Skocz do zawartości
sky

jvp-102

Rekomendowane odpowiedzi

czemu tak mówisz ?? opinie ogólnie ma niezłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulator jvp - kosztuje tyle co pare "browarów" , więc nie oczekuj najwyższej jakości .

Ja osobiście mam już 3-ci zestaw tych cyrkulatorów /oprócz jvp , w akwa pracują inne "chinole" jebao/   - nie są idealnie ciche /ale "hałas' ich pracy to nie jakaś mega tragedia/ ,

poza tym w porównaniu z cyrkulatorami z "wyższej półki"  - zdecydowanie szybciej spada ich moc/wydajnośc /więc czas eksploatacji jest zdecydowanie krótszy i trzeba kupować nową jvp - ale za to cena jest przecież naprawde śmieszna :thumbup:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wydajnością to się zgodzę, mi jedynie chodzi właśnie o chałas, dla porównania mam sw-8 i na najniższym biegu jest dużo głośniejszy niż ten vp-110 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś JVP-101 do pierwszego akwarium i o dziwo od samego początku był niesłyszalny, po czasie dokupiłem mały cyrkulator tunze - no i był minimalnie głośniejszy od JVP, chociaż dalej cichy. Była też jakaś koralia, chyba najcichsza. Teraz mam chińskie jebao jak co druga osoba na tym forum, one też nie są tak ciche jak mój JVP, tak na prawdę to najgłośniejsze cyrkulatory jakie dotąd miałem. Dzisiaj tego JVP używam do mieszania wody na podmianki, przepracował u mnie łącznie około 4 lat, nigdy się nawet nie zająknął, dalej cichy... Generalnie jak na około 40 zł jakie za niego zapłaciłem to naprawdę nieźle, zapracował na siebie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mniejszym akwarium miałem 2 szt i raczej ich nie byli słychać ,jedyna kicha to po zaniku prądu "wsteczny bieg im się włącza" :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,, z tym wstecznym biegiem to również jebao czasami ma problem ,

przy podmianie wody - kiedy wyłączam cyrkulacje /bo poziom wody w akwa sie obniża ,poniżej cyrkulatorów/ ,  też mi się zdarzyło pare razy że cyrkulatory po włączeniu "zasysają wode" 


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden jvp i do niczego innego niż mieszania wody na podmianę już go nie kupię ;) Ale z tym że jest cichy to się zgodzę, tylko zawsze trzeba go przypilnować by ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sky napisał:

czemu tak mówisz ?? opinie ogólnie ma niezłe

Moja opinia jest inna:) odpaliłem je, bo miałem dwa, parę razy do mieszania soli i nie dość, że moim zdaniem głośne to jeszcze zawieszały się często. Oddałem za grosze

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa JVP-202. Jeden na stałe cyrkulator w akwa drugi do mieszania soli w dolewce. Oba ciche i niezawodne. Niestety, ale chińszczyzna to loteria. Tyle, ze coraz częściej trafiają się wygrane. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jvp to "loteria" . Miałem 4 szt. trzy były bardzo ciche, za to ta głosniejsza zawsze dobrze startowała. Pozostałe różnie,  raz wogóle,  innym razem "na wstecznym". Ogólnie uważam że są dobre, trzeba się jednak liczyć z wymianą co jakiś czas. Na wielki plus - cena.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 szt  w 2010 roku. Dwie do akwarium, dwie na półkę. Ostatnia odmówiła współpracy w ubiegłym roku. Pompy ciche i wydajne. Defekty na przestrzeni lat to pęknięta ośka ceramiczna (wymieniona na taką z włókna węglowego) czego objawem była głośna praca. Wszystkie skończyły żywot na rozwalonym kablu przy wyjściu z pompy.Teraz zakupiłem dwie kolejne i dalej będę ich używał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A używa ktoś może serii jvp-120 o mniejszych wymiarach i wydajności 3000l/h?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Dnia 24.02.2018 o 22:01, Pawel_Q napisał:

Mam jeden jvp i do niczego innego niż mieszania wody na podmianę już go nie kupię ;) Ale z tym że jest cichy to się zgodzę, tylko zawsze trzeba go przypilnować by ruszył.

dokładnie używam do tego samego, ale i tutaj czasami mnie drażni, muszę go kilka razy włączyć i wyłączyć żeby kręcił w odpowiednią stronę, widziałem wersje na magnesie nie wiem jak się sprawuje, mój ma przyssawkę, w której złamałem dźwignię pompki chyba za drugim razem jak ją przyczepiałem hehe tutaj akurat cena odzwierciedla jakość w 100%

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

dokładnie używam do tego samego, ale i tutaj czasami mnie drażni, muszę go kilka razy włączyć i wyłączyć żeby kręcił w odpowiednią stronę, widziałem wersje na magnesie nie wiem jak się sprawuje, mój ma przyssawkę, w której złamałem dźwignię pompki chyba za drugim razem jak ją przyczepiałem hehe tutaj akurat cena odzwierciedla jakość w 100%

U mnie też się złamała i trochę trzeba pokombinować by przyssać do szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak jak pisałem są słabej jakości, ale w tej cenie są super, do morskiego bym ich nie wsadził nigdy wolał bym mieszać patykiem :), gdzieś tam na początku mojej przygody z akwarystyką morską miałem taką w akwarium i i odczepiła się od szyby, zrobiła mi w akwarium jesień śreniowiecza, do mieszania solanki jest super polecam

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.