Jump to content

Menatay

Klubowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Konrad
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  150 litrów+ 50 litrów sump i 50 litrów z panelem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdź jak ja to zrobiłem podobne wymiary tylko niższe opisane w tym wątku:
 2. Witam, w szkielecie euphylli mam takie małe nitkowe robaki serdeczna prośba o informację co to za robaki i jak można się ich pozbyć. https://photos.app.goo.gl/GiuBcdP8fJ9xeQXLA
 3. W podobnym litrażu tyle, że z rybkami miałem tez wirki na szkle, odsysałem je małym wężykiem codziennie, choć to ciężka sprawa bo przy tym litrażu wiązało się to z koniecznością dodawania wody. Walczyłem tak z 3 miesiące.W końcu odessałem ile się dało zastosowałem Flatworm RX od tamtej pory ich nie ma. Bezpośrednio po zastosowaniu nie bardzo było widać efekty mniejszej ilości płazińców, natomiast po dwóch tygodniach od zastosowania zniknęły i nie wróciły, ale czy to za zasługą tego produktu to nie wiem. Dwie szczepki natomiast padły po zastosowaniu: Goniopora i Plerogyra sinuosa, ale tez nie wiem czy przez ten produkt.W podobnym litrażu tyle, że z rybkami miałem tez wirki na szkle, odsysałem je małym wężykiem codziennie, choć to ciężka sprawa bo przy tym litrażu wiązało się to z koniecznością dodawania wody. Walczyłem tak z 3 miesiące.W końcu odessałem ile się dało zastosowałem Flatworm RX od tamtej pory ich nie ma. Bezpośrednio po zastosowaniu nie bardzo było widać efekty mniejszej ilości płazińców, natomiast po dwóch tygodniach od zastosowania zniknęły i nie wróciły, ale czy to za zasługą tego produktu to nie wiem. Dwie szczepki natomiast padły po zastosowaniu: Goniopora i Plerogyra sinuosa, ale tez nie wiem czy przez ten produkt.
 4. Menatay

  obsada

  Polecam jakiegoś gobiodona, mała ciekawa i kolorowa rybka. Ja mam gobiodon okinawae (był w takim samym zbiorniczku teraz jest w drugim większym) siedzi na koralach ale ich nie skubie (choć podobno niektóre skubią sps-y). Je prawie z ręki.
 5. Ja mam na sztywno podłączoną MDP jest niesłyszalna. Na 10 cm rurki wystający z pompy mam wklejony śrubunek więc demontaż też jest łatwy. Podsumowując podłączyłbym tak jak ci wygodniej. Pod względem wydajności bez znaczenia.
 6. Będzie, ale samo podłączenie to nie wszystko ważna jest jeszcze odległość i wysokość na jaką pompa musi pompować wodę, ilość i rodzaj kolanek . Jak masz standardowe rozwiązanie sump pod zbiornikiem to jak weźmiesz tą pompę 6000 będziesz musiał ustawić ją na wyższy procent mocy a jak weźmiesz tą 8000 to na niższych obrotach będzie działała. Jak chcesz coś jesz do niej podłączyć jakiś filtr przepływowy, lampę uv czy coś to lepiej weź większą tylko sprawdź wymiary czy się zmieści do przegrody w sumpie.
 7. Pompa ma możliwość podłączenia tak, albo tak więc podłącz jak ty chcesz, nie będzie to powodowało duszenia pompy. Mam MDP 3500 te pompy mają możliwość ustawienia % mocy działania
 8. Ja w pierwszym akwarium mam panel ze szkła do tego przyklejona czarnym silikonem czarna pleksa z wyciętym grzebieniem i otworem na powrót. W drugim akwarium komin też z takim rozwiązaniem.
 9. Menatay

  Tutaj się witamy :)

  Witam wszystkich, mam na imię Konrad mieszkam w Warszawie lat 39 akwarium zalałem na przełomie marzec- kwiecień 2020 r. jest to moje pierwsze akwarium. https://photos.app.goo.gl/KNBTrfBx8vjd7SWL9
 10. U mnie przy zbiorniczku 60cm szer. x40cm głęb. (z tego 10cm to panel na tylnej ścianie)x 25cm wysokości w panelu jest pompa Jebao/ Jecod 1200l/h zawsze na minimum a i tak piasek delikatnie rozwiewa- ja ją słyszę ale podejrzewam, że to dlatego że jest w małej komorze. Do tego cyrkulator Jebao/ Jecod SLW-10M też praktycznie na minimum (35%)- niesłyszalna.
 11. W moim przypadku padło na plexi z laserowym wycięciem grzebienia. Oczywiście wolałbym czarny lacobel, ale nikt nie chciał wyciąć mi w tym grzebienia. Faktem jest, że można go wkleić. Tło z alg wapiennych i innych brudów czyszczę gumowym skrobakiem jest matowe wiec nie wiem nawet czy jest porysowane. Plan pierwotny zakładał przyklejenie briareum i zarośnięcie tła.
 12. Akwarium małe: Długość: 60 cm, Szerokość: 40 cm, Wysokość: 25 cm, Grubość szkła: 6 mm Do tego plexi czarna matowa grubości 3 mm. Panel jak widać po całej długości 60 cm, szer. około 10 cm. 1 cm poniżej krawędzi zbiornika. Boki oklejone naklejką/okleiną czarną matową (próbowałem pomalować czarnym sprayem- nie wyszło zbyt dobrze). W panelu zrobione z plastikowej czarnej kratki stojaki/koszyki na media w 1 i 2 komorze. LockLine był już z uszczelka, ale bez też nic się nie stanie, kolanko bym skleił są specjalne kleje hydrauliczne. Komory mniej więcej: 1- na spływ grzebień i media filtracyjne (wata, phosguard i purigen) -długość 15 cm, 2- grzałka media biologiczne (Biosphere i małe kawałki marco rocks) - długość 12,5 cm 3- pompa powrotu - długość 12,5 cm 4- dolewka 20 cm
 13. Ja zrobiłem tak, że panel jest ze szkła i do niego przykleiłem czarnym silikonem akwarystycznym dodatkową płytę plexi z wyciętym laserowo grzebieniem. Trzyma się.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.