Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Langusty żerują na ślimakach i śpiących rybach w nocy...

To tak na pocieszenie? wallbash.gif. Na szczęście nie wszystkie muszą być i są takie w zachowaniu. Zobaczymy, potestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym filmiku nigdzie nie widzę żerowania na ślimakach, co najwyżej na żarciu ślimaka.

Świetnie wygląda ta wylinka, próbujesz zasuszyć?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ta wylinka, próbujesz zasuszyć?

Wróciła do baniaku na recykling. Następna może być dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się spotyka dwóch posolonych przy świeżym baniaku to zawsze coś zrobią. Dzisiaj było tak samo był u mnie @czerest. Korygowaliśmy ułożenie skał ze względu na cyrkulację i nie tylko. Dodatkowo dołożyliśmy 4 lampę HQI i podpięte zostały na stalowych linkach nierdzewnych. Wszystkie lampki teraz są sterowane już przez Profilux'a. Dziękuję Darkowi za pomoc. Efekt naszych prac jest następujący:

grunwald_2012_07_20_4.jpg

Wysokość lampek podreguluję za dnia, bo pracę skończyłem po północy. Ale baniak jest już znacząco oświetlony:

grunwald_2012_07_20_1.jpg

grunwald_2012_07_20_2.jpg

Po północy Zebrasoma xanturum nie była już zadowolona z prac, bo zamiast spać, ktoś jeszcze bawił się "słońcem".

grunwald_2012_07_20_3.jpg

Parametry wody się stabilizują: pH od 7,9 do 8,1; zasolenie 1,024; Ca 430; Mg 1450; KH 9,9; PO4 0,05. Tyle w skrócie relacji z pola bitwy pod Grunwaldem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium....... :D doszło jakieś życie, sprzęcik??


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działo się dużo przez ponad dwa miesiące. Dino, cyjano (dwukrotnie), teraz gloniska się panoszą. Trochę w zbiorniku przybyło. W przyszłym tygodniu będę miał trochę więcej czasu to na weekend cyknę fotki i trochę więcej napiszę.

Podrucam linki do cyjano (kręciłem około lipca):

I jeszcze mój duecik babeczka i krewetka pistoletowa:

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duecik rewelacyjny , pierwszy raz coś takiego widziałem .

Po prostu rewelacja :-)

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duecik rewelacyjny , pierwszy raz coś takiego widziałem .

Po prostu rewelacja :-)

W chwili obecnej przebudowali wejście 10 cm dalej i dobudowali wyjście ewakuacyjne. Co chwila u tej parki jakieś zmiany. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się tydzień z fotkami, ale niestety pracuję ostatnio również w weekendy. Poniżej kilka z nich. Teraz w zbiorniku walczę z glonami, co widać na zdjęciach.

centrumego_eu-10.jpg

centrumego_eu-11.jpg

centrumego_eu-2.jpg

centrumego_eu-6.jpg

centrumego_eu-7.jpg

centrumego_eu-8.jpg

centrumego_eu-9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszystko dojrzewa, tylko jak na moje to za mało cyrkulacji, przez co na środku zbiornika pewnie będzie się dłużej utrzymywał problem z glonami.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszystko dojrzewa, tylko jak na moje to za mało cyrkulacji, przez co na środku zbiornika pewnie będzie się dłużej utrzymywał problem z glonami.

Poprawię stopkę, już jest 6 Tunze 6095 (po 9500 l/h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie ułożona skała jak na ten metraż ,korale też już przyzwoicie wyglądają widzę że na spsy się nie nastawiasz ale zbiornik prezentuje się zacnie

pozdr.Jarek

Edytowane przez Jarek GRZESZCZAK (wyświetl historię edycji)

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, chcesz się pozbyć glonów z głównego to hoduj je w sumpie. wywal z sumpa skałę i daj tam spagetti. Oświetl glon bardzo mocnym światłem 6500K to glon z głównego za jakiś czas zaniknie. Co do skały to szału nie ma ale jak chcesz porzeźbić to kup 5 kilo kleju cementowego CX5 w Castoramie i porobisz sobie fajne kompozycje ze skałek.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek - SPS'y mnie nie pociągają, idę w stronę miękkości i falowania z racji wieku ;-)

@imperator - Artur skały w sumpie już nie ma. Sump jest nowy i troszeczkę większy, lampa na T5 w sumpie 2 tygodnie temu odmówila posłuszeństwa i szukam nowego rozwiązania. Mam komorę na glony o wymiarach lustra wody 80 x 40 x 20 czyli wyjdzie jakieś 64 litry. Mam nadzieję, że to starczy. Wrzucę tam światełko z T5 i będzie spokój. Skały nie będę zmieniał, bo jak to wszystko poobrasta to powinno być OK.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spektakularny zbiornik i pełni jakże niezwykle pożyteczną funkcję społeczną :thumbsup:

Rewelacja. Będę zaglądać i podglądać co nowego w Twoim oceanie.

Gratulacje!


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spektakularny zbiornik i pełni jakże niezwykle pożyteczną funkcję społeczną :thumbsup:

Rewelacja. Będę zaglądać i podglądać co nowego w Twoim oceanie.

Gratulacje!

Dzięki, staram się jak mogę. Właśnie idę robić małą podmiankę (nakapało mi do beczki 120 litrów :baby: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany Julek! Ja ledwo co uczę się moje 80 L ogarniać :unworthy:

Pozdrawiam :welcome:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie je bajka to je bitwa w końcu Grunwald (1410) :baby:

Ale nasi znowu wygrywają. :thumbup:

Czas na aktualizację. :yes

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie je bajka to je bitwa w końcu Grunwald (1410) :baby:

Ale nasi znowu wygrywają. :thumbup:

Czas na aktualizację. :yes

Roman, aktualizację będę robił w ciągu 2-3 tygodni, jak się koraliki od Ciebie zaaklimatyzują. Zbiornik we wtorek widziałeś i to na razie musi Tobie starczyć. Szykuje się do 5 minutowego filmu o akwarium. Powiem w nim o tym co mnie cieszy, co sprawia mi problem i jakie mam plany co do baniaka. Nie ukrywam, że licze na cenne uwagi od forumowiczów.

Na razie pozostaje Ci Twój cukiereczek i inne przyjemne, ciekawe zbiorniki na forum. Takich tutaj dostatek. Ja jestem na etapie przedszkola.

PS. Korale od Ciebie mają się super.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz już nie daleko do Opola.

Pod P.S :wine:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz już nie daleko do Opola.

Pod P.S :wine:

Prowokator jesteś - jutro film z baniaka na forum zapodam. A flaszek u mnie dostatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wreszcie te twoje Pasiaki wypłynęły na Akwarium czyżby eksmisja od pozostałych w Ukwiale, jeszcze trochę i będziesz ekipę ŁWD u siebie gościł jak powinno wyglądać poprawnie i zadbane Akwarium Morskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wreszcie te twoje Pasiaki wypłynęły na Akwarium czyżby eksmisja od pozostałych w Ukwiale, jeszcze trochę i będziesz ekipę ŁWD u siebie gościł jak powinno wyglądać poprawnie i zadbane Akwarium Morskie :)

Znam jedną Panią redaktor z ŁWD, ale do telewizji mi Michał nie śpieszno. Właśnie zgrywam po montażu na dysk film o Grunwaldzie 27 minut 23 sekundy. Jak się skompresuje, to spróbuje jutro wrzucić na YouTube. Film jest z cyklu "bez cenzury". ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, aktualizacja, prawie 28 minut wideo (front, tył i bebechy - góra, dół i dwa boczki). Miłego oglądania. Ze słuchaniem gorzej, bo nie jestem profesjonalnym mówcą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAM msza oskara, :thumbup: za***ista aktualizcja. Filmik powie Ci wiecej niz 7 stron postow. :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.