Skocz do zawartości
Tester

Okreslenie plci u P kauderni - jednak mozliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem bardzo fajny artykulik ktory da odpowiedz na pojawiajace sie od czasu do czasu na NR pytanie: "jak rozroznic plec u pterapogonow"

Link do oryginalu

A dla niespikajacych bardzo luzne tlumaczenie:

"Pterapogon kauderni, ze wzgledu na latwosc wystepowania tarla nazywany jest ’gupikiem’ akwarystyki morskiej. Jednak najwiekszym problemem dla hodowcow tej rybki jest dobranie pary. Wynika to z tego ze u tych ryb, jak dotychczas sadzono brak jest dymorfizmu plciowego. Jednak Mindy van Leur z Marine Breeding Initiative's breeding forums opracowala metode dajaca 100% pewnosci przy okreslaniu plci u tego gatunku. Warunkiem tej metody jest ‘upasienie’ rybki poniewaz tylko wtedy ujawniaja sie cechy dymorfizmu plciowego. Otoz za para pletw piersiowych jest widoczny maciupki wyrostek ktory jest pojedynczy u samicy a podwojny u samca." Oto fotki z oryginalnego arykulu ktore wszystko wyjasniaja. Powodzenia w rozmnazaniu :)

Samica:

post-10763-0-48710200-1343058713_thumb.jpg

Samiec:

post-10763-0-31311900-1343058722_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powtarzalność tych wyrostków jest 100% to super wiadomość.

Tylko jak upaść kilka sztuk w zbiorniku ogólnym? Jak do tej pory nie udało mi się. Ostatnio po wpuszczeniu 4-rech sztuk tydzień trwała sielanka, później zaczęła się nap...nka. Po dwóch tygodniach już była tylko jedna sztuka, która na dodatek nagle przestała jeść i też zeszła w ciągu tygodnia. Więc nawet tego jednego nie zdążyłem utuczyć.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, mam dwa samce... Zamienię jednego... :smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ale to znaczyłoby, że moje rybcie są upasione cały czas... widać bez problemu...

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze Tester na posterunku :unworthy:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyrazna samica chociaz "dzyndzelek" ma czarny. :D

Do tego mialem kiedys dwa egzemplarze i strasznie sie tlukly wiec przyjalem ze oba sa samcami. Czy ktos spotkal sie u tego gatunku z agresja miedzy samicami?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie dwa samce... ale mieszkają razem już z pół roku,

jeden z jednej strony skałki, drugi z drugiej. Póki się nie widzą wszystko jest ok.

Świetny nius :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyrazna samica chociaz "dzyndzelek" ma czarny. -

Świntuchy ;)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Robert w taki sam sposób rozpoznaje te swoje reproduktory :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam parkę tylko że moje to są kanibale.... Jak już widać że w pysku są młode to chwilę po wypuszczeniu zostają pożarte przez rodziców

Może dlatego że nie mam jeżowców w których młode mogłyby się bezpiecznie schować i rodzice wolą sami je zjeść nim ubiegnie je ktoś inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, właśnie sprawdziłem. Po obfitym nakarmieniu mojej pary, ryba która inkubowała ikrę w pysku (czyli samiec) posiada "podwójny wyrostek" a druga (samica) posiada pojedynczy. Młode ładnie się trzymają. Pisałem o nich tu:

http://nano-reef.pl/topic/47243-po-raz-kolejny-pterapogon-kauderni-%3B/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to pieknie wyglada ale jak w sklepie maja okolo 50 sztuk a planuje zakup okolo 3 sztuk to nie sadze aby sklep je przekarmial tak aby bylo widac te dzyndzelki i co 100 zl za sztuke na pasc przez gonitwy hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa. Bylen w sklepie sprzedaeca twierdzi ze ma 3 pary. Ze jedna nawet miala potomstwo. Fakt tezymaly sie po dwie ryby. I teraz najlepsze wszystkie miały po dwa dzyndzelki.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.