Skocz do zawartości
ravicq

aquael nano - 30l Bydgoszcz by ravicq

Rekomendowane odpowiedzi

Start : 10.06.2015

Witam serdecznie,

ciesze się że mogę dołączyć do waszego grona ;]

Założyłem akwarium aquael nano 30 l -> zestaw + grzałka 25w aquael easyheater

W akwarium żywa skała ok 3.5 kg, zakupiona w crazycoral.pl w bydgoszczy [dostała mi się skałka z akwarium dojrzewającego / przygotowywanego do statu].

W kaskadzie siporax i węgiel.

Zycie znalezione na skałce :

1. cymo ?

2. nie znalazłem na refflex koło tego kraba w dziupli są takie małe rurówki ? -> też nie ogarnąłem ...

3. wypatrzyłem dziś bardzo trudne do z fotografowania / z filmowania z tyło skałki

4.Xenia + nie wiem co ...

5. kolejne xenie + grzybki też nie wiem jakie ... i martwią mnie niektóre z xeni wydaje mi się że nie przeżyły podróży

Jest jeszcze kilka wieloszczetów, asterin, krab Chlorodiella nigra [chyba jak zrobię fotkę to wrzucę ;]]

Problemy :

1. te moim zdaniem martwe xenie - nie wiem co z nimi zrobić

2. Temperatura dobija do 27 c muszę przestawić zbiornik albo wymyślić efektywne chłodzenie

Plany :

Większe akwarium ... hehehe

żywy piasek i czekanie co z tego wyjdzie ;]

Jak się uda podjadę jutro do crazycoral i sprawdzę wodę.

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego morskiego z Bydgoszczy. Temp. lepiej jakby była ciut niższa. Akwarium dojrzewać zacznie dopiero więc daj tej xeni szansę, może przeżyje. Krab, jeśli nie był pasażerem ba gapę, to też za wcześnie trafił do zbiornika. Testów na razie nie masz co robić. Czekaj aż dojrzeje i wtedy zacznij zasiedlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nashiq dziękuję właśnie o coś w tym stylu chciałem zrobić :)

@ rafael31 ta xenia, która w moim mniemaniu była martwa na noc zwinela sie w kulkę i jak włączyłem lampy rozwinęła sie więc chyba wszystko ok :)

Jeszcze jedno widać filmy załączone w 1-szym poście?

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajne kraby Ci się trafiły, mój wychodził tylko w nocy a w końcu się zamurował w szczelinie i zdechł.

Xenia jest tak twardym koralem, że nawet jak chcesz to ją ciężko zatłuc :p Moje xenie leżały kilka godzin bez wody, dwie z nich przez tydzień stały w kubku wody na parapecie bo o nich zapomniałem a jak wrzuciłem do akwarium to już po paru dniach były w pełni rozwinięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne że korale w nocy się kurczą moje wszystkie korale się tak kurczą :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miałem różne zwierzęta, płazy, gady w domu ale ten zalążek akwarium daje mi tyle radości i wprowadza taki niepokój? do mojego życia... ekscytacje wszystkim co się tam dzieję.

Po prostu niesamowite

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewa, są okrzemki brak zielonych glonów.

https://goo.gl/photo...yJRiPQm49JrueW9

Krab Cymo stracił jedną z kończyn-duże szczypce... pewnie w wyniku potyczki z innym krabem, którego nie mogę zidentyfikować.

https://goo.gl/photo...vfNDDSKvbmZrNg8

Nie wiem co zrobić z Protopalythoa sp 03 bo "zjada mi xenie", wydaje mi się że kiedy xenia faluje dotyka tego grzyba i on najpierw trzyma ją a później zamyka się i w środku w nóżce widać ciemniejszy kształt czyli coś tam odrywa jak na foto.

https://goo.gl/photo...w21KbzJGwbQRUJ7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium? Ciekawi mnie, czy zoa i briareum, które masz ode mnie, zadomowiły się w baniaku?

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael31 Wszystko ładnie się zadomowiło. Zoa przykleiłem na muszelkę. A briareum miało 2 podejścia do klejenia na skałce... bo była brudna od piasku.

Jeszcze raz wielkie dzięki :-)

post-25475-0-69919200-1435703454_thumb.jpg

post-25475-0-50472200-1435703477_thumb.jpg

post-25475-0-22623800-1435703613_thumb.jpg

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium? Jakieś życie się pojawiło?

Pojawiło pojawiło :-), siedze na forum calymi dniami a nie sprawdziłem swojego wątku... Ogarnę się zrobie jakieś fotki ogolnie zakupilem większe szkło będę robił przekladke no wieksze to dużo powiedziane 55x30x30

1285409ad378.jpg4965ab6990f0.jpg

eeebffada043.jpg

34ec2f249fd5.jpg

f2b1c2bda427.jpg

0cb8afa7265e.jpg

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea w tym koszyku to tak na chwilę? Euphylię dałbym bardziej do przodu, z tyłu mają słabą cyrkulację. Ogólnie mnogość życia od poprzedniej aktualizacji hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea obydwie sztuki zmarniały kiepsko sie czuły odkąd trafily do mnie do akwarium, przekładałem je z miejsca na miejsce ale nic to nie dawało.

Euphylię była z przodu ale wydawało mi się że źle się czuję i teraz jest z tylu.

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja caulastrea chyba z miesiąc strzelała fochy, teraz też potrafi się zwinąć w taki sam sposób na kilka dni a potem pompuje się jak szalona. Póki nie widzisz odsłoniętego szkieletu nie masz co jej ruszać za często tak jak napisał kaino10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że gubiła tkankę i było widać szkielet, szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja i jedno pytanko :)

Dlaczego te zoaski rosną "do góry" to znaczy ze są wysokie ich główki maja wymiar 50 gr a nie dzielą się...

Za słabe oświetlenie? I rośnie tak żeby "złapać" trochę światła.

2a486b5a7374.jpg

No i chyba sukces podzielił się ukwiał Cribrinopsis crassa

bad991d895ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja i jedno pytanko :)

Dlaczego te zoaski rosną "do góry" to znaczy ze są wysokie ich główki maja wymiar 50 gr a nie dzielą się...

Za słabe oświetlenie?

Zoa nie dzieli się :) kolonie poszerzają się przez wyrastanie nowych polipów na jej obrzeżach.

Jakie to dokładnie zoasy? Strasznie duże polipy mają z tego co piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je od kolegi z forum Rafael31 jak zaglądnie to pewnie powie jak się nazywają bo nie pamiętam.

Te 3 duże maja ok 3 cm wysokości i najwieksza główka ok 50 gr dwie po 20 gr reszta czyli 5 są male tak jakby te duże im światło odbieraly.

O tak to wyglądało ładna kolonia zoaskow e938a950caa2.jpg

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je od kolegi z forum Rafael31 jak zaglądnie to pewnie powie jak się nazywają bo nie pamiętam.

Te 3 duże maja ok 3 cm wysokości i najwieksza główka ok 50 gr dwie po 20 gr reszta czyli 5 są male tak jakby te duże im światło odbieraly.

O tak to wyglądało ładna kolonia zoaskow e938a950caa2.jpg

nazwy tych zoa nie pamiętam, u mnie wyglądają tak samo tzn. również rosną spore i mają długie nóżki:-) jak się rozrosna, a rosną szybko, wyglądają bardzo fajnie. U mnie podczas karmienia potrafią złapać coś na ząb stąd pewnie ich szybkie przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.