Skocz do zawartości
g_o_n

Filtr Aquael FZN-3 - problemy z włączaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem polegający na tym, że w przypadku odłączenia zasilania (brak prądu, czyszczenie filtra) mam potem problem z ponownym włączeniem. Po kilkukrotnym podłączeniu do różnych gniazdek ( mam listwę i na listwie rozgałęziacz) w końcu zaskakuje i się uruchamia.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być problemem i jak go sprawdzić rozwiązać? Jestem od krok od zakupu nowego sprzętu - chyba, że ktoś miał podobny problem i może mi cokolwiek podpowiedzieć poza oczywistością  - czyli wymiana na nowy sprzęt.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest problem w FZN-3.Jedyne co Ci mogę doradzić to wyczyść wirnik w silniczku,czasami to pomaga.Ja osobiście musiałem kupić nowy silniczek bo nawet czyszczenie wirnika już nic nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompeczka napędzająca wyczyszczona? Wirnik, "otwór" w który wchodzi wirnik (na ściankach potrafi się zebrać trochę syfu). Może kabel Ci się gdzieś ulamal, i jak nim poruszasz zmieniając gniazda to zaskakuje?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sprawdzałem wszędzie do wejścia wygląda ok. Przy poruszaniu wtyczką, kablem nie robią się "cuda" . Wirnika nie rozkręcałem i nie czyściłem fakt. Ma ktoś może pod ręką instrukcję jak to zrobić ?

Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, g_o_n napisał:

Kabel sprawdzałem wszędzie do wejścia wygląda ok. Przy poruszaniu wtyczką, kablem nie robią się "cuda" . Wirnika nie rozkręcałem i nie czyściłem fakt. Ma ktoś może pod ręką instrukcję jak to zrobić ?

Dzięki za odzew.

czyszczenie jest banalnie proste, wystarczy troszkę chęci naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, natan2012 napisał:

czyszczenie jest banalnie proste, wystarczy troszkę chęci naprawdę

Odkręca się od góry w komorze filtra ? tam gdzie koszyczki ?

 

Edytowane przez g_o_n (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, g_o_n napisał:

Odkręca się od góry w komorze filtra ? tam gdzie koszyczki ?

 

wyciagasz wszelkie media filtracyjne, koszyki itd.  Silniczek zabezpieczony jest plastykiem, odkrecasz go ostrożnie i wyciagasz.  Komorę i wirnik proponuje szczoteczką np.  do zębów dobrze przeszorowac. Może to pomoże.  Czasami przy starcie kaskady trzeba lekko pomóc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, natan2012 napisał:

wyciagasz wszelkie media filtracyjne, koszyki itd.  Silniczek zabezpieczony jest plastykiem, odkrecasz go ostrożnie i wyciagasz.  Komorę i wirnik proponuje szczoteczką np.  do zębów dobrze przeszorowac. Może to pomoże.  Czasami przy starcie kaskady trzeba lekko pomóc:)

Dzięki wielkie - spróbuję :) na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmniesz koszyki. Ciagniesz przewód zasilający do góry i wyciagasz pompe. Na wierzchu jest okrągłe wieczko. Przekrecasz w lewo i do góry. Wyjmujesz wirnik i trzpień. Ostrożnie bo jest ceramiczny. Jak upadnie może pęknąć. Czyscisz dokładnie wszystko. Otwór w który wchodzi wirnik dobrze czyści się patyczkami higienicznymi. Jeśli to nie pomoże to pompka do wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam ceramiczny  trzpień zwykły biały plastik,nawet się w palcach gnie.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc - w sobotę czyszczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimi u mnie śmiga ceramika ;). Kaskade mam ok 4 lat. Super wydajna. Troszkę głośna (taki mi się trafił model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc - filterek przeczyszczony śmiga jak miło :)

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.