Skocz do zawartości
Łukasz Różański

Techno-korale

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali ostatniej (burzliwej) rozmowy na podobny temat, chciałem podjąc wątek samych techno-korali (farbowanych).

W ostatnich Morszczakach był o tym artykuł. Zastanawiam się tylko, czy jest to zjawisko powrzechne w Polsce? Czy ktoś miał z tym doczynienia? Jakie byly konsekwencje? Jakie są wasze doświadczenia (osobiste).


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niewielu z was spotkało się osobiście z problemem technokorali:) To dobrze. To znaczy, że póki co nie jest to zjawisko powrzechne i niebezpieczne dla nieświadomych żółtodziobów jak ja:):)

No chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja mialem taka przygode (chyba), kupilem cladielle, ladna zółciutka :) wszyscy domownicy byli zadowoleni z zakupu a co najwarzniejsze JA :)

No niestety czar prysną, po ok 1,5 miesiaca straciła kolor, ma teraz podobny odcieniem do xeni z ta rużnica ze duzo jasniejszy.

Nie bede obwiniał sklepu z ktorego to kupilem, na jego szczescie zmienił sie wlasciciel (mam nadzieje ze troche bardziej bystry). Sam sobie jestem winny, jak juz zostalo wspomniane na tym forum, "farba az kipiała :p" a ja tego miekasa kupiłem.

Co do chyba, czy on byl farbiny, co do tego niestety niemam 100% pewnosci moze kralowi nie odpowiada moje srodowisko i postanowil sie obrazic :p


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że żyje? To dobrze. Przemek mówił że miękkie pomalowane umieraja po tygodniu, to albo ma kręćka w głowie, albo masz bardzo obraźliwego korala:)

Jeszcze jakieś "przygody"?


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zdaża się to niestety dość często. Najczęściej farbują miękasy: cladielle, sinularie, sarcopythony i ukwiały. Oprócz ukwiałów znoszą nawet nieźle - zależy też od jakości farbowania. Oczywiście zmieniają kolor na naturalny, ale trwa to dość długo i najczęściej nie otwierają sie w pełni. Żadko zdychają.

Twarde: heliofungie, fungie, trapyhillie - na początku żerują, pompuja się - żadko przeżywają


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla symbolem kolorowanek pozostanie zolta turbinaria peltata. A farbowanie helio to juz kompletne przegiecie, koral sam z siebie prosty nie jest a to mu z pewnoscia nie pomaga.

Ale odnosze wrazenie ze zdarza sie to coraz rzadziej.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopry farbowane ? Na jaki kolor ?

A tak a propos goniopory to i tak ja prędzej czy później szlak trafi , niezależnie czy ją ktoś pomalował czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekj ,jak fotke znajde to w kleje,masz racjie za długo nie pociagną w zbiorniku. ale wiesz co się nierobi by nabywce zachęcić . przecież ludzie w 90procentach kupują oczami.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt: zapomniałem o turbinariach i gonioporach (chociaż te ostatnie można spotkać także w dość jaskrawych kolorac)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do turbinari, tu się zgodzę - najczesciej egzemplarze żółte które przechodzą w kolor zielony.

Pierwszy raz słysze, ze goniopory także się barwi - ale może mało wiem.

Z chęcią zobacze zdjęcie barwionego egzemplarza lub przeczytam jakis artykuł na ten temat.( z wiarygodnego źródła)

Zazwyczaj mylnie uważane sa za kolorowane Goniopora lobata i minor(kolory jaskrawo żółte, jaskrawo zielone, pomarańczowe, różowe)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ponizszego linku wynika ze Gonioporki tez sa farbowane choc przyznam ze nigdy nie spotkalem sie osobiscie z takim przypadkiem.

Inna sprawa ze juz w momencie kupna to koral z wyrokiem.Farbowany czy nie.

http://www.reefkeeping.com/issues/2002-09/ac/feature/index.htm

Dyskusja w kwestii zoltej gonio

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=621594&highlight=yellow+turbinaria

I tak do przejrzenia

http://www.advancedaquarist.com/issues/june2002/Editorial.htm


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zwróć uwagę na datę tego postu - jest z sprzed 3 lat. Nie widziałem ostatnio(może w przeciągu roku, półtora) żadnej farbowanej goniopory, która rozwijała by się choć w 50% - zazwyczaj zdycha w przeciągu 2 tygodni, odsłaniając szkielet w bardzo szybkim czasie. Dlatego goniopory (jeśli już chce się kupić) powinno się kupować w ciągu dnia, w pełni rozwinięte - widać w jaki stanie jest zwierzak.

Szczerze mówiąc wątpie, czy teraz jakikolwiek exporter barwi goniopory - powiem więcej, lpsy - gdyż zazwyczaj mają dokładnie opisane w cenniku jakie koralowce sa barwione a jakie nie(przynajmniej my takie informacje dostajemy, a kupujemy u niektórych od 3 lat).

Problem w w 95% dotyczy koralowców miękkich - i to jest sedno całej sprawy.

Jeśli ktoś ma wątpliwości - niech przed kupnem poczeka 2-3 tygodnie rezerwując go sobie. Można także poprosić zdjecia z początku i tuż przed zakupem - po stanie koralowca będzie widać, czy pacjent chce żyć, czy zawija się już na tamten świat.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, jak się kupuje w "realnym" sklepie. Ja żyję w mieścinie, gdzie tylko w jednym sklepie jest akwarium morskie, ale ostro zapuszczone:( No i daleko mi do cywilizowanego świata, gdzie można obejżeć i zarezerwować korala dla siebie.

Wielu takich jak ja jest "skazanych" na sklepy on-line, dobrze, jak sprzedawca zechce zrobić zdjęcie konkretnego zwierzaka przed zakpem, ale gorzej jak posługują się zdjęciami przedstawiającymi idealnie rozwinięte i wybarwione stworzonka (nie odzwierciedlające stanu faktycznego). Jak sobie radzicie w takich sytuacjach?


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobophyllia sp.

..............Uwagi

Rozmiar S, bardzo piękny koralowiec, piękna odmiana kolorystyczna uzyskana metodą naturalnego i w pełni bezpiecznego barwienia.

Cena: PLN 159.00

Cena promocyjna PLN 149.00

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=LOB4IT9P51 , co to za metoda ?


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za metoda?- kupuje się farbę z naturalnych produktów i plask na lobophylię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten opis nie wykonywałem ja, ale obecny tu na forum Paweł - co do naturalnych metod - to bardzo proste, podobnie jak u ryb odpowiednie karminie, tak u koralowców dzięki właściwej suplementacji pierwiastków śladowych oraz zastosowaniu choćby metody filtracji opartej na Zeovicie koralowce dostają niesamowitych kolorów - kto widział na żywo ten wie(kto nie widział ten może powątpiewać, choć to fakt). W razie niejasnosci prosze się udac do akwarium farm w warszawie - w zbiorniku z spsami które wyglądaja niesamowicie ( i mają także niezłe ceny :) używana jest właśnie wspomniana metoda.

Także Pawła prosze o uzupełnienie opisu o powyższe - czyli jaka to może być naturalna metoda filtracji.

Myślałem Grzesiek że to wiesz.

Nie wiem czemu z Twojej strony jest taka uszczypliwość - żeby nie powiedzieć złośliwość....

I moja taka rada na koniec - o warunki jakie nalezy zapewnić koralowcom warto pytać PRZED ich zakupem, a nie po (bo potem z tego wynikają różne problemy)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma nigdzie a jestem przeczulony, to temat zamkniety.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ja robiłem ten opis, ale uważam, że każdy, kto kupuje koralowca, powinienem orientować się, o czym mówi opis. Dopisałem już to, co powiedział Przemek, żeby nie było wątpliwości.

I mam taką sugestię...zakończmy już tę dyskusję, opierającą się na oskarżeniach, wzajemnej niechęci.Apeluję do stron o rozsądek i wzgląd na morszczaków, którzy zaczynają morską przygodę.Pomyślcie co zobaczą - skoro najlepszy i najstarszy sklep z morszczyzną jest oskarżany o wały! Oskarżenie, oparte na dowodach jest zawsze słuszne i wszystkie takie brudy należy wywlekać, ale litości...dowodów tu nie ma...do tego mam wrażenie, że nikt nie słucha tego co mówi Przemek.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja domyśliłem się i znam metode filtracji opartą na Zeovicie . ale inni nie znają i nie mają pojęcia o co biega ,więć jesli pawel_jaw uzupełnił opis to spoko


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek moim poprzednim poście w żadnym razie nie chciałem powiedzieć, że się nie znasz, bo tak to bym nawet nie pomyślał.Patrząc na Twoje koralowce z poprzedniego zbiornika, też miało się wrażenie, że na zeovicie jedziesz, bo Cię pięknie te twardziele rosły.

http://www.zeovit.com tu odsyłam wszystkich zainteresowanych naprawde kosmicznymi kolorami korali. ( kto to wymówi:D )


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.