Skocz do zawartości
ssj44

ssj44-Białystok-amok dino

Rekomendowane odpowiedzi

pod mieszana obsade bardzo przyjemne ulozenie skaly. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w akwarium, przestawiałem skałę i cyrkulację poprawiałem i się wystraszył i wyskoczył. Nie widziałem tego oczywiście ale usłyszałem jakiś plusk, obejrzałem akwa do okola, posłuchałem czy nic nie skacze - żadnych oznak nie było. Po wszystkim zaglądam do akwa brzydala brak myślę pewnie się wystraszył i schował, na drugi dzień dalej go nie widzę więc zaczynam szukać pod szafką wokół niej no znalazłem. Pogrzeb odbył się bez udziału reszty domowników za co zostałem oczywiście skarcony:). Dziś brzydala zastąpią dwie wondermani, a w jego miejsce domownicy mogą wybrać sami rybkę. Zawsze pytali czemu kupiłes taka brzydką rybę, oddaj ją do sklepu, lepiej coś kolorowego - ale jak dowiedzieli się że nie żyje to niemal płakali - smutek zapanował w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tragiczną śmiercią brzydala wpuściłem dziś dwie wundermani i czyszczacą którą dostałem w prezencie. Radość trwała jakieś 10s bo tyle zajęło pseudochromisowi zabicie czyszczącej. Straszny bandyta wróci w poniedziałek do sklepu. Mieliście takie przypadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudochromis na razie został dostał drugą szansę. Dino ciągle jest, walczę z ph które na moment wzrosło ale dalej jest na poziomie 8. Ale problem że nie chce się podnieść chyba związany jest z Mg i Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozazdrościć, a co ta sciana tylna taka zielona? nie walczysz z tym?? małe czyszcenie by sie przydało :yes ale ciekawie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To krabik ukwiałowy. Chce zamieszkać w Quadri.

Neopetrolisthes oshimai


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyją w symbiozie.Karmisz ukwiała to krabik też chce się najeść.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pół roku te zwierzaki w symbiozie. Jednak quadri był większy niż twój, ale co ciekawego się wydarzyło.. Ukwiał zamknął się na dobre trzy dni i jak już się otworzył, to kraba więcej nie widziałem. Sprawa prawie jak z archiwum X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie korale :o Skąd masz ta euphylie ,koniecznie mów,tą ostatnia;)Jeszcze ricordea skąd tą masz to na wypłate odrazu chce : )).Co ty milczysz na fejsie.Miazga ,zaskoczyłeś mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur i kto tu milczy :p

Mała aktualizacja, dziś odkryłem ciekawa i niepokojąca rzecz. Zakupiłem w końcu TDS i zmierzyłem wodę RO którą posiadam. Wynik 150. Zapadła decyzja dziś montuję filtr w domu bo woda która biorę od znajomego jest nie do przyjęcia. W końcu znalazłem przyczynę wiecznie meczącego mnie dino (nie ma tego wiele ale od czasu do czasu pojawia się, teraz akurat mam wysyp:( ). Przynajmniej taką mam nadzieję. Zastanawiam się czy robić jakieś większe podmiany teraz czy po prostu powoli tak jak robiłem do tej pory. Myślałem nad jedną większa podmianą tak z 40% i potem już lecieć normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz za dużą podmiane to parametry Ci moga podskoczyć i zaburzenie ekosystemu bedzie

myślę, że lepiej powoli i cierpliwie dojść do zmian,

a i tak wojowałeś z dino kilka razy więc stopniowo odpuszczać bedzie

Moje zdanie to jak zawsze cierpliwości,ale będzie dobrze :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.