Jump to content

slavkos

Klubowicz
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by slavkos

 1. Witam, Od trzech tygodni mam problem w moim akwarium. Woda jest cały czas zadymiona (widać jak lata mgła po akwarium). Co tydzień podmieniam 10l wody na soli tropical marine power reef plus. Wszystkie koralowce się nie pompują, a xenia zanika. Próbowałem już chyba wszystkiego, dozować więcej bakterii + pożywki, uruchomić odpieniacz na mokrą pianę. Nic to nie daje. Parametry jak i specyfikacja akwarium poniżej: SPECYFIKACJA AKWA: LITRAŻ: 112L bez sumpa, na kaskadzie, aktualnie bez odpieniacza MEDIA: 6 kulek maxspecta + węgiel z af + wata, w akwarium 5kg skały marco rocks. Akwarium się kręci już ponad rok. PARAMETRY: NO2: 0 NO3: 0 PO4: 0 KH: 9 MG: 1230 CA: 440 SÓL: tropical marine power reef plus Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić.
 2. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Już mam mętlik w głowie.. Kulki są od pół roku w kaskadzie i nigdy takich rzeczy nie było. Dopóki nie miałem kulek, tak nie mogłem zbić No3 z 50. Po wsadzeniu kulek w parę tygodni NO zeszło do 0.
 3. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Dlaczego się uparliście kulek? Co z tymi kulkami jest nie tak, bo nie rozumiem o co z nimi chodzi? Podstawa biologii to wiadomo że skala i piasek, ale kulki też napewno pomagają. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na ich wyciągnięcie, żeby się system nie zalamal. Woda rodi podgrzewana do 24-25 st, następnie mieszanie soli z wodą około godziny czasu.
 4. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Dozowac przez te dwa dni po 3ml?
 5. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  PH 8, tak się cały czas utrzymuje. Zwykła woda utleniona z apteki tak?
 6. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  To wiem, ale coś musi być nie tak oprócz No3 i Po4, bo nie pompują się wcale.
 7. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  To wygląda tak jak by był dym w wodzie. Pod światło widać takie kłęby mleka... No3po4x nigdy nie lałem, nie potrzebowałem zbijać. Juz nie wiem co robić, zaraz cała obsada padnie.
 8. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Ona nie ma co tu pogarszać, bo jest jak było i nie mogę dojść co to.
 9. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Bo myślałem że woda jest wyprana przez odpieniacz. Nie mogę wyrzucić raczej kulek bo to jedyne medium w kaskadzie oprócz węgla.
 10. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Nie dodaje żadnych dodatków oprócz jedzenia dla rybek. Boję się wywalić kulki, bo nie wiadomo co się potem podzieje. Wątpię, żeby sól coś zmieniła, jak przed zmianą było tak samo. Węgiel mam wsadzony od tygodnia. Nic nie pomogło.
 11. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Nie, zmętnienie pojawiło się półtora tygodnia wcześniej. Wcześniej była RED SEA BLUE.
 12. slavkos

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Zdjęcie w poście. Wszystko zamknięte, twarde nie polipują. Kupiłem tą sól dwa tygodnie temu, bo myślałem, że wyprałem wodę z potrzebnej chemii. NO3 jak i PO4 pokazuje czystą wodę, wiec domniewam, że są na 0.
 13. slavkos

  Wkład demi a silicate clear

  TDS nie wykrywa wszystkich krzemianów, więc 000 nie jest równoznaczne z brakiem silikatów w wodzie RODI. Było o tym wiele tematów na NR. Nabita pod korek może być, jednak nie ubita a luźna
 14. slavkos

  Aiptasia - nakładanie skałki na róże

  No nic, odessałem różyczki, zobaczymy czy się coś rozsiało.
 15. Witam, Czy ktoś kiedyś testował, aby nałożyć na ukwiał małą skałkę? @luft chyba kiedyś pisał, że nałożenie na różyczkę kawałka skałki sprawia, że ona przechodzi na nią w celu wyjścia do światła i można ją łatwo "outować" z baniaka? Pytam bo po półrocznym spokoju z tym dziadostwem widzę, że w piasku ponownie powstają z martwych. Na razie dwa małe osobniki, jednak pewnie rośnie już więcej. Wcześniej poradziła sobie Wundermani jednak zaczęła mi LPSy skubać i twarde i dostała out ze zbiornika.
 16. slavkos

  Pustelnik zabił ślimaka?

  Ja z kolei miałem w ciul turbo i nassariusów i mojemu niebieskonogiemu żadna muszla nie pasowała bo ich nie zabijał. Kupiłem 2 babylonie i na drugi dzień jedna stała się dawcą muszli krabowi
 17. slavkos

  Wkład demi a silicate clear

  Uzupełnij żywicą do końca pojemnik, natomiast przed DI załóż pojemnik wypełniony PUROLITE A200.
 18. slavkos

  Aiptasia - nakładanie skałki na róże

  Ok, to w takim razie odessam dziś piasek w tej okolicy. Dzięki za rady.
 19. slavkos

  54l Mój kawałek rafy / 1 podejście

  Prawda, same mają zniknąć. Ja bym tu wsadził kaskadę TIDAL 35 wraz ze skimmerem. Odejdzie jeden badziew zajmujący miejsce w akwarium a na pewno więcej miejsca na media będzie. Ja moje 112l mam na TIDAL 55 i daje rade. Życzę powodzenia!
 20. slavkos

  Aiptasia - nakładanie skałki na róże

  U mnie jest dylemat, bo babka zakopała mi szczepkę briareum fluo i obok albo na niej wyszła aiptasia ale w piasku. Nie wiem dokładnie, bo nie widać dobrze. Wydaje mi się, że to sam piasek, ale czy jest możliwa aiptasia osiedlona w samym piasku?
 21. slavkos

  Cyjano

  Tak samo jak Fresh napisał. Jak się bawiłem w sztuczne podnoszenie PO4 tak samo wywaliło mi cyjano. Przez długi czas miałem NO3 i PO4 na totalnym zerze, a cyjano nie było. Zacząłem podnosić parametry i buuuummm, jednak po ustabilizowaniu się zeszło samo.
 22. slavkos

  Co to za plaga? Ślimaki osiadłe?

  W tym wypadku jak tutaj to ja bym chyba wyciągał i wymieniał skalę..
 23. slavkos

  Filtr kubełkowy w 20 litrach?

  W kaskadzie masz cały czas dostęp do świeżego powietrza i się raczej nic nie ukisi. Wydaje mi się, że przy kuble mogą być spore wahania PH.
 24. slavkos

  Brak życia w skale

  Ja miałem też problem z mikro życiem jak nie karmiłem prawie w ogóle. Może faktycznie nigdzie się nic nie osadzało i wszystko pozdychało..
 25. slavkos

  Maxspect nano-tech bio -media

  Tylko kulki i są nadal. Aktualnie tylko kulki + silicate clear bo z okrzemkami mam problem
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.