Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zamienił jakiegoś pokolca na Zanclus cornutus :) Ale i tak szacun ... :unworthy:


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kuba

A NO3 jakos specjalnie podbijasz ?

Czy poprostu karmienie ryb zalatwia sprawe ?

weekend idzie - wpadl bys do mnie :)

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kuba

A NO3 jakos specjalnie podbijasz ?

Czy poprostu karmienie ryb zalatwia sprawe ?

weekend idzie - wpadl bys do mnie :)

Adrian

Niczym nie podbijam. 8-10 kostek bez plukania, spirulina i nori zalatwiaja sprawe :). Weekend mam luz wiec spoko. Oby tylko nie padalo to na 2 kolkach podjade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas baniaczek jest ummmmmmmmm marzenie! :thumbup: Napisz jak pozbyłeś się tych glutów?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas u mnie aktualnie to samo dino z lekką domieszką cyjano, podbij MG i KH u mnie pomaga syf się cofa ...

EDIT:

Zasolenie zrobiłem 1,026


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas baniaczek jest ummmmmmmmm marzenie! :thumbup: Napisz jak pozbyłeś się tych glutów?

Baniak od poczatku prowadzilem na Instant Ocean. Zrobilem 2 rzeczy po ktorych wysypalo mi brazowymi glutami na piasku i skale:

1. Podmiana 200l wody na Reef Crystals

2. Zaczalem dozowac KZ AAHC

Do tego pewnie popelnilem 2 bledy. Soli nie wymieszalem a slyszalem, ze podczas transportu moze sie nierowno rozlozyc w wiadrze. Drugi blad to prawdopodobne przedawkowanie AAHC. Dalem kilka dni pod rzad po 3 krople. Majac malo "masy" korali, pewnie nie byly w stanie takiej ilosci wykorzystac. Jedno i/lub drugie musialo sie przyczynic do plagi.

Przez ok. miesiac staralem sie "wyjalowic" wode. Nie robilem zadnych podmian. Nic nie dozowalem poza ballingiem i ZS3.

Do tego kilka razy w tygodniu ladowalem wate do sumpa i szorowalem skaly szczoteczka i poruszalem piasek tak aby mechanicznie wylapac jak najwiecej tego shitu.

Wyglada na to, ze wszystko juz jest na dobrej drodze. Wlasnie szykuje pierwsza od miesiaca podmianke na jutro (na IO).

Zasolenie utrzymuje na 1.025. Dla korali pewnie moglbym troche wyzej ale mysle, ze rybom lepiej jest na takim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiac mija wiec czas na update z placu boju.

Chyba najwiekszym ostatnim wydarzeniem bylo odkrycie, ze plywak JBL mnie oszukiwal. Poprzedni post zakonczylem stwierdzeniem, ze utrzymuje zasolenie na poziomie 1.025... okazalo sie jednak po sprawdzeniu na bardziej precyzyjnym sprzecie, ze utrzymywalem 1.028 :wallbash:.

Pewnie nie wykrylbym tego gdyby nie uwaga jednego z bardziej doswiadczonych morszczakow, ktory stwierdzil, ze korale nie tryskaja checia do zycia. Cyrkulacja ok, swiatlo ok wiec padlo na wode. No i wszystko stalo sie jasne. Przez kolejne kilka dni stopniowo obnizalem zasolenie i od razu zauwazylem zmiany na plus. Mozna przeczytac wszystkie ksiazki i fora na swiecie ale doswiadczonego oka nie da sie zastapic.

Zaczely mi sie tez pojawiac sporadycznie szklane roze, ktore na razie dobijam Joe's Juicem ale pewnie skoczy sie na zakupie jakiegos naturalnego przeciwnika.

Wreszcie ekipa tez zostala uzupelniona o male stadko Squamipinnisow. 1 samiec i haremik 9 samiczek. Niesamowity efekt daja - szczegolnie przy karmieniu.

Ponizej aktualne fotki:

DSC_0277.jpg

DSC_0297.jpg

DSC_0332.jpg

DSC_0313.jpg

DSC_0288.jpg

DSC_0301.jpg

DSC_0296.jpg

DSC_0272.jpg

Obsada jest juz w miare kompletna. Po zawirowaniach z zasoleniem czas teraz na troche stabilizacji i czekania az wszystko troche podrosnie... chyba, ze jakis cukiereczek ladny sie trafi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj rośnie wszystko w górę :clap:

Wielkim plusem i zaletą dużych zbiorników jest możliwość posiadania większych ławic jeśli można to tak nazwać.

Przyjemnie poobserwować takie ruchliwe stadka :thumbup:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robic coraz bardziej kolorowo :)

a jak rozwiazales czeste karmienie anthiasów ?

Bo z tego co "piszą" trzeba je karmić dosyć czesto ?

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robic coraz bardziej kolorowo :)

a jak rozwiazales czeste karmienie anthiasów ?

Bo z tego co "piszą" trzeba je karmić dosyć czesto ?

Adrian

Squamipinnisy z tego co wyczytalem i rozmawialem z ludzmi sa troszke mniej wymagajace od innych Anthiasow. Dostaja mrozonki rano i wieczorem a w ciagu dnia suchy pokarm. Na razie 10/10 zyje i wygladaja na zadowolone. Jesli jestem w ciagu dnia w domu to jeszcze dostaja cos tam malego pomiedzy posilkami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych baniaków. To ustawienie skały i wymiary akwarium robią swoje. Niech rafka rośnie zdrowo :-)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babke złapaliscie ? :)

Chcialbym... skubana jest jak Hudini. Zostaje tylko chmurka pylu i jej nie ma.

Przy okazji ku przestrodze innym: babki kopiace sa be. Jak nie chcecie miec mleka zamiast wody to trzymajcie sie z dala od nich. Jesli ktos ma dobry pomysl na zlapanie jej to chetnie poslucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas w nocy z latarka zapoluj, siatka i cos cienkkiego dlugiego do wyganiania z nory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za gatunek babki? Ja mam V. strigate i jest spokój.

Spróbuj tak jak Kidult radził, ja tak złapałem białą strzałę-Aurigę :thumbsup:


300l rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za gatunek babki? Ja mam V. strigate i jest spokój.

Spróbuj tak jak Kidult radził, ja tak złapałem białą strzałę-Aurigę :thumbsup:

Valenciennea puellaris

Ale dzisiaj juz nie dam rady polowac. Wzialem sie z oczyszczanie ostatniej komory sumpa z Aiptasii. Niedoszacowalem ile to roboty... jak skoncze przed 2 rano bedzie dobrze... :) a system odpiety od filtrowni. Pozniej wrzuce foty ogrodka jaki tam wyrosl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day 189 (jesli dobrze policzylem) :)

Czas na mala aktualizacje. Nie wiem czy to kiedys sie konczy ale ciagle cos jest do zrobienia i cos dalej w planach. :)

Do modernizacji poszla ostatnio filtrowania. Do Ballinga doszly porzadne pojemniki od Skoczka (produkcji Skiby):

pojemniki.jpg

Stary filtr RO z czasow Reefmaxa zostal zastapiony nowym sprzetem i filtrem na ok 7 litrow zywicy:

rodi.jpg

Aiptasia w sumpie wyczyszczoma ale niestety w glownym baniaku kilka sztuk juz sie pojawilo. Tam gdzie moge to serwuje im soczek Joe'a ale niestety nie wszedzie moge siegnac. 4 dni temu do baniaka trafil maly oddzial (5) Wunderwaffe. Od tamtego czasu jeszcze ich nie widzialem. Mam nadzieje, ze zyja i powstrzymaja ekspansje szklanych roz.

Babka nadal nie zlapana. Lobuziara chowa sie do nory jak tylko zblizam sie do akwarium. :)

Jesli chodzi o parametry to wszystko ladnie sie trzyma w okolicach:

KH: 7.0-7.5

Ca: 400-420

Mg: 1260-1320

NO3: 5

PO4: 0.00-0.02

Ph: 8.1-8.2

Parametry ciagle utrzymuje Zeostartem3. 3 krople rano i 3 wieczorem. Zastanawiam sie jednak mocno nad przejsciem na kulki po to aby korale byly troche bardziej dozywione. Decyzja padnie w ciagu nastepnych paru dni.

KH, Ca podtrzymywane sa Ballingiem. Dziennie idzie ok 250ml kazdego roztworu. Mg na razie utrzymuje Kent Tech M'em.

Rybki karmione sa dosyc obficie - 4 kostki rano, 4 wieczorem plus rozne suche w ciagu dnia (spirulina, omega one, cyclopeeze, formula two). Raz na tydzien pokarm moczony jest w czosnku, witaminach i preis fish v-power.

Odpukac nie ma jakichkolwiek strat poza tymi co opisywalem (salarias i jeden chromis na poczatku).

Bylo na forum ostatnio troche dyskusji apropos leczenia z ospy. Znalazlem dzisiaj stara fotke mojego bialobrodego jak trafil do baniaka prosto ze sklepu:

bialy1.jpg

Dzisiaj wyglada tak:

bialy2.jpg

Mysle, ze stabilne parametry wody, duzo miejsca i czeste obfite odzywianie z suplementami spowodowaly wyjscie na prosta. No i wazne, ze wszystkie pokolce wpuscilem razem. Nie ma teraz dodatkowych powodow do stresu.

Przy okazji wygrzebalem troche zdjec poszczegolnych korali zeby sprawdzic przyrosty. Obserwujac baniak prawie codziennie, ciagle zyje w przekonaniu, ze wszystko stoi w miejscu. Fajnie jest czasami siegnac wstecz i porownac:

Kwiecien 11

4a.jpg

Czerwiec 11

4b.jpg

Sierpien 11

4c.jpg

Kwiecien 11

1a.jpg

Czerwiec 11

1b.jpg

Sierpien 11

1c.jpg

Kwiecien 11

7a.jpg

Czerwiec 11

7b.jpg

Sierpien 11

7c.jpg

Kwiecien 11

6a.jpg

Czerwiec 11

6b.jpg

Sierpien 11

6c.jpg

Kontynuacja dalej:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien 11

8a.jpg

Czerwiec 11

8b.jpg

Sierpien 11

8c.jpg

Kwiecien 11

2a.jpg

Czerwiec 11

2b.jpg

Sierpien 11

2c.jpg

No i na koniec FTS z boku:

DSC_0417.jpg

Polecam robienia zdjec do jakis czas i czasami je przegladac. Ja jestem ciagle niezadowolony z tego jak baniak wyglada ale w "ciezkich" chwilach patrze na to jak wczesniej bylo i jest mi lepiej :).

PS: Wzialem sie za czyszczenie tylnej szyby (widac na koncu ostatniego zdjecia) ale zeby nie zrobic zbyt duzego syfu czyszcze po kawalku co pare dni.

PPS: No i jeszcze w planach jest przejscie z Reefluxow 12K na BLV 20K w najblizszym czasie. Jak zmienie to dam fotki porownawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieralem sie do aktualizacji bo sporo sie dzialo... generalnie przez ostatnie 2 tygodnie byl spory Sajgon.

W Sobote 03.09 zostaly uruchomione pelletki w filtrze aqua-special. Filtr zasilany jest przez bajpas na jednej z pomp obiegowych. Wylot z filtra jest skierowany na wlot do odpieniacza.

Wyglada to w ten sposob:

kulki.jpg

Kulki sie kreca jak na filmiku ponizej:

Ok. 2 dni po uruchomieniu zaczelo sie mleko w baniaku. Przeczytalem wczesniej wszystko co bylo w internecie do przeczytania o kulkach i rozumiem, ze jest to dosyc czesty objaw. Chociaz teoretycznie przy niskim NO3/PO4 (5, 0.02) i malej ilosci pelletek (500ml na 1500l+) nie powinienbyl wystapic.

bloom2-1.jpg

bloom1.jpg

Co ciekawe, odpieniacz nie siadl nawet na chwile. Od razu zwariowal i przy ustawieniu na najbardziej sucho jak sie da wywalil mi przez nastepne kilka dni prawie 70 litrow plynu o kolorze soku jablkowego.

W miedzyczasie mialem 8 godzinna przerwe w dostawie pradu. Agregat poszedl w ruch ale i tak troszke zamieszania bylo. Generalnie przez ok tydzien mialem dosyc mocno rozjechane parametry a mleko w wodzie zeszlo po 5 dniach.

Staram sie teraz ustabilizowac wszystkie parametry i wprowadzic troche spokoju bo duza czesc korali sie obrazila troche na mnie i przestala tak ladnie polipowac. Widze codziennie poprawe ale mysle, ze pare tygodni zajmie zanim wszystko wroci do normy.

Kulki zdecydowanie dzialaja bo mala Hanka pokszuje mi 0.00 a Salifert nie wykrywa NO3. Zaczalem karmic troszke bardziej obficie i delikatnie dozowac na zmiane JBL Coral Fluid, AAHC i XTRA zeby woda nie byla zbyt jalowa.

Baniak dzisiaj wyglada tak:

DSC_0683.jpg

Nie wiem czy jestescie w stanie wykryc roznice ale po prawej stronie jest zamontowany nowy zarnik BLV 400W 20KK. Po lewej stronie i w srodku sa Reefluxy 12KK 400W. Swiatlo jest uzupelniane 2 rzedami Blue Plus i jednym rzedem ATI Actinic. Jak na razie nie widze jakis rewelacji jesli chodzi o nowy zarnik. Swiatlo ma lekka fioletowa poswiate. Dam mu jeszcze troche czsu zeby sie "przepalic" zanim zadecyduje co dalej. Zdjecia jakos slabo mi troche dzisiaj wychodzily, sorki. Na zywo jest duzo jasniej i bardziej "zywo" ale nie mialem czastu bawic sie z ustwawieniami aparatu... trzeba tez wziac poprawke na to, ze tylna szyba po prawej stronie zostala ostatnio wyczyszczona co moze wplywac na postrzeganie swiatla. Przez weekend postaram sie reszte przeczyscic i lepsza fotke wrzucic.

To by bylo tyle na razie. Przez nastepne dni biore sie za lapanie babki kopiacej przy pomocy pozyczonej pulapki a przez nastepne tygodnie bede pracowal nad przywroceniem stabilizacji.

Przy okazji zapytam Was czy ktos jest w stanie zidentyfikowac mi pokolca, ktory na drugim zdjeciu "mleczka" jest po lewej stronie fotki? Kupiony jako Naso Vlamingi... ale chyba nim nie jest. Brak jakichkolwiek kropek a przy tym rozmiarze juz powinien je miec. W razie czego moge zrobic lepsza fotke.

EDIT: Dodam jeszcze, ze od ponad tygodnia nie czyscilem szyb i nie ma jakiegokolwiek nalotu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj naso vlamingii wyglada identycznie ... i kropki (niebieskie opalizujace) ma .... jaki twoj ma rozmiar? (u mnie 30 cm)... ps w stresie gubi kropki dostaje ciemnych pionowych pasow


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !! Patrzyłeś tutaj : http://www.ultimatereef.net/info/iddb/tangs.php :welcome:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !! Patrzyłeś tutaj : http://www.ultimatereef.net/info/iddb/tangs.php :welcome:

Patrzylem. Najblizej jest Unicornis ale moj nie ma (jeszcze?) tego rogu. A kropki ani jednej nigdy nie bylo. Ma na oko ok. 18-20cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.