Skocz do zawartości
facta

Pudełko przelewowe DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Super :)

Pozdrawiam konkurencję ;)


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4edefd272aaf610gen.jpg

Tak to wygląda u mnie....

Polecam.Zakupiłem u Patryka zestaw do samodzielnego montażu.Czytelna i zrozumiała instrukcja plus nieocenione porady w trakcie klejenia.Jeśli ktoś jeszcze szuka pudełka to polecam.Warto.W zestawie jest wszystko nawet klej który tak na marginesie jeszcze mi został :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zakupiłem owe pudelko i polecam w stu procentach, wykonanie perfekcyjne, zapakowane idealnie, miły kontakt i błyskawiczna realizacja zamówienia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko extra, wymiary na zamówienie . Polecam! cena super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło i moje :) Mimo wysokich wymagań co do wymiarów (mało miejsca :() Twórca sprostał śpiewająco, co prawda jeszcze nie testowałem dłużej, ale na razie jest OK. Myślę że wyrób nie ustępuje niczym zachodnim markom, a nawet ma pewne zalety... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pozytywne opinie : )

Pora na aktualizację, od 1 września wystartowała nowa wersja pudełek w wersji "slim" zajmują one jeszcze mniej miejsca w akwarium jak i poza nim łącznie urwałem niecałe 5cm. Zoptymalizowałem przekrój, aby jeszcze ciężej było bąbelkom i oczywiście wszystko przetestowałem na własnym akwarium. Na chwilę obecną ta wersja dotyczy pudełek 80mm jak i 120mm.

gallery_12244_2000_386777.jpg

Przy okazji kilka warjacji :thumbup:

gallery_12244_2000_390964.jpg

gallery_12244_2000_117955.jpg

gallery_12244_2000_580298.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat udało mi się zakupć wersję "slim". Przede mną sklejanie, ale już warto napisać, że dla kolegi facta mam duży szacunek, bo pełna profeska - przesyłka doskonale zabezpieczona i bardzo dobry i miły kontakt mailowy. Ja tam bardzo polecam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam! Mam poprzednia wersje i na razie zero wad. Nowa wersja wyszla bardzo fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje działa od miesiaca, zero zapowietrzania i jakichkolwiek problemów. Kłopot miałem z montażem. Musiałem szfkę z z 240 L wody przestawić bo zabrakło 1 cm aby pojemnik wszedł między akwa a ścianę. Widzę, że niektóre wersje pudełek mają zdecydowanie lepiej rozwiązany ten problem ( post 56 zdjecie 1). Miejsce na szybę jest wystarczajace, w moim przypadku szczelina ma około 3 cm a zabrakło mi 1 cm :(.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne robisz te pudełka ;)

Ja osobiście stosuje w moim od 2,5 roku takie:

lg-32886-FS63047C-fish.jpg

Oczywiście z paroma przeróbkami, np rewizja.

Jedyną słabość jaką widzę, w konstrukcjach tego typu jak twoja to, trudność w czyszczeniu przelewu.

Raz w mojej rurze przelewowej rozrosły się tak gąbki że woda w akwarium podniosła się o 2 cm. Wyciągniecie rury w moim przypadku i jej przeczyszczenie to mały pikuś. Jak to wygląda w konstrukcjach twojego typu?


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje : )

Raz w mojej rurze przelewowej

To jest właśnie problem w twoim pudełku.

Komory są na tyle duże, że nawet jeżeli coś go zarośnie w połowie to przepływ nie zmaleje ze względu na to, że stosunek przekroju pudelka do przekroju rury spływowej jest kilka krotnie większy.

Czarna pleksa też w jakimś drobnym stopniu ogranicza rozrost stworzeń lubiących światło.

U mnie po 2,5 użytkowania urosło kilka apitazji i gąbek. Jednak aby zarosło to całkowicie to chyba musiał bym czekać X lat, prędzej akwarium zmienię.

Jednak nie zmienia to faktu, że czyszczenie jest bardzo trudne, a wręcz chyba nie możliwe :dizzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kolegę facta pudełko przyszło idealnie zapakowane, pudełko cichutkie i się nie zapowietrza! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kj

Co ma wnieść ta twórcza wypowiedź?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się edytuje posta i robi opis co nie teges. Tak to podejrzenie o nabijanie licznika.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Ty własnie nabijasz posty komentując takie pierdoły wielkie sory dla moderatora dopiero zaczynam korzystać z tapatalk


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zyskałeś sympatyka.

END.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pudelko, skleiłem troche niechlujnie ale nie bedzie widac pozatym pelna profeska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pudełko, wszystko gra-pełna profeska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze w sprawie pudełka przelewowego a więc tak napisano 200mm

Interesują mnie 2 otwory jeden pod Hydraulike 32mm

Drugi pod 25mm

Srubunki mogą być w komplecie i sklejone też może być jaką wyjdzie cena za całość

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze w sprawie pudełka przelewowego a więc tak napisano 200mm

Interesują mnie 2 otwory jeden pod Hydraulike 32mm

Drugi pod 25mm

Srubunki mogą być w komplecie i sklejone też może być jaką wyjdzie cena za całość

Do Twojego zbiornika spokojnie wystarczy pudełko 120mm (ja takie mam), ceny nie podam bo to nie do mnie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko dobiera się do pompy obiegowej, a nie litrażu akwarium.

Pompa do akwarium powinna być około 8 - 10 x litraż akwarium, szukamy konkretnej pompy i dopiero wtedy dobieramy odpowiednie pudełko.

Resztę informacji kolega ma na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko dobiera się do pompy obiegowej, a nie litrażu akwarium.

Pompa do akwarium powinna być około 8 - 10 x litraż akwarium, szukamy konkretnej pompy i dopiero wtedy dobieramy odpowiednie pudełko.

Resztę informacji kolega ma na priv.

Tak też właśnie mam i ja, 240 litrow z pompą 2300 i pudeleczko 120mm wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zadowolony pudełeczko przyszło do Irlandii w całości, wykonanie super wszystkie łączenia równe i jest naprawdę ciche polecam kolegę facta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.