Jump to content

Kretaon

Klubowicz
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tczew
 • Akwarium
  350l+sump 86l aquael marine oświetlenie lampa cyrex 6x54w odpieniacz redstarfish 170 pompa dcp 6500

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. Dzięki za poradę, przemyśle temat.
 2. Czytałem instrukcje capiforte zoolek, wymaga 80% podmiany wole nie ryzykować, wirków to poprostu u mnie masa, spróbuje z ślimakiem w de jong jest dostępny wiec postaram się zamowic. tropic marin elimi- phos jest głównie środkiem na fosforany, pytanie czy obecność ich zależy od tego parametru.
 3. Ten rodzaj glona rósł tylko i wyłącznie na tylnej szybie, bezkręgowce go nie ruszały miał pecherzyki powietrza, czyszcząc tylnią szybę zbierałem ile mogłem żeby go nie rozprzestrzenić jednak z mizernym skutkiem przerzucił się na skałe i zaczął na niej rosnąć, po 3 krotnym czyszczeniu skaly i laniu bakterie widzę ze delikatnie odpuszcza wolniej rośnie. Amoniak zmierzony 0. Co od paru dni zaobserwowałem to bardzo zmrożony przyrost glonów wapiennych. W sumpie brak miejsca na refugium jest to zestaw glossy marine, rollermat brak, wata wymieniana średnio co 4 dni, w sumpie tylko kulki maxspect, phosguard, węgiel
 4. Ten rodzaj glona rósł tylko i wyłącznie na tylnej szybie, bezkręgowce go nie ruszały miał pecherzyki powietrza, czyszcząc tylnią szybę zbierałem ile mogłem żeby go nie rozprzestrzenić jednak z mizernym skutkiem przerzucił się na skałe i zaczął na niej rosnąć, po 3 krotnym czyszczeniu skaly i laniu bakterie widzę ze delikatnie odpuszcza wolniej rośnie. Amoniak zmierzony 0. Co od paru dni zaobserwowałem to bardzo zmrożony przyrost glonów wapiennych.
 5. Robiłem przy starcie, z ciekawości zrobię bo mam test zaraz napisze. Dzięki pozdrawiam
 6. Skała marco rock, no2 mierzone na testach Colombo reszta salfiret, azotyny u mnie zawsze były na niskim poziomie, nawet przy dojrzewaniu gdy robiłem często testy w początkowej fazie.
 7. Witajcie, jest to mój pierwszy post na tym forum, nigdy nie miałem potrzeby pisać na nim, bo gdy szukałem info to znajdowałem odpowiedz. Od 3 lat próbuje zajmować się morszczyzną z różnymi skutkami, jest to moje drugie akwarium zalane w listopadzie ubiegłego roku. Mój poziom frustracji od dwóch miesięcy narasta i za chwile skończy się resetem albo dłuższym odpoczynek od tego pięknego hobby. Pisze gdyż obecnie mam problem i nie mogę go zwalczyć z wirkami, cyjano, glonem, aiptasia- ( jutro jadę po ekipę kukhentali bo narobiło się tego cholerstwa około 50 szt) Wiec może z tym w miarę szybko pójdzie. Wirki- kupiłem mandaryna i hexe, Rezultat zerowy. woda RO na tds zawsze sprawdzana , wymiana regularnie prefiltrów i żywicy nadal są. Cyjano mam od dwóch miesięcy, postanowiłem je pozostawić samo sobie mając nadzieje ze po czasie odpuści, po 2 miesiącach przybyło od groma i nie widać żeby chciało odpuścić wręcz przeciwnie. W tym przypadku nie próbowałem odsysania, zaciemniania. Glon w tym przypadku widzę ze jest w odwrocie, walczę z nim mechanicznie, w pierwszej fazie znajdował się tylko na tylniej szybie, lecz po moich walkach rozlazł się na skalę, ale powoli odpuszcza , raz w tygodniu czyszczę skale szczotka do zębów. Parametry dziś mierzone: Po4 0,03No2 0,25No3 2 Kh 6,7 mg 1260 Ca 380 Prowadzę zbiornik na ati essential pro, dolewam aminokwasy nyos i cora nektar, podmiany co 3-4 tygodnie, zasilenie 1,025 świece 12 godz dziennie świetlówkami t5 6x54 w. W sumpie mam tylko węgiel, kulki z maxspecta, phosguard. Reasumując proszę podzielcie się ze mną doświadczeniem jak zwalczyć te cholerne plagi, szczególnie wirki bo gdyby nie regularne kąpiele w coral protect to zeżrą cała obsadę, narazie straciłem tylko dwie piękne caluastrea. jak co to proszę o wyrozumiałość i sory za jakość zdjęć uszkodziłem dziś aparat w tel jutro podeśle lepsze. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.