Skocz do zawartości
Pirotechnic

jaka grubość szyby - duże akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ chcę zweryfikować to, co proponuje mi wytwórca, jakiej grubości powinno być szkło, przy akwarium o wielkości 250cm x 100cm x 100cm ?
Czy ktoś ma podobną wielkość ? Z jakiego rodzaju szkła ? Czy wzmocnienia dodatkowe - jeśli tak jakie i ile.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi do tematu.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do aquario sobie oni maja podobne 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, silvia napisał:

No właśnie na google szukałem, wszystko maks wielkość to 200cm x 60, ciężko znaleźć normy powyżej tego wymiaru.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie zrobiłbym z 19mm plus wzmocnienia. 15 z dobrymi wzmocnieniami też powinno wytrzymać ale lepiej dołożyć te parę stówek i spac spokojnie:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW do @Snocho i będziesz wiedział co i jak


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek akwarium szczecin dzwonisz i wiesz.nie raz widzialem ze robil baseny he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sosna napisał:

przemek akwarium szczecin dzwonisz i wiesz.nie raz widzialem ze robil baseny he

Przemek będzie mi kleić na miejscu, dlatego zastanawiam się czy to co podał jest faktycznie taką koniecznością :) bo sugerował 24mm.
Wiem, że jest dobry w tym co robi.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Pirotechnic napisał:

 sugerował 24mm.

bez wzmocnień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pirotechnic napisał:

Przemek będzie mi kleić na miejscu, dlatego zastanawiam się czy to co podał jest faktycznie taką koniecznością :) bo sugerował 24mm.
Wiem, że jest dobry w tym co robi.

Jeżeli fundusze pozwalają to lepiej zainwestować w grubszą szybę i wzmocnienia. Chyba że chcesz po zalaniu mieć szybę profilowaną  :P

Wysokość i głębokość da spory nacisk na szybę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poco kombinować jak koń pod górkę .

Skoro fachowiec mówi ,że zrobi z 24mm to tak musi być, to on bierze odpowiedzialność na siebie za wykonaną robotę. 

Jestem budowlańcem i trochę by mnie wkurzyło jakby mi ktoś sugerował użycie betonu B15 a nie B25 bo jest droższy .

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kris81 napisał:

Ale poco kombinować jak koń pod górkę .

Skoro fachowiec mówi ,że zrobi z 24mm to tak musi być, to on bierze odpowiedzialność na siebie za wykonaną robotę. 

Jestem budowlańcem i trochę by mnie wkurzyło jakby mi ktoś sugerował użycie betonu B15 a nie B25 bo jest droższy .

 

Nawet mi nie wspominaj o B25 bo musze wykuć w wylewce (15cm) otwór pod kanał.:wallbash:

Dokładnie, jak szklarz zaproponował grubość szkła, to taka ma być i finito, i śpimy spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No swoje obecne też mam o 3 mm grubsze, niżeli zalecane :)

Akwarium tym razem z wzmocnieniami wbudowane w ścianę, więc trochę będzie tej wody:] Pod akwarium bloczki m6 lub m7 i płyta drogowa :) Wytrzyma masę.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf@Kris81- a co jeśli fachowiec mówi, ze na chudziaka trzeba B25 ? albo B30 ? ;) Więc warto pytać dlaczego taka grubość szyby, są fachowcy i fachowcy.

To tak adhoc tematu budowlanego ;) Wracając do akwarystycznego. Poniżej tabelka ponoć oparta o normę DIN32622.

Nie ma długości  2500mm więc ciężko się odnieść czy 24mm jest ok czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Z jakiego szkła ma być to akwarium?

Optiwhite Pilkingtona zdaje się, że max 19mm grubości. Więc pewnie float z Guardiana ?

 

656c1eb86731.jpg

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, VDR napisał:

@volf@Kris81- a co jeśli fachowiec mówi, ze na chudziaka trzeba B25 ? albo B30 ? ;) Więc warto pytać dlaczego taka grubość szyby, są fachowcy i fachowcy.

To tak adhoc tematu budowlanego ;) Wracając do akwarystycznego. Poniżej tabelka ponoć oparta o normę DIN32622.

Nie ma długości  2500mm więc ciężko się odnieść czy 24mm jest ok czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Z jakiego szkła ma być to akwarium?

Optiwhite Pilkingtona zdaje się, że max 19mm grubości. Więc pewnie float z Guardiana ?

 

656c1eb86731.jpg

 

daj spokój z tymi tabelkami, są tutaj fachowcy co lepiej wiedzą :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.