Skocz do zawartości
Gość dieter25

Fauna Marin Ultra Algea X

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Jako że od pewnego czasu mam zatrzęsienie dino i mimo odsysania i zmniejszenia oświetlenia nic nie pomogły.

Zastosowałem drastyczne środki czyli Algea-x,stosuję już 8 dzień czyli poszły 4 dawki i żadnych efektów to nie przynosi dino jak było tak jest a nawet coraz więcej.

Ile dni stosowaliście algea-x zanim pozbyliście się tego dziadostwa? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z tego co czytałem to te Algae-X to takie samo dziadostwo jak cudowne panacea glonobójcze produkowane dla akwarystyki słodkowodnej. Jakby to działało na organizmy typu Dino to by wykończyło też Zooxantele, bo to ponoć jedna z wersji Dino ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście walczyłem z dino w 800 litrówce ogień ogniem. światła nie gasiłem. tzn wrzucałem do zbiornika phyto i glony po codziennej skrobance z algeascrubber. zarosło na gęsto i na zielono a to już łatwiej usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh to lipa bo sam mam dino i chcę się tego gówna pozbyć bo na skałach jest tego pełno zao aż się nie otwierają :/


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

z tego co teraz czytałem to ponoć trzeba ok 20 dni na poprawę i wytępienie dino.Muszę czekać i dalej dozować :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem miesiac z takim efektem ze mi krewetki padly. Ktos podpowiedzial zeby wrzucic absorber na krzemiany (kupilem najtanszy sery za 40zl) i w 2 tygodnie zniknelo.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

k0k0z a może Ty miałeś okrzemki a nie dino??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem zgodnie z instrukcją i pięknie dino zniknęło. szybko wróciło, ale po wykryciu problemu po kolejnej kuracji odeszło ;). Fajnie, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nawet tego nie wiedzieli.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy podać 10 dawek co 2 dni. Jak dla mnie działa nieźle.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyliłem preparaty a że nie można usunąć posta ....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście stosowałem po podaniu 10 dawki i odessaniu resztek Dino ze skały wszystko znikneło , mineło już 2 tygodnie a Dino ani śladu.Podczas kuracji nie dozowałem nic do baniaka i przez 3 tygodnie nie podmieniałem wody.Przed zastosowaniem tego preparatu walczyłem z dino ponad 3miesiące i nic innego nie pomagało.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

czy jest ktos w stanie odsprzedać z 30 ml algeaxu bo mi braknie na 3 dawki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci jeszcze odlać za free jak chcesz. Możesz przyjechać do mnie, lub w tygodniu do 16.00 do Porąbki, będziesz miał bliżej.

A jak walka?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Nikel już nie mam odwagi Cię prosić.Tyle razy mnie poratowałeś. :unworthy:

A najgorsze to że dalej zadnej reakcji dziś poszła 6 dawka a dino się rozwija coraz bardziej :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to masz cjano? Bo na cjano to z chemii -chemiclean.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter poczekaj do końca, u mnie ostatniego dnia zniknęło;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Nikel dzięki.

Ogólnie korale coraz gorzej wyglądają.Nie mogę znależć przyczyny.

Może to być żywica w DI zużyta?? w sumie tds pokazuje 0 a żywica trochę litrów przewaliła.A może świetlówki które już świecą 8 miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł wzięty z Internetu.

Ultra AlgeaX

Jedyny skuteczny preparat na Dinoflagellates.

Jest to bardzo silny i skuteczny środek do usuwania wszystkich glonów niższych i plag w akwarium rafowym, usuwa również Dinoflagellates oraz Briopsis. Usuwa glony bez szkody dla innych organizmów w zbiorniku. Preparat nie destabilizuje systemu filtracji w zbiorniku.

Dawkowanie:

5ml preparatu na każde 100 litrów wody w akwarium co 2 dni.

Podawania:

Odmierzoną dawkę preparatu należy wlać do akwarium po zgaszeniu światła. Nie stosować leczenia dłużej niż 21 dni. W razie potrzeby powtórzyć kurację po kolejnych 3 tygodniach.

Podczas kuracji należy odłączyć ozon, węgiel aktywny oraz wszystkie wymienniki jonowe takie jak purigen. Należy dbać o dobre natlenienie wody oraz zredukować czas oświetlenia. W czasie kuracji nie należy podmieniać wody oraz dozować mikro elementów. Podmianę wody w ilości min. 10% należy wykonać bezpośrednio po zakończeniu kuracji.

Preparat AlgeaX doskonale usuwa wszelkiego rodzaju glony nitkowate, kulkowe, Bryopsis oraz Dinoflagellates.

Ultra AlgeaX nie usuwa cyjanobakterii oraz innych sinic. W celu eliminacji cyjanobakteri zastosować Chemiclean


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnijcie się, że macie Dino i postarajcie się wyeliminować przyczynę powstania. Preparat jest bardzo skuteczny efekty są widoczne już po pierwszym dniu stosowania.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat jest bardzo skuteczny efekty są widoczne już po pierwszym dniu stosowania.

Pozdrawiam

A mógłbyś coś więcej powiedzieć o tych pierwszych skutkach po wlaniu preparatu, jak to u ciebie wyglądało lub co się działo.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się odezwę:). Mnie niestety walka z dino również nie ominęła, najpierw było cyjano później dino. Podobnie jak koledzy w desperacji po(nieudanych) próbach zaciemnienia odsysania itp sięgnąłem po Algeax. Niestety kuracja w zalecanych dawkach nie przyniosła dużych efektów, nawet jeżeli nastąpiła redukcja populacji, zaraz się namnażało. Tutaj przestroga!- spróbowałem większych dawek, i mieszania z Chemiclean- przyniosło to dwa efekty: mocne zredukowanie Dino, oraz zgon Mandaryna... Koralom na szczęście nic się nie stało. Dino powróciło po tygodniu. Zrezygnowany i wściekły zarazem postanowiłem olać sprawę i poczekać aż samo minie, zrobiłem podmiankę po kuracji( na uboższej soli), przestałem dawać jakiekolwiek "suple" i o dziwo zaczęło ustępować, aż do całkowitego zniknięcia. Jedynym absorberem który zastosowałem w czasie walki z dino był Rowa Phos. Podobnie jak kolega Kokoz słyszałem, że dino bardzo lubi krzemiany a ich pojawienie się w baniaku świadczy o występowaniu tych związków w wodzie. U mnie w walce nie sprawdziły się też częste podmianki, ewidentnie "na świeżej" wodzie dino odżywało. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i mnie to dziadostwo spotkało, przyczyną na 90% jest bardzo wysoki poziom silikatów w wodzie, do tej pory zawsze miałem na osmozie założony dodatkowy absorber ale niestety niedawno go zdjąłem - i to był mój błąd.

Zakupiłem przedmiotowy preparat i stosuję go od ośmiu dni (cztery dawki) niestety na chwilę obecną dino wciąż się utrzymuje a właściwie pojawia się i znika, dodam że nie czekałem aż plaga opanuje akwarium tylko zareagowałem bardzo szybko.

Na chwilę obecną według mnie preparat nie działa, ale będę zdawał relację, fajnie żeby inne osoby mające doświadczenie w tej materii też się wypowiedziały.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej powiedzieć o tych pierwszych skutkach po wlaniu preparatu, jak to u ciebie wyglądało lub co się działo.

Natychmiast zniknęło dino na skale i piachu, zostało trochę na szybach.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coraz więcej ludzi się z tym boryka. :question:


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.