Skocz do zawartości
Seba6001

Prosze o sprawdzenie czy jest wszystko ok..

Rekomendowane odpowiedzi

Testy np. "Salifert" na NO3, NH4, PO4. To podstawa bo nie wiesz na chwilę obecną w jakich warunkach żyją zwierzaki.

Odpieniacz to dla mnie podstawa.

Oddaj do sklepu to co kupiłeś bo pewnie i tak niedługo zdechnie.

Możesz zostawić krewetki i kup jakieś ślimaki np 2 nassarius i 3 turbo.

Z rybek zostawił bym jednego błazenek. Nic więcej.

Jak będziesz wiedział jakie masz parametry wody możesz coś robić dalej.

Co drugi dzień jedna kropla bakterii. Jak będziesz miał odpieniacz jedna kropla na dzień.

Co do euphilii,co to są odnogi? Daj zdjęcie. Może amoniak ją pomału zabija. Jaką masz lampę nad baniakiem. Jak nie wiesz jaką. Opisz i daj zdjęcia bo te światło jakieś takie nijakie albo mi się zdaje.

I podstawa. Czytać,czytać i się uczyć. Długa droga przed tobą.

Edytowane przez ksrekin (wyświetl historię edycji)

fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaEl? Ok. I naprawde oddaj te ryby lub wymień na ekipę sprzątającą albo na coś innego np testy.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze autor nie zyczy sobie uwag o przerybieniu. Wszystkie te opinie olał cieplym moczem interesuja go tylko informacje "co kupic, napiszecie w koncu, czy nie" :(

Przepraszam, ze to zrobie, wiem, ze na forum sie nie krzyczy, ale muszę: MASZ ZA DUŻO RYB! 6 sztuk to o 5 za duzo na ten litraż! I przykryj akwarium, jesli masz odkryte, póki tych ryb nie oddasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce zachować wszystkie ryby to musi kupić większy zbiornik. Ja przyjmuje zasade 1 cm ryby = 5 litrów wody w zbiorniku.

Np. 2 błazenki po 3 cm = 30 litrów wody.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja darował bym sobie zakupy czegokolwiek, ewentualnie dodatkowe wiaderko soli. Ze zdjęć widać że akwarium ma się całkiem przyzwoicie, co tydzień większa podmianka żeby oczyścić wode, przy okazji odciągnąć syfy z dna i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce zachować wszystkie ryby to musi kupić większy zbiornik. Ja przyjmuje zasade 1 cm ryby = 5 litrów wody w zbiorniku.

Np. 2 błazenki po 3 cm = 30 litrów wody.

To bardzo dobra zasada.

Dobrą zasadą jest też najpierw czegoś się dowiedzieć o swoim hobby i dopiero się za nie brać.

A to małe czerwone o czym pisałeś wcześniej to wirki, chyba widać je na zdjęciach.

Nie pytaj co to i jak z tym walczyć tylko czytaj, czytaj, czytaj....


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 30l brutto. W tym 6 ryb, co daje 5l na jedną rybę brutto! Nie na centymetr ryby, tylko na sztuke. Odliczajac skałę sprzety, piach zostanie (optymistycznie liczac) moze z 18l wody? Czyli max 3 litry na rybkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy tej historii. Chyba że kolega się podda z wiadomych przyczyn.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poddam się na pewno zamówiłem wszystko we wtorek przyjdzie i bedę sprawdzał parametry dam znac co i jak a rybek nie oddam :) prędzej kupie wieksze akwarium :) krewetke pistoletową powinienem wyrzucić bo robi niezłe spustoszenie ale nie wiem jak mam ja teraz złapać zeby nie rozbierac skały

pozdrawiam wszystkich do wtorku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz oddać ryb to zamawiaj przy okazji zbiornik jakieś 120litrów.

I mam prośbę. Nie pisz niedługo postów typu: zdechła rybka, padł koral,co jest nie tak. Albo Zielono Mam .

Edytowane przez ksrekin (wyświetl historię edycji)

fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie robimy tego dla Ciebie, czy dla twojego portfela tylko dla życia w twoim zbiorniku. Będę trzymał kciuki za to że odpieniacz sobie poradzi, plag pewnie nie ominiesz. Zresztą postów " zaczynam od nowa, tym razem tak jak trzeba" są w co którymś temacie. Pamiętaj też że nawet podręcznikowe parametry wody nie zmniejszają stresu jakie twoje ryby będą miały w tej kosteczce, one odwdzięczą się ospą a ty jak widzę zaczniesz kupować chemię i lać i pogłębiać problemy w zbiorniku. Rozejrzyj się za jakimś większym zbiornikiem, szkiełko nawet nowe ze szkła float to koszt 100-150zł. Używane często za czteropak na olx wyrwiesz. Możemy Ci doradzać ale jak podstawy będą trafiały grochem o ścianę to nikt tu długo nie będzie zwracał na twoje problemy uwagi.

Pozdrawiam.

Ps. Nie tylko ciebie korci żeby było ruchliwie i różnorodnie ale to nie akwarystyka słodkowodna. Solniczki uczą cierpliwości i kompromisów bardziej jak małżeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup większe szkło, tu nie ma na co czekać. Jak chcesz coś kupić to to będzie najlepszy zakup dla tej obsady.

W 30l taka ilość ryb NIE MA SZANS NA PRZEŻYCIE ROKU! Co ja mówię?! Miesiąca! Biorąc jeszcze poziom Twojego obeznania z tematem, to o przekarmienie/niedożywienie, przegrzanie, wahanie parametrów etc. nie trudno. Bez podstawowych testów na NO3, PO4, NH4 (wszystko Saliferta), dobrego hydrometru, a lepiej refraktometru daleko nie pojedziesz. W tym hobby nie ma kompromisów. Nawet jeśli na krótką metę jest ok, to wcale nie oznacza, że stopniowe nagromadzenie NO3 czy NH4 nie wejdzie w pewnym momencie w poziom krytyczny i sam sobie na własne życzenie wysadzisz zbiornik w kosmos. I ZABIJESZ te ryby, o które tak teraz strasznie "walczysz" - przy tym jednak, że to walka pozorowana, bo z innymi forumowiczami, a nie walka o właściwe (a najlepiej optymalne) warunki dla ich życia.

Sama ze 3 lata temu zaczynając CZYTANIE o morskich akwariach dziwiłam się na co komu te testy i po co aż tyle. Ale jak ROK PÓŹNIEJ zakładałam pierwsze akwarium morskie to do głowy mi nie przyszło by zaczynać nie mając podstawowej wiedzy o chemii wody w moim szkle (że nie wspomnę, że nie przyszło mi też do głowy by wpuścić 6 ryb do 54l, choć idąc Twoim tropem powinnam ich tam mieć z 11..). TO JEST SKANDAL! Ty je zamęczysz człowieku i to z premedytacją. Odpieniacz tu nic nie zmienia na dłuższą metę (choć owszem, wodę oczyści, być może nie do zera ale tak to działa). Tu trzeba ze 4 razy takiej objętości wody dla tej obsady. Albo oddaj ryby to sklepu, albo powiększ litraż.

Przepraszam moderatorów za te krzyki, ale zaczęłam pisać spokojnie, tylko zagotowało się we mnie jak zaczęłam myśleć ile czasu każde z nas spędza na forum, czyta, szuka rozwiązań, pomaga innym.. a potem przychodzi ktoś, kto znęca się nad zwierzętami i jeszcze w oczy nam się śmieje, że to my mamy coś nie halo pod sufitem.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ...

-odpieniacz założony

PH 7.7

Po4 takie 0.05-0.1

No3 około 40

CA - 440

wlałem juz prodibio biodigest

karmie raz dziennie mrozonkami wycofałem suchy pokarm

PS: jezeli zmienie litraż na 100 l to bede mógł zastosować ta kaskade, odpieniacz, falownik i lampy ?i przenieść życie do drugiego baniaka jakby nigdy nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik jeszcze jeden może być w planach, oświetlenie trzeba zwiększyć. Przy przenosinach odczujesz dojrzewanie, większe-mniejsze ale na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zmienia faktu że jest konieczne. Jak ułożysz rozsądnie skały to oświetlać będziesz tym co masz (np skała na srodku i swiecisz tylko na nią). Dla ryb to absolutny mus.

Sugeruję zrobienie podmianki bo NO3 masz na poziomie krytycznym już.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, podpowiem Ci, żebyś słuchał bardziej doświadczonych i duuuużo czytał. Ja przegładałem forum kilka lat przed startem, a i tak nie obyło się bez błędów... A czytam cały czas...

Nie rozumiem trochę po co ten test na Ca... Bardziej przydałby się chyba NH4, ewentualnie NO2 i KH. Oświetlenie albo tak jak napisała Areya, albo zwiększyć, ja bym chyba osobiście zwiększył...

Myślę, że jak będziesz słuchał i czytał, to to wyjdzie na prostą. Powodzenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak osiadły.
Jak reszta załogi? Zrobiłeś coś dla nich?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 21:47, Areya napisał:

Ślimak osiadły.
Jak reszta załogi? Zrobiłeś coś dla nich?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

IMG_0230.JPG

IMG_0231.JPG

 Czy to są kokony ślimaków osiadłych ? Parametry są super, rybki szczęśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzegorz falkowski napisał:

Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Daj fotę całości jakbyś mogl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

IMG_0232.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie rybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 litrach brutto 6 ryb. To w skali mojego akwa wyszło by 55 ryb :o Jak sobie to wyobraziłem zrozumiałem powagę sytuacji. Odpieniacz musiałby mieć silnik 3 fazowy  :D

Zanim zabrałem się za budowę zbiornika, pół roku czytałem i zanudzałem szwagra pytaniami.

Szkoda mi tych stworzeń.

22 minuty temu, Nik@ napisał:

A gdzie rybki?

Przyłączam się do pytania Niki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez od takiego baniaczka zaczynalem. 

Teraz mam Scopasa,dorodnego Chelmona i troche drobiazgu. W sumie tez 6 ryb. Planuje zakup jeszcze 4-6 pokolcow - to moje ulubione rybki.

Czy Nemo nie potrzebuja ukwialu? BTW - znam goscia ktory profesjonalnie umie Nemo pletwe przyciąć zeby wygladał jak z filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.