Jump to content

Fafki

Klubowicz
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://narafie.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał i Marta
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź, Górna
 • Akwarium
  100x40x45 (180 litrów)

Recent Profile Visitors

598 profile views
 1. Fafki

  akwarium LPS

  Dzięki za zainteresowanie. Po analizie, dość głębokiej (problem polega tylko na tym, ze znajomy nie chce dosować ballinga) myśle, że wybiorę mu Microbe-Lift Organic Active. Dość wysokie parametry, KH wyzsze niż w tropic marin, przy cotygodniowych podmianach plus karmienie i dozowanie dodatków dla LPS powinno być ok. Ta sól po analizie soli Testera ma podwyższony CA i dobry Mg, przy KH powyżej 8 do 10. Spora ilość mikroelementów.
 2. Fafki

  akwarium LPS

  jak widać parę osób z chęcią pomocy napisało i poprosiło o detale, tym dziękuje i podaje. kostka dla znajomego ma miec wymiar 40/40/50 czyli 80l. Do tego jako filtracja kaskada seachem tidal 55 na matrixie oraz odpieniacz kaskadowy do 100l bubble magus qq1. Do tego 2 cyrkulatory jvp 110 nano czyli po 2000l na godzine. Akwarium bez piasku, na bioceramicznej skale z Klodzka Art Reef. oświelenie sirius nano 36W ledowe.
 3. Fafki

  akwarium LPS

  Mało kto ma tylko LPS zbiorniki. Jakoś na amerykańsich portalach jest temat i jest dyskusja. Jak widać na polskim Polaczki sią mądrzą.
 4. Fafki

  akwarium LPS

  jaka sól do akwarium tylko LPS i jakie najlepsze parametry do takiego akwa?
 5. dokłądnie.... filtracja oprze sieo kaskadę saechem tidal 55 i o bubble magus qq1. do tego 2 cyrkulatory jvp nano 110
 6. Z rozmowy wynika, że spodobały mu się moje euphilie i generalnie będzie to kostka z Lps-ami, zero piasku, skała z działającego zbiornika, woda też. Jedna do 2 ryb, pewnie zebrasoma, nieduża, która jak urośnie pójdzie dalej lub skrzydlica. Także odpieniacz potrzebny.
 7. jaki masz odpieniacz i jak z parametrami?
 8. Kochani, mój sąsiad chce kostkę 40x40x50, wiele osób montuje kaskadę FZN3, a w niej ceramika, pgosguard, czy purigen. JA prywatnie posiadam 200l z panelem i koncepcja takiego nano jest mi trochę obca. Jakie macie pomysly na taki zbiornik jesli chodzi o filtracje. MAmy do dyspozycji malo miejsca, tylna sciana 40 cm. Jest sposob by minac kaskade i dac tylko podwieszany odpieniacz? czy musi byc i jedno i drugie. Proszę o porady...
 9. ktoś już testował tą lampę??? Moc, funkcjonalność, obszar oświetlenia i cena... brzmi bardzo kusząco
 10. Dzięki :):) Odpieniacz super, ale widzę, że caly musi być w wodzie, czyli do mnei do komory nie wejdzie. Zostaje zatem aquamedic evo 1000. pompa ma wymiar 12/6/8cm. Wejdzie idealnie, a odpieniacz wisi na scianie.
 11. Dzięki :):) Odpieniacz super, ale widzę, że caly musi być w wodzie, czyli do mnei do komory nie wejdzie. Zostaje zatem aquamedic evo 1000. pompa ma wymiar 12/6/8cm. Wejdzie idealnie, a odpieniacz wisi na scianie.
 12. Czy ktoś z Was podwiesza ten odpieniacz? NA jakiej zasadzie i czy zmieści się w komorze panelowej 14cm na 10m. np. aquamedic evo 1000, wchodzi do komory sama pompa, a odpieniacz wisi na scianie.
 13. Dziś sama firma Twistman upewniła mnie, że raczej zaniżają możliwość uciągnięcia litrażu. Zatem u nich 300l to 300l. Duży plus.. Mam do Was pytanie, na jakiej zasadzie da się ten odpieniacz podwiesić?? Moja komora, gdzie obecnie jest Tunze 9004 ma wymiar prostokąta 14cm na 10cm. W przypadku aquamedica do komory wchodzi sama pompa.
 14. Kochani... Mam u siebie Tunze 9004, na razie jest wystarczający, ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia i obsada pewnie będzie większa niż zakładaliśmy. Mamy akwarium 200l z panelem. Konstrukcja jest taka, że do panelu większe odpieniacze nie wejdą, zatem podwieszane się sprawdzą. Wybór pomiedzy aquamedic evo 1000 oraz twistman integra 100. Macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie z wyżej wymienionymi odpieniaczami?
 15. Kochani... Mam u siebie Tunze 9004, na razie jest wystarczający, ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia i obsada pewnie będzie większa niż zakładaliśmy. Mamy akwarium 200l z panelem. Konstrukcja jest taka, że do panelu większe odpieniacze nie wejdą, zatem podwieszane się sprawdzą. Wybór pomiedzy aquamedic evo 1000 oraz twistman integra 100. Macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie z wyżej wymienionymi odpieniaczami?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.