Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HOOM -  dziękuje za odpowiedz , już myślałem ,ze forum wymarło :-) ,  reszcie też dziękuje.

w sumpie mam 8,5 kg siporaxu i tak jak pisałem nasmarowałem go bakteriami w żelu.

parametru no2 , nh4   =0   , no3  =10

zasolenie 1,025  , kh 7,7 i podbiłem je do 8,3 ,  ca - 385 , podbiłem do 420   , mg  1280 podbiłem do 1350

w sobotę wpuściłem kilka ślimaków , 2 rozgwiazdy  i włożyłem 5 najprostrzych miekasów ,  zobaczę co się stanie

po włożeniu życia  i miekkasów włożyłem do sumpa węgiel aktywny , oraz JBL silicate , 

brązowy osad jest  i nawet się powiększył.

sump sprawdzałem po wyłączeniu pompy mieści wodę a nawet zostaje zapas.

obecnie lampę świecę

od 8 do 12  światło niebieskie

od 12 do 17:30 pełne światło

od 17:30 do 22  światło niebieskie

co mogę tu zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zibi ol napisał:

8,5 kg siporaxu

kg? A nie litrów czasem?:-)

33 minuty temu, zibi ol napisał:

co mogę tu zmienić ?

Czekać i obserwować:-) Radziłbym odpuścić sobie podbijanie KH, wapnia, magnezu itp na razie. Jak Cię korci, to lepiej nie mierz tego całkiem. Akwarium wygląda bardzo świeżo, dojrzewanie dopiero się tam zaczyna właściwie, to lepiej nie mieszać suplementacją. Pilnuj zasolenia i temperatury, NO3 i PO4 od czasu do czasu zmierz. Jakby nutrienty szły w górę albo po koralach było widać, że marnieją, to jakąś delikatną podmiankę raczej zrób zamiast chemię lać. Węgiel tylko Ci wodę wyjałowi, a w końcu masz już tam zwierzaki, to musisz też o nie dbać, nie tylko się osadem zajmować. A okrzemki w swoim czasie same zejdą, nawet bez pochłaniacza krzemianów. Włożyłeś sterylną suchą skałę, to teraz pierwsi kolonizatorzy ją zasiedlają. Jak się biologia w zbiorniku rozwinie, to zostaną Ci kolonizatorzy wyparci przez inne organizmy. To jest naturalny, w zasadzie pożądany proces. Poza tym, lepsze okrzemki niż cyjano.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wspominał o wacie. Ja bym dał też watę i co 2 dzień ją wymienił, sam zobaczysz ja okrzemki na niej bedą się zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibi ol napisał:

w sobotę wpuściłem kilka ślimaków , 2 rozgwiazdy  i włożyłem 5 najprostrzych miekasów ,  zobaczę co się stanie

po włożeniu życia  i miekkasów włożyłem do sumpa węgiel aktywny , oraz JBL silicate , 

 

co mogę tu zmienić ?

Pozbyć się rozgwiazd co one mają jeść ? to już lepiej było zakupić coś z rybek ,  no i węgiel na co ? 

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. watę włoę   , rozgwiazda jak już jest to niech bedzie ,może w tym żywym piuasku coś znajdzie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipetą drobne mrożonki powciskaj w piasek. Ja tak robie co kilka dni. Tylko bez przesady z ilością tego mięska:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie ze ci pomogłem rozjuszając ten temat . Choć nie zrobiłem tego bezinteresownie :) , za chwilę sam będę potrzebował pomocy . Mam od grudnia kostkę 50x50 i sie poddałem z nią . Zrobiłem ja bez sumpa tylko na zewnętrznym filtrze Aqua One Marisys 240 t. I niestety nie daje sobie z nim rady . Postanowiłem zmienić na większe 110x67x60h.  Właśnie koncze spawać stelarz . niedługo i ja  zapuszczę post o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robiąc to akwarium , postanowiłem zrobić je porządnie  i zainwestowałem w sump , porządny odpieniach i resztę gratów , co oczywiście sporo kosztowało.

Dlatego porady doświadczonych morszczaków są ważne.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam skompletowane wszystko co tylko można mieć albo i więcej :) . I drugie akwarium mam już przemyślane naprawdę dobrze . Brakuje mi tylko doświadczenia z podłączeniem . Ale to za kilka tygodni . Najpierw szafka  a potem zamówię szkło . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.