Jump to content

Ariel

Klubowicz
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Ariel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Berlin
 • Akwarium
  Fluval flex 123l z ukwialami .

Recent Profile Visitors

821 profile views
 1. Albo my mieliśmy pecha . Od tamtej pory zawsze mam dodatkowo sterowanie do grzałki i wentylatorów .
 2. Zdarza się , ja oddałem 6 grzałek eheima do sklepu . Wszystkie na tym samym numerze partii . Nowa lampa Aqua medic też padła po kilku dniach . Zamiast 25 miałem 28 stopni.
 3. To musi być błąd na stronie producenta , lub szyby są wliczone z tą wąską przegrodą . Ja do fluvala flex 34l miałem jbl 800 ( 900l/h ) 7W i było cicho ( pompę trochę słychać ) 79x46mm . Model mniejszy jbl 5W 500l/h i 57/35mm , nowy model Eheim 600 7W 600l/h 62x38mm ( Eheim 1000 ma 80mmx47 mm 15W 1000/h, czyli nie wejdzie ) . Lub jakaś głowica z filtra wewnętrznego .
 4. 8x10cm , tam wejdzie nawet Aqua medic 1,3 bez kosza . Mam 2,3 i jej nie słychać wcale , Eheim 1000 jest głośny ( mam dwie do podmian wody ) , jbl 800 ( 900l/h ) jest słyszalny ale dość cichy . Znajomy ma sicce 1.0 i 1.5 są naprawdę ciche , ale zużycie prądu
 5. Ariel

  Szafka na nowe akwarium

  Racja trochę wody i puchnie , moje pierwsze akwarium stało na podobnej . Blat wytrzymał 4 lata .
 6. Ariel

  Szafka na nowe akwarium

  O wytrzymałość martwić się nie musisz . Mocno pancerna ta szafeczka , rozumiem że bez sumpa . Blat masz łączony na środku , ale te środkowe wzmocnienia w kształcie U ( dwa boczne i te z przodu co się z nimi łączy ) bym zastąpił poprzecznym pod łączeniem blatu i do tego te wzdłużne co jest na samym przodzie . Starczy to w zupełności , a zrobi się więcej miejsca w szafce . Oczywiście plecy bym zostawił .
 7. To pierwszy film który oglądałem by ktoś stwierdził , że te lampy są ciche . Stary model owszem był pod tym względem dużo lepiej zrobiony . Ale o nowym nikt ze znajomych nie twierdzi , że te lampy są ciche , wręcz przeciwnie. Mają te lampy jakiś czas , bo kupili jak wyszły więc opinia z pierwszej ręki . Też bardzo dobrze znam właścicieli 2 sklepów z morszczyzną , nikt a nikt z tych osób nie twierdzi że lampy są ciche . Tu masz absolutną rację , bo jeden nie słyszy , a innego głowa zacznie boleć . Też zależy od miejsca w którym stoi zbiornik , bo mam wnękę i tam miał bym piękne miejsce na każdy baniak , ale idzie z tamtąd bardzo mocny rezonans . Jak byłem na badaniach z moją lepszą połówką to ona ma to samo , ale ja słyszę świetnie . W sumie sam się zdziwiłem , bo lampy , pompy itp po prostu nie słyszę w baniaku , a ona tak . Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia i tak na prawdę nie zwracam uwagi .
 8. Tu muszą się inni wypowiedzieć , nie znam osobiście sklepów w PL i w żadnym nigdy nic nie kupiłem . Tak jakoś wyszło , że nigdy do sklepu z morszczyzną w PL nie miałem czasu podjechać . Tak to już jest , niby coś się dowiesz , ale to tylko teoria . A praktyka wszystko weryfikuje . Wszystko
 9. Bardzo dobry przykład , kessil ma ładne światło i bliki . Ale to tylko dlatego , że jest to światło o dużej mocy skupione w jednym punkcie . W dodatku na małe rozmiary lampy , by ją schłodzić wentylator musi chodzić cały czas . By ta lampa oświetlała równomiernie akwarium musi wisieć wysoko , podobnie sprawa ma się w lampach Aqua medic qube . Jeśli z czasem miał bym przejść na sps to brał bym inną lampe , by korale były oświetlone z każdej strony . W dodatku Maxspect ma dobre rozwiązania i nawet jak wentylator w lampie chodzi , to szum powietrza nie jest tak upierdliwy jak z małej puszki . Ma też więcej punktów świetlnych , więc przełoży się to na lepsze oświetlenie zbiornika .
 10. Nie musi świecić , ja mam wyłączone . Giesemann , orphek , philips i jeszcze z 10 innych firm też ma pasywne chłodzenie .
 11. Ariel

  Świeca pod 100x40x40

  A ja wiem , że ogarnia 90 cm i przez to model wyższy zaproponowałem
 12. Ariel

  Świeca pod 100x40x40

  Jeśli Maxspect to raczej 200 , chyba że chcesz oświetlić pół pokoju . ATI też polecam , bardzo fajne lampy . I jak się odwidzi , miękkie i lps , to dla sps też super .
 13. Nikt nie każe tobie mieć tylko miękkich , po prostu wszystko przyjdzie z czasem . Ale skoro później chcesz mieć sps to sprzęt brał bym pod nie . Zaoszczędzi to tobie sporo nerwów potem i pieniędzy . Jakiś tam zarys tego co chcesz mieć jest i to dobrze a że nie masz pewności czy będzie ok to normalne . Lepiej zapytać niż się wkopać . Ja teraz stawiam następny zbiornik i lampa da jakieś 1,8W/l , ale obsłuży też zbiornik jeszcze raz taki . Kupiona przyszłościowo , a w baniaku planowana obsada to same ukwiały . Sporo ludzi twierdzi , że nie mają żadnych wymagań , ale to nie prawda . To mój 2 baniak z ukwiałami i pierwszy był z bardzo dobrym sprzętem . Ten też będzie , tylko prostszy .
 14. Aqua medic padova i jeszcze kilka chodowli palet ( akwaria postawione na rurach zakotwiczonych w ścianie . Dobrze sklejony baniak z odpowiedniego szkła i poziomica .
 15. To daj koralą żyć i rozrastać się , ryby odstaw na drugi plan . Korale , są często filtracją , jeśli rozumiesz co mam na myśli . Dobrze zarośnięty zbiornik , z małą ilością ryb sobie poradzi bardzo dobrze . Przemyśl sprawę , zastanów się co chcesz mieć , bo wywalenie kasy , to nie wszystko . Są tu baniaki , które miesięcznie mniej kosztują mimo rozmiarów od tych małych . Wiec czytaj , zadawaj pytania i wykreuj sobie jakiś plan , nie tylko na zbiornik , ale obsadę i ile czasu chcesz poświecić . I nie zawsze będziesz miał racje , ale inni też nie będą jej mieli .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.