Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w erybce widziałem ogromnego zanclusa..Mało komu się udaje dłużej go utrzymać a Leoni ma go już długo.Ma specjalny sposób karmienia go i niejeden by się zdziwił jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w erybce widziałem ogromnego zanclusa..Mało komu się udaje dłużej go utrzymać a Leoni ma go już długo.Ma specjalny sposób karmienia go i niejeden by się zdziwił jak.

Rzeczywiście z przeżywalnością jest krucho. ReefShop ściągnął dwa idole, które były łowione na Malediwach, a z tego co czytałem tamtejsze Zanclusy statystycznie wypadają najlepiej. Od razu bardzo dobrze jadły, po przeprowadzce jest trochę trudniej, ale docieramy się. Napisz Marku jak karmi swojego idolka Leoni, oczywiście jeśli nie jest to tajemnica. Dałem mojemu na początek skalkę z żółtymi gabkami, skubie bardzo dobrze. Zeskrobuję mu też gabki z sumpa i komina, ale nie każda mu smakuje. To jednak tylko taka zabawa i mam świadomość, że jeśli nie uda się go w 100% przestawić na pokarm zastępczy to będzie krucho. Czasem złapie mrożonkę i wykazuje jakieśtam zainteresowanie algami Nori, ale to cały czas trochę mało. Tak, czy inaczej, niezależnie od wyniku to będzie pierwsze i ostatnie podejście do idola :on2long:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by Leszek opisał to dokładnie,ale pojechał na urlop i nie wiem kiedy to przeczyta więc ogólnikowo napiszę,że miesza gips z różnymi dodatkami typu banan,sałata,coś tam jeszcze,skrapia to witaminami,robi kulę i wkłada do zamrażarki.Potem to wkłada do baniaczka a idolek wyżera z tego.Gips się rozpuszcza podnosząc nam przy okazji Ca i Ph.Sposób jest chyba zawzięty z RC lub innego zagranicznego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście bardzo ciekawa metoda, jeszcze o takiej nie czytałem. Nie mogę się doczekać szczegółów, mam nadzieję, że jak Leoni wróci, to coś więcej napisze. A na razie Zanclus musi sobie radzić na konwencjonalnym karmieniu. Udało mi się go w ciągu dnia solidnie nakarmić mrożonymi kiełżami, co mnie zdziwiło, bo nic oprócz rogatnic tego nie ruszało. Jednak poza tym "epizodem" zjada tylko artemię i podskubuje nori, więc jeszcze sporo brakuje, żeby było :thumbup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oganąłem trochę jedyny działający baniak na zapleczu.

gallery_7670_2236_167183.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna fotka?? daj jakieś zbliżenia na szczepki :w00t:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa patyki na krzyż. Dałem zbliżenia... miękasów na Targowisku :p


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "spadochroniarze" z innego akwarium. Do głównego zbiornika nie trafią :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzisiaj ogarnąłem, odpicowałem szyby do zdjęć itp. Miała być ładna aktualizacja, ale tyle mi zeszło, że wyłączyło się HQI. Wrzucam więc fotki pod samymi T5-tkami, ale jednak to nie to. Powód, dla którego zeszło mi tak długo, jest na samym końcu :smoke:

gallery_7670_2246_272974.jpg

gallery_7670_2246_213686.jpg

gallery_7670_2246_12980.jpg

gallery_7670_1794_45079.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: a bubell, co się stało z ośmiorniczką za słaba 5000

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to BK250 to mam pokrywę z czyścikiem Avast Marine, na zbyciu :whistle:

Pozdrawiam z daleka

Jacek

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akvarius

Nic się Octopusowi nie stało, pieni już gdzie indziej. Za słaby jakoś szczególnie nie był, ale trafił się okazja na używanego BK300, grzech byłoby nie skorzystać.

@Jacek56

To 300-tka. Odpieniacz wszedł na wcisk, gdyby był o 1,5cm wyższy mógłbym o nim zapomnieć. O automatycznym czyszczeniu nie mam co marzyć.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna maszynka niech służy :thumbsup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy. Jak na razie to Octopus wywalał więcej syfu, ale był ustawiony bardzo wysoko.

W weekend nie udało mi się ustawić BK tak, żebym był zadowolony, ale dzisiaj chyba wreszcie się udało. Mokra piana jest +/- w połowie wysokości rury i wyżej się nie da. Jak myślicie, czy tak będzie OK?

gallery_7670_1794_82314.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal jesli dobrze zrozumialem to jesli mokra piana jest na maxa w polowie to jest ustawiony na full ?? nie mialem tego pienidla a to wypas maszyna , jesli o mnie chodzi mysle ze jest dla niego za niski poziom wody ,ale to musza ocenic uzytkownicy BK , pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyżej nie idzie, bo kończy się ta rura teleskopowa. A jak poprawie "zaworem" (zciętą 45st rurką) to wariuje, poziom piany skacze góra-dół.

Niby poziom 20cm to minimum, u mnie jest 21cm i to na pewno nie pomaga w jego wydajnej pracy. Mam możliwość podniesienia jednej z przegród, ale jadę już trochę po krawędzi i boje się, że przy braku prądu część wody pójdzie w kanalizę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz dokladnie ile wody sump ci przyjmie jesli podniesiesz mu poziom o okolo 2 cm mysle ze poziom wody powinien byc ( patrzac na zdjecie ) w polowie miedzy tafla wody a miejscem gdzie na pienidle sie zaczyna zwezenie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to w praktyce wyłączając prąd :) Zrobiłem sobie na jedną z przeród taki grzebień bez grzebienia, którym mam możliwość podnieść poziom wody w komorze odpieniacza.

Podziałam w najbliższy weekend, do tego czasu dam mu popracować tak, jak jest teraz.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Rura spustowa z odpieniacza jest umieszczona w komorze pomp głównych (następna komora za odpieniaczem). Poziom wody w tej komorze to jakieś 15cm. Tak sobie myślę czy ta różnica poziomów nie pomaga wodzie szybciej przepływać przez odpieniacz. Może dobuduję dodatkową (niedużą) komorę tylko na rurę zrzutową z odpieniacza i dam w niej poziom np 25cm. Może to mogłby trochę spowolnić wodę?

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.