Skocz do zawartości
woldi

Błazenek w akwa 72l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś gatunek popularnego Błazenka, który by się nadawał do akwa 72l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy ze w sklepie z morszczyzną powiesz nemo. Rozumiem że mówimy o akwarium morskim 72l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, woldi napisał:

Bardzo śmieszne...

Przepraszam jeśli Cię uraziłem. Ale naprawdę popularny błazenek przyjął potoczą nazwę Nemo po "kultowej bajce". Uwierz, że każdy sklep z morszczyzną ją zna za sprawą wspomnianej bajki. Co do morszczyzny to wspominałem dla pewności, że chodzi o akwarium słonowodne, gdyż wiele osób pyta o błazenka chcąc wpuścić go do akwarium słodkowodnego. 

Pozdrawiam Igor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, teraz to ja przepraszam jeśli Ciebie urażę, ale czekam na poważne odpowiedzi:) Pytanie nie jest chyba debilne skoro w opisach czytam, że AMPHIPRIONy, które znalazłem w ofercie sklepów internetowych, wymagają minimum 150l! A, że akwarystyką zajmuję się od lat 40+ i staram się racjonalnie dobierać obsadę do warunków, to nie mam zamiaru skazywać jakiegoś stworzenia na wegetację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie trzymają czasami po 2 szt blazenkow w reef maxach czyli w ok 90l przeznaczonych dla życia w akwa i jakoś te ryby funkcjonują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, woldi napisał:

 

11 minut temu, woldi napisał:

Kolego, teraz to ja przepraszam jeśli Ciebie urażę, ale czekam na poważne odpowiedzi:) Pytanie nie jest chyba debilne skoro w opisach czytam, że AMPHIPRIONy, które znalazłem w ofercie sklepów internetowych, wymagają minimum 150l! A, że akwarystyką zajmuję się od lat 40+ i staram się racjonalnie dobierać obsadę do warunków, to nie mam zamiaru skazywać jakiegoś stworzenia na wegetację!

Nie, obraziłeś mnie :-). W 72l spokojnie możesz trzymać 2szt. Nemo czyli Amphiprion ocellaris. Nie dawaj 3szt bo jeden zostanie przez nie zabity. Ważne, żeby zrobiła się z nich parka czyli weź młode dwa osobniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do tego jakiegoś niedużego ukwiala i będą w 7 niebie jak zechcą w niego wejść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, woldi napisał:

Czy jest jakiś gatunek popularnego Błazenka, który by się nadawał do akwa 72l?

Amphiprion ocellaris to niezbyt ruchliwe ryby. Nie pływają po całym zbiorniku. Trzymają się ukwiału lub korala gdzie przebywają praktycznie cały dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w 60l mam 2 sztuki (parka) - od ukwiała odpływają na 10-15cm .. i to tylko podczas karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 Amphiprion ocellaris Black w 45l i dawały rady.Pływały albo na tylnej szybie albo za skałami.Mało ruchliwe są właśnie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z rybami morskimi jest tak ze nikt wlasciwie nie wie ile to min litraz. Na stronach roznych sklepow bedziesz mial rozne informacje a w poradnikach czy opisach gatunku info bedzie jeszcze zupełnie inne. Problem jest spory z opisem wymagan gatunkow bo oceany to spora przestrzeń. Liczy sie temperament ryby. to ile brudzi. jak zeruje. jakie parametry toleruje i jakie jeszcze inne ryby plywaja w akwarium. Pewnie kryteriow jest jeszcze sporo. na dzis chyba kazdy pisze jak sam uwaza a uwaza tak bo tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że podłącze się do tematu i zapytam. Do moich 50l wpuściłem blazenka, jest to chyba odmiana Amphiprion ocellaris black. Kilka godzin później dostałem Dascyllus aruanus i również go wpuściłem. Tu skończyła się swoboda blazenka. Dascyllus zapedzil go w róg akwarium i wytrwale pilnował aby nie wyszedł. Poczytałem trochę na temat tej ryby i raczej nie jest to lubiany okaz z racji jej agresywnosci. Udało mi się ją złapać i odizolować w prowizorycznym kotniku. Pytanie czy próbować je pogodzić czy nie ma szans aby się "dotarły"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sam napisałeś dostałeś ta rybę więc u kogoś od kogo dostałeś była taka sama i dlatego pozbył się problemu więc chyba odpowiedź na Twoje pytanie nasuwa się sama 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.