Jump to content

Laszek

Klubowicz
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Laszek

 1. Żelazo wkońcu na zielono na icp. Musze odłączyć od pompy heh .
 2. Ok dzięki. Zamówiłem jeszcze 3 butelki 500ml reef scorpion fish. Używam ich kilku produktów od wielu miesięcy.
 3. Witam, Stosuję to żelazo. W akwarium PO4 na poziomie 0.1. W instrukcji użycia napisane jest, że przed suplementacją należy się upewnić że poziom fosforanów nie przekroczył 0.05. Nie rozumiem tego. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest. Nie ukrywam, że z forum podpowiedzieli że jest tańsze i wydajniejsze. Obecnie stosuję drugi tydzień.
 4. Sytuacja w akwarium opanowana. To co poszło to tylko digitata czerwona sporo, ale nie cała kolonia, i 2 kawałki talerzówek. Poszła kuracja Cipronexem, dawkę i ilość dni mam gdzieś zapisane. Węgiel wrócił do wody, podmiana. I rośnie dalej. Odnośnie tego żelaza co mi podpowiedziałeś. Kupiłem to i tam jest napisane zanim się zastosuje sprawdzić czy poziom PO4 nie przekracza 0.05 ppm. Obecnie w tym akwarium jest 0.1 sprawdzone hanką i potwierdzone ICP.
 5. W sobotę będę widział. Wiem że coś jeszcze wkoło schodziło ale kazałem połamać. I z tego co wiem wlali jakiś specyfik... Ale co nie mam pojęcia w sobotę na serwisie zobaczę.
 6. Dzięki za info na pewno sprawdzę.
 7. Nic nie wpadło. Wywaliłem też część zdrowej w sumie miska 5 l. No zobaczymy.
 8. Podmianę mogę zrobić do 1000l taki mauser. Żelaza leje 75 ml dziennie, jodu 25 ml dziennie. NO3 między 50-100 te kolory mnie zawsze męczą. Sump i wszystko jest czyszczone systematycznie i bez gwałtownych ruchów. Dodam, że żadna acropora nie ma żadnych oznak. Inne spsy lpsy i miękasy również. Czy mały ruch wodę może mieć wpływ na taką sytuację? Bo jak porosło to się zmniejszył przepływ między nimi.
 9. Nie dolewam nic nowego, https://aquaforestlab.com/pl/results/agSzoJHb60402 https://aquaforestlab.com/pl/results/HPAE21nB61084 Węgiel jest wsadzony, w obiegu netto 4300l brutto 6000.
 10. Akwarium ma 2 lata, to nie moje akwarium, akwarium leci na ICP co 2 tygodnie. O parametrach nie piszę bo tu nie mam problemów. Tylko nigdy 2 życiu na 9 lat czegoś takiego nie miałem. Najbardziej zależałoby mi na znalezieniu przyczyny.
 11. Witam, jak na filmiku. W ciągu kilkunastu godzin zeszło 5 l korala. Bieleje w oczach, znaczy robi się na nim brązowa galaretka i koniec. Wszystko wyłamane wkoło. Mi Inne korale typu montipora peltiformis, capricornis zero reakcji na tego gluta. Czy może być to infekcja bakteryjna? https://we.tl/t-7cCuGj9JC2 Dzięki za rady, o parametrach nie pisze bo zbiornik nie ma miesiąca i nigdy czegoś takiego wcześniej nie miałem.
 12. Sycony pojawiają się często w ciemnych miejsach i są to gąbki pożyteczne.
 13. Ma być czysta biel i po kłopocie z kolorami. Tak jak z NO3 czy pokaże 25 czy 50 bez znaczenia, trzeba zbijać nie doczytałem że bez odpieniacza, ja tam zadowolony byłem ze scrubbera, w zimie widać było jak pojemnik zmienia kolor w 2 tygodnie cały w lecie ponad 2 miesiące.
 14. Nie rozumiem po co na siłę walczysz z tym pH. Ja na testach też miałem nawet 7.6 do 7.8. bez stresu zamontuj scrubber CO2, ja u siebie miałem zrobiony z wkładu na żywicę do filtra z osomozy. 30zł i po krzyku. Akwarium musi się rozbujać, a narazie bardziej bym się skupił na NH3 i NO2, to ze ryby miały płetwy pogryzione to nie oznacza że się biły, robactwo przez noc moze wiele zrobić, a nwet krab mógł podgryzać martwe już ryby.
 15. Pewnie że się da bez sumpa, sam tak jadę już 7 rok strzelił, 5.5 roku spsy, teraz przerzuciłem się na miękkie po wymianie 2/3 skały. Bedę obserwował. A i zbiornik mam 577l.
 16. Laszek

  Ślimaki osiadłe

  Ma ktoś link do tego filtra z filmiku?
 17. Proszę o zamknięcie wątku.
 18. Szkoda że aktualizacji nie ma. Jeżeli chodzi o podmiany to jak często i w jakiej ilości były robione? Bo domyślam się że dodatkowa suplementacja przy spsach jest?
 19. Temat nieważny, szyba 40mm xD
 20. Laszek

  Cięcie goniopory

  Też tak robiłem, później płukanie w wodzie. Innym razem już kupiłem małego dremela i cieniutkie tarcze.
 21. Witam poszukuję pompy cyrkulacyjnej do szyby 30 mm, znalazłem na internecie do 27mm. Moze coś przeoczyłem.
 22. Minęła doba, kręci jak szalony
 23. Skleiłem super glue co miałem pod ręką o tej godzinie, teraz będę szukał zapasowego. Od 30 minut chodzi, na razie na biegu 1 z 8.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.