Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik bardzo fajny + Akwarium zajebiaszzzzzzte, mam nadzieje ,że też kiedyś sie takiego doczekam :clap:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAM msza oskara, :thumbup: za***ista aktualizcja. Filmik powie Ci wiecej niz 7 stron postow. :thumbup:

Dzięki, przy klawiaturze jestem leniwy i nie lubię się rozpisywać. A film jest czymś bardziej namacalnym. Faceci to wzrokowcy, co widać po kobietach (szczególnie w upalne lato...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zapoaczatkowales nowa ere aktulizacji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się tydzień z fotkami, ale niestety pracuję ostatnio również w weekendy. Poniżej kilka z nich. Teraz w zbiorniku walczę z glonami, co widać na zdjęciach.

centrumego_eu-10.jpg

centrumego_eu-11.jpg

centrumego_eu-2.jpg

centrumego_eu-6.jpg

centrumego_eu-7.jpg

centrumego_eu-8.jpg

centrumego_eu-9.jpg

Adam, super zbiornik, ja mam 8% tego co Ty ale plagi /glony/ podobne. Piszesz że walczysz z glonami, jak to robisz w takim wielkim basenie?Pozdrawiam i zazdroszczę mocy :thumbsup:

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam myslales nad Dolabella? :secret:Wpuscic na to pastwisko ze 2-3 sztuki, z glodu nie padna


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote lwy dla Ciebie. :thumbsup:

Grzesiu. a dolabella jest

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1982 - dzięki jeszcze raz za pompkę, super sprawdza się do podmianek, co do baniaka, to telefon znasz, można na niego zerknąć w dni robocze jak mnie nie ma w godzinach pracy biura, a poza to dzwoń. Zapraszam na kawę jak będziesz jechał do Aleksa.

@Grzegorz Dyzma - czytanie to nie problem, ale napisać coś do fotek, aby wyobraźnia zadziałała już tak. Mnie łatwiej klepnąć wideo i chyba tak będę robił. I niech inni jak mają chęci niech też kręcą, będzie ciekawiej. Masz kanał na YouTube to też coś skręć, miło będzie zerknąć. Filmy w necie zamieszcza sporo osób z forum. Co do Dolabelli, była i po dwóch tygodniach odeszła na wieczną. ;-(

@Kubaaas - dzięki, też wrzuć do netu co masz za szkłem - po prostu "bez cenzury" ;-)

@ejerzyk - Jurek, drzwi u mnie masz zawsze otwarte, więc zapraszam - dawno Ciebie nie było, a się zawsze coś dzieje ;-)

@petrus1 - glony ustępują, na filmie jest ich o ponad połowę mniej niż w fazie rozkwitu, jak wsadzę ramię ze szczypcami do akwa to można je skubać jak "pierze". Podeślę na forum film jakiego mam upasionego Salariasa na tych glonach - beczka gruba, drugi jest cieńszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote lwy dla Ciebie. :thumbsup:

Grzesiu. a dolabella jest

Roman niestety zeszło się ;-( Dolabelli., ale glony znikają pomaga w tym duet dwóch Salariasów, jednego z nich mogę pokazać - tłusta beczka z niego się zrobiła i ciężko mu pływać ;-)

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik. Gratulacje.

Czy dobrze zrozumiałem, że zbiornik przenosiłeś od kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zdjęcie z czyszczenia przedniej szyby w masce :)

Ps. w kablach nadal widać porządek ;) (przy profiluxie)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik. Gratulacje.

Czy dobrze zrozumiałem, że zbiornik przenosiłeś od kogoś innego?

Od @presidento. Teraz czasami będę pisał o zbiornku, czasami kręcił bo to ciekawsze.

@dzym - kable kablami, mam szczyt sezonu do sylwestra w robocie, więc będzie ciężko pchnąć temat kabli, maska będzie potrzebna, bo mały sarko leży z przodu pod skałą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap:

Jedna z najlepszych relacji na forum !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak od strony technicznej udało się przenieść ponad 350 kg szkła w takim formacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka była tylko i aż zawartości i o tym jest relacja. :yes

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka była tylko i aż zawartości i o tym jest relacja. :yes

aha . nie doczytalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu - starałem się jak mogłem "SkyFall", to to nie jest,wielkie dzięki za uznanie

@MarcinM - klejone na miejscu z tafli przez 3 osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś, super film:-) a problemy jak dolewka, hałas itp są łatwe do ogarniecia:-) w jakie korale idziesz docelowo?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś, super film:-) a problemy jak dolewka, hałas itp są łatwe do ogarniecia:-) w jakie korale idziesz docelowo?

Mam czujnik OptiLevel do profka i zawór przed RO Aquamedica - nie mam czasu

Hałas - namiar od Kamila (@kapuhy) - na maty wygłuszające

Nie wiem w co ide po świętach w grudniu podejmę wstępną decyzję - nie ma się co śpieszyć (choć ciągnie mnie do miękasów).

A filmik - dzięki. Amatorski, TVP to ja nie jestem, za Tony'ego Halika nie będę robił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne maty, tylko dobrze zrobiona hydrulika i cisza jak makiem zasiał będzie;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne maty, tylko dobrze zrobiona hydrulika i cisza jak makiem zasiał będzie;-)

Panie premierze - jak żyć? ;-) czyli zrobię nowe video co mam z hydrauliką niech się rada starszych wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas,

te dwa Salariasy to byla juz dobrana parka gdy kupowales ? Chodzi mi o to, ze przewaznie sie zwalczaja. U Ciebie wygladaja, jakby zadowolone z zycia :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas,

te dwa Salariasy to byla juz dobrana parka gdy kupowales ? Chodzi mi o to, ze przewaznie sie zwalczaja. U Ciebie wygladaja, jakby zadowolone z zycia :thumbup:

Stani były kupowane osobno w odstępie około 2-3 tygodni. Na początku się trochę ganiały, ale nie wyglądało to na agresję. Teraz pływają spokojnie po akwarium i czasami spotykają się razem i są spokojne. Gdzieś w necie widziałem stronkę o rozróżnianiu płci. Muszę zerknąć czy to jest duet hetero czy homo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.