Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2018 o 22:38, Paragon napisał:

ja również mam DP4 coś rok w poprzednim akwarium i niecałe pół roku w obecnym zero problemów

 

albo Ty na zły :P

:)więc już niebawem się ......lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Rastapasta napisał:

:)więc już niebawem się ......lol

bzdury opowiadasz :) , mam sprzęt Jebao/Jecod od lat nie tylko w morskim akwarium, ja nie miałem nigdy z tym sprzętem problemu, wiadomo że częściej usłyszysz o awariach tańszych marek niż tych droższych z prostego powody ludzie kupują ich więcej, więc częściej usłyszysz o jakiejś awarii, kolejna rzecz to często pada elektronika ale wydaje mi się że w dużej mierze z winy użytkownika, bo jak się trzyma sterowniki czy całe urządzenia w szafce gdzie jest sump to proszenie się o kłopoty, wilgoć niestety to wróg każdej elektroniki i tej taniej i tej drogiej, żeby nie bylo że mocno bronię tej marki ale nie powielam zasłyszanych historii z internetu tylko piszę na swoim doświadczeniu, mam pompę obiegową, w odpieniaczu kolejną, falownik oraz dozującą wszystko jebao i wszystko działa jak należy, za te pieniądze nie mam się czego przyczepić a jak nawet się spali za 2-3 lata i nie będę miał już gwarancji to kupie drugą bo jest tania i nie będę nad tym ubolewał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

bzdury opowiadasz :) , mam sprzęt Jebao/Jecod od lat nie tylko w morskim akwarium, ja nie miałem nigdy z tym sprzętem problemu, wiadomo że częściej usłyszysz o awariach tańszych marek niż tych droższych z prostego powody ludzie kupują ich więcej, więc częściej usłyszysz o jakiejś awarii, kolejna rzecz to często pada elektronika ale wydaje mi się że w dużej mierze z winy użytkownika, bo jak się trzyma sterowniki czy całe urządzenia w szafce gdzie jest sump to proszenie się o kłopoty, wilgoć niestety to wróg każdej elektroniki i tej taniej i tej drogiej, żeby nie bylo że mocno bronię tej marki ale nie powielam zasłyszanych historii z internetu tylko piszę na swoim doświadczeniu, mam pompę obiegową, w odpieniaczu kolejną, falownik oraz dozującą wszystko jebao i wszystko działa jak należy, za te pieniądze nie mam się czego przyczepić a jak nawet się spali za 2-3 lata i nie będę miał już gwarancji to kupie drugą bo jest tania i nie będę nad tym ubolewał :) 

tyle wiesz ile zjesz :)..tak jak twoje mądrości o tym co częściej "pada".

Mowa była o aquanova.  Że podobna do jecoda/jebao nie znaczy identyczna. Sam mam od wielu lat rw15 i 9000 obiegową i bardzo sobie je chwalę ale po raz kolejny powtarzam, że rozmawiamy o pompie dozującej innej firmy. Zbyt szybko wyciągasz wnioski i za ostro starujesz w rozmowie co przekłada się na twoją słabą wiedzę na temat sprzętu i tego co się psuje w danej marce najczęściej. Wybierz się choć raz na targi do Chin, porozmawiaj z producentami i pojedz przynajmniej do paru fabryk..wtedy wróć do rozmowy.

PS. Kto o zdrowych zmysłach trzyma w wilgotnym pomieszczeniu elektronikę? 

Peace out :cheers:

 

 

W dniu 2.08.2018 o 22:56, Rafael31 napisał:

Używam pompy arka vida gt. Jest co prawda dużo większa niż pompy konkurencji ale ma mieszalniki płynów. Po kalibracji jest bardzo precyzyjna. Ma dużo opcji dawkowania, sprawdza się bardzo dobrze 

Rafael31, ciekawa opcja z tą pompą arka vida gt. Super że ma opcję mieszania płynów. Cenowo też przyzwoicie. 

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rastapasta napisał:

tyle wiesz ile zjesz :)..tak jak twoje mądrości o tym co częściej "pada".

Mowa była o aquanova.  Że podobna do jecoda/jebao nie znaczy identyczna. Sam mam od wielu lat rw15 i 9000 obiegową i bardzo sobie je chwalę ale po raz kolejny powtarzam, że rozmawiamy o pompie dozującej innej firmy. Zbyt szybko wyciągasz wnioski i za ostro starujesz w rozmowie co przekłada się na twoją słabą wiedzę na temat sprzętu i tego co się psuje w danej marce najczęściej. Wybierz się choć raz na targi do Chin, porozmawiaj z producentami i pojedz przynajmniej do paru fabryk..wtedy wróć do rozmowy.

PS. Kto o zdrowych zmysłach trzyma w wilgotnym pomieszczeniu elektronikę? 

Peace out :cheers:

 

 

Aquanova i jebao to jest to samo. tylko etykieta.

A różnica między jebao a aqua medic jest taka, że AM faktycznie dmucha, a jebao jak ma 3000l/h to realne jest moze 1800l/h.  Sprawdzałem pompy w tych samych warunkach. jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

Aquanova i jebao to jest to samo. tylko etykieta.

A różnica między jebao a aqua medic jest taka, że AM faktycznie dmucha, a jebao jak ma 3000l/h to realne jest moze 1800l/h.  Sprawdzałem pompy w tych samych warunkach. jest różnica.

:cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, Rastapasta napisał:

tyle wiesz ile zjesz :)..tak jak twoje mądrości o tym co częściej "pada".

za to Ty zjadłeś sporo rozumów jak to zazwyczaj bywa z prorokami co wróżą co i kiedy się zepsuje :)

14 minut temu, Rastapasta napisał:

Mowa była o aquanova.  Że podobna do jecoda/jebao nie znaczy identyczna. Sam mam od wielu lat rw15 i 9000 obiegową i bardzo sobie je chwalę ale po raz kolejny powtarzam, że rozmawiamy o pompie dozującej innej firmy. Zbyt szybko wyciągasz wnioski i za ostro starujesz w rozmowie co przekłada się na twoją słabą wiedzę na temat sprzętu i tego co się psuje w danej marce najczęściej. Wybierz się choć raz na targi do Chin, porozmawiaj z producentami i pojedz przynajmniej do paru fabryk..wtedy wróć do rozmowy.

Taki jesteś mądry przez te wszystkie wyjazdy na targi a nie wiesz że jebao/jecod i aquanowa to jest ta sama firma,  jak wiele polskich "producentów" ściągają różny towar i brandują swoim logiem, ja jak się wypowiadam to zawsze na podstawie swoich doświadczeń więc dokładnie wiem tyle ile sam tej wiedzy zjadłem

19 minut temu, Rastapasta napisał:

PS. Kto o zdrowych zmysłach trzyma w wilgotnym pomieszczeniu elektronikę? 

mogę śmiało powiedzieć że sporo ludzi ma sprzęt i sterowniki pochowane w szafkach, w tych samych w których trzymają sumpa

5 godzin temu, Rastapasta napisał:

:)więc już niebawem się ......lol

piszesz że pompa jebao o której wspomniałem czyli DP-4 juz niebawem się spali więc sam wprowadza jakiś bełkot w wypowiedz bo już sam sobie zaprzeczasz

21 minut temu, Rastapasta napisał:

Mowa była o aquanova.  Że podobna do jecoda/jebao nie znaczy identyczna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Paragon napisał:

za to Ty zjadłeś sporo rozumów jak to zazwyczaj bywa z prorokami co wróżą co i kiedy się zepsuje :)

Taki jesteś mądry przez te wszystkie wyjazdy na targi a nie wiesz że jebao/jecod i aquanowa to jest ta sama firma,  jak wiele polskich "producentów" ściągają różny towar i brandują swoim logiem, ja jak się wypowiadam to zawsze na podstawie swoich doświadczeń więc dokładnie wiem tyle ile sam tej wiedzy zjadłem

mogę śmiało powiedzieć że sporo ludzi ma sprzęt i sterowniki pochowane w szafkach, w tych samych w których trzymają sumpa

piszesz że pompa jebao o której wspomniałem czyli DP-4 juz niebawem się spali więc sam wprowadza jakiś bełkot w wypowiedz bo już sam sobie zaprzeczasz

 

:) nic tylko się uśmiechać w rozmowie z tobą. A najlepiej nie dyskutować...szkoda dnia. Wyluzuj koleżko drogi, szkoda niedzieli na twoje wycieczki, skoro masz 100% pewności że jebao i aquanova to dokładnie to samo lol.

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Rastapasta napisał:

skoro masz 100% pewności że jebao i aquanova to dokładnie to samo

bo to jest to samo - tylko sprzedawane przez polskiego dystrybutora

zerknij choćby na pierwsze słowa pierwszego lepszego opisu

https://allegro.pl/aqua-nova-n-rmc-2000-jebao-dc-2000-pompa-obiegowa-i7136163735.html

" Przedmiotem aukcji jest pompa Jebao DC 2000 pod brandem Polskiego importera - firmy Aqua Nova, która zapewnia serwis i gwarancję na terenie Polski "

tak samo jest np. z lampami Dolphin 216W

https://pl.aliexpress.com/item/2015-Newest-Dolphin-Design-216W-Led-Aquarium-Light-for-Marine-Coral-Reef/32355562627.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.5ac96c18YcKiOn&isOrigTitle=true

w PL zwie się Spectra 2

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

bo to jest to samo - tylko sprzedawane przez polskiego dystrybutora

zerknij choćby na pierwsze słowa pierwszego lepszego opisu

https://allegro.pl/aqua-nova-n-rmc-2000-jebao-dc-2000-pompa-obiegowa-i7136163735.html

" Przedmiotem aukcji jest pompa Jebao DC 2000 pod brandem Polskiego importera - firmy Aqua Nova, która zapewnia serwis i gwarancję na terenie Polski "

tak samo jest np. z lampami Dolphin 216W

https://pl.aliexpress.com/item/2015-Newest-Dolphin-Design-216W-Led-Aquarium-Light-for-Marine-Coral-Reef/32355562627.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.5ac96c18YcKiOn&isOrigTitle=true

w PL zwie się Spectra 2

 

 

 

silvia, doskonale o tym wiedziałem że jest to polski importer...producentem jest chińczyk. Ja tylko twierdzę bo wiem to z autopsji, że dla Was jest to to samo ale różni się szczegółami które dla Was nie są istotne. Ważne że kosztuje pare zł mniej i wygląda identycznie z zewnątrz. To że jest to brand to chyba oczywiste. Zadaj sobie pytanie jaka jest skala sprzedaży marki aqua novy a jaka Jebao na świecie. Czy według Ciebie cena zakupu pompy dozującej AquaNova dla importera i dystrybutora będzie taka sama albo i niższa niż zakup dokładnie tych samych bebechów co Jebao, wykonanych z tego samego rodzaju tworzywa i z zastosowaniem tej samej gatunkowo elektroniki?  Skala=cena=różnice chociaż drobne w materiale danego produktu. Dla odbiorcy końcowego Kowalskiego nie ma to znaczenia....to jest przecież to samo....bo piszą na allegro czy gdzieś tam indziej...:). Jednak dla kupującego towar ma to olbrzymie znaczenie czy zapłaci parę dolarów mniej czy więcej.

Na koniec już bo zaraz wszystkich honor zostanie urażony bo ktoś może wiedzieć coś więcej...Jaki jest nasz krajowy rynek zbytu pod względem cenowym??? Może ktoś z Was będzie wiedział o czym mówię. Polak jedzie do chin i musi kupić dirt cheap inaczej nie wyjdzie na swoje jeśli nie będzie miał dużej skali. Przelicznik dla takiej firmy musi być konkretny a co za tym idzie zakup musi być  dirt cheap:). Niby oczywiste ale nie do końca. Żyjemy nadal w dosyć mało zamożnym państwie w porównaniu do innych krajów chociaż by zachodnich europejskich. Odjechałem już trochę od porównania dwóch chińskich produktów ale co tam:)

 

Dobrze wiedzieć że jest na rynku trochę lepsze rozwiązanie arka vida gt .

Zaraz poszukam trochę więcej info na ten temat.

 

 

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Rastapasta napisał:

różnice chociaż drobne w materiale danego produktu.

moje pytanie zawsze jest takie samo w takim przypadku

dlaczego firma która "branduje" nie chwali się "wszem i wobec" jakie są zmiany do wersji "podstawowej" - czyli jak brand wpłynął na wydajność / pobór energii ... czy nie jest to tylko inna nalepka czy kolor obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj importera:)

Chociaż i tak nie otrzymasz takiej informacji. Najlepiej kup obydwie marki i daj do analizy laboratoryjnej :))))

Najbezpieczniej jest jednak spojrzeć na dwie marki i ich produkty jako na dwa różne produkty które mimo że wydają się być identyczne wcale nie muszą być takie same w 100% i po temacie. Chyba że nam na tym nie zależy bo w sumie przy takich kwotach i różnicach w cenie nie ma za bardzo co wybrzydzać. Ostatecznie ma to znaczenie dla importera i producenta.

Kupuje inne produkty Aqua nova i uważam że są ok. bo są tanie jakoś się sprawdzają na tyle na ile potrzebuję i nie mam potrzeby kupować zamienników droższych firm. Więc kwestia czego w danym momencie potrzebujemy i na co możemy sobie pozwolić, ale pomp  dozujących tej firmy na pewno już nie wybiorę. Za poważne zadanie mają te urządzenia do wykonania żeby na nich polegać. Takie jest moje zdanie po doświadczenia z tą pompą dozującą.
 

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Rastapasta napisał:

Zapytaj importera:)

od tego są opisy by nie trzeba było pytać osobiście

a porównując opis / dane techniczne ... jakoś tych zmian po prostu nie widać,  więc skoro firmie nie zależy to ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Rastapasta napisał:

Wyluzuj koleżko drogi, szkoda niedzieli na twoje wycieczki,

Nie jesteśmy na Ty tak więc sam sobie wyluzuj, proponuję też wyjdź na świeże powietrze i pooddychaj bo czytając co piszesz wnioskuję że najwyraźniej brakuje Ci tlenu

 

4 godziny temu, Rastapasta napisał:

Mowa była o aquanova.  Że podobna do jecoda/jebao nie znaczy identyczna.

 

3 godziny temu, Rastapasta napisał:

skoro masz 100% pewności że jebao i aquanova to dokładnie to samo lol.

 

2 godziny temu, Rastapasta napisał:

doskonale o tym wiedziałem że jest to polski importer...producentem jest chińczyk.

 

1 godzinę temu, Rastapasta napisał:

Super :))) odpuszczam, nie ma sensu ciągnąć dalej tej dyskusji:)skoro jest napisane na etykiecie że parametry są te same  :):cheers:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Paragon napisał:

Nie jesteśmy na Ty tak więc sam sobie wyluzuj, proponuję też wyjdź na świeże powietrze i pooddychaj bo czytając co piszesz wnioskuję że najwyraźniej brakuje Ci tlenu

 

 

 

 

 

Szkoda  klawiatury na niego, jakiś nie dotleniony :D

W jednym poście potrafi sam sobie zaprzeczyć. Nie warto wdawać się z nim w dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paragon napisał:

Nie jesteśmy na Ty tak więc sam sobie wyluzuj, proponuję też wyjdź na świeże powietrze i pooddychaj bo czytając co piszesz wnioskuję że najwyraźniej brakuje Ci tlenu

 

 

 

 

 

Łączę Ukłony w waszą stronę panowie elespreso i paragon :)...

3 godziny temu, elespero napisał:

Szkoda  klawiatury na niego, jakiś nie dotleniony :D

W jednym poście potrafi sam sobie zaprzeczyć. Nie warto wdawać się z nim w dyskusje.

nie zaprzeczam :)tylko dla dobra sprawy przytakuje wam rację a to jest subtelna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Rastapasta napisał:

 Ja tylko twierdzę bo wiem to z autopsji, że dla Was jest to to samo ale różni się szczegółami które dla Was nie są istotne. Ważne że kosztuje pare zł mniej i wygląda identycznie z zewnątrz. To że jest to brand to chyba oczywiste.

no właśnie nie jest takie oczywiste skoro .. nie ma żadnej różnicy - albo firma nie chce jej pokazać

13 minut temu, Rastapasta napisał:

nie zaprzeczam :)tylko dla dobra sprawy przytakuje wam rację a to jest subtelna różnica.

zaprzeczasz :P a w tej chwili tez sam sobie :)

problem jest w tym że skoro sam ma odkrywać co zostało zmienione i czy oby na lepsze .. to sory ale mam to w nosie i kupię sprzęt który będzie tańszy - bo jakoś nie przekonuje mnie dopłacanie do innej nalepki skoro parametry oficjalnie podane w obu przypadkach i czas gwarancji .. są identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rastapasta napisał:

Łączę Ukłony w waszą stronę panowie elespreso i paragon :)...

 

A my w twoja stronę nie, nara! :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Rastapasta napisał:

Łączę Ukłony w waszą stronę panowie elespreso i paragon :)...

Ty tam się za mocno nie schylaj bo Ci żyłka pęknie albo co gorsza jakieś inne przykre zdarzenie zajdzie :ph34r:

 

W dniu 15.05.2018 o 20:00, miśku napisał:

Witam

Z racji coraz większego codziennego podbijania KH w akwarium poszukuję sprawdzonej pompy do ballinga.

Czytając opinie o tanich pompach Jebao/Jecod, jak i ich wpadkach z opłakanymi skutkami, zastanawiam się czy aby nie lepiej kupić w tych pieniądzach sprawdzonej pompy jednokanałowej. Na oku mam GroTecha Tec I, łudząco do niego podobną pompe Micom Liquid Feeder Master (pewnie chińska podróbka robiona w tym samym zakładzie i być może na tych samych podzespołach co jej poprzedniczka, tylko pod inną nazwą), oraz Blau Single Dosing Pump.

Mam świadomość że wszystkie wyżej wymienione są jak Jebao/ jecod DP z  ChRL, lecz może wiąże się z nimi mniejsze ryzyko usterki i katastrofy zbiornika?

Może polecacie coś innego jednokanałowego w podobnej cenie?

Kończąc ten śmietnik i wracając do tematu polecam Ci właśnie Jebao DP-4 potem możesz podłączyć tańszy moduł z kolejnymi 4 pompami i masz 8, obsługa prosta na samym początku musisz tylko skalibrować tzn.,  przelewasz przez pompę 100ml płynu, pompa po tym wie ile musi razy obrócić aby przelać np 1ml :).

Ja swoja mam od jakichś 2 lat nie miałem z nią żadnych problemów tak więc polecam :)

 

 

2qmhok9.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie gubisz w faktach Paragon :). Proponuję czytać treści ze zrozumieniem. Co innego pisałeś wcześniej. A mówiąc o zdarzeniach to tylko patrzeć jak coś nawali w tej twojej pompie. Napinałeś się do samego końca, inaczej byś nie odpisywał lol. Na koniec proponuje żebyś nalał sobie czegoś mocniejszego do tego ciemnego kubeczka w swojej szafeczce i poszukał już na zaś nowej pompy lol.

 

Łączę Ukłony (skrót grzecznościowy od...ale tego też mogliście nie wiedzieć lol)

 

Na rynku jest wiele innych producentów pomp dozujących jak przykładowo Arka vida gt czy pompy Blaua, które jak piszą inni użytkownicy na tym forum są warte swojej ceny. Właśnie taki był cel tego tematu aby dowiedzieć się o innych możliwościach i rozwiązaniach.

 

Dziękuje wszystkim za spokojne i rzeczowe odpowiedzi. Natomiast agresywnym prowokatorom tego tematu panom elespreso i paragon życzę miłego, spokojnego dnia:).

 

Temat do zamknięcia :)

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Rastapasta napisał:

Dziękuje wszystkim za spokojne i rzeczowe odpowiedzi. Natomiast agresywnym prowokatorom tego tematu panom elespreso i paragon życzę miłego, spokojnego dnia:).

 

Temat do zamknięcia :)

Ale moment drogi Panie,nie Ty ten temat zakladales i nie Ty będziesz zachęcał do jego zamknięcia!proponuje opanować emocje,to może na tyle jako przypatrujaca się twoich wypocin,bardzo niegrzeczne z Twojej strony aby proponować "temat do zamknięcia" skoro aż zaledwie od listopada masz tyle zasług na tym forum,to autor tematu może wyjść z taka inicjatywa do administracji,lub sami oni tak zadecydują.

Nie ma się co oburzać tylko trzeba wyciągnąć wnioski,juz oczywiście liczę się z tym że mnie też dopniesz,ale spoko:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam dp-4 prawie 4 lata. Po małej zmianie rolek w przeciwną stronę 0 problemów od kilku miesięcy. Nie zacina się. Co do kalibracja nie robię tego częściej jak raz w roku. Co 3 miesiące sprawdzam i dopóki jest +- 1ml. Przy tych dawkach co leję bez znaczenia. Wklejam filmik jak jakiś czas temu nakręciłem odnośnie dp-4 żeby się rolki nie ślizgały przez co pompa nie podawała płynów.
Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej nieobecności jestem znów na forum.

Wszystkim za wyrażoną z własnego doświadczenia opinię o posiadanym sprzęcie bardzo dziękuję.

Uważam jednakże że życzenie czy też wróżenie innym rychłej awarii ich sprzętu, tylko i wyłącznie z powodu tego iż nam podobny sprzęt się zepsuł oraz wyrażanie wyższości ponad wszytko swojego zdania nad innymi jest zupełnie niepotrzebne oraz nie na miejscu...

Akwarystyka to piękne hobby i chyba lepiej czasem sobie darować parę słów nie robiąc gównoburzy tylko i wyłącznie aby móc powiedzieć ostatnie zdanie.

Odnośnie brandowania oraz wyższości takich czy innych lepszych bo "firmowych" marek nad innymi podobnymi też (jak wszytko) wyprodukowanymi w chinach chciałbym podzielić się ciekawym spostrzeżeniem.

Parę miesięcy temu, kupiłem jednokanałową pompę renomowanej marki Grotech. Kupiłem mimo iż wiązało się to z dopłaceniem zawrotnej kwoty 10PLN, która to była różnicą między identyczną pompą proponowaną przez firmę Johnllen - Micom Liquid Feeder. Kupiłem mimo ze wiedziałem że obie mają taką samą zasadę działania, instrukcje obsługi oraz kształt. Kupiłem bo chciałem być spokojny.

Po wizycie kuriera rzeczywiście pompeczka w grubym tekturkowym opakowaniu, brandowana wszędzie gdzie się da nazwą firmy, numerem serii, w środku podziękowania za zaufanie... itd, itp....Czar prysł gdy ujrzałem dołączony do pompeczki iście chiński, na pierwszy rzut oka szajsowy zasilacz firmy Hong Kwang (już bez brandów i numerów serii)oraz menzurkę z brandem firmy Johnllen. :D

Pozostaje wierzyć że pompy produkowane dla Grotecha są lepsze, do ich montażu użyto lepszych półprzewodników (co by wiązało się z zrobieniem przez firmę Johnllen drugiej linii produkcyjnej na ich zlecenie, przy niemalże identycznych cenach produktu), a sam zasilacz będzie dzielnie służył przez lata dając identyczne napięcie dla modułu pompy.  Oby tak było...:D

Kupujemy różny sprzęt robiony i tak i tak przez Chiny. Zapewne sprzęt 10 - 20x droższy jest wyjątkowy i bezpieczny i nie jest to sam fakt ilości puszczanych na rynek egzemplarzy czy ich awaryjności lecz też wiążącymi się z nimi ewentualnymi roszczeniami oraz ich rozpatrywaniem po ewentualnie poniesionych stratach. Sam gdybym miał zainwestować w duże akwarium, zainwestował bym też w naprawdę drogą pompę, gdyż koszt poniesionych strat zapewne i tak by przekroczył koszt porządnej profesjonalnej pompy....:)

Jednakże wracając do przyziemnych cen popularnych pomp...i tych naprawdę tanich i tych nieco droższych, z racji ceny stawianych w podświadomości jako "lepsze", przy podobnej specyfikacji i typie....

>Czy warto przepłacać?

> Czy naprawdę taki czy inny importer wymaga do ich realizacji super warunków produkcji, posiadania lepszych (ukrytych?) funkcji, a potencjalny wykonawca (robiący je masowo) te zachcianki w 100% spełnia????

> Czy potencjalna awaryjność nie wynika z ilości wypuszczanych na rynek egzemplarzy, gdzie przy stałym prawdopodobieństwie losowej awarii będzie ona odpowiednio częściej losowo występowała?

> Czy nawet jeśli awaria z czystej winy sprzętu wystąpi to czy importer/ producent się na nas nie wypnie i nie stwierdzi że wina była po naszej stronie?

Te pytania kończąc ostatecznie ten chyba troszkę przydługi wątek pozostawiam dla wszystkich i jeszcze raz dziękuje za żywne zainterweniowanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Widzisz tutaj uderzyłeś w sedno sprawy, kupujesz to na co Cie stać, zawsze jest to jakiś kompromis ceny do jakości i tego na co mogę sobie pozwolić, posiadam  taki a nie inny sprzęt bo na taki mnie stać, gdyby mój portfel był by większy, na pewno akwarium było by większe, życie w akwarium też by swoje kosztowało i na pewno sprzętu szukał bym bardziej profesionalnego, widzę że juz jesteś po zakupach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Grotecha który służy mi od ponad dekady, nawet wężyków nie wymieniałem. Stara pompa Red Dragona od odpieniacza padła w zeszłym m-cu po ponad 12 latach pracy, mam pompy cyrkulacyjne Tunze 6100 ciągle na chodzie - ich wieku nawet nie próbuję zgadywać. Inna sprawa że gdy poszedłem do sklepu po nową usłyszałem to co ostatnio coraz częściej pojawia się na forach - "zapomnij że nowa tyle pochodzi". Nie wiem czy czasami te tzw dobre firmy nie spuściły ostatnio na jakości pozostając przy starych wysokich cenach.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.