Skocz do zawartości
dochier

Zanclus cornutus(idolek)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktos w naszym kraju kto mial lub ma stycznosc z tymi rybami? Interesuje mnie glownie wiedza na temat ich trudnosci utrzymania.

Michal Dochier


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uda ci się przestawić ją na pokarm,, podawany'' to nie będziesz mieć problemów .zwłasnej obserwaci dodam że najlepiej chowaja się 2i więcej. +dużo przestrzeni do pływania


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feniks

Witam.Szukając odpowiedzi na twoje pytanie natknąłem się na kilka publikacji.Mianowicie idolek mauretański(Zoanclus conescens) dawniej klasyfikowany jako Z.cornutus jest rybą dość wrażliwą i trudo aklimatyzującą sie . Jeśli chodzi o długość to dorasta do 20-30 cm.W akwariun przebywa w środkowym i dolnym poziomie. W naturze żyje w dużych ławicach notomiast w akwarium powinno się trzymać pojedyncze osobniki.W akwarium wymaga odpowiednio dużej przestrzeni i dużo zywej skały ponieważ świeżo zakupione okazy żywią się same zdobytymi z niej bezkręgowcami.Później (oczywiście jeśli Ci się uda) możesz spróbować podawać żywą artemię i kryl.Osobniki okaleczone podczas transportu nie przyjmują pokarmu i powoli giną z głodu.Jeśli chodzi o parametry wody to zasolenie powinno wynosić 1,022, amoniak i azotany(III)-zero,azotymy(V)- do 5mg/l,temperatura od 24-28'C.Jeśli jesteś mniej doświadczonym ,, morszczakiem" to możesz pokusić się o Ustnika rafowefo(Heniochus acuminatus),z którym często jest mylony.Jest o wiele prostszy w hodowli niż Idol,ma mniejsze wymagania pokarmowe i co najważniejsze łatwo się aklimatyzuje lecz jest wrażliwy na leki zawierające związki miedzi.Dodam,ze wszystkie te informacje nie są oparte na publikacjach ludzi którzy mają rafę od 2 miesięcy lecz na doświadczonych akwarystach dal ,których morskie akwa to codzienność.P.S to także nie są moje stwierdzenia .pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feniks

Przeczytaj uważnie ja ich nie hoduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 szt. 1,5 rok i wcina wszystko co podam.niestety drugiego egzemplarza jak dotej pory nie udało się przestawić na podawane pokarmy.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś jednego osobnika jeszcze w małym baniaczku, ale tak jak jeden z kolegów wspomniał potrzebuje miejsca do pływania, a jeżeli chodzi o pokarm to bez większych problemów zjadał co podawałem.

ALEX

Ps. Do nowego baniaczka zapodam 2 sztuki


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 220litrów i 4 ryby w akwarium to dobry domek dla Heniochusa?

Dajcie znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz, i to w akwariach około 200-300l i całkiem dobrze się czuły. Nie były to może duże egzemplarze ale pływały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ten kto posiada Heńka w swoim akwarium :fish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że NEMO też trzeba mieć w minimum 200 litrach?

To ile z nas "grzeszy"??

Czy może mam wymieniać dalej te kuriozalne granice litrowe i źródło które podałeś...?

200 litrów to przegięcie, ale w 400 spokojnie dasz radę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ten kto posiada Heńka w swoim akwarium :fish:

Leoni ma,ale to trudna ryba i nawet ja sam boję się jej kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak...Nie, to znaczy ze trzeba uzywac rozumu.

wyslane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania jak Warszawiak. Potrzebuje informacji praktycznych.

Na różnych forach i stronach internetowych różnie piszą.

Chyba sobie odpuszczę w tej chwili.

Wszystkim dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja posiadam obydwa typy w akwa ale chyba jednego z nich się pozbedę, którego czas pokarze. Heniochusa Acuminatus mam od mikrusa i z nim nie mam problemów zaś Idol troszkę większy i ma się dobrze wszystko zależy od tego jak tu koledzy się wypowiadają czy ryba przyjmuje mrożonki, moje jedzą wszystko. Na początku zaczęłam podawać pokarm SpectrumMax Finicky Fish Formula od tej pory go uwielbiają. Idol jak i Heniek to spaśluchy nie chudzielce. W wątku o Idolu wspomniałam że mój Idol zniszczył mi Stichodactylę Haddoni. I ryby nie chorowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 euphylie, psychogyra lichtensztini, favites, z miękasów zoanthusy, lobophytum, sinularia, briareum. Tego nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj i ja poszedłem po bandzie właśniej zamówiłem zanclusa .


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkosci masz akwarium remi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.