Skocz do zawartości
Nailo

Wymiana garba szatana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam garba strasznie denerwujący rzuca szczepkami i troche agresor (Chrysiptera cyanea)

Myślę nad zmianą go na coś równie niedużego no i mniej niesmiałego niż e. bicolor który ze skały wychyla się na jedzenie i czasem obadać teren.

Aktualnie 2x błazenek 1x babka 1x e bicolor 1 krewetka czyszcząca i dwa male krabiki plus garb którego chce wymienić :)
Jakieś ciekawe fajne no i małe rybki możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nailo napisał:

Witam,
Mam garba strasznie denerwujący rzuca szczepkami i troche agresor (Chrysiptera cyanea)

Myślę nad zmianą go na coś równie niedużego no i mniej niesmiałego niż e. bicolor który ze skały wychyla się na jedzenie i czasem obadać teren.

Aktualnie 2x błazenek 1x babka 1x e bicolor 1 krewetka czyszcząca i dwa male krabiki plus garb którego chce wymienić :)
Jakieś ciekawe fajne no i małe rybki możecie polecić ?

U mnie ta rybka bardzo łagodna, pływa razem z petrapogonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, elespero napisał:

U mnie ta rybka bardzo łagodna, pływa razem z petrapogonami.

U mnie znów tragedia gania się z babka i bicolorem ;x plus zrzuca szczepki bo jej nie pasuja jak w danym miejscu stoja dlatego tez decyzja o eksmisji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ch. pareasema i mam to samo. Cokolwiek inaczej poustawiam w akwarium a nie przymocuję to od razu szaleje, wkładam rękę to atakuje. Błazenek (2 zamęczyła) i pteropogon pływają tylko pod powierzchnią bo jak podpływają do skały to od razu atak. Każda dodana ryba jest atakowana i zabijana po czasie, więc już nawet nie próbuję. Ale jej dni są policzone, czekam na przesiadkę, bo złapać ją jest strasznie ciężko. Mam już dla mnie załatwiony poprawczak nawet... 20 pokolców nie da sobie w kaszę dmuchać i spadnie na samo dno hierarchii w baniaku. Zemsta będzie słodka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolałbym uniknąć garbikow co do alleniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chrysiptera springeri z błazenkami żyje w zgodzie, ale zdarzyło się, że szczepki zrzucał. Najpierw myślałem, że to ślimaki zepchnęły szczepkę ale jak się przyglądałem z daleka to jednak winny okazał się garbik. Na te Twoje 72 litry to może starczą te cztery ryby, jak pozbędziesz się garbika? Może jakiś mały salarias, parka gobiodon histrio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ,,stadko'' 6 garbików, 2 rodzaje  i nie ma z nimi żadnego problemu , czasem się trochę pogonią po akwa ale to bardziej zabawa niż rywalizacja :) wg mnie możesz kupić Salariasa bardzo wdzięczna ryba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice wiem jak u innych, ale u mnie Salarias prawie zabił babkę symbiotyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias będzie głodował bo glonów brak :P ta parka gobidonow brzmi kuszaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nailo napisał:

Salarias będzie głodował bo glonów brak :P ta parka gobidonow brzmi kuszaco

Salarias mrożonkami i  suchym nie pogardzi. U mnie wcina wszystko co wpadnie do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwodzę się na dany moment nad 

oxymonacanthus longirostris x1 

pseudochromis splendens x1

Goibony (parka) 

Raczej wszystko do ogarnięcia kwestia znalezienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.