Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Agresja międzygatunkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pterapagon kauderi,rybka która powinna być spokojna, od jakiegoś czasu notorycznie goni mojego Chrysusa. 

Rybki pływały razem ze sobą spokojnie miesiąc, pterapagon pużniej zaczął świrować.

Czy jest jakiś sposób żeby powstrzymać tą agresję? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Jedyne co mi przychodi do głowy to wsadzenie agresora do kotnika, a jak to nie poskutkuje, odłowoć.

Pozdrawiam 

Leszek

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie karcer dla agresora. Z moich doświadczeń wynika,że odłapanie pterapogona to niezła sztuka, powodzenia i cierpliwości w łapaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac chrysus pęta się po jego terytorium. Masz akwarium 105l? Za małe dla tych ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to nie jedyne moje rybki. Jednakże to nie chrysus stwarza problem. 

Zakładam że jak chrysus urośnie do rozmiarów które przerosną moje akwarium, wtedy go odsprzedam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysusa mam ponad rok i muszę powiedzieć że to płocha ryba. Po roku dokładanie tak samo płochliwy jak w dniu wpuszczenia. Natomiast bardzo fajnie dogaduje się z babkami ,valencinnea strigata, w moim przypadku.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agresja to dość trudny i złożony temat i nie da się go zamknąć w jakieś sztywne reguły. U mnie samiec kauderni ma wszystko i wszystkich w ogonie. Stawia się czasami jak hemicyanea próbuje go gonić. Ale nie są to walki tylko krótka rundka pościgowa. Jak wiadomo garbiki to dość charakterne ryby i dość terytorialne. Miałem u siebie 3 sztuki cyanea, hemicyanea i parasema. Cyanea wśród garbików została szeryfem i zajęła baniak kontrolując dwie pozostałe . Parasema z hemicyanea podzieliły baniak na pół i każda objęła swój rewir. Jesli któraś startowała by powiększyć terytorium to cyanea włączała się do akcji i w baniaku panował przez wiele lat względny spokój. Żyły można powiedzieć zgodnie i żadnej łuska nigdy nie spadła. Do czasu aż cyanea odeszła na wielką rafę. Bardzo szybko agresja wśród 2 pozostałych wzrosła na tyle, że obecnie pływa tylko hemicyanea.  


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie, wszystkie rybie utarczki kończą się rundą pościgową. Na szczęście chrysus ma całe płetwy i wszystko ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę.

Myślę nad wymianą chrysusa.

W jego miejsce wpuściłbym gobiodona okinawe żółtego i hexatenie.

 

Czy hexa to dobry pomysł? Boje sie tej rybki, że wprowadzi terror. Czy może lepiej stigmature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malutką hexę jak kupisz to się dopasuje do reszty i nie będzie się sadzić do większych kolegów heh nad gobiodonem się zastanów bo to upierdliwa rybka dla koralowców. Często mniej doświadczeni kupują tą rybkę i później żałują zakupu. Żeby nie było też ją miałem i nigdy "wincyj" heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysus za duży, gobiodon upierdliwy. A jakaś inna żółta rybcia do 100l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz kupić malutkiego chrysusa, nie od razu wielką sztukę. W crazyzoral widziałem ostatnio takiego 3-4cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego po świętach. Miał może 4 cm. Teraz jest już większy niż błazny, i będzie rósł. Pozatym ma kosę z pretapagonem, więc chyba czas na zmiany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.