Skocz do zawartości
Kris_77

Akwarium FO

Rekomendowane odpowiedzi

nikt ? nic ? :nono

właśnie to mnie ostatnio zastanowiło :)

niby tylu ludziom nie idzie - niby FO jest dużo tasze i łatwiejsze - a jednak mało jest takich zbiorników - a co dopiero fajnych ... jednak ludzie wybierają brzydsze korale niż piękne ryby - to ciekawe zjawisko :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość woli pełną rafę koralową.Same ryby,piękne i kolorowe,aż goście myśleli,że to morskie to miałem przy malawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobry argument choć nie miałem nigdy nie morskiego - więc nie wiem jak wygląda ładne malawi :nono

ale może to oto chodzi - choć trudno mi uwierzyć, że w akwariach typu malawi są ryby typu impretaror :) i że każdy robi pod gości...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77 masz zamiar sobie zrobic takie akwa ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze :nono gdybym mógł zrobiłbym wiele rożnych - i FO i koniki i niefoto - ale na razie jadę z rafką...

ale od czasu do czasu wkurzają mnie oferty ryb których nie mogę do siebie wsadzić :) po za tym zauważam, że mój mały syn reaguje na ryby lepiej niż na cokolwiek innego - kto wie - może kiedyś :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ja pierwszy :nono

ostatnio rs4 pokazał swój baniak:

sg202047.jpg

podejrzewam, że przetrzymałbym syna (3 miesiące) dłużej niż 30 min :) to mój rekord przed moją rafą :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta , ale pod gości chyba nie daje się korali :-)

No chyba że mamy na myśli gości z forum .

Osoby które nigdy nie miały do czynienia z akwarystka morską potrafią się zadziwiać glonami a oleją acropore :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie.

#282616 Snakecharner :

ta , ale pod gości chyba nie daje się korali :-)

No chyba że mamy na myśli gości z forum .

Osoby które nigdy nie miały do czynienia z akwarystka morską potrafią się zadziwiać glonami a oleją acropore :-)

Jeden gość u mnie zachwycał się ruszającymi koralami a o twarde zapytał co to za patyki i czy aby nie zdechły lub sztuczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mówcie, ze nie chcielibyście mieć takiej obsady :nono

fo.jpg

+ do tego oczywiście wszystko co większe z naszych rafek ...

co do gości - fakt - u mnie najwięcej entuzjazmu budzą krewetki + np dzikie gąbki na skale :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo tez od dluzszego czasu chodzi mi po glowie zbiornok FO.

Wielkosc jeszcze nie wiem, prawdopodobnie taki jaki da sie wniesc przez angielskie drzwi:D

Oczywiscie akawarium NPS zostaje. Ciagnie mnie do ryb i bezobslugowosci takiego baniaka. Niska szafka duza frontowa szyba i duzo rybek pomiedzy skalami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz :nono

ale przyznam się, ze nie za dużo jest takich baniaków - może wielkość jest barierą ... bo jednak większość z nas ma w domu te mniejsze rozmiary...

namawiam kolegę, żeby postawił takie w biurze podróży - ale bez rezultatów :) uparty...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden gość u mnie zachwycał się ruszającymi koralami a o twarde zapytał co to za patyki i czy aby nie zdechły lub sztuczne.

Ja się temu wcale nie dziwię. Za to postrzeganie urody zwierzaków przez pryzmat kosztów i trudności utrzymania jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym.

Niektóre gatunki do FO są naprawdę przepiękne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

ja wlasnie jestem na etapie planowania takiego baniaka jak rs4 bo tak jak napisales grzes

chcialbym miec raczej bezobslugowe akwa a ryby mi sie bardzo podobaja,najbardziej ustniki i chaetodony ale jest bardzo duzo pieknych ryb ale rosna ogromne i tu pewnie bedzie bariera nie do przeskoczenia,w tej chwili mam plan na 160x65x55-lub 60 ale z tego co wyczytalem akwa powinno byc wyzsze wiec chyba bedzie 60h,nie chce robic wyzszego bo jakby trzebabylo lapy wlozy to raczej bedzie problem.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość mocne światło - będziesz trzymał tam jeszcze jakieś korale? jaka planowana obsada?

nie wiem czy BK200 przy dużej obsadzie jest wystarczający - jak myślicie?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris_77 tu masz te rybcie co pokazałes

gregor.gg poco ci tak mocne swiatło przy FO.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech sorki zle napisalem z tym oswietleniem ale gafa jasne ze za mocne oswietlenie,planowalem takie dla rafy ,ale jesli zdecyduje sie na samo FO to dam 4x80 spokojnie starczy,mysle ze nawet jakis miekkas sie pod tym uchowa,BK 200 super marines na pompie RD jaka posiadam to spokojnie sobie poradzi ten odpieniacz jest przezanczony do akwa 1500 litrow a u mnie bedzie jakies 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L - oba te akwaria niby mają te ryby - ale mi się nie podobają

trochę wyglądają jak ryby w garnku - dużo ryb nawalone bez ładu i składu

a gdzie skała? gdzie miejsce do chowania? kryjówki do spania? alejki do ganiania się ...

a gdyby je wpuścić tutaj

jp1.jpg

wyglądałoby to zupełnie inaczej :nono


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje akwaria na filmikach zdecydowanie za małe :nono

Ano w tym akwa co pokazałes to by miały raj znam ten projekt akwa.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten projekt to inna bajka - bajka bo tak tego inaczej nie można nazwać :nono

ale duże akwarium i skała w takim stylu - zero korali - kilka kolorowych ryb :)

no własnie - jak duże musi być takie akwarium ? żeby nie wyglądały jak te z filmików? wiadomo, że można kupić mniejsze okazy a nie od razu kolosy ale mimo wszystko są jakieś granice rozsądku ...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

A te filmiki co pokazałem to wszystko jest od 阿千 FO Tank 餵食秀(顆粒)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze fajnie by wygladalo akwa krotsze a wyzsze np.150x100x100 wtedy ta konstrukcja co pokazales miala by sens i fajnie by wygladala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282616 Snakecharner :

ta , ale pod gości chyba nie daje się korali :-)

No chyba że mamy na myśli gości z forum .

Osoby które nigdy nie miały do czynienia z akwarystka morską potrafią się zadziwiać glonami a oleją acropore :-)

E tam, każdy się moją clavularią i xenią zachwyca. :nono I to na tyle z korali. Zdecydowanie większe wrażenie robią ryby.

O FO też marzę, ale póki co koszt utrzymania 2 zbiorników mnie przerasta.

"Moje FO"

13981238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.