Skocz do zawartości
JarekSle

Lampa T5 Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie Wy lampy porownujecie z ATI ze jest zachwyt nad cena? 8x54W od ATI dimm jest tansza.

Bez obrazy i urazy ale na fotach wyglada jakby byla z plastiku chyba ze ma tak gleboki poler ze az sie swieci.

Krzychu , tak jak w przysłowiu nie szata zdobi człowieka . Lampa AF wygląda dość estetycznie i nie ma możliwości zardzewiec , natomiast tak jak dłuższy czas pracowaliśmy nad odpieniaczem doskonałym i uważam że obecne modele można uznać za pozbawione wad tak jest też z lampami . Ten sprzęt ma nie tylko wyglądać ale też przynosić efekty i przekładać pieniążki wydane na kWh na zbiornik . Bardzo dobre odbłyśniki , mocne chłodzenie , zabezpieczenie przed przegrzaniem a na końcu niezły wygląd . Testuję od dziś 2 szt 6x54W plus led i jestem mile zaskoczony . Wkrótce kilka lamp dojedzie do klientów którzy juz zamówili . Poczekajmy na opinie użytkowników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do PS czy ATI bardzo konkurencyjna, stad tez przylaczam sie do prosby o podanie opisu technicznego lamp.

Ja tam nie widzę super konkurencyjnej ceny,

Kilka postów wyżej opis "Lampa zbudowana tak prosto jak budowa cepa"

W takim razie za co tyle się płaci?za fioletowy napis AF???

ATI ściemnialna 6x39W kosztuję 300zł więcej.Sprawdzona przez setki tysięcy akwarystów na całym świecie.

ATI zwykła 6x39W kosztuję 700zł mniej.

Gdzie ta konkurencja, lampa nie sprawdzona ,więc nie ma co się jarać.

Jak z jej awaryjnością?

Za mało informacji zeby pisać że to super konkurencyjne lampy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze , co nowe to nowe i z tym nie ma co dyskutować , czas pokaże co sprzęt warty . Cena w akwarystyce morskiej nigdy z zasady nie była wyznacznikiem jakości . Rynek polski otrzymał nową alternatywę . Lampy wiszą kilka miesięcy w Coralfarm , kto był to widział .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ja nie neguje ja pytam co kto porownuje?

Zarowno ATI jak i AF nie ma swojej fabryki, ktora produkuje to tylko dziala na podzespolach i sklada to w "jeden produkt". Kazdy kto uzywa T5 wie ze podstawa jest bdb chlodzenie lampy.

Zebye nie rdzewialo musi byc aluminium albo cos co nie reaguje ze slona woda. Na moje moze byc to plastik, plexa, akryl, poliweglan inny material.

Zastanamiam sie nad tym co jest takie WOW?

Wybacz ale nie ma rzeczy doskonalych bo biznes by sie nie krecil. Samochody jako calosc tez sa relatywnie tanie ale jak wymieniasz podzespoly to sie okazuje ze nagle musisz caly modul i koszt x3.

Nie traktuje tez mojej wypowiedzi jako uszczypliwosc czy atak. Ciekawie mnie ta lepszosc.

Mam zbiornik SPS od praktycznie zawsze lampa ATI. Chetnie sprawdze czy stosowanie lampy AF zmieni wyglad korali, zachowanie bamiaka, wiecej swiatla w baniaku. Jestem w stanie potwierdzic ze Blau vs ATI to przepasc ale nie jestem w stanie powiedziec czy AF vs ATI jest roznica.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem , najlepszym wyznacznikiem jakości jest zadowolony klient , użytkownik , ja nie lubię pisać bzdur czy chwalić czegoś czego nie znam . Minie czas będą opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę super konkurencyjnej ceny,

Kilka postów wyżej opis "Lampa zbudowana tak prosto jak budowa cepa"

W takim razie za co tyle się płaci?za fioletowy napis AF???

ATI ściemnialna 6x39W kosztuję 300zł więcej.Sprawdzona przez setki tysięcy akwarystów na całym świecie.

ATI zwykła 6x39W kosztuję 700zł mniej.

Gdzie ta konkurencja, lampa nie sprawdzona ,więc nie ma co się jarać.

Jak z jej awaryjnością?

Za mało informacji zeby pisać że to super konkurencyjne lampy.

Porownywalem T5+led, tak na szybko w tel. Co do wygladu, to owszem- najladniejszy design ma PS, ATI zostaje daleko w tyle. O tej sie nie wypowiadam, bo nie widzialem na zywo.

U mnie nad akwa wisi hybryda PS ponad rok i jestem b zadowolony. Material pierwsza klasa, chlodzenie super i b ciche, brak rdzy itp, jak to widzialem w innych lampach. Jedynie czeka mnie przesiadka na wiekszy zbiornik, wiec znow szukam co najlepsze....

Zreszta, moje pytanie bylo ad danych technicznych lampy i tyle. I to ich jedynie oczekuje.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem T5+led, tak na szybko w tel. Co do wygladu, to owszem- najladniejszy design ma PS, ATI zostaje daleko w tyle. O tej sie nie wypowiadam, bo nie widzialem na zywo.

U mnie nad akwa wisi hybryda PS ponad rok i jestem b zadowolony. Material pierwsza klasa, chlodzenie super i b ciche, brak rdzy itp, jak to widzialem w innych lampach. Jedynie czeka mnie przesiadka na wiekszy zbiornik, wiec znow szukam co najlepsze....

Zreszta, moje pytanie bylo ad danych technicznych lampy i tyle. I to ich jedynie oczekuje.

Ja chciałbym tylko zobaczyć zbiorniki na poszczególnych lampach.

Zaznaczę tylko , że ładne zbiorniki w/g mojej obserwacji na różnych forach są w 70%na lampach ATI 20% na lampach PS pozostałe 10% to cała reszta.

Może tylko przez to , że koledzy mający lampy ATI są bardzo otwarci i chwalą się swoimi zbiornikami :) a pozostali mający inne lampy niż ATI, bardziej skromi poprostu . Daleki jestem od doszukiwania się innej przyczyny. Skoro wszystkie lampy są zajefajne :)

To nie jest statystyka przeprowadzona przez CEBS lecz przezemnie samego na podstawie obsrwacji.

Jest takie mądre przysłowie...." Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca "...

Stwierdzenie przez Jacka , że te lampy są prawdopodobnie lepsze od ATI jest daleko idące :) gratulacje odwagi .

Może zróbmy takie badanie na forum przy okazji tematu jakiej lampy używasz?

@ Creol proszę pokaż swój zbiornik jak jest podświetlony przez tę hybrydę ? Jestem ciekaw bo sam się zastanawiam nad taką opcją przy okazji zmiany zbiornika.

Pozdrawiam .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, lampy o których wątek dotyczy dopiero wchodzą na rynek, więc jak to ma do Twojej porównywarki ??


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, lampy o których wątek dotyczy dopiero wchodzą na rynek, więc jak to ma do Twojej porównywarki ??

Źle zrozumiałeś moją intencję .

Dlatego zaznaczyłem opowiedź Karola bo On ma hybrydę PS

Nie oszukujmy się w ankiecie najwiecej byłoby lamp ATI , PS i Giesmann.

Nie mam mowy o konkurowaniu jeszcze lamp AF . Nie to miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko zobaczyć zbiorniki na poszczególnych lampach.

Zaznaczę tylko , że ładne zbiorniki w/g mojej obserwacji na różnych forach są w 70%na lampach ATI 20% na lampach PS pozostałe 10% to cała reszta.

Stwierdzenie przez Jacka , że te lampy są prawdopodobnie lepsze od ATI jest daleko idące :) gratulacje odwagi .

Lampy ATI są najbardziej popularne, może dlatego takie statystyki wg. Ciebie ;) Z drugiej strony jeszcze dwa lata temu ATI nie miała żadnej konkurencji, teraz to się zmienia i dobrze, im większa konkurencja tym więcej my, klienci korzystamy.

Jacek zawsze był odważny i zawsze mówi jak jest, i w tym przypadku mając kilkumiesięczne doświadczenie z tą konstrukcją, w pełni się z nim zgadzam.

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy ATI są najbardziej popularne, może dlatego takie statystyki wg. Ciebie ;) Z drugiej strony jeszcze dwa lata temu ATI nie miała żadnej konkurencji, teraz to się zmienia i dobrze, im większa konkurencja tym więcej my, klienci korzystamy.

Jacek zawsze był odważny i zawsze mówi jak jest, i w tym przypadku mając kilkumiesięczne doświadczenie z tą konstrukcją, w pełni się z nim zgadzam.

Rafał. Rozumiem , że masz lampę AF od kilku miesięcy? To może podzielisz się spostrzeżeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, w ten weekend mnie nie ma w domu, ale w poniedzialek pstrykne i wstawie tutaj fotke dla Ciebie (dzis za pozno, tylko nocne swieci- w realu o wiele wiecej niebieskie i ciemniejsze).

post-24382-0-61140200-1476481379_thumb.jpeg

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. osobiści jej nie używam, świeci u kolegi któremu pomagam prowadzić akwarium sps-owe, jest tam hodowanych ponad 120 gatunków sps-ów, w tym także rzadkie egzemplarze, więc kluczowym elementem jest wysokiej jakości światło.

Tak się składa że znam konstruktora tej lampy i prześwietliłem lampę dosyć dokładnie od strony technicznej, a że zbliżała się wymiana lampy z 8x80W na 10x 80W, padło na tę konstrukcję.

Priorytet jaki był brany pod uwagę to to, co jest najistotniejsze.. czyli chłodzenie lampy, dokładniej to komory świetlówek, jak wiemy optymalna temp. pracy otoczenia świetlówek oscyluje w granicach 35°C ATI na wylocie ma jakieś 55-60°C na max mocy, w konstrukcji AF są zastosowane mocne wentylatory, przez co temperatura spada poniżej 40°C, jakość światła niczym nie odbiega od ATI i mojej PS Diuny, tylko z tym że każdy kto zna moje akwarium, wie że u mnie Diuna jest po mocnym Tuningu i trudno ją porównywać z wersją fabryczną.

Plusem jest nie wyginająca się plexi, akrylowa obudowa, minimum elektroniki dzięki której ew. awarii nawet laik sobie poradzi, czego nie powiem o ściemnianych ATI lub PS. Diuna, tutaj tylko serwis ratuje.

Korale po trzech miesiącach nadal się wybarwiają i rosną wg. założeń, więc jesteśmy w pełni zadowoleni z tej konstrukcji.

Rafał, będziesz kiedyś leciał w góry, to zapraszam na kawę, lampy wiszą na baniakami :)

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal a gdzie ucieka, jest wypychane cieple powietrze w lampach AF i ile ma na wylocie?

Powiem jako uzytkownik 8x54W ATI sciemnialnej.

Komputer mowi ze wnetrze ma 42 stopnie przy 100% mocy swietlowek. W gorace lato od strony zachodiej wnetrze ma 45.

Nie neguje ze produkt moze byc dobry ale niech ktos cos wiecej napisze o nim.

Zreszta wiesz jak jest. Nie samym sprzetem akwarium zyje :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. osobiści jej nie używam, świeci u kolegi któremu pomagam prowadzić akwarium sps-owe, jest tam hodowanych ponad 120 gatunków sps-ów, w tym także rzadkie egzemplarze, więc kluczowym elementem jest wysokiej jakości światło.

Tak się składa że znam konstruktora tej lampy i prześwietliłem lampę dosyć dokładnie od strony technicznej, a że zbliżała się wymiana lampy z 8x80W na 10x 80W, padło na tę konstrukcję.

Priorytet jaki był brany pod uwagę to to, co jest najistotniejsze.. czyli chłodzenie lampy, dokładniej to komory świetlówek, jak wiemy optymalna temp. pracy otoczenia świetlówek oscyluje w granicach 35°C ATI na wylocie ma jakieś 55-60°C na max mocy, w konstrukcji AF są zastosowane mocne wentylatory, przez co temperatura spada poniżej 40°C, jakość światła niczym nie odbiega od ATI i mojej PS Diuny, tylko z tym że każdy kto zna moje akwarium, wie że u mnie Diuna jest po mocnym Tuningu i trudno ją porównywać z wersją fabryczną.

Plusem jest nie wyginająca się plexi, akrylowa obudowa, minimum elektroniki dzięki której ew. awarii nawet laik sobie poradzi, czego nie powiem o ściemnianych ATI lub PS. Diuna, tutaj tylko serwis ratuje.

Korale po trzech miesiącach nadal się wybarwiają i rosną wg. założeń, więc jesteśmy w pełni zadowoleni z tej konstrukcji.

Rafał, będziesz kiedyś leciał w góry, to zapraszam na kawę, lampy wiszą na baniakami :)

Pewnie, że wpadnę ;)

Dzięki za opinię. Mi strasznie brakuję blików po przesiadce z lampy hqi na T5, więc przy zmianie zbiornika poważnie zastanawiam się nad hybrydą.

Pewien Pan Tomek z Warszawy postanowił niedawno dokonac takiej zmiany przy akwarium LSPSowym więc skorzystam sobie z jego doświadczenia w tym względzie :)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal a gdzie ucieka, jest wypychane cieple powietrze w lampach AF i ile ma na wylocie?

Powiem jako uzytkownik 8x54W ATI sciemnialnej.

Komputer mowi ze wnetrze ma 42 stopnie przy 100% mocy swietlowek. W gorace lato od strony zachodiej wnetrze ma 45.

Nie neguje ze produkt moze byc dobry ale niech ktos cos wiecej napisze o nim.

Zreszta wiesz jak jest. Nie samym sprzetem akwarium zyje %29.gif

Ja używam sunpowera w mniejszym baniaku więc nie mam żadnych wskaźników, ale wiem że istotne jest ułożenie czujnika temp. jeżeli jest to komora balastów siłą rzeczy temperatura będzie niższa, najlepsze miejsce to środek lampy w komorze świetlówek, tam powinno być 35°C by było bliskie ideału, u mnie środek lampy to 30°C wylot ok.43°C, przy temperaturze otoczenia 20-23°C, dlatego biorę po uwagę temperaturę na wylocie, w Diunie wskaźnik temperatury umiejscowiony jest w komorze balastów, i nic niema wspólnego z otoczeniem świetlówek, u mnie pomiar stały przy max mocy to 25-26°C w komorze balastów.

Krzysiek, zmierz z ciekawości temperaturę na wylocie przy max pracy, jeżeli jest to mniej niż 45°C znaczy że środek komory świetlówek będzie oscylował w granicach 35°C więc optymalnie.

I masz całkowitą rację, sprzęt to najmniejsze ogniwo tej układanki :)

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wrażenie, że coraz więcej ludzi myśli o przejściu na hybrydę :)

Co do lamp AF, to naprawdę ciekawie wyglądają i naprawdę ciekawi mnie bardzo, z czego są wykonane. Cena jest, powiedzmy sobie, dość odważna, ale możliwe, że AF doszło do wniosku, iż mają już bardzo mocną pozycję na rynku... Nie zapominajmy, że ambicje AF nie kończą się na polskim rynku, to automatycznie też podnosi trochę cenę. Lampa ciekawie wygląda, inaczej niż inne, trzeba by chyba na żywo obejrzeć, myślę że będzie albo tragicznie, albo świetnie :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wrażenie, że coraz więcej ludzi myśli o przejściu na hybrydę :)

Co do lamp AF, to naprawdę ciekawie wyglądają i naprawdę ciekawi mnie bardzo, z czego są wykonane. Cena jest, powiedzmy sobie, dość odważna, ale możliwe, że AF doszło do wniosku, iż mają już bardzo mocną pozycję na rynku... Nie zapominajmy, że ambicje AF nie kończą się na polskim rynku, to automatycznie też podnosi trochę cenę. Lampa ciekawie wygląda, inaczej niż inne trzeba by chyba na żywo obejrzeć, myślę że będzie albo tragicznie, albo świetnie :D

Ja jestem bardzo ostrożny w wypowiadaniu się odnośnie wyglądu jak i wykonania lampy. Widzę ją tylko z fotografii . Ale jeśli jest wykonana w jakimś stopniu z tworzywa sztucznego to z czasem bedzie żółkła .

Wpływ temperatury i otoczenia zawszę będzie oddzialowywał na PVC i jemu podobne .

Natomiast wygląd lampy to kwestia indywidualnego gustu . Mi się wydaję troszkę za grubaśna ;)

Ale to moja indywidualna opinia . Jej wytrzymałość mechaniczna zostanie obiektywnie oceniona za rok, dwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wrażenie, że coraz więcej ludzi myśli o przejściu na hybrydę :)

Bo T5+ led to naprawde fajne polaczenie

trzeba by chyba na żywo obejrzeć, myślę że będzie albo tragicznie, albo świetnie :D

Mam takie same odczucia. Albo sie człowieka zakocha, albo... Ile ludzi tyle gustow i oczekiwan ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupilem hybryde powermodule od ati. Jestem naprawde milo zaskoczony jakoscia wykonania. Wczesniej uzywalem lampy ps t5. Porownujac samo swiecenie t5 ati a ps to naprawde jest roznica. Magiczne odblysniki ati o ktorych tylko ciagle czytalem w roznych tematach naprawde daja rade. Zdecydowanie znalazlem docelowa lampe. Efekt polaczenia 8 swietlowek z led jest powalajacy. Samo t5 bylo jakies takie sprane dla mnie. No i cenie sobie wschody i zachody na ledach. Pozdrawiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampe użytkuje od jakichś 2 miesięcy i z moich uwag mam lampę 6x54 plus Led

- Tylko Hybryda bliki od Led robią swoje

- Lampa super chłodzi i naprawdę cicha w porównaniu do tego co widziałem gdzie indziej :D a odnośnie chłodzenia nigdy nie włączyło mi się zabezpieczenie termiczne a na wylocie z chłodzenia można włosy suszyć przy pełnym obciążeniu.

- W porównaniu do ATI mega solidna obudowa miałem ATI w rękach i gnie się we wszystkie strony przy próbie wymiany świetlówek giezła się w pół tą Lampą można gwoździe wbijać ;)

- Przekonała mnie prostota montażowa :D nie ma 10 sterowników które mogą paść po gwarancji i będe musiał pół lampy kupować tylko w ostateczności sam sobie nawet wymienię.

-I wygląd naprawdę lampa się pięknie prezentuje :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przedstawię kilka faktów . Lampa naszą zaprojektowałem ja , wykonanie lampy zostało zlecone firmie zewnętrznej jest to normalne działanie w dzisiejszych czasach . Co do samej lampy moim celem było zrobienie lampy nie gorszej niż ATI . Projektując nasze sprzęty zawsze kierujemy się porównaniem do liderów rynku i poprawiamy to co uznajemy za wady tych produktów. Przy projektowaniu odpieniaczy wyeliminowaliśmy trzy wady BK ,czyli regulacja poziomu poprzez kręcenie rurą (bardzo słabe rozwiązanie) , kręcenie dyszą przy pompie w wodzie (u nas regulacja powietrza przy tłumiku) oraz kręcenie kubikiem . Co do lampy to wyłącznik termiczny którego brakuje w ATI ,każdy wie co się dzieje jak nie działa chłodzenie, łatwy dostęp do wymiany wentylatorów oraz nie wyginająca się plexa zasłaniająca świetlówki. Ledy w naszej lampie to tylko dodatek dla podkreślenia kolorów oraz blików dlatego nie mają i nie będą miały żadnej regulacji bo według mnie to w lampie jest nie potrzebne. Zresztą na rynku jest mnóstwo lamp z bajerami i tu nie widzę sensu na tą chwilę ,żeby wkraczać na tą część rynku. Obudowa lampy jest wykonana z acrylu co nie będzie powodowało żółknięcia . Lampy takie wiszą u nas na hodowli od ponad roku , jedyne co się zepsuło w jednej to padły dwa stateczniki ,które były wykorzystany z innej lampy do testów .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian ale w sciemnialnej ATI jest wylacznik termiczny lub cos innego gdzie z poziomu komputera jezeli lampa za mocno sie grzeje nastapi automatyczne sciemnienie. Nie ma 100% wylaczenia co akurat uznaje osobiscie za zalete - wyjechales 2-3 dni bez swiatla w SPSach, balling/reaktor chodzi, moze byc wesolo. Specem nie jestem ale mam wrazenie ze to naturalne przy statecznikach sciemnialnych i zmniejsza sie napiecie zeby nie spalic statecznika i nie idzie z poziomu komputera.

Roman a mozesz powiedziec jaka ATI miales ze sie w rekach giela bo to dosc ciekawe stwierdzenie. Wymiana swietlowek tez jest dziecinnie prosta i nic sie nie gnie.

Ps. Nie mam nic wspolnego z ATI zeby nie bylo i pisze jak uzytkownik.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupilem hybryde powermodule od ati. Jestem naprawde milo zaskoczony jakoscia wykonania. Wczesniej uzywalem lampy ps t5. Porownujac samo swiecenie t5 ati a ps to naprawde jest roznica. Magiczne odblysniki ati o ktorych tylko ciagle czytalem w roznych tematach naprawde daja rade. Zdecydowanie znalazlem docelowa lampe. Efekt polaczenia 8 swietlowek z led jest powalajacy. Samo t5 bylo jakies takie sprane dla mnie. No i cenie sobie wschody i zachody na ledach. Pozdrawiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Ale ciezko porownac hybryde do samych T5. Tym bardziej jesli zmieniłeś z tego co widze na 8x80W+ 4x75W. Ja na poczatku tez mialem same T5 i po przejsciu na hybryde bylem w szoku innoscia swiatla.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lampę sunpower i muszę przyznać, że jest wykonana z bardzo cienkiej blachy. Producent powinien dać zdecydowanie grubszą blachę. Bardzo łatwo można uszkodzić obudowę lampy.Kolejną wadą tej lampy jest rdza która pojawia się wewnątrz lampy. Nigdy nie miałem problemów z wymianą świetlówek, uchwyty są solidnie przymocowane do obudowy.Nie ma możliwości uszkodzenia lampy podczas wymiany świetlówek.Na kilka lat używania muszę przyznać, że byłem z niej bardzo zadowolony. Na plus zasługuje dobre chłodzenie, odbłyśniki i ilość światła. Uważam, że ma bardzo dobra cenę do jakości wykonania. W chwili obecnej mam powermodule i nie mam żadnych uwag, no może poza głośnością wiatraków ustawionych na 12volt. Kolejną lampę jaką miałem była to lampa firmy blau która wydawała potężny hałas z wiatraków.Był to najgorszy zakup w moim życiu.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.