Skocz do zawartości
atk

Zmiana wielkości komina

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam do kupienia za rozsądne pieniążki akwarium 150x60x50. 

Niestety zauważyłem po jednym z filmików że komin jest zewnętrzny z tyłu i ma 10cm szerokości co dla mnie stanowi niestety o 5 cm za dużo :(

Pytanie czy można bezboleśnie odkleić obecny komin i przykleić nowy o wymiarach np. 15x5cm, tak aby sumarycznie akwarium miało szerokość 65cm? Czy nie będzie to za mały komin? Czy woda będzie ok spływać? 

Czy też może lepiej darować sobie całą operacje i szukać lepszej alternatywy? 

Z góry dziękować za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam komin przekleisz, to nie będzie problem, ani nie osłabi konstrukcji. Jednak zastanowiłeś się co z przelotami pod rury???W takim akwarium to spływ i rewizja 32mm, więc sam przelot potrzebuje 4cm otworu. Do tego trochę tego szkła musi być aby miało to jakąś wytrzymałość. Lepiej pomyśl jak wygospodarować miejsce na 5cm dłuższe akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ewentualnie dorwać również w miarę fajne... 150x47x47...tylko qrcze wąskie i niskie się zdaje i to troche boli bo ogranicza możliwości oraz litraż...

Boję się że nie będzie tak cieszył jak ten oczekiwany 150x60x50/60... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @dadario pisze, 5cm będzie za mało. A gdzie miejsce na nakrętkę przelotu żeby go skręcić? Zastanów się może na przeniesieniem komina do środka. Odciąć stary, dać wstawkę w otworze w tylnej szybie i w tym samym miejscu dać komin wewnętrzny. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale w tym litrażu koszt nowego zbiornika nawet ful opti, to przy reszcie koszt frytek:)

Te około 10cm to pewnie trochę więcej, u mnie komin zewnętrzny odstaje 12,5 cm. Składa się na to tylna szyba komina 10mm+ wnętrze komina z 3 rurami 32mm, i jak by miał z 2cm mniej to nie wiem jak bym miał w kominie cokolwiek zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

No, ale w tym litrażu koszt nowego zbiornika nawet ful opti, to przy reszcie koszt frytek:)

To też fakt. Nowy zbiornik w OW będzie tańszy niż porządny odpieniacz do tego zbiornika. Czasem warto się zastanowić czy warto zaoszczędzić te kilka stówek i potem tylko się wkurzac. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mniej niż tani:) Niskie akwaria są sporo tańsze, bo 50-tkę można zrobić ze szkła 8mm. Przednia i boczne w OW u Mycioka to niecałe 1100zł.

 

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.