Jump to content

Ariel

Klubowicz
 • Content Count

  178
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Ariel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Berlin
 • Akwarium
  Lido 200 po tuningu

Recent Profile Visitors

662 profile views
 1. Też uważam , że powinniście próbować . Takiej okazji szkoda zmarnować . Wiem , że to dużo pracy kosztuje i pieniędzy , ale warto . Satysfakcja gwarantowana
 2. Bardzo fajny temat i przydatny . Też muszę zacząć dozować , bo moje lps nie wyglądają najlepiej . Ale tak to jest jak czeka się z obsadą rybną , lub nie chce się mieć zupy rybnej .
 3. Też zależy od ukwiału . Jeden siedzi 10lat w miejscu a inny łazi . Mam 5 ukwiałów w tym 2 czerwone quadri i dwa zielone . Zielone grzecznie siedzą a czerwone spacerują . Mimo , że dostają po 2 krewetki na tydzień .
 4. Zawsze w koronie można wywiercić otwór na kabel . Nóżki możesz spróbować wygiąć , lub dorobić nowe . Albo wyślij żonę do sklepu i postaw przed faktem dokonanym , jak przyjdzie z powrotem niech czekają na nią kwiaty , lub jakiś inny prezent
 5. Ariel

  Jaja

  To valonia, z jajkami nie ma nic wspólnego , bo to glon . Usuwaj mechanicznie , tak by nie pękły . Swoją drogą , jak są bardzo duże to fajnie wyglądają . W starych tematach jest zdjęcie jak borsuk ma łeb wsadzony do środka jednej kulki . Wyglada to wspaniałe , jak był by na księżycu i miał założony Chełm .
 6. Tak , dwie ogarną te akwarium .
 7. Zakupiłem fitoplankton Synechococcus sp i nawóz f2 , przyszedł bardzo jasny , praktycznie przezroczysty . Na dnie nie było żadnego osadu i nic w środku nie pływało . Po rozrobieniu z solanką i dodaniu nawozu nic przez kilka dni była czysta woda . Reaktor Aqua medic 2,5 l , litr solanki i litr fitoplanktonu , oświetlenie pasek Led 6w 4000 kelwinów . W tym samym czasie dostałem od znajomego saline rozlałem do 2 słoików i 2 butelek i w takiej samej ilości dodałem solanki , nawóz zgodnie z instrukcją kropla z każdej butelki na 2 litry . Po 2 dniach nic się nie działo wiec dodałem jeszcze 50% dawki . W 3 pojemnikach jasna zieleń a w jednym pomarańczowe coś , gęste i zastanawiam się co to jest bo mikroskopu nie mam . Na niemieckim forum znalazłem , że albo bakterie , albo światło było nieodpowiednie . Butelki i słoiki były na parapecie , gdzie jest dosyć ciemno , dodatkowo oświetlenie 16h 60W Led 6500k dennerle do roślinnego . Po odlaniu tego pomarańcza do innej butelki i dolaniu solanki dalej rośnie . Teraz wylałem prawie wszystko i pomarańczowe stoi na balkonie . Bo w sumie nie wiem co to jest . Teraz zastanawiam się czy nie zakupić fito i oświetlenie z reaktora knepo i jeden słoik 10l zdezynfekować i spróbować jeszcze raz . Myśle , że te fito padło i rozwijają się jakieś bakterie Wymieniłem rurki , słoiki zdezynfekowałem i porządnie umyłem , zamówiłem nowe fito salina i przyszło jasne . Po wlaniu 1/4 i dodaniu f2 pięknie rośnie . Oświetlam starą lampą dennerle 11w i jest cacy . A co do jasnego fitoplanktonu , zazwyczaj salinę widzę ciemną i zastanawiało mnie jaki kijek wodę mąci . Po przejrzeniu tematów i dopytaniu się kilku ludzi co hodują fitoplankton na sprzedaż to nie powinno być ciemne . Jasne jest świeże , a ciemne stare . Tylko ciężko jest zrobić ilość by odrazu zeszła , wiec ciemne jest długo hodowane .
 8. 5l stało 3 dni na balkonie i się nie popsuło , bynajmniej nie śmierdziało . Ogólnie żadne fito , które hodowałem na jakichś miksturach nie było takie jak oryginalne ( inny odcień zielonego ) . To tylko zabawa wiec się nie przejmuje potem i tak londuje w kiblu , ale czwartek-piątek przyjdzie mi f2 i Synechococcus sp. i tam musi być jak trzeba . Mam reaktor Aqua medic 2,5 l i zastanawiam się czym to oświetlić , kupić t5 ? , jedną belką ? , lub kupić sera Led 7-11w używkę tylko nie wiem czy dzienne lub dla roślin bo sterownik do tego i zasilacz mam .
 9. Można wiedzieć jakie oświetlenie używasz ? Mam po słodkim dwie belki dennerle trocal Led po 30w 6500k i narazie się bawię z innymi nawozami i świecę nimi . A fito które leje do akwarium dostałem od znajomego bo miał nadprodukcje i jest na nawozie f2 . Moje belki mają sterowanie jeden kanał biały i jeden żółty , sterowane osobno . Jak świece jedną belką 16/24 to wydaje mi się , że fito jest prześwietlone . Jest jasne , odstawienie na 1-2 dni bez napowietrzania i świecenia robi się ciemniejsze .
 10. Cześć , fajnie , że testujesz . Ja teraz mam salina i sprawdzam czy rośnie na nawozie dennerle i na nawozie do storczyków . Wcześniej lałem do kwiatów balkonowych i zdychał , na deltec plankton plus też. Światło miałem sera zimne chyba 7 w Led na 2,5 l i nic nie dawało . Potem dennerle Trocal / ghl 30w I zdechło do końca . Teraz stoi na oknie , nie przegrzewa się , dodatkowo doświetlane 30w / 14h , 60w /6h na 20l i też zdychało . Zobaczę jak te nowe nawozy poskutkują , tylko mam już mało fito i jest mocno rozrzedzone . Wiem , że mogę f2 zamówić , ale chce sprawdzić , co i jak . Wiem , że rośnie na 2 nawozach do roślin ogrodowych.
 11. Ja mam całkowicie ściągalny płaciłem tyle samo co za wklejany . Mam grzebień , prowadnicę i mocowanie . Wszystko się ściąga i można umyć .
 12. A nie lepiej ściągalny ? Aqua medic ma takie i kilka innych firm . Ja mam akurat ten i sobie chwale .
 13. Ja w kawalerce mniejszej od twojego pokoju , bo 39,5 . Miałem wilgoć , ale była wcześniej , jak się wprowadziłem ciekło po oknach i wycieranie nic nie dawało . Kilka dni po wprowadzeniu postawiłem baniak 450l + 206 sump . Zrobiłem wentylacje w kuchni na róże 110 i w pokoju nad oknem balkonowym 2x40mm oraz w łazience . Obieg powietrza jest , w domu zrobiło się ciepło i sucho . Nic nie skrapla się na szybach .
 14. Akwarium też mam małe , bo to juwel 200 po tuningu 70x50 dno , komin wewnętrzny na środku . Ukwial ma jakieś 15 cm średnicy . Mam też quadri czerwone 10cm i na weekend może dostanę pomarańczowe quadri tylko duże . Mam też kilka euphylii , calustera 3 rodzaje , xenia pompująca i niebieska zoa i jeszcze kilka miękkich . W patyki się nie bawię , choć odpieniacz dość mocny , sporo skały , ceramika Maxspect jakieś 3l ( mam jeszcze w wiaderku jakieś 7 l tylko muszę reaktor na złoże kupić , bo do sumpa wcisnę jeszcze jakieś 0,5-1l) Światło 200w Led 150 i 2x24 t5 cyrkulacja też skręcona na 40% bo za mocna ( ale za to mam cicho w pokoju )
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.