Jump to content

Darek duzinek

Klubowicz
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Ścinawa

Recent Profile Visitors

94 profile views
 1. Witam wszystkich. Zauważyłem że od trzech dni jeden z błazenków siedzi w koncie akwarium i pływa niejako do góry brzuchem tak jak by nie mógł złapać poziomu, normalnej pozycji. Rybka nie jest zainteresowana pokarmem i siedzi niejako do góry nogami. Mam się martwić? Dodam że reszta ok, koralowce miękkie ok, testy pokazują że parametry w normie.
 2. Witam wszystkich. Potrzebuje porady bo chciałem sam zrobić sobie belkę LED do morszczaka. Akwarium 40 litrów szerokość 40 cm. Może ktoś mi doradzi jakie diody włożyć w sensie barwa, ilość i moc na to akwarium. W akwarium koralowce miękkie i blazenki. Myślałem o diodach power LED 3 w niebieskie. Z góry dziękuję za porady
 3. Witam wszystkich. Potrzebuje porady bo chciałem dokleić skałę do istniejącej bez wyciągania skały z akwarium bo już ma po części koralowce. Znalazłem klej który nazywa się patex crystal, jest bezbarwny,klei pod wodą i jest ekologiczny bez rozpuszczalników. Mój pytanie czy się nada, czy jest bezpieczny dla rybek i koralowców?? A może polecicie jakiś inny nie drogi ogólnie dostępny? Będę wdzięczny wszystkim za pomoc.
 4. Koledzy pięknie dziękuję za porady, zastosuje napewno, czekam na dalsze wskazówki i pozdrawiam
 5. Narazie wszystko jest ok korale ładnie się pompują, Dino chyba było bo na skale brązowy nalot z bebelkami powietrza ale już jest ok a korale maja się dobrze jak narazie
 6. To zdjęcie tak wygląda bo woda kryształ. Akwarium 40 litrów, obsada 3 blazenki, briarerum, capnella, calustrea,euthilia, xenia,papaya,zoa. Zalane miesiąc temu,temp.24, zasolenie 1,024, KH 8.4 no3 10 PO4 0,01 Sprzęt Filtr tidal 110 zasypany siporaxem i włóknina filtracyjna Odpieniacz białek resun sk 300 Cyrkulator, grzałka, lampa chinka 35 W. Bakterie scorpionfish, sól aquaforest reef salt, podmiana solanki 10 procent co 5 dni,jod jedna kropla co dwa dni. Coś można zmienić waszym zdaniem?
 7. Witam wszystkich. Jakieś porady i sugestie? Akwarium 40 litrów ma miesiąc YouCut_20240116_122323343.mp4
 8. Trochę o moim zbiorniku. Szkło niecałe 40 litrów Parametry mierzone dzisiaj to No3-1 Po4-0,01 KH -8,4 Zasolenie 1,024 Temperatura 25 Sól aquaforest reef salt, podmiana solanki 10 procent co 4 dni Sprzęt Filtr tidal 110 zasypany siporaxem i włóknina filtracyjna Odpieniacz białek resun sk Cyrkulator 1000 l/g Lampa chinka 35 w, świece 14 godzin Obsada 3 blazenki Briarerum, capnella, sarcopyton,xenia,szczepka zoa Briarerum ok, capnella ok, xenia pulsuje tylko ta papaya i eufilia jakiś nie do końca otwarte, akwarium ma prawie miesiąc
 9. Zrobię testy jeszcze raz i dwa znać. A co może być przyczyną nie do końca rozwiniętej eutyli i papaya? Inne koralowce w porządku, xenia pulsuje capnella briarerum ok.
 10. No3 praktycznie nie wykrywalne, powtórzyłem test. Jest możliwość podniesienia jakimś preparatem lub inny prosty sposób?
 11. Cześć koledzy. Wczoraj robiłem testy i wyszło No3 - 1 Po4- 0,01 KH - 8.4 Ca - 450 Mg- 1110 To chyba dobre parametry prawda,czy to znaczy że już się wszystko stabilizuje bo będzie niecały miesiąc od zalania? Swoją drogą zmieniłem filtr na tidal 110 który wypełniony jest siporaxem, co drugi dzień leję bakterie scorpionfish 1 ml. Szkło 40 litrów Obsada 3 blazenki i korale miękkie. Wszystko jak narazie ok. Jakieś jeszcze sugestie z waszej strony,? będę wdzięczny.
 12. Koledzy pięknie dziękuję za porady. Wezmę je sobie do serca
 13. Danonek używam sól aquaforest reef salt i robiłem podmiany co pięć dni 10 procent. Jeśli chodzi o lampę to jest to chińczyk z Ali 35 W z możliwością święcenia niebieskim, białym albo mix 60 procent białe. Jak najlepiej świecić?
 14. Danonek dziękuję za porady są one dla mnie bardzo cenne. Zastosuje wskazówki choć w sklepie gość mi dorodzal żeby jednak robić podmiany i już zgłupiałem... Ale jak narazie wszystko w miarę ok ze zbiornikiem. A mam jeszcze jedno pytanie odnośnie światła. Czy świecić strikto niebieskim czy mixem bo mam możliwość wyboru kanału w lampie?
 15. Płyn Lugola kupiony w aptece na bazie wody. Faktycznie stężenia nie mierzę ale odkąd zacząłem to capnella się podniosła a xenia zaczęła pulsować więc nie wiem co robić...
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.