Skocz do zawartości
Caban

Zbiornik na ledach

Rekomendowane odpowiedzi

Same ledy.

Teraz robię na mieszance chińskich z allegro od 435nm do 460nm oraz białe CREE 6000K.

Z moich doświadczeń wynika, że białe diody muszą mieć jak najwyższy parametr oddawania barw CRI.

Jeżeli chodzi o proporcje w watach to 20 proc. mocy diody białe i 80 proc. royal blue i blue. Oczywiście warto zrobić ze sterowaniem, bo wtedy moce jużsobie dobierzesz sam według Swojego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, silvia napisał:

poszukaj w sieci zbiorników pod porządnymi lampami .. np Radion itp. a nie "chinkami"

taki pierwszy z brzegu (trzeba brac poprawkę na to ze kamery / aparaty nie radzą sobie dobrze z takim światłem )

 

 

silvia jak poszukasz aktualizacji tego zbiornika to znajdziesz, że zmienił oświetlenie na t5 :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, janusz-pśl napisał:

Jeżeli chodzi o proporcje w watach to 20 proc. mocy diody białe i 80 proc. royal blue i blue. Oczywiście warto zrobić ze sterowaniem, bo wtedy moce jużsobie dobierzesz sam według Swojego uznania.

potwierdzam w tej chwili mam 30% do 70 % i jest ze sporym zapasem jeżeli chodzi o kanał biały 20% to aż nad to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

potwierdzam w tej chwili mam 30% do 70 % i jest ze sporym zapasem jeżeli chodzi o kanał biały 20% to aż nad to :)

Leszek ja aktualnie palę 75% białe i 80% royal blue i czuję jeszcze niedosyt, jedno że mocy a dwa że odpowiednich kolorów po tym jak widzę zbiornik znajomego z spsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Leszek ja aktualnie palę 75% białe i 80% royal blue i czuję jeszcze niedosyt, jedno że mocy a dwa że odpowiednich kolorów po tym jak widzę zbiornik znajomego z spsami.

no to masz dziwnie ja jak rozpalę kanał biały na 50-60% (niebieskie 200W białe 60W) to już mam biało jak w słodkim zbiorniku :) mój biały kanał to Cree 5W Cool White 6500K bardzo fajna barwa zresztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Paragon napisał:

no to masz dziwnie ja jak rozpalę kanał biały na 50-60% (niebieskie 200W białe 60W) to już mam biało jak w słodkim zbiorniku :) mój biały kanał to Cree 5W Cool White 6500K bardzo fajna barwa zresztą :)

Właśnie dlatego wydaje mi się że lepiej właśnie dodać niebieskie świetlówki aby nie było tak bialo


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Leszek zrób zdjęcie :P to co wrzuciłeś ostatnio to dla mnie 10% na 90% :P  

 

Tu masz poniżej tak około 30% białych do 70% royal blue

05c06123141528cf4a14e33d1211b02d.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Sygen napisał:

Właśnie dlatego wydaje mi się że lepiej właśnie dodać niebieskie świetlówki aby nie było tak bialo

Dzięki :thumbup:

Teraz, fresz33 napisał:

Tu masz poniżej tak około 30% białych do 70% royal blue

masz dziwne białe moze to jakieś 20000K lub 30000K :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Paragon napisał:

masz dziwne białe moze to jakieś 20000K lub 30000K :P

U mnie kanał biały to full spectrum, 12000 i 20000k :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 minuty temu, fresz33 napisał:

U mnie kanał biały to full spectrum, 12000 i 20000k :P 

zrezygnuj z tych wynalazków ful spectrum itd. daj najzimniejsze cree 6500 Cool White i zobaczysz co się dzieje :P , te diody są w radionie x30W G4 tam nie ma wynalazków typu 10000K czy 120000K itp.

smok12.jpg

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po dołożeniu t5 coral plus i blue plus wypełnię pustkę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startuje teraz na lampie Maxspect R6-090, zrobione testowo przy odpaleniu lampy, bez konfiguracji skała RRR. 

14011424_FullSizeRender.thumb.jpeg.7b63b121e339392e31e29b154f032746.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Yakaposhi napisał:

Ja startuje teraz na lampie Maxspect R6-090, zrobione testowo przy odpaleniu lampy, bez konfiguracji skała RRR. 

14011424_FullSizeRender.thumb.jpeg.7b63b121e339392e31e29b154f032746.jpeg

jak dojdzie Ci podłoże i woda to moc lampy (wizualnie) spada drastycznie na sucho zawsze wygląda ładnie znaczy  wydaje sie że moc jest wystarczająca a potem jednak gdzieś znika niebieski i wydaje sie że trzeba dopalić sam ocenisz to tylko moje zdanie :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

jak dojdzie Ci podłoże i woda to moc lampy (wizualnie) spada drastycznie na sucho zawsze wygląda ładnie znaczy  wydaje sie że moc jest wystarczająca a potem jednak gdzieś znika niebieski i wydaje sie że trzeba dopalić sam ocenisz to tylko moje zdanie :)

Lampę mam mocniejszą więc myślę, że takiego problemu nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Yakaposhi napisał:

Lampę mam mocniejszą więc myślę, że takiego problemu nie będzie :)

240W z czego pewnie będziesz w stanie wyciagnąć 150-200W, ale nie wiem nie znam lampy ale zazwyczaj tak bywa w tych lampach, ja palę aktualnie 260W nad akwarium 100x60x65(H) i wydaje mi sie ok aczkolwiek będę dopalał 2x po 39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam zbiornik na ledach plus 2 niebieskie T5 i też widzę przyrost koralowcow i nie zmienił bym na idą lampeIMG_20181210_152455-1040x780.thumb.jpg.82d6306ba45afaaa162e71d1f60159fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Yakaposhi napisał:

Zobaczymy jak dojdzie woda i piach :)

dokładnie ale w większości jak pytam ledowców :) to po pewnym czasie dokładają T5, ja też dokładam bo coś brakuje tak się czuje w kościach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też świece LED Maxspect Razor 180w nad akwarium 100x40x50 moc 60 białe i 70 niebieskie do tego 2x39w sylvania coral ponieważ były miejsca niedoświetlone, teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Niko235 napisał:

Też świece LED Maxspect Razor 180w nad akwarium 100x40x50 moc 60 białe i 70 niebieskie do tego 2x39w sylvania coral ponieważ były miejsca niedoświetlone, teraz jest ok.

jak rozwiązałeś połączenie i ułożenie na akwarium ? 

Korzystając z okazji, potrzebuje jakąś małą lampkę, żarówkę do Sumpa nad Refugium co polecacie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
38 minut temu, Yakaposhi napisał:

Korzystając z okazji, potrzebuje jakąś małą lampkę, żarówkę do Sumpa nad Refugium co polecacie ? 

Ja miałem takie coś zestaw składa się z 5 paneli po 5W razem 25W możesz dać 1 możesz łączyć i dodawać co 1, jak miałem glony w refugium to rosły pod tym jak szalone są dwie wersje stosunek diod 1/3 lub 1/5 niebieskie do czerwonych:

pRt9ZOFmmvNnx9iASySIfGPCFloH7U1wFvGoi8cE

l_73OWWGZOj_ge91wh75ecPt2ynow4ii3hc2GedX

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Ja miałem takie coś zestaw składa się z 5 paneli po 5W razem 25W możesz dać 1 możesz łączyć i dodawać co 1, jak miałem glony w refugium to rosły pod tym jak szalone są dwie wersje stosunek diod 1/3 lub 1/5 niebieskie do czerwonych:

pRt9ZOFmmvNnx9iASySIfGPCFloH7U1wFvGoi8cE

l_73OWWGZOj_ge91wh75ecPt2ynow4ii3hc2GedX

musze się zastanowić, bo lampy Zetlight/Kessil 500-700zł ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Yakaposhi napisał:

musze się zastanowić, bo lampy Zetlight/Kessil 500-700zł ;/ 

Chyba oszalałeś żeby myśleć o lampie do sumpa w takich pieniądzach hehe kup gniazda gu10 i do tego dokup halogeny led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
49 minut temu, Yakaposhi napisał:

musze się zastanowić, bo lampy Zetlight/Kessil 500-700zł ;/ 

to mnie kosztowało 60-70zł i jest aż nadto do gloniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakaposhi Ja nad glonami spaghetti w sumpie mam żarówkę chyba 36w grow i też wszystko rośnie. A co do połączenia lampy z T5 tak to u mnie wyglada

1546952127755225.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.