Skocz do zawartości
Gato

Heliofungia

Rekomendowane odpowiedzi

@Raffy14 

Robiłem to co piszesz, bez skutku.

Dzięki, dziś jej oszczedze kąpieli.

Na tym forum spotkalem się z taką informacją, że między innymi miedź wpływa na wybarwienie koralowców. 

Spokojnie, nie zacznę stosowac radykalnych metod póki jej nie dam do innego baniaka :D

@fresz33

Dzięki !

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) miedź zabija zooxantele w koralu, zostawiając samą tkankę koralowca z minimalną ilością zooxanteli, dzięki temu uzyskasz co najwyżej bardziej rozjaśnioną barwę, nie zaś zam kolor za który są odpowiedzialne inne dodatki - mikro. 

Miedź jest toksyczna dla bruzdnic - to te glony co zwią je dninoflagellates, one żyją też w koralach. Dodatkowo miedź jest toksyczna dla skorupiaków oraz dla mięczaków, i myślę że jeszcze dla wielu wielu organizmów - w tym dla ludzi.

Daj na wstrzymanie z tą miedzią, zwłaszcza dla LPS, to można robić jak się ma wielką wiedzę i chce się na skróty uzyskać bardzo pastelowe kolorki w Acroporach, ale z umiarem, miedź zawiera jeden preparat z firmy KZ do "pastelyzacji" SPSów ale zapomniałem nazwy.

Co do Metody probiotycznej z bakteriami i pożywką, przy niskim KH i miksowaniu różnych szczepów bakterii powinno zaskoczyć, no chyba że masz mało miejsca do osiedlenia się bakterii (siproax, skała) oraz mały i słaby odpieniacz ( nie nadąży wywalić nadmiaru bakterii z słupa wody i robią się zakwity, słabe natlenienie niskie pH)

przy po4 0,2 u mnie poleciała trachyphyllia w 4 dni :/ też dipowałem bo głupi byłem myślałem że to infekcja a to było po4 - miałem do kitu test Saliferta, zmieniłem na lepszy innej firmy a tu 0,2 za późno się zorientowałem i koral mi padł, a mogłem komuś go dać na przechowanie ale nie wpadłem na ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura

To było konkretne :D

Natomiast, akwesanu chcialen użyć tylko do zwalczenia nadmiaru PO4. (FO36 lepiej pochłania fosforany od phose guard ?)

Dodatkowo z niewiedzy liczyłbym na wybarwienie koralowców <_<

Miejsca bakterie maja dużo, 5 litrów siporaxu, skały troche mniej bo na 600L w obiegu mam 80kg. Z info sklepowych, taka ilosć siporaxu powinna wystarczyć (poprawcie mnie jeżeli to nie prawda)

 

Do tego odpieniacz BubbleMagus cruve D9 przeznaczony do obsługi od 600 do 1500L.

Ura, oprócz SpecialBlend jakie bakterie mógłbym dokupić aby mieszczać szczepy ? 

Obniżeniem KH zajme sie przy podmianie, innej metody na jego obniżenie nie znam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorbery na bazie aluminium są wydajniejsze i szybsze i mocniejsze - Phosguard - białe kuleczki = aluminium.

 - Te ba bazie aluminium wymocz dobrze w wodzie RODI przed użyciem - uwaga zagotują wodę (śilna reakcja egzotermiczna :p)

 - Te na bazie żelaza nie trzeba płukać, drobna frakcja dobrze wpływa na łapanie Po4 - po jakimś czasie zostaje wywalona przez odpieniacz (uwaga efekt czerwonej burzy w akwa można się wystraszyć tego błota)

a te na bazie żelaza działają wolniej i delikatniej, ale są bezpieczniejsze, te z aluminium potrafią uwalniać aluminium do wody gdy pH za bardzo spadnie - nie mam pojęcia do jakiej wartości powinno być na opakowaniu, kiedyś używałem pochłaniacza włoskiej firmy Eqou evoluzione i tam pisali w instrukcji o tym.

Ja mam 5 litrów na 250 litrów akwarium, to co piszą w instrukcjach tych wkładów można wsadzić w buty w sumie, żywej skały mam około 18 kilo. 

z bakterii używam też np Bacrter7 od Brightwell Aquaristic, do tego dodaje czasami KZ bio mate, Zoebaka. Przy tej metodzie nie poleca się dawać adsorberów na Po4 bo bakterie go potrzebują do wzrostu - by równo spadało No3 i Po4 muszą być oba składniki, jak wyciągniesz Po4 adsorberem to No3 nie ruszy - nawet jak będziesz zwiększał dawki bakterii i pożywki.

 

Za kolory odpowiadają tak w skrócie:

- żelazo - kolor zielony ( do podbijania zieleni używam KZ Eisen Concentrate) 

- jod, fluor - niebieski  ( do podbijania niebieskiego używam Kalium jod fluor concentrate od KZ ) 

- potas - czerwony ( jak wyzej )

A tak na co dzień to i tak leje się pełny balling od AF ze strongami, czyli już z mikro, dodaje tylko to czego akurat brakuje w akwarium i widzę że jakiś kolor blaknie.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Raffy14 napisał:

Ura, żelaza :)

:) zedytowałem, wow ale byk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ura napisał:

:) zedytowałem, wow ale byk.

To przeczytaj dokładnie i jeszcze raz edytuj :) - zostały ci jeszce dwa "rzelaza" :D

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.