Skocz do zawartości
@Pawel

Ktora lampa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat odnośnie lampy. Zdecydowałem się na Pacific Sun do akwarium 150x55x65h. 

I teraz myślę czy wybrać model ledowy metis hyperion 3x145w czy hybryde 3x75w  led + 4x54w t5?

Obsada koralowcow to glownie lps i miękkie. Może jakiś sps sie trafi. 

Co sądzicie? Na którą lampę byście stawiali i jakie macie doświadczenia z lampami PS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały dylemat odnośnie lampy. Zdecydowałem się na Pacific Sun do akwarium 150x55x65h. 
I teraz myślę czy wybrać model ledowy metis hyperion 3x145w czy hybryde 3x75w  led + 4x54w t5?
Obsada koralowcow to glownie lps i miękkie. Może jakiś sps sie trafi. 
Co sądzicie? Na którą lampę byście stawiali i jakie macie doświadczenia z lampami PS? 
Jak zasmakujesz w Sps to innych nie będziesz chciał. Ja bym wybrał hybryde. Ale 80w.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, elespero napisał:

Jak zasmakujesz w Sps to innych nie będziesz chciał. Ja bym wybrał hybryde. Ale 80w.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

1) Pytałem o lampę głównie dla lpsow. Nie gustuje w patykach, wolę jak w zbiorniku się buja. 

2) Lampa z t5 80w jest dłuższa niż akwarium i po co mi az 320w t5 i 300w led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pawel_Q napisał:

1) Pytałem o lampę głównie dla lpsow. Nie gustuje w patykach, wolę jak w zbiorniku się buja. 

2) Lampa z t5 80w jest dłuższa niż akwarium i po co mi az 320w t5 i 300w led?

PS jest dłuższa niż ATI, sugerowałem się wielkością ATI.

Ledy jak i świetlówki mają swoje zalety i wady, w połączeniu dają naprawdę fajne efekty. Zwłaszcza że masz wysoki baniak to ledy Ci go doświetlą a świetlówka jako uzupełnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELESPERO, nie widziałeś na żywo lampy LED pewnie od Pacific Sun ?

Ja mam 4x145W u siebie, 9 kanałowy metis. Bajeranka i w zupełności starcza na 65cm głębokości, a mam na 60% mocy ustawioną. Z korali LPS i miękkasy u mnie. 
SPS mi się także nie podobają :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pirotechnic napisał:

ELESPERO, nie widziałeś na żywo lampy LED pewnie od Pacific Sun ?

Ja mam 4x145W u siebie, 9 kanałowy metis. Bajeranka i w zupełności starcza na 65cm głębokości, a mam na 60% mocy ustawioną. Z korali LPS i miękkasy u mnie. 
SPS mi się także nie podobają :D

Lamp PS nie widziałem w akcji. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sporo lamp LED się chowa przy nich :) A nie ma co mówić już o chińskich. Wiele osób bierze samoróby czy chinki i potem mówią, że Led sa do d*py i jedynie świetlówki godne uwagi :)

A przeliczyć koszt świetlówek wymienianych co 6-12 miesięcy, dołożyć to do naprawdę konkretnej lampy led i mieć zadowolenie :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Pirotechnic napisał:

No to sporo lamp LED się chowa przy nich :) A nie ma co mówić już o chińskich. Wiele osób bierze samoróby czy chinki i potem mówią, że Led sa do d*py i jedynie świetlówki godne uwagi :)

A przeliczyć koszt świetlówek wymienianych co 6-12 miesięcy, dołożyć to do naprawdę konkretnej lampy led i mieć zadowolenie :)

A według Ciebie opłaca się kupować 2 letnią lampę od Ps? Mam ofertę hybrydy dwukrotnie tańszej od nowej. Cena trochę kusi. Znalazłem kilka wzmianek że rdzewieją i to mnie martwi.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały dylemat odnośnie lampy. Zdecydowałem się na Pacific Sun do akwarium 150x55x65h. 
I teraz myślę czy wybrać model ledowy metis hyperion 3x145w czy hybryde 3x75w  led + 4x54w t5?
Obsada koralowcow to glownie lps i miękkie. Może jakiś sps sie trafi. 
Co sądzicie? Na którą lampę byście stawiali i jakie macie doświadczenia z lampami PS? 


Ja mam akwarium 70h co prawda jeszcze nie stoi. Ale juz w weekend bedzie. Kupiłem lampe PS metis hypierion R2 3x150W.

Na sucho swieci pieknie. I pieknie sie prezentuje. Mam nadzieje ze doswietli mi baniak jak trzeba ale mysle ze przy tej mocy i tych ledach raczej na spokojnie.

Dobrze ze posluchalem Wojtka i odezwałem sie do Reefshop w tym temacie.

Trafilem perelke za super pieniadze.
fd449de103516305a458600a75d78926.jpg

To juz wieczorne gasnace swiatlo na okolo 30%mocy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lapsiak84 napisał:

 


Ja mam akwarium 70h co prawda jeszcze nie stoi. Ale juz w weekend bedzie. Kupiłem lampe PS metis hypierion R2 3x150W.

Na sucho swieci pieknie. I pieknie sie prezentuje. Mam nadzieje ze doswietli mi baniak jak trzeba ale mysle ze przy tej mocy i tych ledach raczej na spokojnie.

Dobrze ze posluchalem Wojtka i odezwałem sie do Reefshop w tym temacie.

Trafilem perelke za super pieniadze.
fd449de103516305a458600a75d78926.jpg

To juz wieczorne gasnace swiatlo na okolo 30%mocy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mogę wiedzieć dlaczego wybrałeś model r2 a nie s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzech powodów. Po pierwsze nie mialem 6tys na lampe. Po drugie oferta byla naprawde atrakcyjna bo trafilem model powystawowy jeszcze 18miesiecy na gwarancji z wymienionymi wentylatorami a po trzecie 450W które mozna wykorzystac w przyszlosci jak bym zdecydowal sie przejsc z LPS na SPS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lapsiak84 napisał:

Z trzech powodów. Po pierwsze nie mialem 6tys na lampe. Po drugie oferta byla naprawde atrakcyjna bo trafilem model powystawowy jeszcze 18miesiecy na gwarancji z wymienionymi wentylatorami a po trzecie 450W które mozna wykorzystac w przyszlosci jak bym zdecydowal sie przejsc z LPS na SPS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

450W to sporo, trochę myślałem nad 3x75w, ale ta może być za słaba, dlatego jeszcze spojrzałem na hybrydę. Hybryda lepiej doświetli baniak, ale nie wiem czy przy lpsach jest konieczna. Różnica ceny przy 3x145, a 3x75 jest wyraźna. 3x145 i 3x75 + t5 to praktycznie ta sama stawka. 5 i pół tysiąca to dużo, dlatego myślę jeszcze nad używaną. W chwili obecnej znalazłem tylko 3x150+4x54w t5 za około 3 tysiące, ale już po gwarancji, produkcja druga połowa 2015 r. Jak długo żyją lampy od PS? :) 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na ogłoszenie Przemka z targowiska. Myślę że ma pasującą Tobie lampę na sprzedaż w dobrej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadario napisał:

Popatrz sobie na ogłoszenie Przemka z targowiska. Myślę że ma pasującą Tobie lampę na sprzedaż w dobrej cenie...

Myślisz o Pandora Hyperion S 3x75W + 8x54W T5? Gdyby była 4x54W T5 to z miejsca bym brał :) 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Światła aż za dużo, więc będziesz miał spory zapas na przyszłość. Świetlówek nie musisz włączyć wszystkich. Cena moim zdaniem jak za taką lampę bardzo atrakcyjna. Pewny sprzedawca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego nowego oprogramowania lampy mają 4 możliwe programy gotowe do użycia (hawaii, bali sun, fiji i jeszcze jeden) , a jak ktoś lubi grzebać może dla całej doby przypisać moce sekundy po sekundach moc poszczególnych kanałów. Dodatkowo efekty pogodowe, efekt sezonowości, stefowanie fazami księżyca i ich barwą programową (4 opcje) i siłą natężenia.

Kolejna sprawa to globalne ustawienia mocy lampy i siły lampy w trybie awaryjnym i ręcznym.
Serwis polski a co za tym idzie, na telefon wszystko pomogą jeśli coś się stanie, a nawet tak jak było u mnie, przysłano mi nowy komputer sterujący lampą i jak dla kompletnego laika krok po kroku pan z serwisu jakby siedział obok mnie, podawał instrukcje dokładne przez telefon i sam wszystko wymieniłem. Cała naprawa z serwisem - 2 dni robocze. 

Do innych firm musiałbyś odsyłać lampę :P I jeszcze nie wiadomo ile by zeszło. A u mnie przez dwa dni świeciła na trybie awaryjnym :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rdzewieją Wam lampy PS? Jeżeli tak to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pawel_Q napisał:

A czy rdzewieją Wam lampy PS? Jeżeli tak to po jakim czasie?

miałem jedna 4-5 letnia i nie pordzewiałą była a teraz inna 5 letnia i brak grama rdzy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgar napisał:

miałem jedna 4-5 letnia i nie pordzewiałą była a teraz inna 5 letnia i brak grama rdzy 

A po tylu latach zauważyłeś jakieś wady tych lamp? Coś się psuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tych lampach nie ma się co zepsuć, jedynie z czasem wentylatory zaczynają głośniej chodzić jak nie są czyszczenie w miarę regularnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pirotechnic napisał:

No to sporo lamp LED się chowa przy nich :) A nie ma co mówić już o chińskich. Wiele osób bierze samoróby czy chinki i potem mówią, że Led sa do d*py i jedynie świetlówki godne uwagi :)

A przeliczyć koszt świetlówek wymienianych co 6-12 miesięcy, dołożyć to do naprawdę konkretnej lampy led i mieć zadowolenie :)

A ledy się nie zużywają? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, elespero napisał:

A ledy się nie zużywają? 

Jaka jest ich żywotność w lampach PS? 5, 8, 13 lat? :D 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pawel_Q napisał:

Jaka jest ich żywotność w lampach PS? 

No np. w tych lampach. Ile wytrzymują? Spora ilość ludzi twierdzi że ledy się nie zużywają. Ja zaś twierdzę i są to tylko moje spostrzeżenia że nie ma rzeczy które się nie zużywają

Za lampę led wywalasz 7000zł, za lampę T5 8x54W ze świetlówkami wydasz max 2500zł. zostaje Ci 4500zł, średni koszt wymiany to 500zł czyli wystarcza na 5lat dobrego światła.

Ciekawe jak po 5 latach świecą ledy, ile tracą na wydajności?

Ale jest jeden ważny aspekt, że świetlówkami nie doświetlisz 65cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i głębszy zbiornik doświetlę. Bo tę lampę co mam, zamierzam wykorzystać przy 2xx cm x 100cm x 100cm (dwójka z przodu z xx bo nie wiem dokładnie ile będzie, ale nie mniej niż 200cm, ale tez nie więcej niż 250cm) i jestem przekonany że wtedy pewnie ją odpalę na 100% mocy :)

Wiesz, jeszcze po 2-3 latach nie zauważyłem zużycia,rdzy czy głośnej pracy wentylatorów :P


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pirotechnic napisał:



Wiesz, jeszcze po 2-3 latach nie zauważyłem zużycia,rdzy czy głośnej pracy wentylatorów :P

Tu jest już duży plus,

A mierzyłeś może światło przy kupnie i teraz? O ile spadła wydajność?

Była by to naprawdę świetna informacja dla ludzi co stoją przed wyborem lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.