Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

*Kubaaas bravo ! - piękne akwarium się zanosi w słusznym litrażu !! :help1

pozdrawiam

P.S. nie ma to jak 1,5 tony morskiej wody w domu - a to powietrze ... mmmmmmmmmmmmmmmmm........... !!

:)


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny update:

Chromisy - kilkanascie szt. - zarezerwowane i pewnie w piatek odbior.

Polowanie na dzikusy prawie skonczone. Juz tylko pare maluchow zostalo. Ponizej fota zlapanego szefa krabowej mafii :):

230311_01.jpg

Korale maja sie chyba w miare ok (odpukac :)).

230311_03.jpg

230311_04.jpg

230311_05.jpg

Co do dalszych planow to po Chromisach pare tygodni spokoju zeby system dogonil obciazenie. Chyba, ze znajde jakies perelki LPS'owe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego... ?? :p

Tylko nie mów że nic na razie nie przybyło bo nie uwierzę... a... myślałeś już o płetwach i masce?? w sumie przydała by się tez awaryjna butla ratunkowa z tlenem na wypadek zgubienia się:D czekam na dalsze relacje..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak: Wlasnie odpalilem forum zeby wrzucic mala aktualizacje wiec wyczucie masz perfekcyjne :p

Dzisiaj wreszcie trafily rybunie do baniaczka.

Aktualna obsada to:

2x Nemki

21x Chromis Viridis

1x Salarias

1x Labroides dimidiatus

1x Lysmata amboinensis

Kilka wezowidel

10x Nassarius

10x Turbo

1x Rozgwiazda piaskowa

Parametry mierzone co 3 dni. Od poniedzialku Balling. Na razie delikatnie podnosze Ca, Mg, KH dodajac 150ml dziennie kazdego roztworu. Ca dzisiaj 410, KH 7.7, Mg 1275. Zasolenie 1.024.

NO3, PO4: Ciagle niewykrywalne.

Korale dostaje wieczorem na zmiane V-Power i JBL Coral Fluid.

...i troche fotek.

Piekne stadko Chromisow.

1.jpg

W sobote dodana Catalphyllia.

2.jpg

Edek.

4.jpg

Kilka moich ulubionych szczepek, ktore chyba w miare sie trzymaja.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Temu chyba jest dobrze bo zaczal oblewac podstawe.

6.jpg

No i szczepka, ktorej zrodlo duzo osob bez problemu odgadnie :D Na lewych i prawych galazkach widac nowe przyrosty. Prosze tutaj ojca chrzestnego o ocene zdrowia bo nikt chyba tak dobrze tego korala nie zna :D.

5.jpg

Ciekawe jest, ze praktycznie nie ma jakichkolwiek glonow (poza wapiennymi). Nalot na szybach sie robie ale (odpukac) brak plag na piasku/skalach. Zobaczymy co bedzie po dodaniu rybek.

Tyle na ta chwile.

PS: Po sciemieniu sie swiatla, wszystkie Chromisy schowaly sie w skale i zupelnie ich nie widac poza jednym bidulkiem, ktory chyba zabladzil i nie moze odnalezc rodzinki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edek jest najlepszy :-) u nas sie zwie - Kazimierz - szkoda ze nie mozna ich miec wiecej :-)

Baniaczek jest super a widok tylu chromisow - fajna sprawa


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubas lec do Tomka po Anthiasy, takich zdrowych dawno nigdzie nie widzialem. Cala gromada plywa po akwarium, wszystkie piekne, zwawe i dorodne. Sam dzisiaj wzialem 5 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, widzialem. Chetnie bym wzial ale nie chce przeciazac baniaka. Biologia musi dogonic nowe obciazenie po dodaniu Chromisow.

Zreszta dogorywam wlasnie po malej reakcji alergicznej jak mnie 2 godz. temu Euphyllia pierdyknela. Mam ja prawie rok i nigdy nic. A dzisiaj jak ja przenosilem do duzego baniaka niechcacy dotknela innego korala i wystrzelila wszystkie nematocysty az bable pod skora mialem... nigdy nigdy wiecej bez rekawiczek nie wkladam lap do baniaka. Jeszcze mnie telepie... :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kuba jak nie magnez to euphyllia, ciekawe co nastepne będzie chciało Cię wykońcyć.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340666 Robert K :

Oj Kuba jak nie magnez to euphyllia, ciekawe co nastepne będzie chciało Cię wykońcyć.

Wlasnie sie nad tym zastanawialem :). Ofiary musza byc zlozone zeby bylo dobrze.

A tak na marginesie to czy ktos mial moze podobna przygode? Zarty zartami ale troche mna dzisiaj ta historia wstrzasnela. Rece troche maczalem w wodzie wiec byly mokre a skora miekka. Przez ten ulamek sekundy jak Euphyllia dotknela czubek seriatopory, to na calej swojej powierchni puscila harpuny. Wzdluz 2 palcow i na kciuku mialem takie bable jak po poparzeniu przez pokrzywe. Polalem reke octem i trzymalem pod goraca woda ale i tak dosyc mocna reakcja alergiczna byla. Zawroty glowy, oslabienie, etc.

Mam dobry powod zeby teraz na kilka dni odpuscic grzebanie w baniaku :p. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

PS: Zupelnie w "nie-Amerykanskim" stylu nie pomyslalem zeby to udokumentowac :D

PSS: Od jutra robie czarna liste zwierzakow z zakazem wstepu: Palythoa, Mureny, Rekiny, Skrzydlice, etc. A wszelkie prace w kevlarze motocyklowym i kasku :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz trzeba bylo przyjechac do mnie :p:P w kevlarze i kasku :D


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamietacie historie "Sida". Sid dzisiaj znowu dal o sobie znac. Jest niesmiertelny. :p

Znalazlem go dzisiaj w glownym baniaku! Skubaniec nie tylko wydostal sie z komory sumpa, przezyl pompe obiegowa a potem przedostal sie przez Locline... Mission Impossible. A jednak!

Na razie na niego nie poluje. Generalnie opinie sa 50/50 czy sa bezpieczne czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas zamieniasz się na kota ? (jutro?) :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341024 SkoczekPL :

Kubaaas zamieniasz się na kota ? (jutro?) :p

Dzieki ale swojego siersciucha juz mam :D A Sid - sadzac po wiernych fanach - zasluzyl chyba sobie na troche buszowania w glownym baniaku :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napiszę, konto na facebooku teraz już chyba zasłużył :p


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na drobna aktaulizacje i pare fotek.

Ogolnie rzecz biorac troche nuda ;). Obsada rybek bez zmian. Jeszcze z 2-3 tygodnie poczekam przed nastepnymi zakupami zeby system dogonil wieksze obciazenie.

Jak na razie to moim ulubiencem jest Edek, ktoremu brzuchol rosine z dnia na dzien:

DSC_0343.jpg

Ciagle poluje na szczepki bo skaly wygladaja jak polki w sklepie miesnym za czasow PRL'u ;).

Korali jest juz z 30 w akwarium i ciagle pusto ;). Ewidentnie cale zycie dostalo powera od kiedy sa rybki i zwiekszone karmienie.

Kilka fotek. Dziekuje przy okazji kolegom za darowane szczepki i licze na to, ze bede mial mozliwosc zrewanzowania sie ;).

DSC_0338.jpg

Na Monti widac juz fajne przyrosty.

DSC_0355.jpg

Dzisiejszy nabytek!

DSC_0362.jpg

Lobuziara, ktora mnie kopnela ostatnio ;).

DSC_0351.jpg

Od strony technicznej to:

NO3, PO4: niewykrywalne.

KH: 8.3, Ca 430, Mg 1245.

Zasolenie: 1.0245

Ballinga leci po 150ml dziennie.

Na zmiane daje JBL Coral Fluid i Coral V-Power po zgaszeniu swiatla w minimalnych ilosciach.

4 krople dziennie Zeostart3.

Raz na tydzien fiolka BioDigest.

Tygodniowa podmiana ok 60litrow wody. Rowa i wegiel na stale w reaktorach.

i tyle. ;)

Wszelkie uwagi lub dalsze sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się rozwija ;) Nie mniej jednak jak tak często bym teraz nie robił, myślę że raz na 2 tyg. przez pierwsze miesiące będzie ok, szkoda zachwiewać system, to jest moje oczywiście zdanie, niech się jeszcze inni wypowiedzą ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60l to wychodzi ok 3-4% tygodniowo. ;) Tak na prawde to mam ciagle beczke z solanka w gotowosci i w ciagu tygodnia tyle mi schodzi przy uzupelnianiu wody po aklimatyzacjach, odpienianiu, plukaniu rowy, wegla, etc. ;) Woda z podmian tez zasila mi 200l baniaczek w filtrowni. Nadal mam w planach na dluzsza mete system ciaglej automatycznej podmiany ale jeszcze z tym kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wstaw nową fotkę całości.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przecież jeszcze filtrowania ;) Kombinuj z tym automatycznym bo jeszcze trochę i będziesz miał jedną z dwóch chorób akwarystów (reumatyzm/ alkoholizm) ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejny drobny update z mojej strony. Baniaczek stabilnie sobie chodzi bez wiekszych wydarzen. W ciagu ostatniego tygodnia doszla parka czerwonych Mandarynow Synchiropus marmoratus. Brzuszki maja juz okraglutkie wiec wyglada na to, ze maja pokarmu pod dostatkiem. Niestety nie udalo mi sie cyknac im dzisiaj fotki. Obawialem sie czy to na pewno parka ale wieczorem bylem swiadkiem pierwszych "tancow". Super super sprawa. :clowning

Musialem zwiekszyc dawki pana Ballinga (do 200ml) zeby utrzymac staly poziom parametrow co mnie ucieszylo. Obecnie wygladaja nastepujaco:

KH: 7.7

Ca: 410

Mg: 1275

Zasol. 1.0245

NO3, PO4: niewykrywalne.

Po poradach kolegi z forum, zredukowalem ZS3 z 4 kropli dziennie do 3. Poza JBL Coral Fluid i Coral V-Power nic innego nie dozuje. Karmienie dziennie to 2.5-3 kostek Ikry Homara, Super Shrimp i Mysis. W planach zakup i dozowanie KZ AAHC.

Przyrosty sa chyba cakiem przyzwoite jak na poczatek.

Ponizej foty Robertowej Acroporki z 21.03.2011 i dzisiaj. Jakosc drugiej foty slaba ale jeszcze nie opanowalem ustawien do robienia zdjec przy wylaczonych HQI.

IMG_5354-Copy.jpg

DSC_0428.jpg

... i kilka innych koralikow:

DSC_0468.jpg

DSC_0467.jpg

Czytam ostatnio wszystko co mi wpadnie w rece apropos koloryzacji SPS'ow. Nie moge jednak nigdzie znalezc jednej informacji. Nowe przyrosty maja bardzo fajne kolory ale stare czesci SPS'ow pozostaja bez zmian. Najdluzej jest u mnie Seriatopora Caliendrum. W momencie kiedy do mnie trafila swiecilem tylko kilka godzin dziennie i Serka wybrazowiala. Nowe przyrosty ma jaskrawo zielone. Czy reszta tez zmieni kolor czy pozostanie juz tak?

DSC_0476.jpg

Nastepny przyklad. Ponizsza monti miala "mysi" szkielet a nowe przyrosty sa prawie niebieskie.

DSC_0473.jpg

Przy okazji fotka wesolych rybek. Jak na razie wszystkie zyja poza jednym Chromisem, ktory od poczatku wygladal niemrawo i padl pierwszego dnia.

DSC_0489.jpg

... i fota calego baniaczka. Jak widac jeszcze duzo duzo miejsca na szczepki. Jak dobrze wszystko pojdzie to za tydzien lub dwa beda wieksze zakupy :).

DSC_0463.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.