Skocz do zawartości
metmez

Jakie 2 świetlówki dołączyć do LED?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

do swojej lampy Qmaven 230W LED planuję dołożyć 2 świetlówki 39W każda. Macie sugestie jakie kolory T5 dorzucić najlepiej? W baniaku są LPS, SPS i niewiele miękkich. Tendencja idzie jednak w stronę SPS zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś aktyniczne z takich najlepiej skorzystają korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale, że obydwie aktyniczne czy jedna aktyniczna jedna jakiś niebieski/różowy/biały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych białych / różowych , dobierz 2 świetlówki niebieskie posiadają one spore widmo światła zielonego które stymuluje wzrost korali SPS , białe itp na ledach se ustawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli np. 2 x GIESEMANN ACTINIC BLUE?

jakie świetlówki polecacie w takich kolorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak dołożyłem do ledów 2x  ATI - Blue Plus korale wystrzeliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to mam nadzieję, że u mnie też tak będzie ;) dzięki za info. możesz z ciekawości pokazać jak dołożyłeś T5 i jak wygląda zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dopiąć do pytania. Mam lampę DIY 120W mocy, diody royal blue/blue/aktynika/uv do białych w stosunku 5:1. Ogólnie lubię bardziej niebiesko. W związku z rozbudową zbiornika chcę dodać światła, planuję zbudowanie hybrydy czyli dodać t5. Początkowo 2 a później jeszcze 2. Jakie polecicie świetlówki. Myślałem nad 2x ati blue plus na początek a później jeszcze 2x ati coral plus. Korekta biało/niebiesko może być dokonana z poziomu sterownika lampy led. Uważacie, że taki układ światła da radę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam też nad opcją 1 x ati blue plus + 1 x ati coral plus. Jak będziesz później dokładał jeszcze dodatkowe 2x39W, możesz powtórzyć zestawienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,

polecam te dwie rury. Blue Plus - wiadomo, a Coral Plus daje troche roznych barw - to moj ulubiony zestaw. :rolleyes:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Stani. W sumie Twoje zdanie chyba zadecydowało. Kilka osób mówiło żeby dać 4x blue plus, ale wydaje mi się, że wraz z lampą było by za niebiesko. A efekt coral plus jakoś przypada mi do gustu. Niby światło dzienne a jednak podbija fluo i daje żywe kolory... Ruszam z nowym akwarium więc pochwalę się za jakiś czas efektami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także będę dokładał 2 świetlówki 39W do LED- sporo poczytałem i faktycznie połączenie ATI blue plus i ATI coral plus jest najczęściej polecane lub 2x ATI blue plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj właśnie dołożyłem T5 do Ledów 2x39W dałem: Sylvania Marinestar(15000K) i Coralstar(25000K). Jako dołożenie spoko ale jak świecą same to średnio tak jak by szaro, brakuje mi jednak trochę "żółtego" ale to indywidualna sprawa kto co lubi. Ja się przyzwyczaiłem do połączenia ledów 6000-7000K cree (bo takie miałem dostępne)  z royal blue 445-455nm. Wydaje mi się że jak dołożysz 10000-15000K oraz coś z zakresu 20000K to najmniej Ci się pozmienia,chociaż do końca nie wiem jakie masz światełko. Dołożyłem T5 bo jednak same ledy - nie miałem do końca przekonania.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię. Podjąłem decyzję, że dołożę na początek 1 x blue plus i 1 x coral plus. To połączenia najbardziej mi się podoba, a korale myślę, że też będą zadowolone. Zobaczę jak to wszystko będzie działało, w razie potrzeby dorzucę kolejne 2x39w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2018 o 17:37, metmez napisał:

Dzięki wszystkim za opinię. Podjąłem decyzję, że dołożę na początek 1 x blue plus i 1 x coral plus. To połączenia najbardziej mi się podoba, a korale myślę, że też będą zadowolone. Zobaczę jak to wszystko będzie działało, w razie potrzeby dorzucę kolejne 2x39w.

blue plus i coral plus sprawdziły się czy coś zmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się sprawdziły. Na chwilę obecna mam 2xblue plus + 2xcoral plus. Zwierzaki bardzo lubią[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dodałem do lampy led diy 4:1. ati blue plus i coral  plus. Światło wymiata lps-y napompowane aż miło. Sps-y zadowolone zdam relacje z przyrostów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wstaw jakieś zdjęcie z takim zestawieniu.

2xblue plus + 2xcoral plus.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa na Blue blusx2 i coral plus x2, w lampie PS Pandora hyperion S, kanały czerwony i amber skręcone na 40%, reszta max, moc ogólna lampy na 80%.  Balans bieli w komórce na 7000K. 

IMG_20190324_140933.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dołożeniu do lamy LED DIY ,1x ATI blue plus i 1x koral plus są zmiany na plus 11bcc4ee893c08c2af8b8cd20c269827.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.