Skocz do zawartości
CNCRob

[225l] Betta 680 made by CNCRob

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymaj się Rob!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Robert zawsze możesz podjechać do mnie jak chcesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, narazie walka trwa, zaraz robie testy wody, zobacze co wyszlo. Na szczescie testy w byleteczkach to zamokly jedynie kartoniki i instrukcje. Nie wiem tylko czy uda sie naprawic pompy GHL, inaczej kolejny wydatek mnie czeka.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze pomp GHL po zalaniu

post-13116-1372011205,9_thumb.jpgpost-13116-1372011218,64_thumb.jpg

Nie wiem czy je uratuje.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka po szorowaniu z soli.

post-13116-1372012339,6_thumb.jpg

Ma ktoś moze foto dobrej płytki abym porównał ścieżki?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie rzeczy zawsze pod naszą nieobecność..? Współczuję


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzym się chłopie. Ja akurat wiem co czujesz w tej chwili.

Będzie lepiej.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pax!!!

Przykra sprawa sie wydarzyla. Szczescie ze nie bylo gorzej, bo moglo...

Jak wysoki masz grzebien ze dolka przeszla do komina?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pax!!!

Przykra sprawa sie wydarzyla. Szczescie ze nie bylo gorzej, bo moglo...

Jak wysoki masz grzebien ze dolka przeszla do komina?

Jeszcze moze byc gorzej, dopiero zaczyna sie rozklad zycia, ktore padlo w sklalach i pod nimi, przed chwila zauwazylem smierc pierwszej acry, dolcia aby sie dostac do komina musiala wyjsc calkowicie z wody, nie wiem jak i kiedy to zrobila, nie bylo mnie przy tym. w sumie musialem ja z ryury na sile wyciagac i to przezyla. nie wiem jak bo glowe miala caly czas poza woda skoro zapchala rure swoim cialem z glowa w srodku. Wem, ze jesli padna mi wszystkie korale to likwiduje niestety akwarium, nie mam sily na nowo przechodzic wszystko od zera.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Nie no Robert nie będzie tak źle, ale jak chcesz możemy postawić jeden porządny zbiornik i przechodzić przez to razem.

Mówi się że we dwoje raźniej :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob napisz jak miałeś rozwązaną hydraulikę. Jak przeczytałem co się stało to ze strachu przetestowałem u mnie co by się stało gdybym zatkał rewizję, bo przez nią delikatnie też się woda sączy. U mnie jak woda poniesie się o centymetr to rośnie ciśnienie i powrót wyrabia z odebraniem.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jak wyjeżdżam zostawiam tylko działajacy odpieniacz i pompy

resztę włącznie z elektronika wyłączam,

zresztą systematycznie pozbywam sie całej elektroniki bo wszystkie awarie jakie miałem to przez zwarcie w elektronice

miałem denitryfikator i się spalił i załatwił mi całe akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulike miałem jak w każdym jednym akwarium. Przyczyna to zaniedbanie regularnego czyszczenia odpływu. Musiał sie lekko przytkac w miejscu zaworu i pewnie wiecej saczylo sie rewizja, szczerze to długo tam nie zagladalem skoro działało i było cicho. Na tyle szło do rewizji, ze nie pomogło juz ciśnienie podwyższonej wody. Nauczka na przyszłość aby chociaż raz w miesiącu przejechać wnętrza rur wyciorem.

Bibik, jak wyobrazasz sobie pozbycie sie elektroniki w akwarium, ktore ma pracować samo bez mojego udziału? Bardzo czesto jestem na wyjazdach 2-3 dniowych, nawet kilka razy w miesiącu. Jak chciałbyś trzymać bez elektroniki SPSy? Jak lac ballinga? Następnym razem po prostu nie umieszcze żadnego sterownika tam, gdzie jest szansa poplyniecia wyciekajacej wody. Teraz mam w planie budowę oddzielnej szafy sterowniczej na sama elektronikę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto: po wykończeniu w swojej karierze kilkunastu SPS ów doszedłem do wniosku :

Albo Lps i ryby

albo Same ryby

albo kasacja akwarium

przy mojej pracy dyżurowej innej alternatywy nie było

akwa mam prawie od 10 lat

akwarystyka to sztuka kompromisu

odkąd nie mam sps ani elektroniki wyszukanej i ryby żyja dłużej i ja jestem mniej ze stresowany

każdy z moich znajomych zaliczył awarie elektroniki!!!! każdy jeden miał większa katastrofę drugi mniejsza

aha ja teraz mam głownie miekkie i nawet przy PO4 2,0 nie mam stresy i no3 -20

a za to mam pięknego półkilowego Imperatora ma skubany jest juz wielkości małego karpia

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wynioslem całą elektrykę i elektronikę poza szafkę, sumpa i akwarium. Steorzyłem taką strefę na sprzęt . Całość znajduje się na wysokości 40 cm nad podłogą. W ten sposób mam nadzieje uchronić się od wpływu słonej wody w powietrzu (mikrokropelki) i ew. Powodzi. Pewnie od tragedii się nie uchronię ale może zmniejsze prawdopodobieństwo.

Powodzenia Rob w ratowaniu akwa

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Robert sytuacja dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na dzis: 3 ryby zyja o dziwko, wyszly ze skal, samiec mandaryna, babka symbiotyczna lacznie z krewetka, ktora tez przezyla i salarias. Reszta ryb na wiecznej rafie: dwa pokolce, samica mandaryna, piekne stadko anthiasow, babka, parka czarnych clarkie, doktorek i pewnie cos tam jeszcze, poszly tez krewetki, przezyly wszystkie kraby. Z korali narazie odeszla jedna acra, reszta korali juz sie dzis otwiera, byc moze trafilem w pore z akcja ratunkowa, mialem na szczescie 100 litrow solanki w dzialajacym akwarium kwarantannowym wiec poszla szybka podmiana plus 30l swiezej solanki. Teraz tylko trzymac kciuki, po obiedzie bede robil testy, zapewne wszystkie parametry poza skala.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Robert jak sytuacja na froncie?.............Dużo poległo?.......................Chyba w takim wypadku do Ethana nie jedziemy, czy może jednak :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie reszta żyje i zaczęła polipowac. Glony przestały za to na szybie rosnąć jesli szukać na sile plusów tragedii. Ja do niego najwyżej sie odezwę jak ustabilizuje baniak. Narazie nie ma sensu czegokolwiek dokładać.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś te parametry w końcu?

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści - u mnie jak kiedyś przez przypadek podbiłem kh bardzo wysoko i od razu rozcieńczyłem wodę w akwa żeby ratować sytuację itd. to rozkład korali zaczął się po 2-3 dniach więc może być że i u Ciebie będzie podobnie. Pytanie tylko jak bardzo wywindowałeś parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mierzylem samo kH. Myślałem ze bedzie w kosmos duże a tu wynik 7,7. Szkoda ze nie zrobiłem wtedy pomiaru. Muszę naprawić szybko pompy bo zacznę miec problem z niskim bez ballinga.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kh masz spoko. Ciekawe ile czasu zbiornik stał pod Twoja nieobecność zalany wszystkimi roztworami. Jak nie długo to może juz wszystko co złe za Toba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby. Niestety w nasze hobby wpisane jest spore ryzyko awarii. Co do zbiornika to moze sie skonczyc ponownym dojrzewaniem.

Rob nie martw sie mam na zbyciu dollabelle :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby. Niestety w nasze hobby wpisane jest spore ryzyko awarii. Co do zbiornika to moze sie skonczyc ponownym dojrzewaniem.

Rob nie martw sie mam na zbyciu dollabelle :D

Bartek, dolabelle mam dwie teraz :) jako jedne z nielicznych zwierzakow przeżyły awarie. Moze celowo ja zorganizowały aby pozbyć sie konkurencji.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.