Skocz do zawartości
Dephire

Sklep Solniczka.eu i Pan Fabian Lidmann Oszustwo!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:) , ostrzegam przed zakupami czegokolwiek w tym sklepie , sklep online jeszcze dyszy i można kupować a raczej zamawiać bo ani towaru ani kasy nie dostaniecie. Towar zakupiony dnia 13.02.2016 i do teraz ani towaru ani zwrotu kasy. Zamówienie na kwotę 410zł. Ze względu na komplikację sklepu a raczej ich przenosin czy też domniemanego zamknięcia po prosiłem o zwrot pieniędzy i od lutego do teraz borykam się z tym złodziejem jakim jest Pan Fabian Lidmann bo inaczej nie można nazwać tego gościa. Dziesiątki maili , telefonów oraz sms-ów nie pomogły. Raz odebrał chyba przez pomyłkę bo raczej tego nie robi i migał się bym napisał maila na inny adres , oczywiście zero odzewu a potem już brak odbierania telefonu całkowicie albo mnie zblokował. Sprawa znalazła finał na Policji, dzisiaj złożone stosowne papiery , jeszcze do skarbówki skoczę bo dalej facet prowadzi działalność więc lewymi dochodami urząd pewnie się zainteresuje. Mam nadzieje, że nikt inny się nie dał nabrać temu oszustowi !! dwóch znajomych chcieli dokonać tam zakupów no konkretną sumkę i na szczęście zostali w porę ostrzeżeni.

Pozdrawiam.

Maciej.S


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja ostatnio ogladalem strone ostatnia aktualizacja byla w tamtym roku po skontaktowaniu sie z adminem forum okazalo sie ze sklep nie dal rady

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś strona nie działa, no i Pana Fabiana też już dawno na forum nie było, bo w marcu.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Mega ostrzegam bo ktoś tam coś chciał kupować na solniczce więc unikać jak ognia a jeśli ktoś go z forumowiczów zna tego typka osobiście to może mu przekazać , że co jak co ale oszustów w akwarystyce morskiej gardzimy najbardziej !! i proszę adminów aby go usunęli z grupy natychmiastowo chyba , że chcemy aby tacy ludzie jak on doradzali nam na forum....


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ostrzeżenie, bo właśnie miałem zamiar zrobić tam jakieś zakupy

Mam nadzieję że ten fabian ma Honor, zwróci kasę i wytłumaczy swoje zachowanie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zamówić towar, ale jak był problem z wyceną i prośbą o rabat, później widziałem na allegro w tym czasie na sprzedaż cały sklep odpuściłem.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam udać się na policję ponieważ jest to kradzież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam udać się na policję ponieważ jest to kradzież

Czytaj ze zrozumieniem.

Przecież Maciek napisał że był na policji.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa znalazła finał na Policji, dzisiaj złożone stosowne papiery

Polecam udać się na policję ponieważ jest to kradzież

Edit:

Roman wyprzedziłeś mnie :thumbup:

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.

Przecież Maciek napisał że był na policji.

A faktycznie musiało mi to umknąć mojej uwadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio testy w sklepie online niestety kontakt się urwał a kasa zapłacona online, online sklep działa ale właściciel już nie, zobaczymy bo jeżeli okaże się że jest to oszustwo to pewne służby się tym zajmą na domiar złego na sklepie jest info o nowej dostawie towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez wisial kase 1500zl , ktora wplacilem za skale i inny sprzet w Bydgoszczy ale zmyl sie do Warszywy z sklepem i kontakt sie urwal bo ani na maila nie odpisywal ani nie odbieral telefonow . Dobiero bezposrednia konfrontacja pomogla w oddaniu pieniedzy , musialam podac sie za potencjalnego klienta dzwoniac na numer sklepu z zapytaniem kiedy bedzie bo go nie zastalam . Kiedy przyjechal wkroczylam do sklepu , jego mina byla bezcenna , chcial robic przelew ale sie nie zgodzilam . Pojechalismy do bankomatu i dopiero wtedy zobaczylam pieniadze .Jednak musialam sie fatygowac z Bydgoszczy az do Warszawy . Miesiac czy dwa po sklep upadl . Prosilam sie o pieniadze okolo roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie takie wyłudzenia zgłaszamy. Allegro oddaje kasę po założeniu sprawy. Nie ma z tym problemu. W innych przypadkach jak mamy powiedzenie lub maile to kasa jest do odzyskania. Podstawa to zgłoszenie oszustwa internetowego na policji.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi 170zł natomiast pytanie co zrobić żeby sklep online przestał funkcjonować bo ludzie się naciągają a

system działa proszę spojrzeć;

Solniczka.eu Dziękujemy za zainteresowanie naszymi Solniczka.eu produktami. Twoje zamówienie zostało przyjęte i będzie zrealizowane zaraz po potwierdzeniu płatności.

Szczegóły zamówienia Numer zamówienia: 135

Invoice No 14

Data dodania: 15/06/2016

Status zamówienia: Oczekujące Poczta elektroniczna: postrzech330@gmail.com

Numer telefonu: ........................... Adres płatności

.....................................

.....................................

....................................

....................................

Malopolskie

Polska Metoda płatności: Przelew Adres dostawy

.....................................

.....................................

.....................................

.....................................

Malopolskie

Polska Metoda dostawy: Paczka płatna z góry, priorytetowa Produkt Cena brutto Razem Wartość zamówienia 130.00 PLN Paczka płatna z góry, priorytetowa 11.00 PLN VAT (23%) 32.43 PLN Razem 173.43 PLN marine-care-mtk_copy-50x50_0.jpgRed Sea Marine Care Test NH3/NH4 | NO3 | NO2 | pH | kH

Model: Testy 1 x 159.90 PLN 159.90 PLN

Instrukcje

Instrukcje do przelewu

Kwotę zamówienia proszę przelać na nr konta podany poniżej, w tytule wpisując numer zamówienia oraz imię i nazwisko.

.......................................................................

"SOLNICZKA" Akwarystyka morska Fabian Lidmann,

.........................................................................

.......................... Bydgoszcz

Twoje zamówienie nie zostanie zrealizowane dopóki nie otrzymamy zapłaty.

Proszę odpowiedzieć na tę wiadomość, jeżeli są jakiekolwiek pytania.

Solniczka.eu

No dobrze ale ludzie kupują produkty nie przez allegro tylko przez stronę internetową, z allegro nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To umowa cywilno prawna. Zanosimy potwierdzenie zakupu i dowód wpłaty. Cena nie gra roli.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady są po to żeby je przestrzegać ale czy pójście na policję coś da? Bo nieuczciwego sprzedawcę trzeba ganić, tylko jak mi ktoś powie tylko 170zł to żebym zawału nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tego nie zglaszacie na policje??? Przecież to jest oszustwo bez względu na kwotę, nawet przy 5 zł.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną solniczka pogrywa na razie 7 dni wiec ja i tak się na komisariat pofatyguję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy olewać - bo to tylko parę złoty, to gość będzie dalej w hu... robił ludzi.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ten sklep to wogóle jeszcze istnieje ? (znaczy czy działa bo www działa ledwo co - jakby ktoś zapomniał "zgasić światło" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko online, cały czas pokazuje, że stacjonarny również działa, jednakże robi ludzi w bambuko.

Trzeba każde oszustwo zgłaszać od razu na policję.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać forum i wiadomo, że ten sklep już od jakiegoś czasu nie istnieje i potencjalni klienci mieli z nim problemy żeby odzyskać wpłacone pieniądze za zamówiony towar. Kontakt jest zanim wpłacisz pieniądze, a po wpłacie się urywa tak pisali oszukani ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tylko użytkownicy tego forum mogli robić tam zakupy

a jak widać "sklep istnieje" skoro da się zamówić i zrobić wpłatę

ale skoro nie można dostać tego za co się zapłaciło ... należy zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać opinii w sieci na temat tego sklepu i nie dać się zrobić w bambuko, a potem dochodzić swoich praw na policji lub w sądzie. Jeżeli sklep kończy działalność to powinnien też zamknąć stronę internetową, tak by było uczciwie dla potencjalnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.