Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

p.s.

Wy Moderatorzy tego forum jacyś za sztywni jesteście - bez obrazy;)

Tak tylko Ci się wydaje ;-). Poza tym pisałem Ci tutaj jako akwarysta nie moderator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi "Walkerze" wywnioskowałem ta Waszą sztywność ze słowa pisanego - nie wątpię, że z Was są nieźli jajcarze hehe

Jakbyście trochę tego jajcarstwa dorzucili na forum było by jeszcze fajniej (bo tak czy siak nie jest źle hehe).

Bo wiesz te słowa:

"Nie musisz niczego łykać ja po prostu wyraziłem swoją opinię na temat Twojego podejścia do akwarystyki. Mam do tego prawo nawet gdyby moje zdanie było bardzo odmienne od Twojego i wywołało jakieś mega kontrowersje. "

odebrałem za bardzo sztywne i jakbym Cię czymś we wcześniejszych postach uraził, oburzył lub coś w tym stylu (wnioskuje, że tak było).

Uwierz mi nie miałem takiego celu - po prostu żółtodzioby tak mają. A Ty jako weteran akwarysta powinieneś wziąć na to poprawkę:) - tak mi się bynajmniej wydaje;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jednak każdy musi się nauczyć z własnego doświadczenia czego nie robić. Nie mniej jednak to trochę okrutne podejście w stosunku do garbika, że jest tani to można go skazać na śmierć? Zawsze można wyskoczyć ze słoikiem wody do sklepu to zrobią testy za 5zł i będzie wiadomo jaka jest sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lurthel - broń Boże nie miałem celu go uśmiercać - tego garbika (jakbym miał taki cel to bym go do słodkiej wpuścił). Jak pisałem wcześniej doszedłem do wniosku, że woda się już ustabilizowała, więc postanowiłem kupić jakąś rybkę - padło na garbika - bo rzeczywiście najtańszy. A nie chciałem kupować od razu całego życia, bo a nóż-widelec wszystko by padło - trochę by to bolało.

Jak najbardziej każde życie najważniejsze przede wszystkim, ale jak wszyscy wiemy z doświadczenia nie wszystko się przyjmuje i przeżywa w akwarium.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jednak każdy musi się nauczyć z własnego doświadczenia czego nie robić....

Przede wszystkim nie wyciągać pochopnych wniosków :) W akwarystyce pośpiech jest wskazany jedynie przy zbieraniu rozlanej wody.

Kolega pisał, że zbiornik sobie działa jakiś czas a ryba jest przydatna do np. cyklu azotowego.

To po pierwsze, po drugie, w końcu to jest celem większości akwariów - mieć ryby - w skrócie.

Po trzecie, testy podadzą stan chwilowy, stan ryby - ogólne warunki w akwarium i ich zmianę w ciągu doby. Za 5 zł to możesz co najwyżej jedno-dwa podstawowe badania zrobić. Chciałbym zobaczyc rachunek i sklep, który zrobi Ci wiarygodne testy wody - w pełnym zakresie.

Po czwarte, powiedz właścicielom skrzydlic że postępują okrutnie karmiąc je molinezjami czy gupikami...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 Dzień od startu.

Korale żyją - no może poza tymi twardzielami tak jak Wy przewidywaliście, że u mnie nie dadzą rady - trudno. Wiem, że u mnie raczej tylko miękkie. A miękkie chyba rosną - najbardziej widać to po grzybkach i po lobophytonach (są coraz większe, tego ciemniejszego to musiałem z rogu akwarium przestawić bardziej na środek, bo pompuje się coraz bardziej). Z siedmiu sztuk zoa (tego jaskrawego zielonego) zrobiło się dziewięć :) - więc też rosną. Tubipora też funkcjonuje, bo codziennie się otwiera.

Garbik żyje jest bardzo aktywny - nawet sobie jakiś dół wykopał :)

A glony są ale naprawdę niedużo.

3u51.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda ale trochę mało kolorowo. Ja bym dodał jakieś fajne zoaski w różnych barwach, trochę to ożywi baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lurthel. Tak wiem, że mało kolorowo to wygląda. Wiesz wszystkie korale w baniaku to gratisy od forumowiczów - nic jeszcze nie kupiłem oprócz garbika. Chcę właśnie zakupić jakieś fajne zoa, może jakąś ricordee - po prostu coś co będzie ładnie świecić pod niebieskim. Niestety brak kasy wszystko opóźnia w czasie(u mnie w sklepie w mieście wszystko jest na razie nie na moją kieszeń ). Teraz chcę kupić jakaś ładną barwną krewetkę.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, muszę powiedzieć, że bardzo fajnie to wszystko wygląda :thumbup: Do którego sklepu zaglądasz jeśli chodzi o korale? W Radomiu z tego co zauważyłem są dwa punkty, w których coraz większy wybór w tym zakresie. Szkoda, że C-Z nie planuje poszerzyć oferty o morszczyznę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwnik ja chodzę do tego sklepu na 25-czerwca. We wcześniejszym poście trochę źle napisałem wspominając o ich koralach, że są drogie. W sumie może i są drogie ale ich rozmiar jest spory. Wszystko jest dosyć duże i stąd te ceny zapewne:)

Wiem, że też jest sklep na Okulickiego. Byłem tam raz, ale wtedy dopiero się szykował do sprzedaży życia morskiego. Muszę tam zaglądnąć. Może on będzie miał jakieś małe szczepki np. zoa w przystępnej dla mnie cenie. Choć jak z nim rozmawiałem to bardziej chce iść w korale twarde.

I też żałuję, że Centrum Zoologiczne nie bawi się w akwarystykę morską.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Okulickiego byłem bodajże w poniedziałek. Były wtedy m.in. 2 małe szczepki kolorowych zoa (szerokość skały ok. 5-6cm) w granicach 40-50 zł jeśli dobrze pamiętam. Szkoda, że jeszcze nie mam szkła bo pewnie bym coś wziął :ninja::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta skala była cała w zoa? jeśli tak to muszę ich odwiedzić i: ogólnie zobaczyć co tam mają. Chce w końcu krewetke kupić. Kurde ile to jeszcze kasy żebym miał wszystko to co chce mieć w akwarium :(

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skała była cała w zoa (taki mały kawałek ale fajnie to wyglądało). Mnie też te koszty przerażają ale czego się nie robi dla ukochanego hobby :D najwyżej nie będę jadł słodyczy i jeszcze kilku innych rzeczy sobie odmówię :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę odwiedzić ten sklep. W sumie brakuje mi do szczęścia ze dwie skałki różnokolorowego zoa, jakąś ricordee i jeszcze jednego większego korala coś w stylu xeni może. A z życia to ze 2-3 krewetki, jakąś ładna rozgwiazdę i może jedną jeszcze rybkę i koniec:) a i ślimaka do glonów.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak Ci się uda coś kupić to oczywiście pochwal się zdjęciem na forum. Swoją drogą to te zoa z Okulickiego fajnie by u Ciebie wyglądały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Na bank się pochwalę. Myślę, że w przyszłym tygodniu jakieś nowości w akwarium będą. Mam nadzieję że funduszy starczy nie na jedną a może dwie-trzy nowości:) Będzie na pewno krewetka jakaś i może jakieś zoa i coś jeszcze....


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął 6 tydzień od startu akwarium i nastąpiła pierwsza większa podmiana wody w akwarium - aż 5 litrów:)

Dziś miałem kupić krewetkę jakąś, ale że nie było to kupiłem zoa i xenie:)

ZOA

awir.jpg

i w niebieskim

wmq1.jpg

a tutaj moje stere zoa od "jaszczomp-a".

z6x7.jpg

XENIA

Jak była wyjmowana ze sklepowego akwarium, to miała a z 10cm, a jak trafiła do mojego akwarium miała może ze 2cm:) Teraz powoli się pompuje ale narazie nadal taki flak;\

mbh9.jpg

No i całość akwarium

mdyc.jpg

i w niebieskim

mxp8.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od razu kosteczka nabrała życia :). Z Xenią uważaj żeby nie zarosła Ci całego baniaka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem, że rośnie jak talala:) Ale na razie niech się podniesie, bo na razie z niej takie straszne flaki - słabo to wygląda;(

Jeszcze chciałbym coś na dół, na środek - coś fluoro lubiące cyrkulację większą, bo akurat w tym miejscu jest chyba najsilniejsza.

I jeszcze chcę coś na lewą stronę baniaka wsadzić, tam na dalsze tło, bliżej rury od filtra.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wszystko teraz wygląda :) i gdzie udało się zoa kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście na Okulickiego :) Na prawdę ceny ma dużo bardziej atrakcyjne niż konkurencja. W tym tygodniu może jeszcze dojdzie krewetka i ślimak turbo. W środę ma mieć dostawę życia pływającego i pełzającego itp....

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, że udało mi się podpowiedzieć :) sam już nie mogę się doczekać jak będę mógł robić takie zakupy dla siebie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Ale na żywo sporo lepiej to wygląda niż na zdjęciach. Brakuje mi dobrego szkła i umiejętności w robieniu zdjęć i aparatu (eos 1000D z "kit"owym szkłem i chyba bardziej chodzi tutaj o szkło). Jeszcze zbliżenia wychodzą całkiem, całkiem, ale zdjęcie całego to już cienko.

Jeszcze chcę dwa korale i koniec (no chyba , że jakieś zoa lub ricordea jeszcze się trafi, bo ładne jak talala).

I jakieś jeszcze życie: krewetki, ślimaki, rozgwiazda jakaś i rybka (już chyba w 3 akwariach widzę w tak małym zbiorniku garbika z innymi rybami, że i ja też jeszcze jedną dokupię).

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazde sobie daruj,bo raczej na 100% jej nie utrzymasz.Lepiej zainwestuj w jakiegos niewielkiego krabika :).

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.