Skocz do zawartości
flcf

No i jak to jest z tymi odpieniaczami w końcu... ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

No i proszę Państwa bardzo proszę o pomoc bo im dłużej czytam, im dłużej dzwonie po sklepach itp tym mniej wiem :) Albo wiem tyle co na początku czyli nadal nic ;)

A sprawa tyczy się odpieniacza białek - a dokładnie Twistman model Integra-100 i Integra-150...

Akwarium ( cały czas w planach/etap kompletowania sprzętu ) 160l w obiegu.

Który model wybrać? To znaczy gdzie nie dzwonie to słyszę albo, że setkę bo 150tka tylko wyjałowi wodę albo wprost przeciwnie, że lepiej większy to co najwyżej będzie pienił jak będzie miał taką potrzebę ;) a ja zachodzę o głowę co wybrać :) Bo chce wybrać dobrze! Wolał bym może nawet tan większy ( jakoś na wszelki wypadek ;) ) Ale boję się, że wyjałowie tą wodę rzeczywiście... ale jak to już wspominałem niektórzy twierdzą, że to guzik prawda... więc naprawdę proszę o pomoc i Wasze zdanie i opinię :)

Tyczy się to głównie zdania na temat pojemności do jakich są deklarowane odpieniacze a rzeczywiste ich miejsce pracy ;) (litraż) 

 

Oczywiście za chwilę i na samym początku pojawi się magiczne pytanie co tam będę miał itp itd... niech każdy sobie przypomni swoje pierwsze akwarium i intencję przed założeniem go ;) U mnie jest tak samo :) Na początku jakieś miękasy i jakieś żyjątka typu rybki, ślumaki, kraby itp, ale może z czasem przyjdzie mi jakiś smak na twarde sztuki jak większości z Was ;) Dlatego wolę patrzeć przyszłościowo, ale na początku na pewno będzie standard jak u większości ;)

Pozdrawiam i z góry dzięki serdeczne za poświęcenie chwili i pomoc! :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 jest na zmodyfikowanym chińczyku 1200 L/H który "podobno" mógłby być mocniejszy

150 jest na niemieckiej 2000 L/H która "podobno" jest akurat do tej rury

dla mnie tzw. no brainer

 

jeśli chodzi o samą teorię, to tu jest większość Twoich wątpliwości wyjaśniona, jeśliś nie anglojęzyczny to powiedz tylko słowo, a wysmaruję tu jakieś streszczenie :)

http://www.advancedaquarist.com/2009/1/aafeature2

http://www.advancedaquarist.com/2010/1/aafeature

http://www.advancedaquarist.com/2010/2/aafeature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpieniacz dobierz do planowanej obsady ryb, a nie do korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie wydawał bym tyle pieniędzy w niesterowalny odpieniacz . Kupił bym mocniejszego Delteca i ewentualnie miał go na pierwszym / drugim biegu a wraz z zwiększającą się obsadą zwiększał byś bieg . Nawet jak byś zmienił zbiornik na 300-400 L to spokojnie mógł byś go użyć . Ja tak zrobiłem , startowałem na 200 l a teraz ten sam odpieniacz mam w 350l +100l sump i dalej wszystko śmiga na przedostatnim biegu ;) Mój jest ten mniejszy SC 1351

https://erybka.pl/product-pol-9060-Deltec-SC-1351.html 

  lub

https://erybka.pl/product-pol-9125-Deltec-SC-1456.html

 

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wolan91 napisał:

Ja na twoim miejscu nie wydawał bym tyle pieniędzy w niesterowalny odpieniacz . Kupił bym mocniejszego Delteca i ewentualnie miał go na pierwszym / drugim biegu a wraz z zwiększającą się obsadą zwiększał byś bieg . Nawet jak byś zmienił zbiornik na 300-400 L to spokojnie mógł byś go użyć . Ja tak zrobiłem , startowałem na 200 l a teraz ten sam odpieniacz mam w 350l +100l sump i dalej wszystko śmiga na przedostatnim biegu ;) Mój jest ten mniejszy SC 1351

https://erybka.pl/product-pol-9060-Deltec-SC-1351.html 

  lub

https://erybka.pl/product-pol-9125-Deltec-SC-1456.html

 

A jak wygląda sprawa z głośnością tych odpieniaczy? Bo akwarium stanie w sypialni i tym się tż trochę sugeruje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



100 jest na zmodyfikowanym chińczyku 1200 L/H który "podobno" mógłby być mocniejszy
150 jest na niemieckiej 2000 L/H która "podobno" jest akurat do tej rury
dla mnie tzw. no brainer
 
jeśli chodzi o samą teorię, to tu jest większość Twoich wątpliwości wyjaśniona, jeśliś nie anglojęzyczny to powiedz tylko słowo, a wysmaruję tu jakieś streszczenie default_smile.png
http://www.advancedaquarist.com/2009/1/aafeature2
http://www.advancedaquarist.com/2010/1/aafeature
http://www.advancedaquarist.com/2010/2/aafeature


O Panie :) wszystko super ale lektura na długie wieczory :) a jest szansa tak dla zwykłych ludzi ze dwa zdania co i jak :) dzięki :)


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura na długie wieczory jest najlepsza. Bo daje ogląd co i skąd się bierze.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz trzymać. Filtracja będzie ograniczona do samego odpieniacza? Czy planujesz np. DSB i makroglony? Jak chcesz trzymać łatwe korale miękie / lps i kilka ryb to 100 ci w zupełności wystarczy. Jak chcesz mieć dużo ryb, czyli przerybić zbiornik lub iść w wymagające spsy to możesz brać większy, choć wydaje mi się że będzie za duży. Przy lps i miękich nie potrzeba wyzerowanych parametrów. Jeżeli planujesz w przeciągu roku przesiadkę na większy zbiornik to warto się zastanowić nad większym. Jeżeli nie to bierz mniejszy. 150 to do 300-500l. Masz małe akwarium ja bym brał 100, a jak bym miał problemy z NO3 to myślałbym o wódce lub makroglonach. TW to porządne i ciche odpieniacze, ciągną baniaki takie jakie mają w specyfikacji. Pooglądaj sobie akwaria o podobnej objętości w dziale nasze akwaria i zobacz co u ludzi pieni.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, flcf napisał:

A jak wygląda sprawa z głośnością tych odpieniaczy? Bo akwarium stanie w sypialni i tym się tż trochę sugeruje ;) 

jak zapraszam ludzi do domu to pierwsza reakcja ale ładnie a druga ale cicho ;) i to nie jest tak że chwale coś co kupiłem tylko kupiłem coś na co musiałem ciężko pracować więc zrobiłem porządny research . Odpieniacz niezawodny , cichy , wydajny , sterowalny . Poleciłem go mojemu przyjacielowi i też twierdzi że strzał w  dziesiątkę .

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2017 o 12:04, Steron napisał:

Napisz co chcesz trzymać. Filtracja będzie ograniczona do samego odpieniacza? Czy planujesz np. DSB i makroglony? Jak chcesz trzymać łatwe korale miękie / lps i kilka ryb to 100 ci w zupełności wystarczy. Jak chcesz mieć dużo ryb, czyli przerybić zbiornik lub iść w wymagające spsy to możesz brać większy, choć wydaje mi się że będzie za duży. Przy lps i miękich nie potrzeba wyzerowanych parametrów. Jeżeli planujesz w przeciągu roku przesiadkę na większy zbiornik to warto się zastanowić nad większym. Jeżeli nie to bierz mniejszy. 150 to do 300-500l. Masz małe akwarium ja bym brał 100, a jak bym miał problemy z NO3 to myślałbym o wódce lub makroglonach. TW to porządne i ciche odpieniacze, ciągną baniaki takie jakie mają w specyfikacji. Pooglądaj sobie akwaria o podobnej objętości w dziale nasze akwaria i zobacz co u ludzi pieni.

Ciężko mi coś powiedzieć o obsadzie, bo będę zaczynał - więc napewno przewinę się jak większość z Was przez proste i nie za bardzo skomplikowane w hodowli koralę i ryby, ale jak patrze na niektórych akwarystów widzę, że to jest jak choroba ;) która postępuję i nie chce zakładać, że nie będę chciał po pewnym czasie mieć jakieś bardziej wymagające rzeczy w szkiełku :) tak że wolę zakładać, że zbiornik będzie tętnił życiem i mam nadzieje, że tak będzie :)

Jeśli chodzi o dodatkowe media filtracyjne to wszystko jest na etapie planowania, z tym że mam zestaw Red Sea reefer 170 i tak sump jest wyposażony praktycznie w jedną komorę odpieniacza i tyle ;) Nie wiem jak i czy mogę tam coś jeszcze powsadzać itp :). Obstawiam, że zastartuję tylko lub głównie na odpieniaczu i ewentualnie może pomyślę nad jakimś filtrem przepływowym i tu jeśli to nie problem również liczę na pomoc i propozycję :)

 

A nad tym odpieniaczek nadal myślę co i jak :)

 

PS. mogę się mylić, ale raczej przez następny rok a pewnie trochę dłużej nie będę się przsiadał na nic większego choćby ze względu na brak miejsca - tak że docelowo zakładam że to akwarium jest moim pierwszym i na pewno na dłuższy czas :)

 

Dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam nie wiesz co chcesz to my tym bardziej. Może faktycznie weź odpieniacz na sterowalnej pompie jak radzi wolan91. Zawsze można go skręcić, a zapas mocy może się kiedyś przydać. Miałem Delteca sc1351 w moim pierwszym 200l akwarium pienił fajnie, jego jedyną wadą było wpadanie w wibracje - trochę buczał. Jeżeli akwarium nie będzie stało koło łóżka to polecam. Jak chcesz mniej wymagające korale i mało ryb to bierz TW 100.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie 

Pozwolę  się podpiąć pod temat

Może i mi pomożecie  rozwikłać problem z odpieniaczem

Chcę uruchomić baniak 450l+150l sump

Też jeszcze na 100% nie wiem co tam będzie pływało ale załóżmy że baniak będzie mocno obciążony i teraz pytanie który  odpieniacz kupić  bo są podzielone odpowiedzi i juz mam mętlik w głowie 

Deltec sc1455  czy deltec sc1660

Dajcie znać  dzięki 

Edytowane przez Osseniak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Osseniak1 napisał:

załóżmy że baniak będzie mocno obciążony

A co to znaczy mocno obciążony ? Pytam się gdyż dla większości kolegów akwarystów to może (o zgrozo) oznaczać wpakowanie nadmiernej ilości ryb do jednak niewielkiego akwarium morskiego 400litrów.

Z instrukcji wyczytałem:

Deltec SC 1455:

- akwarium średnio obciążone: 1000 litrów
- akwarium mocno obciążone: 800 litrów

Deltec SC 1660:

- Akwarium: normalnie obciążone: 1300 litrów,

 - mocno obciążone: 1100 litrów

zatem spójrz na model jednak mniejszy np SC 1351.

Z drugiej strony jest jeszcze jedna teoria która mówi, że podane parametry z od-pieniacza należy podzielić na pół gdyż mogą być za małe, wtedy wrócisz myslami do SC 1455.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno obciążony mialem ma myśli  to ze będzie kilka wiekrzych ryb typu pokolec żółty itp... ale bez przesady nie tak jak ludzie myślą  ze w 450l wsadze 10 pokolcow królewskich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Osseniak1 napisał:

Witam panowie 

Pozwolę  się podpiąć pod temat

Może i mi pomożecie  rozwikłać problem z odpieniaczem

Chcę uruchomić baniak 450l+150l sump

Też jeszcze na 100% nie wiem co tam będzie pływało ale załóżmy że baniak będzie mocno obciążony i teraz pytanie który  odpieniacz kupić  bo są podzielone odpowiedzi i juz mam mętlik w głowie 

Deltec sc1455  czy deltec sc1660

Dajcie znać  dzięki 

Do twojego litrażu brałbym SC1660 jeżeli myślisz o pokolcach i spsach; jest sterowalny więc możesz zawsze skręcić. Model 1455 jest bardzo na styk nie ma sterowalnej pompy, sterowalną ma 1456. Inna opcja to TW 150-200, Schuran 150-200mm, BK 180-200. Przy dużej ilości ryb lepiej mieć zapas. Przy koralach miękich nie musisz mieć wypranej wody do 0 jak przy SPS więc odpieniacz można dać mniejszy. NO3 na poziomie 10 będzie dla nich ok. SC 1351 to do 300l lepiej model wyżej.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał Schuran 150, Mam taki litraż jak planujesz i kolega Panoramiks mi doradził to pienidło i sprawuje się zacnie. Tez mogę do 450 L go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2017 o 00:12, wolan91 napisał:

jak zapraszam ludzi do domu to pierwsza reakcja ale ładnie a druga ale cicho ;) i to nie jest tak że chwale coś co kupiłem tylko kupiłem coś na co musiałem ciężko pracować więc zrobiłem porządny research . Odpieniacz niezawodny , cichy , wydajny , sterowalny . Poleciłem go mojemu przyjacielowi i też twierdzi że strzał w  dziesiątkę .

A czy u Ciebie też wpadał jakoś ten Deltec w wibrację i buczał czy coś? (Steron o tym pisał wyżej)?

A powiedz mi to na mniejszym litrażu i mniej obciążonym akwarium jak miałeś ustawioną tą pompę? "na którym biegu"? No i może i idiotyczne pytanie ale nie miałem wcześniej odpieniacza i muszę go zadać ;) Kiedy wiedziałeś że trzeba zmienić bieg pompy na wyższy itp? 

Niektórzy też piszą, że w tym modelu odpieniacza pompy się lubią psuć, słyszałeś coś o tym może? 

Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam akwarium koło łóżka i w nocy przy zabudowanej szafce, odpieniacz sc1351 przeszkadzał mi zasnąć. W dzień mi nie przeszkadzał. Często na noc go skręcałem 0 1-2 kreski na kontrolerze. Najwydajniej u mnie w 200l pracował na 5 biegu. Niektórzy na  niego narzekali, że buczy, że pompa pada. Ja nie miałem takich sytuacji. Według mnie to idealny odpieniacz do akwarium 160-250l w obiegu do 300max. Przy małej obsadzie i miękkasach na wyższym biegu pociągnie pewnie i 400. To dobry odpieniacz w stosunku cena / jakość. Mogę go polecić. Jeżeli masz wrażliwy słuch w nocy tak jak ja, to polecam brać Twistmana 100 będziesz zadowolony. Często przy wyborze odpieniacza należy dzielić podany przez producenta litraż przez 2. Zwłaszcza przez mniejsze odpieniacze o słabszych pompach. My akwaryści mamy tendencje do przerybiania naszych zbiorników do granic możliwości, szczególnie początkujący, należy przede wszystkim pamiętać że korale to też zwierzęta, a nie rośliny kompletując obsadę. Pooglądaj sobie jeszcze dział nasze akwaria i przepacz sobie akwaria o podobnym litrażu jaki sprzęt tam siedzi i ile ryb pływa. Nikt za ciebie odpieniacza nie wybierze. Każdy system jest inny, co nie znaczy że niepodobny.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Steron napisał:

Powiem tak, mam akwarium koło łóżka i w nocy przy zabudowanej szafce, odpieniacz sc1351 przeszkadzał mi zasnąć. W dzień mi nie przeszkadzał. Często na noc go skręcałem 0 1-2 kreski na kontrolerze. Najwydajniej u mnie w 200l pracował na 5 biegu. Niektórzy na  niego narzekali, że buczy, że pompa pada. Ja nie miałem takich sytuacji. Według mnie to idealny odpieniacz do akwarium 160-250l w obiegu do 300max. Przy małej obsadzie i miękkasach na wyższym biegu pociągnie pewnie i 400. To dobry odpieniacz w stosunku cena / jakość. Mogę go polecić. Jeżeli masz wrażliwy słuch w nocy tak jak ja, to polecam brać Twistmana 100 będziesz zadowolony. Często przy wyborze odpieniacza należy dzielić podany przez producenta litraż przez 2. Zwłaszcza przez mniejsze odpieniacze o słabszych pompach. My akwaryści mamy tendencje do przerybiania naszych zbiorników do granic możliwości, szczególnie początkujący, należy przede wszystkim pamiętać że korale to też zwierzęta, a nie rośliny kompletując obsadę. Pooglądaj sobie jeszcze dział nasze akwaria i przepacz sobie akwaria o podobnym litrażu jaki sprzęt tam siedzi i ile ryb pływa. Nikt za ciebie odpieniacza nie wybierze. Każdy system jest inny, co nie znaczy że niepodobny.

Dzięki śliczne za wyczerpującą odpowiedź :) Mam akwaria słodkowodne i jeśli czegoś szukam w tym temacie lub proszę o pomoc to w miarę szybko się ogarniam, wiem co i jak. Tutaj natomiast to jednak dla mnie duża nowość :) Wszystko trochę inaczej i po prostu chce kupić dobrze :) A najlepsze jest to, że te zdania są czasem tak podzielone i odmienne, że nie mogę się pozbierać ;). Co do Twistmana i głośności to ludzie zaczęli mi polecać bardzo model 150 - ten nowy. Podobno jest jeszcze dużo cichszy od 100-tki ale z kolei nie jest sterowalny i boje się czy rzeczywiście nie wypierze akwarium strasznie ( w słodkim prosta sprawa :) Większy,lepszy lepiej wyczyści czyli GIT ;) tutaj widzę, że jest inaczej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że znajomy ma większy model Deltec SC 1456 i ma on większą kulturę pracy niż Deltec SC 1351 może dlatego że ma on większą pompę i działa on na niższym biegu , oba zbiorniki mają 400 L więc jak dziś mógł bym cofnąć czas na pewno dopłacił bym 150 zł i kupiłbym model większy , ma on też opcje że zlewa się wężykiem odpady bez konieczności wykręcania kubełka ,  wibracji żadnych nie zauważam może jest to problem sieci słyszałem przypadki że ludzie mieszkający na wsi nie mają napięcia czy natężenia stałego i pompy różnie pracują np nie da się ustawić poziomu wody w kominie cz też kołyszący się odpieniacz  .co do komentarzy typu że " twistmann ma servis w polsce i wymiany pompy będą szybkie "   w deltecu nie musisz się o to bać bo wymiany pompy nie będziesz musiał robić , ich stare pompy chodzą po 8 lat nawet ;) Generalnie to jest to czego polecał bym unikać czyli pomp Chinek  takie jest moje zdanie oczywiście zrobisz co będziesz uważał za słuszne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, wolan91 napisał:

Powiem ci że znajomy ma większy model Deltec SC 1456 i ma on większą kulturę pracy niż Deltec SC 1351 może dlatego że ma on większą pompę i działa on na niższym biegu , oba zbiorniki mają 400 L więc jak dziś mógł bym cofnąć czas na pewno dopłacił bym 150 zł i kupiłbym model większy , ma on też opcje że zlewa się wężykiem odpady bez konieczności wykręcania kubełka ,  wibracji żadnych nie zauważam może jest to problem sieci słyszałem przypadki że ludzie mieszkający na wsi nie mają napięcia czy natężenia stałego i pompy różnie pracują np nie da się ustawić poziomu wody w kominie cz też kołyszący się odpieniacz  .co do komentarzy typu że " twistmann ma servis w polsce i wymiany pompy będą szybkie "   w deltecu nie musisz się o to bać bo wymiany pompy nie będziesz musiał robić , ich stare pompy chodzą po 8 lat nawet ;) Generalnie to jest to czego polecał bym unikać czyli pomp Chinek  takie jest moje zdanie oczywiście zrobisz co będziesz uważał za słuszne .

No i super, powiedz mi proszę ale jak to jest... to znaczy model Deltec SC 1456 był by zbyt duży do mojego obiegu (170l)? Czy np mogę go kupić (skoro jest cichszy) a na pompie wysterować żeby szedł na minimum? Czy to tak nie działa. Bo w końcu musi być jednak większy i grubszy i teraz zastanawiam się czy będzie wydajny na najmniejszych ustawieniach pompy itp. Czy jest sens iść tą drogą? Czy lepiej nie kombinować i zostać przy tym modelu 1351? Bo cenowo to rzeczywiście żadna różnica a zakup na długi czas - z tym, że puki co buduję tak jak piszę akwarium 170 l ;) Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów ma mieć główny zbiornik? Bo piszesz że 160l w obiegu. To ile w głównym ze 100l? 150 do takiego litrażu to przesada. Jak chcesz odpieniacz na rurze 150mm to stawiaj od razu przynajmniej 300l baniak 100x55x55. Łatwiej utrzymasz parametry i więcej ryb wpuścisz. Przy okazji będziesz miał od razu odpieniacz docelowy i ograniczysz koszta zakupu nowego bo i tak będziesz pewnie stawiał większy wciągu roku.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Steron napisał:

Ile litrów ma mieć główny zbiornik? Bo piszesz że 160l w obiegu. To ile w głównym ze 100l? 150 do takiego litrażu to przesada. Jak chcesz odpieniacz na rurze 150mm to stawiaj od razu przynajmniej 300l baniak 100x55x55. Łatwiej utrzymasz parametry i więcej ryb wpuścisz. Przy okazji będziesz miał od razu odpieniacz docelowy i ograniczysz koszta zakupu nowego bo i tak będziesz pewnie stawiał większy wciągu roku.

To jest zestaw Rea Sea reefer 170 - czyli główny zbiornik to 60x50x50 (130l). Pytałem o tą 150-tkę, bo po prosru bardzo dużo osób mówiło żebym właśnie kupił taki model i się nie zastanawiał że za duży bo będzie ok... ale coraz bardziej się jednak zastanawiam czy jakaś sterowalna pompa by nie była lapsza np ten Deltec 1351 i jakoś to ustawić na mniejszych obrotach :).. tak że jestem teraz trochę na rozstaju między tym Delteciem a Twistmanem 100... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sterowalna będzie łatwiejsza do ogarnięcia. Będziesz mógł też zmieniać jej wydajność. Jeżeli kupisz nowy odpieniacz, to dostaniesz na niego gwarancję, zachowaj paragon i opakowanie na wszelką ewentualność. Zawsze możesz wtedy oddać sprzęt do sklepu jeśli nie spełni twoich oczekiwań, lub wymienić na inny w tym samym sklepie  za dopłatą. Jeżeli kupisz używany to takiej możliwości nie będzie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Steron napisał:

Na pewno sterowalna będzie łatwiejsza do ogarnięcia. Będziesz mógł też zmieniać jej wydajność. Jeżeli kupisz nowy odpieniacz, to dostaniesz na niego gwarancję, zachowaj paragon i opakowanie na wszelką ewentualność. Zawsze możesz wtedy oddać sprzęt do sklepu jeśli nie spełni twoich oczekiwań, lub wymienić na inny w tym samym sklepie  za dopłatą. Jeżeli kupisz używany to takiej możliwości nie będzie.

Na pewno myślę o nowym, a z tych dwóch, który Ty byś mi polecił tego Delteca 1351 czy Twistmana 100? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.