasz z  metodę prowadzenia zbiornika ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć;-) jak mogę to polecam Ci sól z AF Reef Salt,bardzo dobra sól nie droga dodatki są super bardzo czytelne,czyli 1 krop./100L jasne jak słońce ;-)byle tylko nie przedawkować poszczególnych dodatków jak np Amino Mix czy Energy itp,jeszcze co do soi bardzo szybko się rozpuszcza w wodzie Ro (25st.C) nie jest mętna po rozpuszczeniu.

Akwarium się  kręci już prawie 11 miesiąc na tej soli i jestem zadowolona;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

cześć;-) jak mogę to polecam Ci sól z AF Reef Salt,bardzo dobra sól nie droga dodatki są super bardzo czytelne,czyli 1 krop./100L jasne jak słońce ;-)byle tylko nie przedawkować poszczególnych dodatków jak np Amino Mix czy Energy itp,jeszcze co do soi bardzo szybko się rozpuszcza w wodzie Ro (25st.C) nie jest mętna po rozpuszczeniu.

Akwarium się  kręci już prawie 11 miesiąc na tej soli i jestem zadowolona;-)

Masz jakieś fotki jak to wygląda u Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zerknij,ale jak poszukasz są i ładniejsze zbiorniki,mój dopiero się co rozkręcił ;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, @Beti napisał:

cześć;-) jak mogę to polecam Ci sól z AF Reef Salt,bardzo dobra sól nie droga dodatki są super bardzo czytelne,czyli 1 krop./100L jasne jak słońce ;-)byle tylko nie przedawkować poszczególnych dodatków jak np Amino Mix czy Energy itp,jeszcze co do soi bardzo szybko się rozpuszcza w wodzie Ro (25st.C) nie jest mętna po rozpuszczeniu.

Akwarium się  kręci już prawie 11 miesiąc na tej soli i jestem zadowolona;-)

Czym objawiło się u Ciebie przedawkowanie ww preparatów, pytam z ciekawości bo ze względu na odbudowę kolonii zoa podaje podwójną dawkę i żadnych negatywnych skutków nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć;-) na przykład tym że przedawkowałam sobie Amino Mix i zrobiło się więcej nalotu brązowego na szybach i piasku,przestałam stosować przez 10 dni wszystko wróciło do normy,ale stosuję już połowę zaleceń,na razie cisza;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widze że zoa nabierają masy i koloru to pociągne jeszcze tydzień i zmniejsze do zalecanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak to wygląda z tematem AF bo czytałem dokładniej i faktycznie Trzeba dsb refugium a w moim 72l mija się to trochę z celem :)

Która wersja soli i jakie dodatki byście polecali do takiego zbiornika gdzie głównie króluja LPSy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, elespero napisał:

red sea i ati :)

Rozumiem że bez refugium etc ta metoda ma opcję bytu :) ?

A i pytanie kolejne jak zmienię sól to po jakim czasie zacząć dozować ATI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nailo napisał:

Rozumiem że bez refugium etc ta metoda ma opcję bytu :) ?

A i pytanie kolejne jak zmienię sól to po jakim czasie zacząć dozować ATI :)

Może być z i bez refugium.

Dozować jak konsumpcja bedzie tego wymagała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.