Skocz do zawartości
fal

Wyciąganie kolorów korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak sobie pomyslałem , że fajnie by było gdyby osoby ktore naprawdę wiedzą o co w morszczyźnie chodzi podzielili się swoją wiedzą na temat wybarwienia korali.

I tak np : zeby uzyskać kolor żółty , muszą być spelnione nastepujace warunki ........ , żeby barwa byla bardziej intensywna dodaj ......... , dodanie potasu powoduje ....... , dodanie jodu powoduje ....... itd... myślę że to wszystkim nam by bardzo pomogło. Jesli uważacie , że pomysl jest zły to proszę usunąć wątek.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy zna angielski , dlatego fajnie by było mieć to na naszym forum po polsku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczne tylo co wiem - jod wzmacnia niebieski, tylko ze predzej po zoltych koralach zobaczysz ze przesadziles niz po niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Jest opcja w explorer tłumaczenie i idzie sie nawet doczytac to co kol."kidult" zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

1 link : http://zeovit.com/forums/showthread.php?t=14054&highlight=colorization tak przetłumaczył:

Jak sie przyda to niech zostanie jak nie to niech moder. usunie .

=============

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mam naprawdę pracował nad " szczypanie " kolory i to, co jest potrzebne, by niektóre kolory . Zrobiłem własne testy online oraz wiele innych zbiorników i co mają zrobić , aby osiągnąć określone kolory . Myślę, że wreszcie podstawowych map dla tych, którzy są tym zainteresowani.

Uwaga: Zakładam, że spełniają minimalne standardy proponuje utrzymanie SPS , mocne oświetlenie , wapnia na odpowiednim poziomie , silny szumowin i rock na żywo . * Należy również pamiętać , P04 wydaje mniej niż perviously czynnik myśli, naprawdę wiele kolorowych zbiorników SPS mieć odczyty PO4 w zakresie po 0,15 (Hanna ).

Żółtaczka

Stopniu zależy od stężenia azotanów i PO4 . Oczywiście wszystkie kolory SPS jest ściśle związana z brakiem N i P więc chciałem zacząć chyba najłatwiej uzyskać kolor żółty . Żółte są jakby ci podstawowej ; żółte powie wiele o tym, co dzieje się w zbiorniku , co jest potrzebne a co przedawkował . Azotanów i / lub zmniejszenie PO4 jest najważniejsze, za pomocą środków technicznych , takich jak azotan / fosforanu reduktory lub biologicznie przez DSB , Carbon dawkowania i / lub zmian wody i fuges . Zasadniczo, jeśli chcesz zrobić SPS , chciałbym zaproponować począwszy Acropory , że jest żółty. Jeżeli uda Ci powiedzieć, żółty przez kilka miesięcy, powinno być gotowe na coś innego.

Warzywa

Zieloni będą następne najłatwiejszy do dostrojenia kolorów . Najbardziej zielone zabarwienie można osiągnąć poprzez dodanie Iron Concentrate ( Kents co mogę używać , to jednak Iron Iron ). Musisz być bardzo ostrożny z żelaza , ponieważ jest również akcelerator Glony , dlatego tak ważne jest , aby otrzymać żółte kolory pierwszy (imię i N i P będą obniżone ).

* Zieloni wydają się nieco trudniejsze niż pierwotnie exspected , wydają się kolidować wiele z niebieskim supplimentations potasu i koniec z off zielony / koral żółty ( blask ).

Dodatkowo mogę używać żółte wskaźniki moich zieleni i błękitu . Zauważysz z niedoboru żelaza , jeśli warzywa są koloru brązowego lub są palisada w kolorze. I zacząć od dawki żelaza na około 1 kropla na 50 usg dwa razy w tygodniu i przyjmować do wiadomości , co się dzieje , zmienia kolor , wzrost glonów , aż mój żółty acroporas wyświetlacz zielony blask ( to przyzwyczajenie się na zielono , ale blask zielonego / Żółty ).

Należy pamiętać, że znak przedawkowania jest ciemnienie tkanek, kiedy to nastąpi dodano zbyt dużo żelaza albo za dużo żelaza jest dodawana . Innym objawem przedawkowania jest wzrost glonów , natychmiast zatrzymać i ewentualnie do zmiany wody w razie potrzeby. Jak wszystko inne rafy, iść powoli.

Blues i kilka fioletowych

Jest to głównie blues , ale znalazłem to może mieć wpływ na purpura. Dodatku jest to, jodku potasu lub koncentrat roztworu Lugola ( Zeovit PIF), jodku potasu ESV Koncentrat będzie także działać , a nie jedynie , że mówi coś potasu , ponieważ jest to trochę inaczej. Dozowanie powinno odbywać się przy niebieskiej barwy stają się mniej jasny. Ponownie , za pomocą żółtych korali jako wskaźniki , stop podaniu, gdy żółte korale wyświetlacz zielony blask (back off Iodide , dont wzrost żelazko, tylko przystanek).

Reds / róże i fiolety niektórych

Przede wszystkim do barwienia i czerwone róże w Montiporas , Pocilloporas , Birdsnest , inne Stys i Seriatoporas . Suplement jest potasu ( K nie jodku potasu ). Jeśli korzystasz z wysokiej mix soli potasowej , takich jak Oceanic, Tropical Marine Pro i robisz regularne podmiany wody , pojawi się więcej niż prawdopodobne, nie będzie konieczne uzupełnienie tego dużo. (Uwaga: Oceanic jest bardzo niezrównoważony , mam mix 50% z innym soli , takich jak IO) .

Dawkowanie można używać monitporas , zwłaszcza czapki jako wskaźniki . Uzupełnienie jest potrzebne Montiporas wyświetlania wolniej i pojawiają się wypalony na srebrny / szary wygląd. Wskaźników Stys i Pócs gdy są one wyglądają tak, jakby były wystawione na działanie powietrza ( zasysane lub gdy zostały one dotknięte ręką ). Polipy są całkowicie wycofane, a kolory są jasne . Inne wskaźniki niedoboru potasu są róże , gdy zamieni się w jasny brąz , a kiedy acroporas tracą kolor i się lżejsze i blady. Głównym niedobór potasu jest online , gdy tkanki cofnięta lub utracone , najczęściej od przeciwieństwie do bazy lunety ( niejednolity wygląd) . I przedawkowanie może prowadzić do spalania wskazówka więc nie palić błąd wskazówka dla nowych wzrostu. oparzenia Porady będą białe bez polipów .

Fiolety

Prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych barwy wszystkich acroporas z mojego doświadczenia , ponieważ jest to kombinacja kilku czynników.

Przede wszystkim jest przejrzystość wody , co oznacza, węgla i / lub skarpetki filtra. I również miał dobry wynik z filtrów biologicznych , takich jak strefy za pomocą tajemniczych , które produkują seasquirts , gąbki i inne filtr karmienia zwierząt. Zeo Power Sponge , które mogą być używane w każdym systemie , pasze gąbki . Gąbki są wielkie , ponieważ mogą one filtr ilość masy wody dla lepszej przejrzystości wody.

Z tego, co już powiedziałem, wody wzrosła najpierw wyjaśnić wpływ SPS wskazówki , ale nie pełne podstawy. Widziałem nana i walidacji z naprawdę ładne , ale porady fioletowy brązowy / tg / podstawy biały. Widziałem ten sam nana i walidacji w innym czołgi , które spełnia wszystkie pozostałe parametry z pełnym fioletowy z bazy do wierzchołka .

Drugi jest oświetlenie . Z moich obserwacji własnego zbiornika i innych, fiolety miłość wydaje się 420- 440nm zakres widma światła , które stwierdzono w actinics i 20K halogenki . Jedne z najlepszych fiolety widziałem są zbiorniki, które 440nm niebieski actinics (ATI Blue +, Giessman rogowacenie ) lub 20K Halogenki ( Radium , XM 20K ).

Po trzecie, takie jak suplementy jodku potasu i (patrz blues i Reds / Pinks ). Ponownie, upewnij się, że warzywa są zielone i żółte są żółte. Twoje niebieskie powinny być jasne i szczegółowe . Jodku pomoże , jeśli wskazówka palić .

To tylko moje obserwacje z badania i jestem pewien, w przyszłości inne czynniki będą widoczne i dodał . Prosimy o komentarz z własnych obserwacji , dane są bardzo ważne dla osiągnięcia postępu.

=================

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270504 AnT :

Jest opcja w explorer tłumaczenie i idzie sie nawet doczytac to co kol."kidult" zapodał.

Oczywiście że jest opcja tlumaczenia , ale czytanie i domyślanie się co autor miał na myśli mnie nie bawi. Koledzy koleżanki podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy forum więc zróbmy tak , żeby można z niego czerpać wiedzę , a nie (S) Szczepki korali , (S) pomy itd.....

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

I to jest to :kapelusz:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat "usechł" :strutin. Może to wina tego gorąca :waving

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270800 brzydzi :

Widzę, że temat "usechł" :strutin. Może to wina tego gorąca :waving

Grzegorz

A może naszej wiedzy ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mała podpowiedź od Was , czego dodać do wody żeby kolor fioletowy był bardziej intensywny ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stront, potas, jod na fiolet.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal - fioletowy to najtrudniejszy kolor, a porada w stylu "stront, potas, jod na fiolet" jest wg mnie porownywalna do "benzyna e95 - wszystkie kolory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, to udziel precyzyjniejszej :) Co za problem?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fiolet najtrudniej ? fiolet moim zdaniem sam się robi nic nie trzeba przy nim majstrować , trzeba moze zacząć od kupna fioletowego korala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271394 Konrad :

Dlaczego fiolet najtrudniej ? fiolet moim zdaniem sam się robi nic nie trzeba przy nim majstrować , trzeba moze zacząć od kupna fioletowego korala :)

:):):) moim zdaniem jak nie udaje się z jakiegoś korala wyciągnęć niebieskiego, to zostaje fioletowy i tyle w temacie fioletu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, jakie znacie sposoby żeby podbić poszczególne kolory sps, wiadomo że zależą od suplementów ale jakie odpowiadają za co?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów i koleżanek dopisze coś z z własnych obserwacji ?


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Z Zeostart2+ Pohl xtra+b-balance+kaliumjodid fluor concentrate+sponge power+amino acid concentrate+coral vitalizer,to był mój sposób na kolory spsów.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe SPS- ow moim zdaniem to nie tylko rozpatrywanie mikroelementow. Swiatlo, parametry wody sposob karmienia czy jakosc i rodzaj pokarmu, jest tak samo wazne jak dostep do micro.

Niewykrywalne NO3 i PO4 i lanie micro nie przyniesie efektow jezli nie znamy tak faktycznie ile czego w wodzie mamy.

Czesto tez spotykana sytuacja to mocny odpieniacz, parametry wzorowe, swiatlo sprawdzone przez wielu, napewno dobre a efektow brak.

Jak zazwyczaj diabel tkwi w szczegolach. Organika z ktora nie radzi sobie odpieniacz, wojny chemiczne korali, przerybienie, slaba cyrkulacja.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipora zielona ma być seledynowa , czyli co dodajemy żelazo ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipora zielona ma być seledynowa , czyli co dodajemy żelazo ?

SIUR


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że nie.

Można zobaczyć zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.