Skocz do zawartości
Przemek

Farmy koralowców w Indonezji - Java, Bali..

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem udania się do Indonezji w celu poszukiwania nowych dostawców ryb i koralowców - oraz odwiedzenia już istniejących naszych partnerów z którymi współpracujemy od lat. Tak się zdarzyło, że w zasadzie dwa tygodnie temu podjęliśmy decyzję o wylocie do Dżakarty - i zorganizowaniu krótkiej wycieczki na Bali również...

Nie zwlekając za długo - 17 października wylecieliśmy samolotem z Warszawy - i po kilku przesiadkach wylądowaliśmy w Dżakarcie. Tam spędziliśmy dwa dni - następne lot do Denpasar na Bali - i podróż z wynajętym kierowcą po wyspie.

Jednym z interesujących miejsc gdzie między innymi udało nam się dostać była farma koralowców SPS - w zasadzie kilka farm rozmieszczonych wokół Bali - oraz Nusadua (małej wysepki przy Bali).

Mieliśmy okazję przekonać się jak wygląda propagacja - jak przechowywane są koralowce, gdzie "rosną" - a gdzie "dojrzewają" kolorystycznie :)

Wnioski jakie udało nam się wyciągnąć są dosyć zaskakujące - w szczególności że udaliśmy się do Indonezji wyposażeni w zestaw testów/mierników wody/światła - aby "skalibrować" je do prawdziwych warunków w których przetrzymywane są koralowce w naturze.

Jak się okazało - pierwsza z farm była w zasadzie jakieś 200 metrów od domku(typowy balijski bungalow bez klimy - z helikopterem przy suficie :) na wschód - i jakieś 100m od brzegu. Wszystkie "platformy" znajdują się na głębokości około 2.5-3m(przy średnim stanie wody) - nawet acropory deepwater były trzymane na tej głębokości - ale tylko na południu wyspy..

W ogóle - rafy wokół wschodniego wybrzeża Bali - są imponujące - w szczególności te, które w tej chwili odradzają się po El Ninjo który zniszczył wiele raf w 2006 roku. Z relacji firm, spustoszenia w tamtym czasie były naprawdę znaczne - wiele "pól" koralowych zostało pustych - te które przetrwały - zostały przerzedzone bardzo mocno.

Jednak nadal można spotkać wiele miejsc - jak White Sand Beach(niedaleko miejscowości Candidasa) - gdzie możemy dosłownie przy brzegu natknąć się na lasy acropor średnicy - 1.5 - 2m! Naprawdę robi to niesamowite wrażenie.

Jeszcze większe wrażenie robi prażące tam słońce - trafiliśmy na początek pory deszczowej - i choć deszcz padał tylko

raz w nocy - to przy temperaturze 31-33 stopnie w nocy i cholernie wysokiej wilgotności - dla przeciętnego europejczyka temperatury są średnio "komfortowe". W dzień - przy palącym słońcu - w ciągu 2 godzin można opalić się(w zasadzie poparzyć się) na piękny kolor "red lobster" :)

Wracając jednak to samych farm - a moje pytanie - dlaczego rozmieszczone są w różnych miejscach wokół wyspy - usłyszałem - że wiele z nich pełni różne funkcje - na północy wyspy gdzie prądy wody są cieplejsze(na głebokości ok. 3m gdzie są stanowiska hodowlane i temperatura wody wynosi ok. 25.5 - 26 stopni) - koralowce rosną bardzo szybko - jednak odbywa się to kosztem wybarwienia..

Na południu wyspy - gdzie przy dnie jest dosyć silny prąd zimny i temperatura na głębokości 3m nie przekracza 23.5 stopni(!) - koralowce wybarwiają się bardzo intensywnie - co zresztą mieliśmy okazję zaobserwować.

Stanowiska do snorkowania były dosyć łatwe - sprzyjała nam niska fala i niezbyt prażące w tych dniach słońce.

Przejdźmy więc do zdjęć..

Zejście do wody w zasadzie wszędzie było bezpośrednio z plaży - ichniejszych "farm" doglądają lokalni rybacy, aby nikt nie powołany bez zgody właścicieli niczego nie wyciągał..

39.jpg

40.jpg

31.jpg

13.jpg

7.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

W trakcie nurkowania na jednej z farm miałem niezbyt przyjemną okazję do zapoznania się z ichniejszym gatunkiem małych meduz - około 1.5cm - i dosyć jadowitych. Po oparzeniu zostają piekące bąble - uczucie poprzenia w pierwszym momencie można porównać do rozcięcia skalpelem i posypania solą i polania spirytusem.

Miałem ten nie fart że "otarła" o usta - szkoda że nie ma zdjęcia, miałem usta niemal jak tubylcy :D

36.jpg

Tu dla porównania zdjęcia z White Sand Beach - jedna z niewielu na Bali plaż o jasnym piasku - reszta ma plaże czarne lub bardzo ciemne - wynika to z wulkanicznego pochodzenia wysypu. W zasadzie pusta plaża - a 5 metrów od brzegu - mnóstwo ryb(jak 60cm Naso) i koralowców - jak ta niemal 2m acropora..

Ech..

41.jpg

37.jpg

Niedaleko plaży było stanowisko mant i rekinów - a przy plaży pływały żółwie - cholernie szybkie zresztą (jak na żółwie :)

42.jpg

Będąc na wyspie udało nam się zrobić testy wody i światła - wszystko postaram się omówić w następnych postach - w szczególności - że wyniki są mocno zaskakujące..

Teraz idę po gorącą herbatkę - niestety gwałtowna zmiana klimatu po powrocie do Polski spowodowała rozkichanie totalne.. :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna relacja i zdjęcia i te korale super

aż by się tam chciało jechać i zobaczyć na żywo


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Super fotorelacja.Czekam Przemku na dalszą relacje szczególnie na wyniki jakie wyszły Wam.

Czekam w natchnieniu :sleeping:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei - testy wody.

Tu było moje największe zaskoczenie - woda pobierana z różnych miejsc, testy wykonywane naprawdę dokładnie - zakładając więc że salifert przekłamuje - możemy takie "przekłamane" wyniki starać się utrzymywać w swoich akwariach.

1. Twardośc wody

Bez względu na miejsce pobierania wody - wyniki oscylowały między 6.7 a 7.0

2. Wapń - tu także spore zaskoczenie - wyniki między 340 a 365mg/l. W trakcie rozmów z właścicielami farm dowiedziałem się, że w sytuacji gdy przenoszą koralowce do zbiorników przed transportem - i są one tam przetrzymywane nawet dosyć długo - NIGDY nie uzupełniają wapnia. Zauważyli że przy wzroście wapnia powyżej 400mg/l - koralowce miały tendencję do utraty kolorów(!)

3. Azotany - zero.

4. Fosforany - i tu największe zaskoczenie. Wyniki robione małą hanką - wynosiły między 0.09 a 0.16! Odczyt wody bez odczynnika wskazywał na 0.00 - więc robiąc testy kilkukrotnie z tej samej wody - wyniki różniły się czasem o 0.03mg/l

50.jpg

Nie wiem czym to wytłumaczyć - z informacji które otrzymałem wynikało że zimny prąd niesie ze sobą duże ilości pożywienia - stąd też mocniejsze wybarwienie koralowców znajdujących się w morzu po stronie południowej - ale z drugiej strony - w setkach publikacji możemy spotkać się z informacją o tym, że poziom 0.1mg jest granicznym poziomem dla koralowców SPS..

Drugim aspektem o którym już wspomniałem jest temperatura wody - jak widać nawet te 1.5 stopnia(czyli do 23.5) ma znaczący wpływ na wybarwienie/wzrost koralowców..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dodam - że w wielu miejscach na plaży, szczególnie tam gdzie skały wchodzą do wody - spotkać można wiele "kałuż" w których temperatura wody przekracza na pewno 30 stopni(35?) - i bezpośrednio pod słońcem rosną różne gatunki koralowców LPS - jak np. ta Favia.

51.jpg

52.jpg

53.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taki sam wynik ostatnio też miałem na małej hance :w00t:

i szczepki sps mają się dobrze i kolor jest


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wapń - tu także spore zaskoczenie - wyniki między 340 a 365mg/l. W trakcie rozmów z właścicielami farm dowiedziałem się, że w sytuacji gdy przenoszą koralowce do zbiorników przed transportem - i są one tam przetrzymywane nawet dosyć długo - NIGDY nie uzupełniają wapnia. Zauważyli że przy wzroście wapnia powyżej 400mg/l - koralowce miały tendencję do utraty kolorów(!)

Ja od kilku miesięcy mam podobny poziom Ca, nawet pewnie momentami było niżej - po prostu nie mogłem podbić wyżej tego parametru mimo usilnych starań, i w końcu dałem sobie spokój, jak do tej pory nie zauważyłem negatywnego wpływu a wręcz pozytywny :whistle:

PozdrT

Aha - relacja super :thumbsup:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Poniżej jeszcze kilka fotek teraz znalezionych z White Sand Beach - widać dosyć dobrze gdzie zaczyna sie rafa - czasem były to 3-4 metry od plaży.. Przy głębokości ok. 50cm.

Wprawdzie trafiliśmy na bardzo małe fale - jednak jak widać po ukształtowaniu plaży - bardzo często spotykane są tu fal e o wysokości do 5m.. Meybe next time(jak mówią Balijczycy :)

57.jpg

58.jpg

59.jpg

59a.jpg

No i wspomniane wcześniej zdjęcia koralowców na WSB - ten Lobophyton na zdjęciu miał około 5 metrów! Kawał kanapy! :)

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg

66.jpg

Niestety - można także spotkać takie obrazki - jak wykonana w hotelu ściana z żywej skały i koralowców Tubipora musica :(

Jednak trzeba przyznać - świadomość tutejszego społeczeństwa o skarbie który posiadają jest coraz większa - i to cieszy...

67.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze wrociles,

tu tez jest fajnie. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała fotorelacja :unworthy: weryfikująca troszkę nasze stereotypy :)

Wielki szacun :thumbup:

A mam jesio pytanie, jako przedstawiciel płci brzydkiej ....... masz fotki lokalnych koleżanek ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

Nie mam...

W z wiadomych względów.. :D

Ps. Swoją drogą - "one" są takie dziwne - małe jakieś takie - nie nasz gust - możesz mi zaufać. :)

@Stani

Wróciłem w gołych nogach i spodenkach na lotnisko w Wawie - dziwnie się na mnie patrzyli.. :)

Żal było wracać - ale tu także jest bardzo fajnie - najlepsze było opowiadanie im o śniegu i lepieniu bałwana...

Choć oni twierdzą że przy 26 stopniach jest "zimno".. :D


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jedno znalazłem, specjalnie dla Ciebie :)

80.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Świetne zdjęcia :) Ciekawe ile osób poleciało szybko przykręcić grzałki po twoim poście :D

Testy wody, to mnie zaciekawiło najbardziej. Wyszło max 0,16 PO4, ja też tyle maksymalnie wykryłem testem D-D H2Ocean w przybrzeżnych wodach Irlandii.

To był powód rezygnacji ze stosowania tej wody, ale chyba się z nią przeproszę.

Z tego by wychodziło, że te wszystkie historie o PO4 i kalcyfikacji można między bajki włożyć?

Jak to szło? Że PO4 0,03 - 0,05 to już za dużo?

Czyżby kolejne "fakty" rozprowadzane przez producentów absorberów, adsorbentów i reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w testach nie bylo az takich wielkich bledow.

Oceanu nie mozna porownywac do akwarium. Tam jest to wszystrko "w komplecie" a i tak byle wyzsza temp. czy inne zanieczyszczenia to korale padaja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wycieczka :thumbup: i super fotki.

Szkoda że nie zabrałeś dużej Hanki do zbadania PO4 , ta mała to wielkie nieporozumienie i nie można traktować wyników poważnie.

Andrzej „wyjąłeś mi tesłowa z ust”. Mała Hanka ma plastikową optykę i duży błąd pomiaru.

Fajna wycieczka J

PS.

Pozostaje jeszcze kwestia z jaką datą ważności był test Saliferta na KH: 2013, 2015 czy może 2016?. Im starszy test tym wyższa wartość pomiaru.

Pozdrawiam


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjemne z pożytecznymthumbup.gif

Czy związku z wyjazdem, udało się dograć jakiś extra sort do Polski ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew

Niestety nie miałem pod ręką dużej hanki - więc brałem to co jest.

Jednak zastanawiające jest że z żadnym pomiarem nie zszedłem poniżej 0.08mg/l - czy to nie dziwne? Ta sama hank aw domu czy w firmie pokazuje wartości 0.02-0.03 - na czystej solance - 0.00.

Żeby być pewnym - zrobiłem w sumie kilkanaście testów - więc mowy o pojedynczym, przekłamanym pomiarze nie może być mowy.

Nie zamierzam w zadnym wypadku szukać "drugiego dna" w sprawie - jednak przyznam szczerze, że mocno zbiło mnie to z tropu.

@Norbi

Przed chwilą sprawdziłem test -jest to 08-2016.

@Kiflu

Oczywiście - po to właśnie m.in jechaliśmy. W zasadzie już za dwa tygodnie zaczną spływać pierwsze dostawy.

Nastawiamy się na wiele rzadkich odmian koralowców - w tym SPS - jak i ryb.

Jestem przekonany że zarówno jakość importowanych zwierząt jak i ich wybór będzie naprawdę satysfakcjonujący :)

W tym wątku wkleję jeszcze zdjęcia z innych naszych wizyt w firmach tego typu podczas pobytu w Indonezji.

Oto lista zwierzaków na podstawie której zamierzamy zrobić zamówienie przy najbliższej dostawie SPS(farmę tą osobiście odwiedziłem podczas tej wyprawy)

Dodam tylko - że 95% z tej listy do zwierzęta pochodzące z akwakultury - podjeliśmy decyzję o nieimportowaniu zwierząt dzikich(pochodzących z naturalnego środowiska) - jeśli możliwy jest zakup z hodowli - mimo ze nierzadko w wyższej cenie.

Oto lista:

Acropora abrotanoides Red

Acropora cf abrotanoides Red

Acropora abrotanoides Metallic Green

Acropora aculeus PREMIUM Yellow (Best seller)

Acropora austera Purple

Acropora austera Yellow with purple polyps

Acropora batunai Light Blue (Deep water)

Acropora carduus Light Blue

Acropora caroliniana PREMIUM Purple tips (Deep water)

Acropora caroliniana PREMIUM Thin branches, Purple tips (Deep water)

Acropora cerealis Purple tips

Acropora clathrata Yellow

Acropora cophodactyla Pink/ Purple

Acropora delsawii PREMIUM Light Blue

Acropora delsawii Pink / Purple

Acropora digitifera Green

Acropora digitifera Orange

Acropora digitifera Purple

Acropora digitifera PREMIUM Red

Acropora digitifera PREMIUM Lime

Acropora divaricata Pink tips

Acropora divaricata Green with Pink tips

Acropora divaricata Green with orange tips and green polyps

Acropora echinata PREMIUM Green (Deep water)

Acropora echinata PREMIUM Blue tips (Deep water)

Acropora efflorescens PREMIUM Flat with Pink edge

Acropora efflorescens Small branches with Pink tips

Acropora efflorescens Green

Acropora elegans Light pink tips

Acropora fenneri PREMIUM Pink tips (Deep water)

Acropora fenneri PREMIUM Blue tips (Deep water)

Acropora fenneri PREMIUM Green (Deep water)

Acropora florida Métallic green

Acropora formosa Green

Acropora formosa Blue

Acropora formosa Light Blue

Acropora formosa PREMIUM Purple

Acropora formosa Blue & Green

Acropora formosa Lime

Acropora hoeksemai PREMIUM Purple (Best seller)

Acropora hoeksemai PREMIUM Blue

Acropora gemmifera PREMIUM Pink

Acropora gemmifera PREMIUM Lime

Acropora gomezi PREMIUM Purple (Best seller)

Acropora gomezi PREMIUM Blue (Best seller)

Acropora granulosa Blue or Pink tips

Acropora horrida Pink

Acropora horrida Green and Pink

Acropora humilis Green

Acropora humilis Blue

Acropora humilis Pink / Purple

Acropora humilis Orange

Acropora humilis PREMIUM Pink / Purple with Green polyps

Acropora humilis Lime

Acropora hyacinthus Red / Pink

Acropora insignis Pink / Blue tips

Acropora jacquelinae PREMIUM Pink / Blue (Deep water)

Acropora kimbeensis Pink / Green tips

Acropora loiseteae Blue

Acropora longyciathus White / Purple

Acropora loripes Green

Acropora loripes Pink

Acropora loripes Blue

Acropora loripes Blue tips

Acropora loripes PREMIUM Purple with Green polyps

Acropora microphthalma Light blue with blue tips

Acropora millepora Green

Acropora millepora PREMIUM Lime

Acropora millepora Blue-Green

Acropora millepora Red

Acropora millepora Blue

Acropora millepora Purple / Pink (Best seller)

Acropora millepora PREMIUM Purple / Pink with green tentacules

Acropora millepora Green with Orange

Acropora monticulosa Orange / Blue

Acropora multiacuta PREMIUM Purple tips (Deep water)

Acropora nana Purple

Acropora nasuta Blue tips

Acropora nasuta Purple

Acropora navini PREMIUM Light Blue

Acropora (Isopora) palifera Yellow / Green

Acropora paniculata PREMIUM Pinkish / Blueish

Acropra papillare Metallic Green

Acropra papillare Purple

Acropora parilis Green

Acropora parilis Blue

Acropora parilis Blue / Green

Acropora parilis Pink

Acropora pichoni PREMIUM Light Blue tips

Acropora plana Pink tips (Best seller)

Acropora polystoma PREMIUM Cream / Pink/ Blue

Acropora pulchra Purple

Acropora pulchra Greenish with Blue tips

Acropora rambleri PREMIUM Deep water, light Pink

Acropora robusta Green with Orange tips

Acropora secale Purple tips

Acropora secale PREMIUM Purple tips with green polyps

Acropora selago Light Blue

Acropora solitaryensis Green

Acropora sp. Light Blue

Acropora sp. Yellow and Green

Acropora sp. PREMIUM Yellow / Green (Deep water)

Acropora sp. PREMIUM Purple/Pink tips with Green polyps

Acropora sp. Green polyps

Acropora sp. Green

Acropora sp. PREMIUM Thin Branches with pink tips

Acropora subgalabra PREMIUM Light Blue with Green polyps (Deep waters)

Acropora suharsonoi Cream (Deep water)

Acropora suharsonoi PREMIUM Metallic yellow or green (Deep water)

Acropora cf suharsonoi PREMIUM Thin Branches, Metallic yellow or green (Deep water)

Acropora symplex PREMIUM Pinkish/Purple

Acropora tenuis Blue (Best seller)

Acropora tenuis White with blue tips

Acropora tenuis Metallic green (Best seller)

Acropora tenuis PREMIUM Yellow with blue tips

Acropora tenuis PREMIUM Green with blue tips

Acropora tenuis Red

Acropora tenuis PREMIUM Bright Blue

Acropora tenuis Yellow

Acropora tenuis Green

Acropora cf tenuis Green with Thick Branches

Acropora turaki Light Blue

Acropora turaki PREMIUM Red

Acropora valenciennesi Blue / Green

Acropora valida Purple tips

Acropora valida Full Purple color

Acropora vermiculata Yellow

Acropora vermiculata Red

Acropora vermiculata Green

Acropora walindii PREMIUM Deep water, light Green

Acropora yongei Light blue with pink tips

Asteropora sp Purple

Asteropora sp Green

Caulastrea curvata PREMIUM Metallic green

Caulastrea furcata Brown & Green

Caulastrea tumida Green

Cyphastrea sp PREMIUM Red

Cyphastrea sp Green

Echinophyllia aspera Red

Echinophyllia aspera Red/Orange polyps

Echinophyllia aspera Green Polyps

Echinophyllia aspera Yellow Polyps

Echinophyllia echinoporides Green

Echinophyllia echinoporides Red with Yellow polyps

Echinopora lamellosa Green polyps

Echinopora mammiformis Purple polyps

Echinopora pacificus Green

Euphyllia glabrescens Green / Green tips

Euphyllia glabrescens PREMIUM Deep Green (Best seller)

Euphyllia parancora Green

Euphyllia paradivisa

Euphyllia paradivisa Green

Euphyllia sp Green

Favia sp Red and Green

Favites abdita Green

Favites sp Green

Galaxea fascicularis Green

Goniastrea sp PREMIUM Red and Green

Goniopora sp Red with Purple Mouth

Heliopora caerulea Brown with white polyps

Hydnophora excesa Green

Hydnophora rigida Yellow

Leptoseris sp

Leptoseris sp Green

Lobophyllia hemprichii PREMIUM Red

Lobophyllia corymbosa PREMIUM Orange

Merulina ampliata Green / Yellow

Merulina ampliata Pink

Millepora sp

Montastrea colemani Brown and Green

Montipora aequituberculata Red (Best seller)

Montipora aequituberculata Green

Montipora caliculata Green / Purple

Montipora capitata Green with Purple polyps

Montipora capricornis PREMIUM Purple

Montipora confusa Green (Best seller)

Montipora crassituberculata Light Green

Montipora danae PREMIUM Purple with Red polyps (Best seller)

Montipora danae PREMIUM Purple with Green polyps (Best seller)

Montipora digitata Green

Montipora digitata Bleu / Violet

Montipora digitata Red

Montipora digitata Green with Red polyps

Montipora cf digitata Orange

Montipora cf digitata Purple

Montipora cf digitata Green

Montipora efflorescens PREMIUM Purple with Green Polyps

Montpora foliosa Green

Montpora foliosa Green with purple edge

Montpora foliosa Purple

Montipora malampaya Green

Montipora millepora Light Purple

Montipora mollis Purple

Montipora monasteriata Purple

Montipora peltiformis Cream with Purple polyps

Montipora spp Orange

Montipora spp Purple plate

Montipora spp Yellow with purple polyps

Montipora spp White polyps

Montipora spumosa Green with pink edge

Montipora stellata Light Blue

Montipora stellata Green

Montipora tuberculosa Blue - Green

Montipora tuberculosa PREMIUM Red

Montipora tuberculosa Purple

Montipora tugescens Purple with Purple polyps

Montipora undata PREMIUM Green with pink edge

Mycedium elephantotum PREMIUM Green

Mycedium elephantotum PREMIUM Orange polyps

Oulophyllia sp PREMIUM Green

Oxypora sp PREMIUM Red

Oxypora sp PREMIUM Green

Oxypora sp Orange

Pachyseris sp

Pachyseris sp Green

Pavona cactus Green

Pectinia paeonia Yellow

Pectinia lactuca Green

Pectinia lactuca PREMIUM Green/ Yellow with red polyps

Physogyra lichteinsteini PREMIUM

Physogyra lichteinsteini PREMIUM Green

Platygyra sp. PREMIUM Green

Plerogyra symplex PREMIUM

Pocillopora damicornis Pink

Pocillopora damicornis PREMIUM Pink with thin branches

Pocillopora elegans Pink

Pocillopora elegans Green

Pocillopora eydouxy PREMIUM Pink

Pocillopora verrucosa Pink

Pocillopora verrucosa Green

Porites cylindrica Yellow

Porites mayeri Pink

Porites nigrescens Purple

Porites nigrescens Blue

Porites rus Purple

Porites sp Red

Psammocora contigua Green

Seriatopora caliendrum Green / Yellow

Seriatopora guttatus PREMIUM Yellow Deep water

Seriatopora hystrix Pink

Stylophora pistillata Green

Stylophora pistillata Pink

Stylophora pistillata PREMIUM Pink Polyps

Stylophora pistillata PREMIUM Thick Knobby Pink Branches

Symphyllia sp PREMIUM Red

Symphyllia sp PREMIUM Green

Tubastrea micracantha PREMIUM Black

Tubastrea sp PREMIUM Ahermatypique, Orange

Turbinaria mesenterina Yellow

Turbinaria mesenterina Green

Turbinaria peltata

Turbinaria peltata Green

Turbinaria reniformis PREMIUM Yellow

Turbinaria stellulata PREMIUM Pink

Tubipora musica Green


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.