Skocz do zawartości
Tester

Kamera IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przygotowuje sie powoli do urlopu w grudniu. Nie mowilbym o tym gdyby nie fakt ze przez 3 tygodnie akwarium bedzie sterowane zdalnie. Jedyna ingerencja ludzka to karmienie, mam nadzieje ze codzienne, przez mojego sasiada. Zdalne sterowanie akwarium ma na celu nie tyle samo sterowanie ile przede wszystkim kontrola aktualnego stanu. Ewentulana zdalna ingerencja bedzie sie ograniczala do kontroli gniazdek na listwie profiluxa. Ostatni urlop w zasadzie przemeczylem odliczajac czas do powrotu do mojego akwa - cholera to sie kwalifikuje do leczenia psychiatrycznego :)

Bedac w Polsce dzwonilem dwa razy dziennie do tesciowej zeby mi zdala sprawozdanie. Zameczalem ja pytaniami w stylu: " a jak blazenki?" " a clavularia jak? otwiera sie?" "A jaki poziom w sumpie"? itp itd.

Juz wczesniej kombinowalem jakby to miec podglad przez webcama. Nawet podpatrywalem sPRYTnego bo kiedys sie tym bawil :) Problemem jednak bylo to ze komputer musi byc caly czas wlaczony co byloby mocno nieekologiczne i dosc drogie. Ostatnio temat wrocil i zajrzalem na eBaya. Znalalzem kamerki IP za trzydziesci pare funtow i dwie kupilem. Dzisiaj zainstalowalem pierwsza - no kurcze bajka.

- kamera IP wiec wystarczy wlaczony ruter.

-do tego WIFI wiec druga kamerka bedzie stala w salonie (szyfrowanie WEP,WPA etc)

-nocne widzenie

-kontrola przez dyndns.org jesli ktos nie ma zewnetrznego IP

-zdalna!!! obrotowa glowica - czyli kamerke moge pzdalnie kontrolowac na co w danej chwili patrzy - akwarium -czy ryby plywaja i czy korale otwarte), sump (czy dolewka nie zwariowala i nie przelala sumpa), podloga (czy nie zalana), Odpieniek (czy nie pelen)

-do tego dwukierunkowe AUDIO (ale to juz mniej przydatny bajer)

-rozdzielczosc 640x480 max tu moglo byc lepiej ale pewnie wydajnosc obrazu FPS by spadla

no kurcze - pierwsze proby wypadly znakomicie. Na wewnetrznym IP - obraz zyleta. Na zewnetrznym - ogladanym z komorki - odsiweza sie nieregularnie - ale czesto. Czasami kika klatek na sekunde czasami rzadziej.

Podalbym Wam IP i haslo ale bedziecie mi sie po chalupie rozgladac :)

Jak ktos zainteresowany to moge podac linka do eBaya

Pozdro.

PS - jutro proba z pracy :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.u...em=270583495661

jak ktos kupuje wiecej niz jedna to ma znizke

Dam Wam na pare minut podglad. Juz wiem ze mozecie logowac sie jako gosc i krecic sie nie bedzie :)

IP 77.99.69.205

login : gosc

haslo: tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie to samo (tylko czarne) instalowalem na wyjazd ;) fajne uczucie moc zagladac do baniaka na urlopie ;) nawet przylapalem sasiada jak szyby czyscil ;););) troche kombinowalem zeby ustawic profiluxa tak by wyswietlacz byl czytelny ale dalo rade odczytac ph i temperature ;) moim zdaniem to obowiazkowa zabawka przy okazji wyjazdu ;) szkoda ze nie ma opcji zooma ale za te cene jakosc obrazu i tak jest wiecej niz zadowalajaca ;)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :) zgaś światło, zobaczymy jak działa w nocy :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :) zgaś światło, zobaczymy jak działa w nocy :)

Daje radę :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie wlaczylo IR swiatelko - gdyby kamera byla blizej tanka to i pewnie byloby widac cos w nocy w akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wow! Ale ogień :) I jaki płynny obraz.

Dzięki za link i dzięki za to, że udzieliłeś podglądu - zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory,jestem tepy,jak tam wejść


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, Teraz w czasie Twojego urlopu Twoje korale będą pod obserwacją całego forum :thumbsup: To dopiero się będzie działo! Już widzę te dyskusje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego wystarczyła by jeszcze taka łapa elektroniczna ręka sterowana joystickiem na odległość :) + kombinacja klawiszy do wykręcania combo prac. sie rozmarzyłem :D

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Potem Tester będzie szalał że mu net muli, a tu całe forum na łączu siedzi i w pracy na jego baniak patrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mu nawet moge sie zadeklarować ze enterem moge mu odpalać automatyczne karmidełko :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak próbuję włączyć cokolwiek żąda hasła i tak na okrągło


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Masz za mało ramu, teraz 8 giga to minimum. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 2 i sieć hotelową ,zobaczę w domu:thumbdown:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO no Testerku, bardzo dobra jakość obrazu :thumbup:

Jutro lookne jak będzie widno w akwarium :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.