Jump to content

Ariel

Klubowicz
 • Content Count

  610
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Ariel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Berlin
 • Akwarium
  Aqua Medic Armatus 300 XD

Recent Profile Visitors

2046 profile views
 1. Jak chcesz mieć mniej plag to skałę którą dołożysz najpierw przygotuj . Zalej wodą z podmianki , daj cyrkulator , obojętnie czy żywa, sucha , ceramika napewno pomoże nie zaszkodzi. Bakterie po zmianie baniaka dał bym mniej , by uniknąć zakwitu. I nie od razu tylko po 2-3 dniach . Skały nawet jeśli masz mało w głównym możesz zastąpić tym co zmieści się w sumpie i to też można przygotować.
 2. Moim zdaniem zależy co się trafi w kartonie . Były ostatnio 2 kartony na sprzedasz na ebay , facet napisał wprost że ciężkie są i mocno zbite . Jednak sporo ludzi pisze że to to samo co mr , czyli jak ma się możliwość to jak zawsze polecam samemu podjechać do sklepu i pomacać. Wybrać najładniejsze kawałki i problem z głowy.
 3. Po sprawdzeniu kilku ceramik różnych producentów i resetowaniu skały naturalnej , suchej / żywej zdecydował bym się na reset . Bo już jepiej robić tak jak jeden z nas , ale to tylko moje przemyślenia , które czasami się sprawdzają .
 4. To dobrze , nic na siłę wszystko z młotkiem. Czasami baniak wystartuje szybko a innym razem nie . Lanie badziewia tylko to przedłuży .
 5. Ariel

  Siwy nalot

  Według mnie masz początek dino , ale biały może być przedawkowaniem bakterii lub pożywki, niektóre drobiazgi pojawiają się po czasie . W dodatku nie sprawdzałem jakie masz światło bo zaczątek glonów często od światła bombelkuje . Ale z ballingiem nie ma nic wspólnego jeśli tak dozujsz .
 6. Widzisz , ja naczytałem się to co pisali ludzie którzy już nie piszą , tam były wzmianki że akwarium może dojrzewać rok i dłużej, w zależności jakie błędy popełnimy . Teraz od pierwszego dnia ma być za***iscie i wogule. Przez to leje się co popadnie , wkłada się specyfiki i i tak lipa , w dodatku przez to wszystko zbiornik stabilizuje się jeszcze dłużej. Więc według mnie lej co tam chcesz, wkładaj wszystko co się da i powodzenia życzę, bo będzie potrzebne. I nie obraź się ale już nie chce mi się czytać co można lać do baniaka, więc....... jeszcze popatrz , albo nie ważne. Ale speców co nie miara.
 7. Źle zrobione fito ma w sobie jeszcze nawóz , więc trzeba je odpowiednio robić. Glony nawet jak w słupie wody nic nie ma potrafią czerpać ze skały. Kiedyś jak zakładałem akwarium na używanej martwej skale to miałem kilka kawałków co dłużej były porośnięte glonem , ale po kilku miesiącach wszystko zeszło, doszły koralowce , baniak zaskoczył i nie miałem problemów.
 8. Wyjdzie to co jest . Glony swoje pochłaniają więc testy będzią oszukiwały. Lej więcej specyfików to biologia sobie lepiej poradzi . Przy glonach na skale , chociaż masz małe to można zapomnieć o testach bo nic nie dadzą .
 9. Masz w tej lampie dobre chłodzenie, przez to nic się nie dzieje . Jak mówiłem w jednym zoologu że zjarają im się Ledy to nie wiezyli . 4 miechy później parę klocków poszło z dymem . Przy lampach z chłodzeniem nie powinno być problemu .
 10. Miałem jebao i am to te same pompy i waczania u mnie polegały na tym że raz się lekko przelewało przez rewizję a raz było ciut po niżej . Ale było cicho . Teraz mam maxspect jump 6000 chodzi na 50% mocy i mam tak samo , w dodatku przy wyloczeniu , lub jak ja to robię zmniejszeniu mocy przy podmianie i po podmianie ustawieniu tak jak było zbyt mocno przelewa się przez rewizję. Po kilku godzinach 12-16 się stabilizuje. Zaworem czasami kręcę bo tak powinno się robić by go oczyścić. W PL nie ma szans w miejscowości gdzie mieszkam by bez akumulatorów coś stabilnie działało. Mam tam słodkie, a wąchania napięcia są dosłownie tragiczne , telewizor czy inny sprzęt się wyłącza a baniak szaleje .
 11. Ariel

  lampka do 60 l

  Jak przejściowe i na krótko to obojętnie co tam zapalisz . Jak nie miałem czym świecić to i do słodkiego zapaliłem. Tu zależy o co tobie dokładnie chodzi i na jak długo.
 12. U mnie wygląda to teraz trochę inaczej. Kiedyś miałem ATI Sunpower i tam można było 2 świetlówki wymienić na 2 led Arcadia i ładnie to świeciło. Teraz jest więcej możliwości , jest więcej zamienników świetlówek które pasują w te same miejsce a led w tym samym miejscu grzeje się mniej , jednak jeśli będzie bez chłodzenia w miejscu świetlówki i blisko innych spali się bo nie będzie w stanie się schłodzić. Teraz mam giesemann stellar i w środku ma miejsce na Ledy , jest bez chłodzenia aktywnego , tylko pasywne , mimo to lampa się dość dobrze chłodzi. Temperatury nie sprawdzałem, ale nie jest gorąca . Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wymiany świetlówki na jaką się chce i ledow jakie tylko są dostępne. Stellary można tanio kupić prawie nowe , tym bardziej od kiedy ceny rosną . Zaletą jest dobre oświetlenie całej powierzchni baniaka , jak i możliwość konfiguracji bez zmiany całej lampy . Jak dobrze pamiętam masz Giesemann, poszukaj jak wygląda baniak z dwoma ledami Arcadia , jeśli dobrze pamiętam to dawali actynik lub niebieskie. W USA firma jest bardziej popularna , w DE można coś tam znaleźć, kilka ich produktów miałem i są dobrze wykonane . Mimo to można dobrać coś innego bo teraz dużo tego . Ja kiedyś szukałem pod ati i tam ładnie to wyglądało, po za tym giesemann ma chłodzenie aktywne więc nic nie powinno się stać , poszukaj jak ma świetlówki podłączone i czy można podmienić 2 na Ledy. Na niemieckich forach powinno coś być. Ps: używka stellar do twojego baniaka kosztuje od 180€ , boki lampy by zmniejszyła się szerokość nowe jakoś ponad 30€ a led dajesz jaki chcesz byle by szerokość pasowała.
 13. Nie sprawdzi się i spali się . Na zewnątrz, albo chłodzenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.