Jump to content

michalpolak5

Klubowicz
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • Akwarium
  60 litrów

Recent Profile Visitors

273 profile views
 1. Telefonem Poco X3 Pro w trybie automatycznym. A co do glonu to jest szansa na zmniejszenie go? Dodając do zbiornika na krewetkę ? Jeśli tak to możecie podpowiedzieć jaka i w jakiej ilości.
 2. Akwarium funkcjonuje ,na skalę pojawia się zielony nalot. Jak macie jakieś rady to czekam.
 3. Akwarium funkcjonuje zasolenie podniesione do 1024 . Dodane jeszcze bakterie ATM colony. Trochę potoczyło się szybciej niż planowałem ale nie wszystko da się zaplanować w 100 procentach. Więc jest kilka korali miękkich , 2 błazenki i 5 chromisow
 4. Akwarium zalane i zasolone , bakterie i piasek przyjdą w poniedziałek bo dziś niestety kurier nie dał rady. Kupiłem Microbe-Lift Special Blend i teraz świecić światłem od samego początku docelowo czy jakoś dawkować światło? I czy zasolenie 1020 jest dla miękkich korali odpowiedni czy trochę podnieść do 1022 ?
 5. A bez wybielacza da jakoś radę ,musiał bym to zrobić w akwarium, a tego bym nie chciał.
 6. W jakich proporcjach rozcieńczyć z wodą i moczyć w tym podchlorynie,
 7. Skala kupiona od kogoś wysuszona ,dlatego chciałem ją wypłukać . Czytałem że taką skalę traktuje się karcherem,nie mam takiej możliwości więc pomysł z kranówka. Cyrkulacja jest ponad 10.000 l /h
 8. Po urlopie czas zacząć robić coś z akwarium . Posklejalem skalę klejem cx5, trzyma rewelacyjnie. Skalę wsadziłem do akwarium zalałem kranówka i moczę skalę. Ale teraz moje pytanie woda zaczyna mi śmierdzieć. Wspomnę że zalane jest tydzień temu, oczywiście obieg wody jest w środku. Czy to jest normalne?
 9. Dziękuję bardzo za odpowiedź ,tak mi się zdawało ,planuje dwa łuki i parę półek i chciałbym żeby się dobrze trzymało
 10. A jak jest z wydajnością CX 5 ? Mam do sklejenia ok 20 kg suchej skały i będę chciał dokupić jeszcze z 10 kg żywej skały . I moje pytanie czy 2 kg kleju wystarczy czy dla pewności kupić większe opakowanie?
 11. Skalę po kleje może jeszcze jakoś lepiej. Zależy mi na rybach więc chodzi mi o kryjówki i coś w zasadzie dwóch zatok. Wszystko już zakupiłem ,brakuje mi tylko filtra osmozy . Może ktoś jest z Niemiec i ma namiar na jakiś nie drogi filtr , myślę że lepiej było by z żywicą ale sam nie wiem.
 12. Zakupiłem skalę ,teraz czekam na ocenę czy takie ułożenie jest odpowiednie
 13. Matrix jest dla mnie bardzo dobrym wkładem do filtra . A chce zauważyć że dyskusja wybiegła na temat troszkę jak dla mnie drugoplanowy. Wkłady do filtra to tylko wkłady czy te czy inne to i tak będzie to siedlisko bakterii i tych dobrych i tych złych. Chciał bym coś dowiedziec się od ludzi co prowadzą podobne zbiorniki.
 14. 20 kilo jest w paczce kosztuje 66€ a kilogram żywej skały w pobliskim sklepie to koszt 17€ więc koszty ekonomiczne przemawiają za paczka 20 kilo. Wsadzę kilka kilo i reszta niech sobie leży.
 15. Filtr to Fluval fx6 , wszędzie piszą że może być do słonej wody ,ośki nie ma metalowej a resztę to nie mam pojęcia. Co do odpieniacza też nie wiem jak działa jest to alternatywa Tunze 9004,ponoc jest mocniejszy ,tylko że zewnętrzna zawieszana jak kaskada . Niestety też nie widziałem jej na własne oczy ,a że dostępny jest najbliżej mnie stacjonarnie w Holandii to nie chce mi się jechać tylko po to. Dzięki za podpowiedź co do wkładów do filtra.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.