Jump to content

Ariel

Klubowicz
 • Content Count

  759
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  NN
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zadupie
 • Zainteresowania
  Barak
 • Akwarium
  Płytkie

Recent Profile Visitors

3133 profile views
 1. Masz dwie możliwości. Zrobić to sylikonem na zawsze ( spuszczasz wodę , czyścisz itp , lub czyścisz i uzywasz ( nie chce mi się szukać po polsku , Unterwasserkleber ) jest twardszy od sylikonu i lepiej go usunąć. Ale jak trzeba to na kilka lat będzie działał.
 2. Bynajmniej część na raz wyciąga włóknina. Daj trochę więcej dobrego fito I popatrz na włókninę jaka zielona jest .
 3. Czasami wyłączam obieg , wtedy roller nie działa. Ale nie jak leję fito .
 4. Ariel

  Najlepsze bakterie

  Jak dla mnie ,nie ,ma nic lepszego niż Prodibio . W zależności od oczekiwań, ale używam Sera i kilka tańszych.
 5. Najlepsza wypowiedzi w tym temacie . Cen się nie uniknie , EU przez swoje widzimisię przez lata , nie poradzi sobie . Jak zwykle ludzie co ciężko pracują zapłacą frycowe . Grunt to się nie poddawać i dbać o to co mamy .
 6. Musiał byś sprawdzić . Masz taką możliwość? Nowa do deltec kosztuje 130€
 7. Czyli serwis nie daje rady ? Wodę masz pod dostatkiem , RESZTA PW Ta mocnna lampa to 9W ? Ryby , bez problemu uratujesz , a o pomocy z Koszalina to słabo to widzę.
 8. Poczytaj o pływaniu Ukwiałów. Mile widziana pompa cyrkulacyjna podczas pływania. Nie zrozum mnie źle, ale odpowiedzi jest dobra do Twojego pytania.
 9. Ariel

  Jak się tego pozbyć

  Kiedy baniak wystartował? Dino i cyjano. Resztę sam załatwiłeś. Pozdrawiam
 10. Mam większą pompę, bo mam prosty sump , decyzje które podjęłem były brane pod co co mam i obsadę. Ale również pod kwestię, konserwacji. Dużo poczytaj i wybierz sam.
 11. Zupełnie nic . Tak tylko zapytałem, bo ostatnio więcej szukam wiadomości o rollermatach . Mam pierwszą komorę razem z rollermatem , odpieniaczem i częścią ceramiki , potem mam komorę z pompą , dolewka i ceramiką . Pompę mam za mocną , ale kupiłem pod uwagę podłączenie filtrów. Nie mam miejsca na refugium , bo sump za krótki. Ale jeśli bym coś robił to tak jak napisałem. Zapytałem o roller bo w nim jak jest w sumpie chwilę dłużej zajmie Tobie wymiana rolki .
 12. Jak dla mnie to kombinujesz . Fajnie ale potem trzeba wycinać przegrody , a to fajne nie jest . Daj roller i odpieniacz w jednej komorze, Arek77 ma rację, jeśli trzeba to odpieniacz można podnieść. Tam będziesz miał stały poziom wody ustalony szybą na jaką sobie możesz pozwolić. Potem woda będzie leciała w dół więc następna szyba może być nie kompletna poszukaj jak się robi komory na refugium , bo tam to znajdziesz, odstęp między szybami zrób taki by media się zmieściły, potem woda wypływa górą z refugium i masz pompę dolewkę i co tam chcesz. Popatrz również na regulację ostatniej szyby w AM , ona reguluje poziom wody w przedostatniej komorze . Możesz również dać grzebień na ostatnią szybę by glony nie przepływały. Na PL forach mało jest takich informacji, ale jak się dobrze poszuka to się znajdzie . Sump ma być prosty i tyle . O roller się nie martw nawet jak spływ i rewizją pójdzie przez niego to nie wyłapie wszystkiego . Ps : masz już ten rollermat i odpieniacz ?
 13. Są jeszcze siatki DD też mają wszystko. Porównać ceny zawsze można.
 14. Całkowite zbicie po4 również nie pomoże. Kolory są mega przy zerach , ale przy coś powyżej koralowce lepiej rosną i tkanka jest grubsza. Myślałeś o dozowaniu NP plus ? Oczywiście w ilości odpowiedniej do twojego baniaka . Raczej nie stawiam na to że brakuje , ale może pomóc. Problem w tym, że nie będzie takiego koloru .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.